Розово за момиченце, синьо за момченце...

  • 4 864
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Не бих облякла момче в розово и лилаво , всички други цветове стават и за двата пола Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 797
 Аз също не обичам тези разделения по цветове, обичам шарените и свежи неща. Синът ми има доста червени и оранжеви дрехи, само розово не съм му слагала Laughing По повод розовото - на моя приятелка роднити, които живеят в Италия подарили на синът и розово яке. Тя май така и не се реши да му го облече, но в Италия това било нещо нормално.  Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Явно при щерка ми има необходимост, защото само с розово и разпознават пола именно заради късата коса - уф! И с диско-въшки един път пак не успяха... На практика носи всякакви цветове.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Имам момченце и го обличам и с червени дрешки, миналата година едното му якенце беше червено. Сини дрешки почти нямаме. Но в розово не бих го облякла. Както и да го облека повечето хора го мислят за момиченце.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Имам момиче, но хич не обичам розово, изрично съм предупредила да не ми подаряват дрехи в розово. И се дразня леко в магазините - като кажеш, че искаш дреха за момиче, наизваждат куп розови. Обличам я във всякакви други цветове. Ако имам момче, също не бих го екипирала изцяло в синьо.

# 20
  • Мнения: 2 197
Категорично съм против. Още преди да се роди дъщеря ми забраних изрично да и се купуват розови дрешки, защото аз не харесвам розово. Е, получи доста розови дрешки като подарък, а няколко и аз и купих, защото просто нямаха други цветове. Иначе проблема с пола го реших закупувайки цикламено-лилава количка. Въпреки, че е с къса коса като видят количката не ме питат момченце ли е. За догодина ще видим. А от цветовете единственото, което няма да позволя да носи е черно. В гардероба и сега преобладава зелено, синьо и бежово.

# 21
  • Мнения: 8 505
Не обичам изобщо розовото,не обличам дъщеря си в този цвят изобщо.Максималното количество розово за мен се изчерпва до някой надпис или кант на дреха.Гардеробът и е главно в синьо и оранжево,другите цветове се срещат рядко.
Преди няколко месеца и аз пусках тема за обличането на малките девойки в розово,но в момента търсачката не работи,за да пусна линк.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 045
Не.

Голямата щерка е руса и синеока - само небесно синьо и купувах и много и отива. Сега обаче тя си избира дрехите и все на розово и оранжево налита. На снимката от последния и рожден ден в детската градина от 6 момиченца на снимката само едно не беше в розово.

Малката щерка се роди абсолютно плешива и сега на година и половина има някакво подобие на руса перушина за коса и както износва небесно сините дрешки на кака си, ха познайте дали някой и е казал че е девойка - винаги е я юнак, я нещо подобно!

# 23
  • Мнения: 1 734
Аз принципно не харесвам розовия цват. И момиче да имах пак не бих му взимала розови дрешки

# 24
  • Мнения: 3 042
И аз не държа. Малката сега износва на батко си дрехите Mr. Green. Няма да ги хвърлям де.
Peace и при нас е така само, че малкият износва дрехите на кака си.

Само роклите и полите не му обличам. Mr. Green

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан има два страхотни лилави гащеризона, които много му "тичат"....и кукленска количка за бебета..........

..........но за мъж  newsm78....по- скоро "не"

# 26
  • София
  • Мнения: 2 164
Обличам дъщеря си основно в розово, но не за да я маркирам, а защото много й отива и на мен ми харесва. Естествено, има дрешки и в други цветове.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чак се нервирам, когато тръгна на пазар за дрешки. Никакъв избор на обувки за момичета - всичко е в розово-лилаво ooooh! За големия преди много му купувах жълто и зелено, сега е червено-черно. За малката предпочитам светли цветове, розовото го избягвам, че от подаръците й само такива цветове има.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Никога не бих облякла сина си в бонбонено розово или лилаво. Имаше много фешън тениска наситено цикламово с якичка и копченжа, но с шарена лента по средата и си беше момчешка.
Иначе със светло синьо също не обичам да го обличам, защото не му отива толкова, колкото оранжевото, червеното, зеленото, жълтото....

# 29
  • Мнения: 25 641
По принцип и аз не съм почитател на клишето  розово/синьо, но въпросът ме накара да си спомня нещо.
Навремето ни четоха лекция по сексология и по-конкретно за развитието на детската сексуалност. Та лекторът твърдеше, че подобно деление на момчета и момичета откъм дрехи и играчки не е случайно. Това спомагало на децата от най-ранна възраст да осъзнаят половата си принадлежност и да я осмислят. Накрая завърши с думите: "А сега какво е? Момчетата бродират в час по трудово, момичетата коват в работилницата и после се чудим защо мъжете били женствени, а жените - мъжкарани?"
Друго, което силно ме впечатли тогава, беше колко е важна възрастта 7-8 години за сексуалната ориентация на детето. И по-точно за хомосексуализма. Лекторът твърдеше, че точно на тази възраст децата са най-уязвими от страна на педофили, които ги зарибяват по различни начини... И още много интересни неща имаше, но съвсем ще изляза от темата.   Embarassed Съжалявам!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт