Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 43

  • 21 920
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 041
Azara, не е нужно да се слага брашно в шкембето. Аз си го правя с домашно прясно мляко и масло. В  събота последно правих шкембе чорба. Вкъщи е на особена почит. Моите приятели  го предпочитат с кисело мляко и жълтъци.  Лично на мен шкембето от Лидл ми мирише прекалено много на химия . Вярно е крехко и сигурно е от млади телета, но е холандско и не знам с какво е обработено, за да мирише така. По-често взимам от месарски магазин и съответно си пуска и повече мазнина при варене.

# 31
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Натка, аз на един такъв дето държеше да има "дресинг" му забърках оцет, зехтин и сол в една купичка със зеленийки и - воала! Ей ти дресинг 😂😂😂

А люто вкъщи само децата не ядат. Имам поне 6 вида люто в хладилника, иначе просто не спя спокойно. И минимум 30 яйца, разбира се! 😂

# 32
  • Мнения: 941
Да се похваля, вчера изкарах без закуска, някъде към 17 часа се събраха. Обаче не е моето, през цялото време мислех за храна, голяма мъка. Супер много се дразня вече, повече от половин година не съм мръднала надолу в килограмите, а имам още поне 12 кила за сваляне.

# 33
  • Мнения: 12 559
Натка, аз на един такъв дето държеше да има "дресинг" му забърках оцет, зехтин и сол в една купичка със зеленийки и - воала! Ей ти дресинг 😂😂😂

А люто вкъщи само децата не ядат. Имам поне 6 вида люто в хладилника, иначе просто не спя спокойно. И минимум 30 яйца, разбира се! 😂
А, това също съм го правила - да му забъркам в едно бурканче и да си му стои в хладилника там да има за няколко дни да си слага като иска. Най-малкият проблем е това, просто там са свикнали на много джънк и много неща готови от магазина, включително и дресинга за салатата. Ей от това го отучвам, не че ми пречи че зехтина и оцета ще са му предварително смесени или не, те се смесват за 1 минута.
Отначало беше много впечатлен не само от това колко яйца купувам на едно пазаруване, но и как пазарувам предимно продукти, а не готови неща. Наскоро се похвали че почнал и той да чете етикетите в магазина, пак под мое влияние Grinning

# 34
  • Мнения: 35
Здравейте, точно се похвалих, че държа стабилна захар около 5-5,2 и сега три поредни дни измервам стойност на гладно 6, без да съм променяла хранителен и двигателен режим.
За инфо на режим съм от два месеца и половина. Килограмите иначе падат.
Къде греша? На какво може да се дължи?

# 35
  • Мнения: 2 161
Здравейте, точно се похвалих, че държа стабилна захар около 5-5,2 и сега три поредни дни измервам стойност на гладно 6, без да съм променяла хранителен и двигателен режим.
За инфо на режим съм от два месеца и половина. Килограмите иначе падат.
Къде греша? На какво може да се дължи?

Нарушения в съня?

# 36
  • Мнения: 35
Здравейте, точно се похвалих, че държа стабилна захар около 5-5,2 и сега три поредни дни измервам стойност на гладно 6, без да съм променяла хранителен и двигателен режим.
За инфо на режим съм от два месеца и половина. Килограмите иначе падат.
Къде греша? На какво може да се дължи?

Нарушения в съня?

Не, нямам, дори напротив спя по много и дълбоко.

# 37
  • Мнения: 2 211
Изтървах ви пак. Снощи при нас беше Хелоуин, празнувахме с комшиите докато децата обикаляха махалата. Гаврътнах 2-3 чаши вино - днес се събудих подпухнала като стар пияница и ме гони вълчи глад. Ясно е, че е от течния въглехидрат, но какво да се прави, по празници ще имам леки прегрешения. Иначе с яденето съм бетон, мръвка и малко сиренце Blush

# 38
  • Мнения: 18 542
Здравейте, точно се похвалих, че държа стабилна захар около 5-5,2 и сега три поредни дни измервам стойност на гладно 6, без да съм променяла хранителен и двигателен режим.
За инфо на режим съм от два месеца и половина. Килограмите иначе падат.
Къде греша? На какво може да се дължи?
Може да си под някакъв стрес, а може да е просто временно. Не се шашкай толкова, това също може да ти я повиши. Просто спри да я следиш известно време. Не всичко в показателите и теглото са променящи се величини в права линия. Просто продължавай в същия дух и ако тенденцията се запази трайна, търси причина.

# 39
  • Мнения: 62
Здравейте,
спазвате ли и ако -  да, как се справяте с това да не се яде между двете хранения обед и вечер? На мен ми е много трудно след вечерята ..
Изкушавам се по някое време да си направя някое режимно десертче...

# 40
  • Мнения: 1 407
Справям се като ям стабилни порции, които да ме държат сита. При мен лакомията е признак на недохранване.

# 41
  • Мнения: 12 559
Въпросът е да установиш дали наистина си гладна и затова търсиш храна или просто си свикнала да хапваш по-често. При едно стабилно нахранване както си трябва, не си представям да искам пак да ям час по час.

# 42
  • Мнения: 27 398
И минимум 30 яйца, разбира се! 😂
Когато бройката на наличностите падне до 15-20 броя, вече започвам да си мисля, че свършват! 😄 Донякъде съм свикнала когато се разхождам в магазина с няколко опаковки яйца...хората да "припадат" след мен и внушителната бройка, но ми е и забавно. 😆 Идеалното е по Великден, когато и "нормалните хора" купуват по цяла кора, а аз се отличавам с по няколко. 😂 Е, няколко пъти по няколко, ама те няма как да знаят....😁 А миналата година даже имаше кутии с варени яйца по Великден, идеално сварени (нито твърди, нито рохки). И ги бяха намалили в Кауфланд и излизаха по-евтини от суровите яйца. По малко над лев за 10 броя, че и боядисани. Ами, познайте дали не награбих 10-12 опаковки наведнъж за крупната сума от няма и 15 лева? 😅 Жалко че не мога да си колекционирам физионоомиите на хората които забелязаха над 100-те яйца  в количката ми за пазаруване, сигурно са помислили, че ще черпя махалата... 😆
Роси, това ми прилича по-скоро на желание за "десертче", отколкото на истински глад. Щом изкушението е точно "да си направя някое режимно десертче". А защо просто не хапнеш стабилно на вечеря?

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 00:24 от dolce miele

# 43
  • Мнения: 18 542
Ми те яйцата си вървят със скоростта на светлината. Вчера пазарувахме, взех 2х12 и като се прибрахме видях, че нямам от старите ни едно и си викам, малко взехме, трябваше 3 кори да взема.

# 44
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Долче, аз редовно купувам стек от Метро, май само там не ме гледат странно с количествата, които пазарувам. Примерно 4 кила масло, стек яйца, големите пакети месо...

Общи условия

Активация на акаунт