ОКТОМВРИйски мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- Тема 1

  • 24 207
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 151
Аз днес имах час за д-р Маринов- кардиолог  Hug
За радост всичко е наред с буболечката ми Heart
Препоръчвам го,ако на някоя от Вас и се налага.

# 706
  • Мнения: 1 111
И аз горещо го препоръчвам!
Водихме и нашия син, когато стана на месец, понеже имаше малък дефект, който трябваше да се проследи още от бременността.

Аз днес имах час за д-р Маринов- кардиолог  Hug
За радост всичко е наред с буболечката ми Heart
Препоръчвам го,ако на някоя от Вас и се налага.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте, как да се ориентирам по колко Ам да давам, чудя се дали да увелича количеството. Малко се обърквам от инструкциите на опаковката. Вашите бебчета, които са изцяло на Ам по колко пият?

# 708
  • Мнения: 151
За момента сме на 120мл., но май ще качим на 150 скоро.

# 709
  • София
  • Мнения: 877
И аз горещо го препоръчвам!
Водихме и нашия син, когато стана на месец, понеже имаше малък дефект, който трябваше да се проследи още от бременността.

Аз днес имах час за д-р Маринов- кардиолог  Hug
За радост всичко е наред с буболечката ми Heart
Препоръчвам го,ако на някоя от Вас и се налага.

И ние ходихме при него, за проследяване на шум в сърцето, който малката продължаваше да има на три седмична възраст. Слава богу нищо ѝ няма. И аз съм доволна от доктора.

Нашата така рева целия преглед, че се чудя как доктора си чу мислите. Накрая ѝ каза, че колкото е хубава, толкова е ревлива. Grinning

Аз съм в чуденка. Как приспивате бебчетата си и как да предотвратя създаването на труден за поддържане ритуал за сън? Защото в момента имаме два начина да я приспим и нито един няма да е лесен за прилагане като натежи в бъдеще. Единият изисква да пусна музика и да пея докато танцувам и я нося на рамо. Другият е да я увием като бурито в одеало, да държим бибата в устата ѝ докато засуче и да я подрусваме, докато шъшкаме. Чета във фб за деца, които заспиват като ги галиш по главицата и лежиш до тях, или които си заспиват сами в леглото и това ми се струва научна фантастика...
Та как се справяте вие? Особено тези, които имате опит с предишни деца, как сте се справяли преди?

# 710
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
По 120 мл АМ яде,ама не всеки път.
За приспиването вечер е лесно-ляга си,гася лампата,люлея го с леглото и понякога му пея(това около 8 вечерта,че хем му се спи,хем иска на ръце,което аз хич не толерирам),при последното хранене между 22 и 23 просто го слагам в неговото легло,аз си лягам в моето,гася(спим изключително на тъмно) и си заспива-тогава си знае,че идва дългият сън.

# 711
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
И ние спим на тъмно. Баткото дори ми напомня  да гася лампата в коридора, когато е светната.

Дребният трудно заспива. Биба не иска. Само шишето признава и все иска мляко да има да си цока. Иначе рев. Вече яде по 150, като понякога иска още.

# 712
  • Мнения: 706
И ние сме на 150 мл и имам чувството, че ако дам 200 най-вероятно ще ги изяде. Даже не знам какво представлява “бебето да си яде колкото си иска”. Той докато не изпие всичко не пуска, а нерядко като дръпна шишето почва да скимти за още.
Аз всъщност така се ориентирах да премина от 130 на 150 - като плачеше след като изпие млякото. Яде по 6-7 пъти на ден. Единствено ме притеснява, че тези 150 според кутията трябва да ги пие на 5 месеца, а аз усещам, че до месец макс ще трябва да увеличаваме още. (2+++ към днешна дата)

# 713
  • София
  • Мнения: 877
Абе винаги съм се чудила какво значат плюсовете след числото за месеца. И има ли значение бройката плюсове? Примерно 2+ означава 2 месеца, 2++ означава ли два и половина месеца? Ако някой може да ми обясни значението Joy

# 714
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Абе винаги съм се чудила какво значат плюсовете след числото за месеца. И има ли значение бройката плюсове? Примерно 2+ означава 2 месеца, 2++ означава ли два и половина месеца? Ако някой може да ми обясни значението Joy

Точно така. Плюсовете са седмиците.Wink

# 715
  • Мнения: 1 843
Eleyn, за приспиването с баткото аз имам горчив опит. Минахме с него през всички варианти, на ръце, в нашето легло и после го местя, в неговото лвгло с галене, приказки, песни и каквото още се сетиш. Започна да заспива сам наскоро, а вече е на 5 и половина😀
Сега с бебето,, да не казвам голяма дума, ама добре вървят нещата. Вечер гледам да го оставя в неговото легло веднага след ядене, единствено условие сякаш е да седя в стаята. Като изляза започва да плюе бибата и да мрънка, а като съм там си я смуче докато заспи и ме гледа😀 Понякога пускма музика и излизан, но се налага често да ходя до стаята, което ми писва😀 През деня, ако сме навън заспива в колата или количката, тояа е ясно. Ако сме вкъщи седим в хола, видя ли, че му се доспива го слагам на гнездото, често започна да се изнервя, ако съм го гушнала на ръце и седим на дивана. Та слагам го в гнездото, условие е да се гуши в една пелена и така си заспива. Сега дори съм му поръчала от тези играчки за гушкане, че с пелената ми е притеснено да не се завие през глава. Надявам се така да си остане занапред, че на ръце си е кофти. Спомням си баткото бешв едни 10кг като заспиваше на ръце..

# 716
  • Мнения: 145
Те на опаковките на млеката, освен месеци, има и кг написани Simple Smile моето бебе отговаря на кг, които там са за примерно 4 месечно бебе (не помня точно, но със сигурност по-голямо), но той пък си яде по 8 пъти и не виждам някакъв шанс това да с епромени скоро, иначе като му направя 120, те стават 130 и много често, почти винаги, му остават 20гр вътре и не иска повече, сега отскоро почна да си ги изяжда някои пъти всичките гранчета Simple Smile

# 717
  • Мнения: 208
Лелеее, момичета в шок съм...в групата в ФБ чета,че вече на някой бебета им никнат зъби 😲😲😲

# 718
  • Мнения: 1 428
Да и на моето му расте зъб и е кисел още на 2рия месец му побеля венеца сега е на 3 и вече е тръгнал да пробива

# 719
  • Мнения: 704
Здравейте, момичета.
Моето момче е вече на 3 номер пампрес, но имам останали 4 пакета номер 2 по 37бр. Pampers premium care внос от Турция, ако някоя се интересува може да ми пише, защото на мен не ми влизан в употреба вече.

Общи условия

Активация на акаунт