💪"Игри на волята: България" - сезон 3, тема 10 (01.11. - 07.11.2021)

  • 75 826
  • 1 782
  •   1
Отговори
# 1 770
  • SF
  • Мнения: 21 164
Днес отивам да си купя скир. Яла съм го и въобще не ми харесва, но щом готините момчета от Игри на волята му вярват, ще му свикна! Simple Smile
...
Ще го купя с отвращение! Simple Smile

# 1 771
  • London
  • Мнения: 6 732
Ама си личи колко му е досадно на Андрюша.Joy Подозирам, че е имало скандал за Красима нощеска, оная вечер за Елизабет и по оная вечер и за двете.Joy
Да отбележа.. ..жена му говори добре български.

Аз вече пратих мъжа да вземе. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 772
  • Мнения: 10 372
Българският език е труден, но не е чак толкова труден, че след години живот в България и съпруга българка да продължаваш да викаш "аз не разбрал", "аз гласувал" и т.н.
Предполагам многото спрежения в руския объркват картинката. За мен спокойно могат да му дават поне пред камера да говори на руски и да има просто субтитри ( които не са чак толкова и нужни, защото езика е близък и лично аз се оказа, че разбирам едно 70 процента без дори да съм го учила). Ще поясня защо.....за да може да се изкаже като хората, най-малкото с по-богат речник и по-аргументирано. Иначе все едно второкласник говори и това и него излага, глупав го прави да изглежда и изобщо ...манджа с грозде.

Откъде накъде ще говори на чужд език в българско предаване? След като се е хванал да играе с идеята да спечели пари от българско предаване, да си научи езика и да го говори. Все пак не сме Казахстан.
ПП. Учила съм руски през целите си ученически и студентски години и го разбирам почти на 100%, без някои специфични изрази, но не мисля, че е редно да ни го натрапват.

# 1 773
  • London
  • Мнения: 6 732
За мен не е натрапване, а просто даване на възможност да се изкажеш добре. И това лично няма да ми пречи нито на френски, нито на италиански или какъвто да е друг език. Поне на мен де....Stuck Out Tongue Winking Eye Повече ме напряга да пелтечи.Joy

# 1 774
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ама си личи колко му е досадно на Андрюша.Joy Подозирам, че е имало скандал за Красима нощеска, оная вечер за Елизабет и по оная вечер и за двете.Joy
Да отбележа.. ..жена му говори добре български.

Аз вече пратих мъжа да вземе. Stuck Out Tongue Winking Eye

Като го направиш, да кажеш. Тук в неделя всички супермаркети са затворени.

А за езика - живее в България, участва в българско предаване, ще говори на български. Само това липсва, на руски да говори или на казахски. Говоря руски перфектно, гледам руски формати, но в наш не желая да слушам руски.

# 1 775
  • London
  • Мнения: 6 732
Блестящ български? Ти сериозно ли? В студентските години имах съквартирант французин, беше от година в БГ.....говореше по-добър български от него. В последствие с македонец съм общувала и турци ( не български такива), албанец ....все пак студенти едва дошли. Ама много бързо се бяха ориентирали и говореха добре. Не го знам Андрей отколко време е в БГ , но изглежда е там от 5 месеца. И говорим за много близък език .....Иначе съм забелязала, аз пиша из форуми за гимнастика и български масово уж не разбират като пиша на БГ, пък аз всичко им разбирам. Та се налага да пиша на английски.Joy

# 1 776
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Мнооооооого рядко може да се срещне руснак /пък бил той и от Казахстан/, който да говори хубаво на български. Цял живот да живеят в България, пак няма да проговорят като хората. Казвам го от лични наблюдения.



# 1 777
  • Мнения: 9 700
Каквото и да си говорим, Андрей има проблеми с езика. Което не го прави по-малък фаворит за победата в мойте очи.

# 1 778
  • London
  • Мнения: 6 732
Мнооооооого рядко може да се срещне руснак /пък бил той и от Казахстан/, който да говори хубаво на български. Цял живот да живеят в България, пак няма да проговорят като хората. Казвам го от лични наблюдения.




Зълва ми е от там. Хайде да ви шокирам.....говори перфектен БГ.

# 1 779
  • SF
  • Мнения: 21 164
Блестящ български? Ти сериозно ли? В студентските години имах съквартирант французин, беше от година в БГ.....говореше по-добър български от него. В последствие с македонец съм общувала и турци ( не български такива), албанец ....все пак студенти едва дошли. Ама много бързо се бяха ориентирали и говореха добре. Не го знам Андрей отколко време е в БГ , но изглежда е там от 5 месеца. И говорим за много близък език .....Иначе съм забелязала, аз пиша из форуми за гимнастика и български масово уж не разбират като пиша на БГ, пък аз всичко им разбирам. Та се налага да пиша на английски.Joy
Да, много съм сериозна. Българският му е много добър. Аз бих се радвала, ако говоря италиански или португалски на същото ниво.
Имай предвид, че близък език се учи по-лесно, но се усвоява и говори по-трудно, отколкото ако е от друга езикова група.
И за българите, които говорят руски или сръбски важи по-трудната адаптация на езика, но от друга страна сме известни, че много лесно учим езици, ако се постараем. Имаме много голямо разнообразие от звукове, а руснаците "трудно захапват", но не бива да се обобщава. А и не е тема на темата и модераторите ще ни изтрият.

Добре, като цяло не го харесвате Андрей - нито как говори, нито какво говори, нито с кого говори, нито дали говори...
Аз мисля, че е добър играч, симпатичен е, спортен и надъхан тип и българският му е много добре овладян. На моменти даже и акцент му липсва, на моменти си личи, че е чужденец, но голяма работа! Той си е чужденец.

# 1 780
  • Sofia
  • Мнения: 1 934
Колкото и хубаво да говорят български,никога не можеш да сбъркаш,че говори руснак.
Мен лично не ме дразни,де.

п.п.Искам снимков материал на палачинките. Crossing Arms Smiley

# 1 781
# 1 782
  • Мнения: 9 281
Андрей има блестящ български! И умението му да говори чужд език ли не му харесвате?
Вие май си го хейтите изначално и въобще не ви пука какво ще каже или ще направи. Все ще е зле и ще го покаже като мега тъп.

+1.
Понеже се загледах от две седмици, чак сега от вас разбирам, че не е българин Андрей, не съм забелязала чак толкова зле да говори.
  Дали ще говориш добре един език си зависи от човека и способността му да учи, може би малко да има значение и националността. Моя роднина украинка на 70 години от 50 години в България си говори с акцент. На сина класната в руската гимназия е рускиня и няма абсолютно никакъв акцент, ако не е името и не бих и помислила, че не е българка.

Общи условия

Активация на акаунт