50 Easy Party Cakes - за Tali Dan и Bambinkamalinka

  • 14 687
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Подари ми я сестричето ми, което вече близо две години живее в Англия. Хем се радвам за нея, защото там е добре, хем я използвам за доставки на неща, ненавлезли още на нашия пазар.....

Тане, винаги като съм се любувала на произведенията съм мислела, че при вас има много по-голямо разнообразие на сладкарски стоки и прибори в сравнение с Англия Rolling Eyes
 Поздравления за чудесната торта  bouquet

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Това Cooking Icing има ли го по нашите земи?

# 17
  • Мнения: 357
Записвам се в темичката!СУПЕР Е!Мерси много   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 877
Супер е!!! Ще направя дракона за рождения ден на детето, малко ще го префасонирам за динозавър!

...та как става печена полусфера?
ооопс, прочетох. Нямам такваз формичка, обаче. Ще трябва да правя блат с моркови и да скултирам, май.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 00:34 от Анда

# 19
  • Мнения: 3 927
Мими, 3D-калинка за мен е като тази от книгата - с обемна главичка и антенки, а не като моята, ама и аз съм се изразила така ясно, че...... Embarassed Embarassed

Биляна, не можеш да ме убедиш, че у нас има повече неща. Такова нещо например няма:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632987656441406250.jpg

а с него ще нарисувам толкова лесно коледните курабийки без да си играя с финуйки, бъркане на глазура и т.н. Миналата година, представи си, измислих да рисувам върху курабийките със спринцовка - поне българите сме изобретателни Mr. Green


Анда, динозавъра е на снимка номер 5273.
И аз ако го правя бих нарязала на парчета някакви и дооформила отвън с крем маслен......

# 20
  • Мнения: 300
Супер! Много ми харесаха всички идеи за торти.
Тане страхотна си.   bouquet
Искам да те попитам за тази sugarepaste, с нея ли се покриват тортите и се правят фигурките и как се приготвя? Ще се радвам ако ми обясниш ако те те затруднявам разбира се.
Предварително ти благодаря.   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 052
и аз да се запиша

# 22
  • Мнения: 1 403
Боже какви красоти  Crazy Аз нямам нерви за такова нещо  Sad

# 23
  • Мнения: 3 367
здр дами,
без да ви убивам ентусиазма само да кажа 1е таз торта е много неприятна за ядене;на вид са 1удесни,тук ги продават на прах и само ги бъркам с мляко,окрасяват се прекрасно защото да твърди и може да се забу1и какво ли не по тях, НО по1ти не стават за ядене (децата го харесват,защото е сладко и цветно,но това голям 1овек за мен не може да го яде)
**
затова аз мисля тази година  да наоправя един малък камион/трактор на стефан за рд по гореописания на1ин,и една друга торта за нас дето не е толкова красива.ма се яде:)

# 24
  • Мнения: 1 320
Тук се включвам пак ... ужасна е на вкус .... то бива сладко , ама това е вече прекалено !
Пробвах я . Направих КАЛИНКАТА , отне ми цял ден , месенето на "чаршафа " и после слагането , украсите ....
Единственото хубаво е че малкия пощуря по вида й ! Само заради грейналите му очички си заслужаваше!

# 25
  • Мнения: 491
Тане, страхотна е станала калинката! Преслава сигурно е била във възторг!
За щастливите искрици в очите наистина си заслужава! Браво!

# 26
  • Мнения: 3 927
Всичко е въпрос на вкус Simple Smile
А и тези торти не са за наяждане, а за забавление на децата. Ние нашата калинка я ядохме поне 4-5 дни на малко парченца. Да, наистина е сладка, но това е целта на всяка една торта, според мен. Simple Smile

........И аз мислех, че лунната торта не става за ядене, ама виж в едноименната тема колко фенове има тази рецепта Wink.......

anette1104,
нямам никаква представа какви торти на прах се продават при вас, но горепосочената рецепта определено става за ядене Wink

gertruda,
не съм замесвала никога в домашни условия sugarpaste или royal icing или каквато и да е друга смес за украса и не мога да ти дам компетентен съвет. По този въпрос могат да ти помогнат темите на natalyna за фондани, марципани и глазури. Както писах по-горе, използвала съм готови продукти за украса, внос от Англия - няма ги у нас. Така украсяването на калинката ми отне около 15-20 мин., защото готовата паста само се разточва (а аз мога да точа толкова поне Mr. Green) и се полага върху тортата.

# 27
  • Мнения: 3 211
Същта книга съм я виждала в цеха на Краси Бекярова, аз си мислех, че е американска, защото ходи постоянно на специализация в САЩ.
За 2 рожден ден на Габи поръчах една зелена колиба с банани и маймуни, защото тя тогава беше на вълна, че искаше всичко да е зелено, зелен подарък, зелена торта  Rolling Eyes, обаче не я видях в тази книга, значи може и да е била друга. Големи красоти, никога не мога да си представя да направя нещо подобно. Поздравления за можещите Grinning

# 28
  • Мнения: 3 211
И да допълня, че при Краси Бекярова можеше да си избереш най-различен пълнеж,т.е. ако са ви много сладки може да си направите друго тесто

# 29
  • Мнения: 172
По повод тортите, моят син на 02.12. става на 11 години и ми се иска да му направя торта аз.Изками се да е компютър но незнам още как точно да го направя, а тези в книгата ми се струват доста труднички.Моля ви дайте идея.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт