Постоянен страх

  • 2 756
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Няма страшно. От ходене на преглед всяка седмица няма смисъл, освен ако бременността не е съпроводена с проблеми.  Щом те викат по-рядко, значи всичко с теб и бебето е наред. Успокой се!  smile3521
И аз така мисля.Ходила съм по един път в месеца на ехограф,а в края на бременността ходех по-често,но по мое желание.
Няма за какво да се притесняваш!Спокойно си карай бременността!

# 16
  • Мнения: 1 212
Здравей, предполагам как се чувстваш и най-вероятно състоянието ти се дължи на предишните проблеми.
Желая ти от сърце този път всичко да е наред с теб и бебето, а за твое успокоение ще ти кажа, че моята гинеколожка/водеща ми бременността в поликлиниката/ категорично ми заяви, че желае да ме вижда 1 път месечно, освен ако нямам някакви проблеми...така е и до сега.
Мисля че наистина няма нужда от ежеседмично уверение за това че сте добре, просто мисли позитивно, пази се и чакай мига в който ще почнеш да го усещаш вътре в теб.....е тогава вече и да искаш почивка няма....то непрекъснато ще ти напомня за себе си  Sunglasses

# 17
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ети123, не се притеснявай за такива неща. Мисли положително и ще видиш, че всичко с бебето ще е наред. Аз ходих на прегледи веднъж в месеца.Имам приятелка, която преди две години забременя, но направи спонтанен аборт и после 2 години не можеше да забременее, но сега е в 6 месец и чака с нетърпение раждането на момченцето си/казаха й, че ще е момче/.Така че радвай се на бременността си и не мисли лоши неща!

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Мило бъдещо майче!

Бъди спокойна, всичко ще е наред с малкото бебче. Остави старите тревоги в миналото и гледай напред! Щом и лекарите не те викат по-често, значи няма повод за тревога.

Ако искаш, можеш да ходиш и сама на видеозон да си гледаш бебчето.

Пожелавам ти леко раждане!  bouquet

Разкажи, в кой месец си, къде ще раждаш, какъв пол се очаква да е бебчето ...... ей такива хубави неща.  Hug

# 19
  • Мнения: 481
Благодаря Ви за за подкрепата.Наистина ще се опитам да променя тези негативни мисли.Много се чудих на това ,че се чувствам много добре по време на бременността и все се опасявам че симптомите ми изчезват-явно си внушавам.Предполагам че всяка бременност е индивидуална, тоест всеки се чувства по различен начин.Затова говорех и с лекарката,като я попитах дали е нормално да не ме боли нищо и сега като съм 3тия месец не съм качила килограми,а тя каза че:Не трябва непременно да ме боли,да се радвам че е лека бременност.Това ми каза.Мога ли да Ви попитам през цялата бременност ли ви боляха гърдите?

# 20
  • Мнения: 4 621
Щом нямаш болки и прокървяване, няма причина да се притесняваш. Колкото си по-спокойна толкова по-добре за бебчето. Наслаждавай се на бремеността си, леко бременеене и раждане!  Hug
Peace

# 21
  • Мнения: 1 986
  Мен изобщо не са ме боляли гърдите newsm78

# 22
  • Мнения: 481
не са ли те боляли?Странно-при мен е обратното,ту се усилва ,ту намаля.

# 23
здравей, когато днес прочетох написаното от теб, все едно четях собствените си мисли...
аз разбрах, че съм бременна както се казва още в деня на забременяването  Rolling Eyes ...вече съм почти в петия месец и ако трябва да съм честна тези притеснения и страхове за които говориш са обзели цялото ми съзнание   cry ...и аз като теб в началото ходех често на лекар...при всяко ходене минавах на ехограф...сега, от два месеца насам ходя веднъж месечно на ехограф и чакам с нетърпение всяко посещение при лекаря...някак си не мога да седя в неведение и да не знам какво става там вътре и дали с бебчо всичко е наред....
но както са ти казали другите мами - не се притеснявай - аз поне се опитвам да си наложа, че всичко е наред (имам и лека бременност)
опитвай се да мислиш позитивно и се радвай на това което се случва с теб ... няма по-прекрасно нещо от това (поне за мен)
лека бременност и горе главата  smile3525

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз се притеснявах за какво ли не,тя параноята при бременните за пръв път е нормална.

# 25
  • Мнения: 481
Предполагам че е така:)..скоро си направих пълни изследвания,всичко е в норма и това ме успокоява.Оказа се че съм О- група и няма наличие на антитела-дали е нужно скоро пак да правя,има ли възможност да се появят?Благодаря на всички тук!!! smile3525

# 26
  • Мнения: 1 212
Eti123,
относно болките в гърдите, мисля пак си е индивидуално....
Аз например до сега в 8 ми месец .."грам цица" не съм наддала smile3518...карам си още със старите сутиени, а гърдите ме по наболяват от време на време / от самото начало почна , та до днес/
Виж корема (кожата) направо ме скъсва !  Mr. Green
Даже имам чувството че всеки момент ще се сцепи и като във "Пришълеца" , човека ще изскочи отвътре.... newsm81
 Laughing

# 27
  • Мнения: 966
няма страшно,всичко ще е наред.Аз също ходих по един път в месеца на консултация.УСПЕХ  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 104
  След предната ти неуспешна бременност е логично да се притесняваш, но по добре се успоки! Както казват по възрастните хора не викай дявола! Успокои се мен до 4-тия есец са ме викали 2 пъти на преглед, верно че лекарката ми за нищо не ставаше но все пак всичко е на ред и скоро идва и моят ред да си имам детенце! Така че горе главата и да знаеш колкото по малко мислиш толкова по добре
    Успех ти желая и лека бременност! След 6 месеца ще се радваш на здраво и много красиво детенце! newsm10

# 29
  • Мнения: 106
Успокой се, аз ходех в началото на бремеността на ехограф 1 път на месец. Щом нямаш болки и прокървяване, няма причина да се притесняваш. Колкото си по-спокойна толкова по-добре за бебчето. Наслаждавай се на бремеността си, леко бременеене и раждане!  Hug
Определено е така Peace.

Общи условия

Активация на акаунт