Хитринки за всякакъв случай

  • 72 224
  • 363
  •   1
Отговори
# 300

Когато пържа нещо, предварително лепвам по един вестник на плочките около печката - после само смачквам и мяткам в кофата.
 А ако изрежеш дупка във вестника с размера на котлона , не миеш и печката  Wink.

# 301
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Когато миете гъби (от белите печурки) ги сложете в дълбок съд с вода и поръсете 2-3 с.л. брашно отгоре и разбъркайте. Да постоят така 2-3 минути. Така избягвате миенето на всяка една гъба поотделно Peace. Хитринката я знам от дядо ми, който беше велик гъбар.
И аз мия така гъбите,само че в плик.По-лесно ми е да ги тръскам.Супер се измиват.
Друго,което се сетих.В киселото мляко слагам степче ягода или малина и става идеално плодово мляко.

# 302
  • Мнения: 512
Страхотна темичка  Hug
Видях няколко предложения за почистване на сребро. Ето го и моето: в медно джезве се добавя 1 ч.л. сода за хляб. Химиците ако искат да обясняват какво се случва...Среброто става като ново.



Албена, само не разбрах вариш ли го това на котлона или става някакъв химически процес между медното джезве и содата?

При мен вариантът с варене отпада, защото имам камъни по сребърните бижута и ще се повредят...

# 303
  • Мнения: 455
Страхотна темичка  Hug
Видях няколко предложения за почистване на сребро. Ето го и моето: в медно джезве се добавя 1 ч.л. сода за хляб. Химиците ако искат да обясняват какво се случва...Среброто става като ново.



Албена, само не разбрах вариш ли го това на котлона или става някакъв химически процес между медното джезве и содата?

При мен вариантът с варене отпада, защото имам камъни по сребърните бижута и ще се повредят...

Да, май не съм обяснила като хората Sick  Вари се - може би 10 минути. Не съм го пробвала при бижута с камъни..

# 304
  • Мнения: 512
Много ти благодаря! Hug

# 305
  • Мнения: 274

Когато пържа нещо, предварително лепвам по един вестник на плочките около печката - после само смачквам и мяткам в кофата.
 А ако изрежеш дупка във вестника с размера на котлона , не миеш и печката  Wink.
Мда, а ако използваш алуминиево фолио, пестиш и топлината. Пък и мазнината не попива, както в хартията.  Wink

# 306
  • София
  • Мнения: 2 706
Вчера свеки ми припомни една нейна хитринка:
Като пържите цаца вместо цацка по цацка в тигана, може да нанижете цацките на клечка от метла - през очичките.
И така наведнъж изпържвате цяла редичка от 15-20 цацки.

# 307
  • Мнения: 843
Вчера свеки ми припомни една нейна хитринка:
Като пържите цаца вместо цацка по цацка в тигана, може да нанижете цацките на клечка от метла - през очичките.
И така наведнъж изпържвате цяла редичка от 15-20 цацки.
      Така панирам зелен фасул  / варен, млад/  , става ефектно предястие и мезелък. 

# 308
Polzvat se slan4evi o4ila kogato se reje luk /ili vaobshte kakvito i da e o4ila - kolkoto po-golemi, tolkova po-dobre/. Sashtiq nomer deistva ako se parji neshto na tigan / da se predpazqt pone o4ite/

# 309
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
ДА БЕШЕ ВИДЯЛА МЪЖА МИ С ОЧИЛАТА ЗА ПЛУВАНЕ НА МАЛКИЯ!
едни такива оранжево-електрикови с  още някъкъв цвят -можеше  да уплаши и извънземно

# 310
  • Мнения: 54
Изчетах всичко... За да не ми люти лука докато го режа преди да го обеля го натискам с длан върху масата, дъската...После люти много по-малко. Друга хитринка, която знам от майка ми е за захабени ръце примерно от белене на пресни картофи /при майка ми от работа в градината/ - измивам си ръцете с лимонтузу...с у-та ли се пишеше  Embarassed

# 311
  • Мнения: 2 759

Когато пържа нещо, предварително лепвам по един вестник на плочките около печката - после само смачквам и мяткам в кофата.
 А ако изрежеш дупка във вестника с размера на котлона , не миеш и печката  Wink.
Мда, а ако използваш алуминиево фолио, пестиш и топлината. Пък и мазнината не попива, както в хартията.  Wink
                   Баси якото! Това влиза в употреба веднага  Peace.

# 312
  • Мнения: 1 632
Може и да е писано вече това,но и аз да се запиша.Преди да режа лука,го поставям за 1 минута в ъв фризера и така не люти.
Рендето преди използване мажа с малко олио така става по-бързо,и не полепват толкова продуктите по него.
Огледалото в банята мажа с глицерин и после изтърквам с кърпа.Така и след баня и силната пара,не остават петна.
Ако прекаля с оцета на салата,слагам парче хляб за няколко минути(често ми се случва в бързината)
По-лесно чистя рибата от люспите,ако я накисна за няколко минути в гореща вода.
Това помня от баба която все бързаше.

# 313
  • Мнения: 187
Ако прекаля с оцета на салата,слагам парче хляб за няколко минути(често ми се случва в бързината)
Къде го слагаш /например при стърганите салати/, че и на мен ми се случва често и тичам да го изливам. Shocked

# 314
  • Мнения: 1 632
Ако прекаля с оцета на салата,слагам парче хляб за няколко минути(често ми се случва в бързината)
Къде го слагаш /например при стърганите салати/, че и на мен ми се случва често и тичам да го изливам. Shocked
в края на чинията,но може да се наложи и да побутнеш салатата малко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт