Розово за момиченце, синьо за момченце...

  • 4 874
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 615
Изпитвате ли необходимост от подобна "маркировка"?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Абсолютно не.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
не,не го зпазвам
много харесвам сина ми облечен в червено:)
Лятото дори имаше чисто момчешка Бенетонска розова тениска:)

# 3
  • Мнения: 5 362
Не,никога.Дори съвсем пресен пример от вчера-заради синьо яке и кафеви обувки ни помислиха пак за момченце.
Това е отживелица според мен.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И оранжевото се счита явно за момичешко  Thinking по моите наблюдения

# 5
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз не държа. Малката сега износва на батко си дрехите Mr. Green. Няма да ги хвърлям де. Но него не го обличам в розово. То в квото и да е облечен, пак го мислят за момиче Tired с тая руса къдрава коса.

# 6
  • Мнения: 1 734
Абсолютно не!
Само бонбонено розово не слагам, но всички останали цветове - да!!!

# 7
  • Мнения: 5 692
FlutterОбожавам да обличам синът ми в червени и жълти дрехи - много му отиват. Не си спомням да съм го обличала в розово, но това може би зависи и от нюанса розово незнам. Колкото за синьо за момиченце, не виждам нищо лошо в това. Party Peace

# 8
  • Мнения: 1 615
Ха-ха, и брат ми беше така! Grinning Ти запази една къдрица и за мен, пък да го мисли кой за квото си ще! Wink
Моето момиченце пък почти до 2 години и половина беше почти без косичка и това също ми го изтъкваха като признак за момче: "Ами, щото е без косичка...", а тя - в рокля с къдрички Grinning

# 9
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не не изпитвам нужад от това. Но понякога ми е трудно да купя дрехи.
За момченцата обикновено са в кафяво - бежовата гама. Няма наситени цветове.
А за момиченцата - заболяват те очите от розово.
Обичам дацата ми да са шарени като папагалчета  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 461
Не е задължително да се маркироват .
Но розовичко не бих сложила на синовете си  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 2 077
Не. При избора на дрешки за моята дъщеря все наблягам на светло сини и бели дрешки.
Но дори и "маркирана" с розово или дори с цикламено все я взимат за момче   Tired, защото е с къса косичка.
Единствено през лятото като я обличах с рокли, не ми се е налагаше да поправям непрекъснато.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Не, Мая носи всякакви цветове. Но ако имам момче, сигурно щях да се замисля, преди да го накипря в розово - то ще е все едно да му облека пола Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 447
Розово - не, аз и мъжа си не бих накиприла в розово Simple Smile Всички останали цветове - да. Имам слабост към червено, оранжево и жълто, отиват му на огнената натура Flutter

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Нямам предразсъдъци относно цветовете. Като бебе купих на дъщеря си чудно синьо боди с апликации на зайчета. На 1 годинка имаше няколко термо комплекта в червено и тъмно-синьо, които си бяха точно за момченца. Сега й взех тъмносиньо шушляково панталонче, защото повече издържа на цапане. Иначе носи роклички във всички цветове, каквито може човек да се сети: розово, лилаво, синьо, оранжево, червено, зелено и т.н.

# 15
  • Мнения: 7 474
Не бих облякла момче в розово и лилаво , всички други цветове стават и за двата пола Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 797
 Аз също не обичам тези разделения по цветове, обичам шарените и свежи неща. Синът ми има доста червени и оранжеви дрехи, само розово не съм му слагала Laughing По повод розовото - на моя приятелка роднити, които живеят в Италия подарили на синът и розово яке. Тя май така и не се реши да му го облече, но в Италия това било нещо нормално.  Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Явно при щерка ми има необходимост, защото само с розово и разпознават пола именно заради късата коса - уф! И с диско-въшки един път пак не успяха... На практика носи всякакви цветове.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Имам момченце и го обличам и с червени дрешки, миналата година едното му якенце беше червено. Сини дрешки почти нямаме. Но в розово не бих го облякла. Както и да го облека повечето хора го мислят за момиченце.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Имам момиче, но хич не обичам розово, изрично съм предупредила да не ми подаряват дрехи в розово. И се дразня леко в магазините - като кажеш, че искаш дреха за момиче, наизваждат куп розови. Обличам я във всякакви други цветове. Ако имам момче, също не бих го екипирала изцяло в синьо.

# 20
  • Мнения: 2 197
Категорично съм против. Още преди да се роди дъщеря ми забраних изрично да и се купуват розови дрешки, защото аз не харесвам розово. Е, получи доста розови дрешки като подарък, а няколко и аз и купих, защото просто нямаха други цветове. Иначе проблема с пола го реших закупувайки цикламено-лилава количка. Въпреки, че е с къса коса като видят количката не ме питат момченце ли е. За догодина ще видим. А от цветовете единственото, което няма да позволя да носи е черно. В гардероба и сега преобладава зелено, синьо и бежово.

# 21
  • Мнения: 8 505
Не обичам изобщо розовото,не обличам дъщеря си в този цвят изобщо.Максималното количество розово за мен се изчерпва до някой надпис или кант на дреха.Гардеробът и е главно в синьо и оранжево,другите цветове се срещат рядко.
Преди няколко месеца и аз пусках тема за обличането на малките девойки в розово,но в момента търсачката не работи,за да пусна линк.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 059
Не.

Голямата щерка е руса и синеока - само небесно синьо и купувах и много и отива. Сега обаче тя си избира дрехите и все на розово и оранжево налита. На снимката от последния и рожден ден в детската градина от 6 момиченца на снимката само едно не беше в розово.

Малката щерка се роди абсолютно плешива и сега на година и половина има някакво подобие на руса перушина за коса и както износва небесно сините дрешки на кака си, ха познайте дали някой и е казал че е девойка - винаги е я юнак, я нещо подобно!

# 23
  • Мнения: 1 734
Аз принципно не харесвам розовия цват. И момиче да имах пак не бих му взимала розови дрешки

# 24
  • Мнения: 3 042
И аз не държа. Малката сега износва на батко си дрехите Mr. Green. Няма да ги хвърлям де.
Peace и при нас е така само, че малкият износва дрехите на кака си.

Само роклите и полите не му обличам. Mr. Green

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан има два страхотни лилави гащеризона, които много му "тичат"....и кукленска количка за бебета..........

..........но за мъж  newsm78....по- скоро "не"

# 26
  • София
  • Мнения: 2 164
Обличам дъщеря си основно в розово, но не за да я маркирам, а защото много й отива и на мен ми харесва. Естествено, има дрешки и в други цветове.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чак се нервирам, когато тръгна на пазар за дрешки. Никакъв избор на обувки за момичета - всичко е в розово-лилаво ooooh! За големия преди много му купувах жълто и зелено, сега е червено-черно. За малката предпочитам светли цветове, розовото го избягвам, че от подаръците й само такива цветове има.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 713
Никога не бих облякла сина си в бонбонено розово или лилаво. Имаше много фешън тениска наситено цикламово с якичка и копченжа, но с шарена лента по средата и си беше момчешка.
Иначе със светло синьо също не обичам да го обличам, защото не му отива толкова, колкото оранжевото, червеното, зеленото, жълтото....

# 29
  • Мнения: 25 753
По принцип и аз не съм почитател на клишето  розово/синьо, но въпросът ме накара да си спомня нещо.
Навремето ни четоха лекция по сексология и по-конкретно за развитието на детската сексуалност. Та лекторът твърдеше, че подобно деление на момчета и момичета откъм дрехи и играчки не е случайно. Това спомагало на децата от най-ранна възраст да осъзнаят половата си принадлежност и да я осмислят. Накрая завърши с думите: "А сега какво е? Момчетата бродират в час по трудово, момичетата коват в работилницата и после се чудим защо мъжете били женствени, а жените - мъжкарани?"
Друго, което силно ме впечатли тогава, беше колко е важна възрастта 7-8 години за сексуалната ориентация на детето. И по-точно за хомосексуализма. Лекторът твърдеше, че точно на тази възраст децата са най-уязвими от страна на педофили, които ги зарибяват по различни начини... И още много интересни неща имаше, но съвсем ще изляза от темата.   Embarassed Съжалявам!   bouquet

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... преди да го накипря в розово - то ще е все едно да му облека пола Mr. Green

що бря, скотите да не им е зле и да не би да им се подиграват  Mr. Green

Обличам всякакви цветове на децата си.

Една идея: забележете колко бизнес мъже са в розови ризи  bowuu

# 31
  • Мнения: 25 753
Една идея: забележете колко бизнес мъже са в розови ризи  bowuu

Дали са мъже обаче?  Wink Mr. Green

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как`Сийка , аз като малка съм ревала за пистолет, но не ми купиха, защото "било играчка за момчета".........знаеш ли  колко съм си мечтала да бъда момче........точно заради тези забрани........исках и войник да стана........и да бъда нинджа ................ако ми бяха позволили може би щях да израстна по- женствена...а не да мразя факта, че съм момиче........

......затова пък си ковяхме мечове сами

# 33
  • Мнения: 1 615
За мъжете в розово не знам какви са, но наистина по телевизията вече май няма водещ, който да не се е явявал в розово...
Впрочем, въпросът ми беше силно обобщаващ, а не конкретно насочен към точно тези 2 цвята. Благодаря на тези, които го разбраха!
Lilqna все едно ми е цитирала мислите Wink
Как`Сийка, темата отдавна се изчерпа, така че отклонението ти беше много освежаващо и поне моя интерес го провокира силно! Ще се радвам да го доразвиеш - в тази или друга тема!!! Благодаря!

# 34
  • Мнения: 5 370
Ако ЩЕ в тъмноЧерно да облека сина си все Ше ме питат дали е момиЧе.
ИнаЧе има едни дреШки в оранжево от Бенетон и много му ходи тоzи цвят.

# 35
  • Мнения: 25 753
Сикрет, аз пък си имах брат и си играех с неговите играчки. Както и той с моите. Синът ми също си игра с една моя кукла. Нормално е децата да проявяват интерес към играчките на другия пол. Проблем става тогава, когато се прекалява. Все пак играчките служат в сюжетно-ролевите игри, в които децата се подготвят за бъдещите си дейности. Не случайно момиченцата се поощряват да играят с кукли - те са бъдещите майки и това ще е така, докато мъжете не започнат да раждат и да кърмят деца. Момчетата пък ги насочват към по-мъжки играчки - строители и др. пак с тази цел. Вярно е, че в днешно време разликата между половете в професионално отношение изчезва (ето, вече има и жени-войници), както и семейните роли, но тук вече ще възникне въпросът дали това е разумно от гледна точка на природата и прочие философски въпроси и ... уйде конят в рЯката!  Laughing

# 36
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Не се впечатлявам от такива изкуствени разделения, но много се дразня като отида да пазарувам, защото 90 % от момчешките дрехи са сини. Аз например купих ярко оранжева блуза на сина ми с тъмносин панталон - подхожда си страхотон и много му отива. Харесвам и синьото, но розовото - не - като цвят и аз не го нося.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty Като беше бебе, че и по-големичка, редовно й купувах светло сини дрешки, защото е синеока и страшно много й отива синьото. По този случай доста я бъркаха с момченце...

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да не забравяме, че едно време дядовците са спали с нощници.......не мисля, че половата идентичност зависи от това с какви дрехи си бил обличан.......тук играят хормоните.......не мисля, че можеш от момче да направиш момиче....нарочно

# 39
  • Мнения: 9 990
Не, докато беше малка дъщеря ми я обличах главно в синьо/ светло синьо/ защото е с матова кожа и много и отива.Също така в червено и жълто много.Розово почти нямаше като дреха.Сега обаче , самата тя набляга на розовото, просто порастналите момиченца това явно харесват, де да знам, та не и спирам желанието.Чакам второ и ако е момче-едва ли ще го обличам само в синьо.Харесвам червеното страшно много, смятам да наблегна на този цвят, също охра и зелено.Ако е момиче-пак така.
Имам позната обаче, чието момиченце е толкова сладко в розовите си дрешки, че си заслужава кефа.

# 40
  • Мнения: 25 753
не мисля, че можеш от момче да направиш момиче....нарочно

А пасивните хомосексуалисти какво са?  newsm78
Не става въпрос за вида на дрехата - и гърци, и римляни не са познавали панталоните. Става въпрос за мъжки и женски дрехи, отговарящи на епохата си и внушението, което носят.
А специалистите твърдят наистина, че дете, което не се е идентифицирало напълно със собствения си пол, може много лесно да бъде подтикнато към противоположния.  Thinking

# 41
  • Мнения: 603
Не го спазвам.Мисля,че на дете всичко му отива .Това е мое мнение- не го налагам.Децата си ги обличам,така както ми харесва и не се стремя на сина ми всичко да е в синьо, а на щерката в розово.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
А специалистите твърдят наистина, че дете, което не се е идентифицирало напълно със собствения си пол, може много лесно да бъде подтикнато към противоположния

Как става тази идентификация, според специалистите?

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
А какво мислите са унисекс тенденциите на нашето време ... newsm78

# 44
  • Мнения: 8 505
Най-накрая търсачката слони да ме пусне Simple Smile Ето я темата:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=53457.0

# 45
  • Мнения: 380
И аз не спазвам такива неща.Дори моят син предпочита червения цвят , онзи ден рисувал в  училище с червен молив само и психоложката ми казва че това значело че е агресивен.Пък аз не съм забелязала такава агресия у него но не пожелах да споря с нея.  smile3533

# 46
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
И на двете си деца,купувам дрешки с различни цветове.На Боби дрехи обаче във розово или лилаво например,не съм му купувала и няма и да му купя. Crossing Arms На Преслава купувам дрехи също в различни цветове. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 263
Копирам си поста от друга тема:
... колкото и да ми е трудно да й намирам дрешки сред това "бонбонено море" в детските магазини - упорито няма да й купя розово! И дрешки с пайети и лъскави апликации също....
Обличам дъщеря ми предимно в бяло и синьо. Косата й порасна късно (едва от това лято започнах да и вързвам опашлета), но дори и сега понякога я бъркат с момче. Веднъж дори едни бабички ми казаха, че сигурно много съм искала момче и затова съм обличала момиченцето си в синьо Shocked Ей побеснях тогава!
Но едва ли някой би облякъл сина си в розово и според мен причината не е в това, че този цвят е "наречен" за момичетата, а просто защото е някак сладникъв и не върви да се лепне на мъж, както и никой не би взел  за момчето си блуза, та била тя й тъмно синя, ако на нея има лъскава пеперудка примерно.

# 48
  • Мнения: 11 025
Не обичам розово и ако имам дъщеря, няма да я глася като бонбонено Барби. Има толкова много свежи и готини цветове Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 615
Мдааа... Видях и другата тема... Не ми беше идеята да обсъдим кой как си облича собственото дете... Щеше ми се да поговорим за клишетата. Дразни ме, момичешките дрехи са предимно розови. Дразнеше ме, че като беше малка дъщеря ми, синьото веднага извикваше коментара "юнак", та дори и когато синьото й панталонче е било сбродерия,  реснички или дантелки. Както споменах и по-горе, няма коса - момченце е, нищо, че е с рокличка Simple Smile Сякаш женските бебета се раждат с плитки!!! Но виж, ако и забода една "въшка" на средата на голята тиквичка, о, това вече е друга работа! Wink За такива неща си мислех, като използвах думата "маркировка".
Хайде да оставим розовото настрана, ама защо като кажа, че търся подарък за момче, веднага ми навират някакви тъмно-сини и кафяви анцузи?! Сякаш самият цвят е решаващ. Нали, по дяволите, има също кройка, аксесоари (било щампа, било други екстри). Да не би синьо с пайети да е по-подходящо за момче от, например, оранжево или лилаво (тъмно, не ме яжте!) Wink
Защо одумват майките, оставили дълги коси на синовете си? Ей такива работи...
Просто да се попенявчим на воля Grinning

# 50
  • Мнения: 14 654
Цитат
А специалистите твърдят наистина, че дете, което не се е идентифицирало напълно със собствения си пол, може много лесно да бъде подтикнато към противоположния

Как става тази идентификация, според специалистите?

като малко детето се идентифицира с майка си или с баща си
например едно момче иска да стане като татко си- да е висок и силен, да има дебел глас, да носи очила (защото според сина ми всеки баща носи очила), да кара кола, да кара багер, да ремонтира
една малка дама би трябвало да иска да е като майка си- красива, да стане майка...

това не означава, че момчетата трябва да играят само с "момчешки" играчки. моят син си има няколко кукли, също и сервизче за готвене с тенджерки и тигани, само според жоро01 така децата стават хомосексуалисти

# 51
  • Мнения: 1 615
Аз страшно се кефя на момченца с кукли в колички. Все казвам на майките "Супер, такива бъдещи мъже искам да има за моята бъдеща дама! Да помагат с бебетата и да са нежни и грижовни!" Simple Smile

# 52
  • Мнения: 6 315
Аз не обичам подобни клишета. И не ми харесва момчето да е непременно в синьо, а момиченцето в розово. Малкият има всякакви дрешки. А аз много го харесвам в ярки и слънчеви цветове Simple Smile. За косичката - и аз скоро ще попадна сред одумваните, ама ми е жал да махна къдричките и съм си му ги оставила.

# 53
  • Мнения: 1 615
Леле! Къдриците от снимката?! Само смей да ги пипнеш! Wink Обаче като се стигне дотам, една да е за мен - я колко много си имате! Simple Smile Аз, дето се вика, една за цяр не можах да развъдя... Sad

# 54
  • Мнения: 14 654
едно нещо ме дразни повече от делението-синьо/розово, а това е къса коса за момче, дълга за момиче!
постоянно чувам подмятания от близки, роднини, приятелки, случайни непознати- аууу, ама с тази коса приличаш на малка пикла, или - цецо ти е за подстригване май, или - а тебе мама кога ще те заведе на фризьор, или -това дете не мога да го възприема с тази коса... никой не пита детето как се харесва повече, в момента иска да си пусне дълга коса и едно подстригване насила ще бъде посегателство над личността му

# 55
  • Мнения: 25 753
Бе то хубаво да са нежни и грижовни момченцата, ама не взехме ли да искаме твърде много от горките мъже, а?  Wink
Хем да делят с нас грижите за дома и децата (даже да поемат по-голямата част, ако е възможно), хем да печелят достатъчно, та да е осигурено семейството, хем да могат да вършат мъжките дейности вкъщи (най-вече тази в леглото!), хем пък и да са кавалери, да правят подаръци, да ръсят комплименти, да помнят всички годишнини и естествено, да носят жените си на ръце!  Mr. Green Е, при толкова много изисквания към тях, защо се чудим, че броят на хомосексуалистите неудържимо нараства? Ми то кой мъж не би се изплашил от толкова много изисквания?   Joy
А идентификацията става точно с копиране ролята на бащата и майката в семейството, както и с вече изброените по-горе "чалъми" - цвят и вид на дрехите (за най-малките), играчки, насърчаване в различните дейности и др. Във всяко нещо, наследено от прадедите ни, има въплътена мъдрост, друг е въпросът дали ще я открием и възприемем. Е, все пак и времената се менят, пък и модите... За някои унисекс-човечеството може да е идеал, не знам...  newsm78
За мене лично е трагедия!  Thinking

# 56
  • Мнения: 1 615
Много унисекс да не ни доведе до липса на секс... Wink
А иначе... Нека са нежни и грижовни, а? Поне мъничко, моля! Grinning

# 57
  • Мнения: 25 753
Щом е мъничко, може! Най-вече към жените си.  Wink Laughing

# 58
  • Мнения: 455
Уф! Докато беше бебе все някой ни подаряваше дрехи в синьо - нали бил момченце и т. н. .......... беше ми връснало от това синьо! Дори в магазините ми предлагаха основно в синьо - отново по същите причини! А така да му подхожда оранжево, червено, зелено дори жълто!
Да не говорим, че като трябва да купуваме подарък на момиченце - освен розово друг цвят явно не съществува за производителите на детски дрехи за момичета. Ужас! Да не говорим за кича който се шири по магазините - слава богу, че нямам момиче /поне за сега/ - нямам идея с какво ще го обличам.

# 59
  • Мнения: 1 416
Обличам Маргарита във всякакви цветове. В интерес на истината, не обичам розовото. Повечето й дрехи обаче са подаръци - предимно от свекърва ми, която е в чужбина и 2 годишно носи по един сак само с парцалки за Маргарита. Повечето са розови...  Grinning Ама на дъщеря ми й отиват.  Wink Не се оплаквам...  Peace

# 60
  • Мнения: 5 877
преди да родя, имах обратната нагласа - никакви клишета като момиченце в розово.
Сега й купувам всякакви цветове, включително и бонбонено розово. Изключително я харесвам в тъмносиньо, както и в "момичешкото" синьо като това, от което е направен фонът на форума.

# 61
  • Мнения: 1 263
Да не говорим, че като трябва да купуваме подарък на момиченце - освен розово друг цвят явно не съществува за производителите на детски дрехи за момичета. Ужас! Да не говорим за кича който се шири по магазините - слава богу, че нямам момиче /поне за сега/ - нямам идея с какво ще го обличам.
Голям е ужас наистина.  Laughing Като влеза в магазин да търся дреха за дъщеря ми винаги се разиграва една и съща сцена: Продавачката любезно пита с какво да помогне и....се започва "търся за 2 годишно", "момиче или момче" , "момиче, ноооо: да не е розово , да няма апликации, да няма лъскави неща, да няма сърчица, барбита и т.н."И след тази тирада от моя страна - продавачката ме поглежда обидено и троснато казва : "Няма!".
Минавам на варианта да й шия сама Crossing Arms а и в машия квартал намерих едно магазинче с много хубави и  дрешки , между тях и маркови, които странно защо, но ако са за момиче не са задължително розови, нито са лъскави. Thinking Дали тази мания за розово не я тресе само българския вносител.

# 62
  • Мнения: 5 877
На GAP има изключително сладки нерозови дрешки без пайети  Laughing

# 63
  • Мнения: 8 505
Като влеза в магазин да търся дреха за дъщеря ми винаги се разиграва една и съща сцена: Продавачката любезно пита с какво да помогне и....се започва "търся за 2 годишно", "момиче или момче" , "момиче, ноооо: да не е розово , да няма апликации, да няма лъскави неща, да няма сърчица, барбита и т.н."И след тази тирада от моя страна - продавачката ме поглежда обидено и троснато казва : "Няма!".

 ooooh! До болка познато.Обикалям 10 магазина и се прибирам с два парцала.Но поне такива,каквито искам.

# 64
  • Мнения: 9 990
ЕЕе, къде пък ги видяхте всичките тези само розови опайетени дрехи???
Що моето момиче не е с такива, а честно-не обикалям по цял ден да търся?!
Има прекрасни червени, зелени, сини дрешки/ особено напоследък ми прави впечатление сините рокли с цветя, или бяла дрешка със синичко, много приятни!/
Явно попадате на кофти продавачки, които не знаят как да си угодят на клиентите. Thinking

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изпитвате ли необходимост от подобна "маркировка"?
Не. Имат дрехи във всякакви цветове.

# 66
  • Мнения: 8 505

Не е проблемът само в розовото.Обичам изчистени спортни дрешки,а повече пт 98-9% са с някой заек,мечок,ангелче,пеперуда....някоя мацаница върху цялата предна част,лъскави надписи,брокати...мога да изброявам до безкрай.

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е проблемът само в розовото.Обичам изчистени спортни дрешки,а повече пт 98-9% са с някой заек,мечок,ангелче,пеперуда....някоя мацаница върху цялата предна част,лъскави надписи,брокати...мога да изброявам до безкрай.
Децата се кефят на такива дрешки. Моите поне на такива налитат- шарено, лъскаво, натруфено... абе баш циганско ooooh!

# 68
  • Мнения: 9 990
Аз не мога да се съглася с това, че няма такива дрешки, защото аз самата главно такива купувам.Е, все пак намирват и се и дрешки с мечо, но за онези-лъскави шарении дето говорите-ми не, нямаме такива, та затова се чудя.Пазарувам от кварталните магазинчета.Моята за щастие не налита на пайети и лъскаво, сега е във фаза да се радва на розовото тепърва и има изчистени и розови дрехи.Има много хубави джинси за момичета-червено, синьо, бежово.Без грам цвете по тях или сърце или каквото там не ви харесва-дюс.Има и едни дънки с дискретен кант цветя от долу.Аз всъщност детска дреха с пайети не съм видяла Thinking

# 69
  • Мнения: 5 622
И оранжевото се счита явно за момичешко  Thinking по моите наблюдения

Аз пък не смятам така (много важно какво мислят останалите). От Бенетон купих на Габ оранжева грейка, поло и блузка, които бяха от момичешката колекция, но в тях не видях нищо момичешко, затова и му ги взех. Виж, цикламеното си е момичешко от всякъде  Wink

Мъжът ми също има оранжева грейка. Тя пък си е изцяло мъжка.

 Това с робуването на цветовете- кой за момче, кой за момиче е много тъпо  Stop

# 70
  • Мнения: 9 990
Важното е на кой какво му отива-на дъщеря ми цикламено никак не и стои-като цигане става, защото е мургавка.
Оранжевото е в момчешката колекция на Бързаков-днес ги гледах дрешките.

# 71
  • Мнения: 5 877
знаеш ли, като станах първи клас, майка ми ме разходи из целия град да ми купи най-хубавата чанта. За мен във всеки магазин имаше прекрасни чанти, точно каквито исках - шарени, лъскави, с картинки, абеееееееее рай. Обаче майка ми все ме теглеше, че имало и по-хубави. Накрая ми купи кафява чанта от естествена кожа. Ами честно казано, никак не бях щастлива. Да, от днешна гледна точка ще се съглася, че е била по-хубава... но от друга страна, една малка доза кич би ме зарадвала повече навремето  Laughing

# 72
  • Мнения: 9 990
И на детска дрешка няма ли цвете, мечо, жабче или сърчице?Кое му харесва детето, наистина? Thinking

# 73
  • Мнения: 1 263
И на детска дрешка няма ли цвете, мечо, жабче или сърчице?Кое му харесва детето, наистина? Thinking
Е добре де, ама как да я облека с панталонче с котенце, блузка с жабче и якенце с мече (например)? Rolling Eyes Нямам против да има нещо такова детско, но само на едната дрешка...блузката под гащеризона искам да е изчистена, а не с композиция тип:  "две девойчета, галещи котенце", най-малкото защото няма да се вижда, а и заради тях ще платя двойна цена за "красива" блузка...Но като търся бяла изчистена блузка - продавачките ми казват "ама вие търите бельо" ами не!... търся хубава бяла блузка

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 21:06 от eremita

# 74
  • Мнения: 9 990
Пак казвам, не сте попаднали явно на магазин или продавачка.Моето момиче ходи с дънки/ изчистени/ и блуза с две момиченца, галещи коте отгоре например.Няма нищо кичовско и грозно.Обикновено панталончетата са изчистени, или с по едно цвете или сърце/ за момичешките главно/Спокойно се комбинират с блузка със сърчице или цвете.Аз поне когато купувам се съобразявам с мотивите, не гледам главно цвят.

# 75
  • Мнения: 1 263
Е то и моето така ходи, но говоря за това, че ако влеза в нов магазин,  просто "ей така" да проверя и "тук какво има" и задъжително се разиграва описаната вече сцена. Затова съм се ограничила до 2-3 магазинчета, където знам, че ще намеря качествени и красиви дрешки, а и продавачките се държат адекватно. Wink

# 76
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз моята кипра я обличам в момичешко синьо Mr. GreenА се е случвало, дори когато е в розова рокля да ме питат "Момченце е, нали?". Е как да не отговориш "Дааа"

# 77
  • Мнения: 1 370
Ако имах момиченце, нямам нищо против, да й обличам сини дрешки, но някак си не ми върви, да си облека хулигана в розаво

# 78
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Изпитвате ли необходимост от подобна "маркировка"?
До някъде.
Например, ако девойката е в синьо, предпочитам да е рокля или поличка с блузка. Нещо, което няма как да бъде взето за момчешко  Laughing
Иначе синът е голям и каквото да му сложа, си прилича на момче  bowuu
Червеното и оранжевото отдавна са в мъжкия гардероб. В момента по-голямо отрицание срещат розовото, циклеманото и лилавото. Преди време пусках подобна тема за тези цветове и момчетата, доста от пишещите се изказаха резервирано, същото няблюдавам и тук. Обаче модата е велика движеща сила и след някоя и друга година съм почти сигурна, че ако се пусне подобна тема, резултатът ще е доста по-различен  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 2 164
Май стана модерно да се мрази розовото  Laughing

# 80
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
ОБЛИЧАМ НА ДЪЩЕРЯ МИ ВСИЧКО КОЕТО МИ ХАРЕСВА,НЕ СЕ ЗАМИСЛЯМ ДАЛИ Е ЗА МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ!

# 81
  • Мнения: 3 835
знаеш ли, като станах първи клас, майка ми ме разходи из целия град да ми купи най-хубавата чанта. За мен във всеки магазин имаше прекрасни чанти, точно каквито исках - шарени, лъскави, с картинки, абеееееееее рай. Обаче майка ми все ме теглеше, че имало и по-хубави. Накрая ми купи кафява чанта от естествена кожа. Ами честно казано, никак не бях щастлива. Да, от днешна гледна точка ще се съглася, че е била по-хубава... но от друга страна, една малка доза кич би ме зарадвала повече навремето  Laughing

Това какво ни харесва на нас, е едно на ръка, ама като станат момиченцата на 4-5, розовото става "най-прекрасният цвят във вселената"- цитат. Е, какво да правим сега. Нашият проблем с розовото е направо много сериозен, нямам никаква представа как да се отърва от този цвят. Не съм в състояние да намеря дрешка, която хем мен да ме удовлетворява като качество, хем на детето, да му харесва, хем още много други изисквания имам. Обожавам небесно синьото, светло бежовото, екрюто, зеленото и т.н., но няма такива дрехи за дъщеря ми. Всички дрехи, който отговарят на изискаванията ми, да са на ластик, да са от еди каква си материя и т.н. са розови. Това е положението. А когато все пак успея да и купя нещо в друг цвят, ми коства известни усилия да я убедя, че е красиво и да го носи с удоволствие. Направо съм се предала вече, това е, розово, розово и розово до припадък.

# 82
  • Мнения: 4 629
Синът ми носи всички цветове без розово. Само, защото не съм намерила хубава детска розова ризка  Peace.

Моделите на дрехите са достатъчно показателни за пола - не виждам нужда от ограничаване на цветовете

# 83
  • Мнения: 25 753
Мъжът ми също има оранжева грейка. Тя пък си е изцяло мъжка.

 Това с робуването на цветовете- кой за момче, кой за момиче е много тъпо  Stop

Бубе, предполагам, че мъжът ти има ясно изразени полови белези и няма нужда да ги доказва чрез цвета на дрехите!  Wink Laughing

Сега сериозно - направи ми впечатление в темата, как много майки споделят трудностите си да наложат вкусовете си на децата.  От една страна е правилно, нали ние възрастните трябва да възпитаваме вкуса им, но от друга... такова налагане...  newsm78 За съвсем малките дечица е ясно - нямат избор, но когато са вече по-големи и имат претенции относно цвета на дрехите си? Ето, някой сподели, че детето искало да се облича само в розово. Е, какъв е проблемът, освен, че на майката й е писнало от този цвят? Още повече, че поне изборът на дрешки в тази гама е пребогат. Ами да се наноси на розово детето, пък като тръгне на училище, ще открие сигурно и другите цветове. Още повече, че във всяка възраст си имат "униформи" и "моди" и въпрос на чест е да не се открояваш от останалите. Спомням си преди години - всички тийнейджърки бяха облечени изцяло в черно, с дебело подчертани с черен молив устни... Брррр, като тръгнех по улиците, имах чувството, че се движа във филм на ужасите. Ама гледам, отмина и тази мода, откриха децата, че има цветове на този свят.  Wink Laughing
Според мене критерият би трябвало да бъде дали даден цвят отива на конкретното дете и дали то се харесва така.  Peace

# 84
  • Мнения: 2 677
Вчера накиприх моя хубавец в розова жилетка и розова шапка.  Mr. Green Много си беше готин!
Цветът на дрешката няма никакво значение за мен, важното е да е хубава.  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 2 164
Сега сериозно - направи ми впечатление в темата, как много майки споделят трудностите си да наложат вкусовете си на децата.  От една страна е правилно, нали ние възрастните трябва да възпитаваме вкуса им, но от друга... такова налагане...  newsm78
Абсолютно  Peace Действително докато са мънички по някакъв начин им налагаме как да са облечени, с какво да си играят, с какво да се хранят... Хубаво е като поотраснат да им се даде право на избор. Да ги насочваме, а не да им се налагаме. Голяма работа, ако техният избор не съвпада с нашия! Важното е на детето да му е дадена възможност да избира.

# 86
  • Мнения: 2 567
На Диана обличам всякакви цветове.
Единствено не бих облякла розово на момче, иначе абсолютно всичко според мен става.

# 87
  • Мнения: 8 505
Май стана модерно да се мрази розовото  Laughing

Но в повечето случаи само на думи...дрешките на момиченцата по градинките говорят друго... Whistling

# 88
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз много го харесвам, нося......но откакто тръгна тая модна Барби вълна, направо ми се повръща....честно казано направо считам за липса на вкус като видя момиченце изцяло в розово

# 89
  • Мнения: 2 700
Когато аз обличах дъщеря ми не само не съм се съобразявала с разделението, а даже предпочитах да я обличам в синьо, защото има големи сини очи и този цвят й отива много.

Не знам дали е модерно да се мрази розовото , но ми се повръща като тръгна по магазините с конкретно търсене. Истинско чудо е да намериш детски панталон различен от дънки и детски блузи различни от розови.

Како Сийке, права си, че при учениците е "въпрос на чест" да си като масата. Точно това ме дразни днес в дъщеря ми. Не мога да й наложа моя вкус и се съобразявам с желанията й, но ми е мъчно, че всичко, което различно се подценява и се носи само в дните, в които не е на училище.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 10:46 от solaris

# 90
  • Мнения: 1 615
reflex, secretgarden, solaris - yes, yes, yes!!! Grinning
За това става дума - всъщност масата си робува на клишетата и определя възпитанието на собственото ми дете. Налага ми дразнещи за мен неща, колкото и да се съпротивлявам. Само че аз често съм казвала пред детето колко ме дразни тая розова вълна и тя лека-полека прие, че не само розовото е красиво. Естествено, има много розови подаръци и понякога се случва да я комбинирам почти изцяло в розово. Напоследък започна да ми казва "Ама нали не е хубаво само в един цвят?!" Grinning
Пак да ви напомня, че темата е не само за тези 2 цвята, а за клишетата въобще: къса коса - дълга коса, обици, играчки... всичко, което ни дразни, когато се опитват да ни вкарат децата в безсмислени рамки.
Приятно ми е, че темата доби приятен общ тон, а не заядлив с опити някой да докаже, че по-право от неговото няма Wink

# 91
  • Мнения: 9 990
Е, то налагане донякъде има от наша страна, няма как да я пусна със зелен панталон и розово яке.Старая се да обяснявам основни правила в съчетаването на цветовете, но е още малка за това.Да е облечен човек в един цвят не е никак лошо, по-добре е от колкото да е като палячо/ освен, ако не сме на маскен бал Wink/Пък нека е и розово.Миналата година, когато всички ходеха в "пепел от рози", а аз не харесвам този цвят не ме спря да купя на детето един такъв сукман-защо не-нали е модно, какво като мен ме дразни, че всички са в него.
Друг е моментът до колко смятаме нашата преценка за мода-вярна.Аз  поне в съчетанието на зветовете мисля, че нямам проблем/ но аз така си мисля, а дали е така?/Та възпитавам дъщеря си в подобно виждане/ а дали е правилно?/Един ден тя може коренно да смята моите възгледи за "добре облечен" за ужасни просто, но сега аз съм тази, която решава.Моята майка например мен ме е харесвала в червано, но аз упорито отказвах да нося червено именно в онези-"черните" периоди.Всяко дете преминава през някаква метаморфоза, ако щете-цветова, но все си мился, че мааалко свобода в това отношение няма да е излишна.

# 92
  • Мнения: 1 263
....няма как да я пусна със зелен панталон и розово яке.Старая се да обяснявам основни правила в съчетаването на цветовете....
Извън темата, но не разбрах к'во му има на т'ва съчетание? Rolling Eyes Супер си е! Като се позамисля, аз май розовото само със зелено мога да понеса... За бледо зелено става дума естествено..

# 93
  • Мнения: 645
Като цяло много харесвам червено за момче и синьо за момиче, но все пак не бих облякла сина си в розово, цикламено или лилаво. Всъщност само към момчетата сам предубедена за някои цветове.

# 94
  • Мнения: 1 517
Категорично НЕ  Naughty . На Павел не съм слагала розово, но иначе сините му дрехи са най-малко. Като бебе имаше много в червено и тъмно оранжево, че най-му отиваха. А на Дени пък много и ходи тъмно синьо  Laughing . Естествено купувам и розови дрешки, защото тя обожава този цвят...А Павел в момента има една пижама на бледорозови мечета, много си я харесва и хич не му пука, че е с "женски" цвят.

# 95
  • Мнения: 9 990
....няма как да я пусна със зелен панталон и розово яке.Старая се да обяснявам основни правила в съчетаването на цветовете....
Извън темата, но не разбрах к'во му има на т'ва съчетание? Rolling Eyes Супер си е! Като се позамисля, аз май розовото само със зелено мога да понеса... За бледо зелено става дума естествено..

Не, не става въпрос за бледо зелено, а за зелено-ярко, наситено, с оранжев кант.Сам по себе си панталонът е много готин, но не и с розовото яке отгоре CrazyПък може и моята преценка за хубаво да е грешна, де да знам... Embarassed

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
оранжево и розово е  Crazy

# 97
  • Мнения: 1 263
....няма как да я пусна със зелен панталон и розово яке.Старая се да обяснявам основни правила в съчетаването на цветовете....
Извън темата, но не разбрах к'во му има на т'ва съчетание? Rolling Eyes Супер си е! Като се позамисля, аз май розовото само със зелено мога да понеса... За бледо зелено става дума естествено..

Не, не става въпрос за бледо зелено, а за зелено-ярко, наситено, с оранжев кант.Сам по себе си панталонът е много готин, но не и с розовото яке отгоре CrazyПък може и моята преценка за хубаво да е грешна, де да знам... Embarassed
....и с ярко жълт шал и електриково синя шапка - направо ще изтровите рибата  Wink

# 98
  • Мнения: 9 990
Да ти кажа-идея е-поне в тъмното ще се вижда детето, че сега, както се смени времето и в София осветлението е кът-направо си е шестица от тотото тази комбинация! Crazy

# 99
  • Мнения: 169
Розово - толкова го мразя този цвят!!! Оказва се обаче, че ние очакваме госпожичка и неминуемо ще има дрешки за подаръци в розово. А и като си помисля повечето дрешки за момиченца са именно в този цвят... Какво да се прави, ще пада търсене  Grinning .

# 100
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Хихихи, моята щерка в момента е с войнишко зелена рокля със свалена талия и с оранжеви ръкави на малки цикламени точки  Crazy Преди време и аз бих реагирала на такова съчетание  Sick но като видях рокличката на закачалката и се влюбих в нея  Heart Eyes
Наистина и аз съм забелязала, че момичетата се обличат във всички цветове и модели, доста повече избор има за тях.
Докато модата при момчетата е по-консервативна.
Ето един магазин, който е от по-консервативните, типично английска мода, но много ми харесват момчешките модели NEXT. За момичешките обаче не всичко ми допада, защото слагат прекалено много детайли, аз обичам изчистени моделчета. От там харесах и няколко прически за момчета, с по-дълга чорлава коса. Мисля следващият път да разпечатам снимка и с нея да отидем във фризьорския салон  Wink

# 101
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Розово - толкова го мразя този цвят!!! Оказва се обаче, че ние очакваме госпожичка и неминуемо ще има дрешки за подаръци в розово. А и като си помисля повечето дрешки за момиченца са именно в този цвят... Какво да се прави, ще пада търсене  Grinning .
Само бих те посъветвала да внимаваш с розовите панталонки, след като детето пропълзи. Както си ги сложила, така са се нацапали. Настава едно пране и гладене на розови панталонки  Crazy Дргите светове издържат значително по-дълго време, а понякога дори и два дни  Laughing

# 102
  • Мнения: 9 990
Мери, розовото и яке на моята, както и една-две розови блузи, и едни дънки с розови цветя са от Лондон WinkОт София и е само едно поларено клинче в този цвят, и един сукман, вече омалял-пепел от рози Crazy.Всичко останало е червено или нещо друго.
Еремита-виж на сайта от Мери-такова зелено с такова розово ми харесва Mr. Green
Дрехите на моята ги пера след обличане, не пазя за следващият ден пак да носи-малки са, въргалят се/ да не говорим, че на едно излизане долу крачолите са или от прах почернели, или напръскани с кал-такива са ни условията/
Апропо-търся шарен чорапогащник, като тези на момиченцата от сайта от Мери! Praynig

# 103
  • Мнения: 1 615
Ха, че такива чертосани чорапогащници няма ли сега навсякъде? Е, не са точно като тези в сайта, ама... Wink Аз живея в "Люлин" и  ги виждам по всички павилиони и сергии за чорапи, като се завъртя из квартала.

# 104
  • Мнения: 9 990
По сергиите около нас на пазара няма, в магазините-само едноцветни-ще почакам-току виж заредят-аз питах и ми споменаха, че имало, ама те нямали, та ако трябва-до Люлин-град ще ходя... Hug

# 105
  • Мнения: 1 615
За тези, които се кефят на такива идейки:
http://www.cheeky.com.ar/
http://www.mimo.com.ar/
Не че интернет не е пълен с такива, ама точно на тези е по-вероятно да не сте попадали Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 263
Еремита-виж на сайта от Мери-такова зелено с такова розово ми харесва Mr. Green
мдааааа не е лошо..става! и розовото от този сайт без зелено - също става.. Mr. Green

# 107
  • Мнения: 1 615
Да бе... Да им се не види и англичаните... И розовото им по-хубаво от нашето... Grinning
Впрочем, Люлин-град е чуден град! И имаме страхотен пазар, няма майтап! А даже и без кола с метрото се стига за нула време, така че офертата не е за изпускане Wink

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ние пък сме пълни с розово. У нас розовото, цикламеното и пепел от рози с лопата да ги ринеш. Не го купувам съзнателно. То като влезеш в един детски магазин, половината е розов, останалата половина е с другото за момчета и момичета общо. Просто масово го има по магазините и ако една дреха като модел, качество и ефект ми хареса, няма да я върна, само защото е розова. Първите ни розови дрешки се появиха, обаче, като подарък от кръстницата й, която живее в чужбина. Дъщеря ми беше някъде около годинка, годинка и нещо. Тогава се оказа, че на моята розовото много й отива и така го подносихме.

Синьото си е синьо. То си е класика. Моят син няма много синьо, защото е решен предимно в кафяво-бежовата гама.  Simple Smile Отиват му и жълто, носи и червено. Изобщо, там ограничения няма.

Иначе, на мен любими са ми "земните" цветове - бежово, охра, кафяво, оранжево, екрю. И това са и преобладаващите цветове в дрехите на децата. Не е много "детско", но какво да се прави.

# 109
  • Мнения: 1 263
Ами дааааа. Аз дето мразя розово - на това примерно няма да се дърпам.

И не само щото е next... ми хубаво си е - к'во да прайш ся

# 110
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Purmamarca, аз не пуснах сайта, за да конкурирам Люлинския пазар  Laughing Просто ми направи впечатление как се отричат определени комбинации и че повечето заявиха не на розовото и цикламеното за момчета  Crossing Arms Затова показвам дизайнерски дрехи, да се види, че има много добри комбинации на цветове, точно от типа на отречените  Peace
Обърнете внимание на момчешките модели, какво разнообразие от цветове има  Crazy

# 111
  • Мнения: 9 990
Ама Мери-на моята розовко и отива, това-бледорозовото, амцикламено просто на кожата не и отива-виж на някое русичко, светло дете-да-категорично.Моето в цикламено облечено е просто като цигане... Rolling EyesА на моя приятелка русата девойка просто се отваря в такъв цвят.Или лилаво-наситено-готин цвят, весел, ама на моята не тича.Виж на русичката и приятелка е направо убиец! Peace
В момчешката колекция присъства бледо розовото Hug

# 112
  • Мнения: 1 615
МЕРИ, идеално те разбрах и коментарът ми беше абсолютно положителен, а пазара го споменх без връзка с горния ред. Просто нямаше нужда да пусна 2 отделни поста от по един ред Simple Smile Пък и пазарът ни е без конкуренция - никой англичан не мож'мъ уплаши Grinning

# 113
  • Мнения: 7 723
айде и аз да се включа... като майка на две момиченца.
Голямата ми дъщеря е на 7 год. Тя и нейните приятелки  играят с кукли барби, уинкс и т. н. Как да й обясна, че пайетите, брокатите и златните везаници са " кич"?

# 114
  • Мнения: 3 447
знаеш ли, като станах първи клас, майка ми ме разходи из целия град да ми купи най-хубавата чанта. За мен във всеки магазин имаше прекрасни чанти, точно каквито исках - шарени, лъскави, с картинки, абеееееееее рай. Обаче майка ми все ме теглеше, че имало и по-хубави. Накрая ми купи кафява чанта от естествена кожа. Ами честно казано, никак не бях щастлива. Да, от днешна гледна точка ще се съглася, че е била по-хубава... но от друга страна, една малка доза кич би ме зарадвала повече навремето  Laughing

Бях на 5, когато за първи път си избрах сама обувки. Бяха лачени, в невероятно отровен синьо-зелен цвят Crazy Майка ми ме попита дали все пак не искам бежови, но аз бях категорична и тя ми купи синьо-зелените. И ме остави да ги нося, макар че не ми се връзваха с нито една дреха Simple Smile Никога няма да забравя тези обувки... нито пък жеста, който майка ми направи тогава Heart Eyes

Друго, което си спомням от детския си период: в края на 70-те на мода беше кафявото. Кафяво навсякъде. И... естествено, майка ми ми шиеше сукмани в кафяво, поли в кафяво... абе всичко ми беше в кафяво. Явно жената е искала да съм "фешън", но резултатът е, че сега не понасям кафявото като цвят Sick Определено го избягвам и в дрехите на детето си.

# 115
  • Мнения: 14 133
Не е задължително да се маркироват .
Но розовичко не бих сложила на синовете си  Mr. Green
Peace

# 116
  • Мнения: 8 505
Разбира се,когато започне да има претенции за цвят,модел,украса и т.н. на облеклото си,ще се се съобразявам с нея.А дано дотогава съм успяла да и вменя добър вкус (колкото и субективно да е това).

# 117
  • Мнения: 3 491
Розови и лилави дрехи нямат моите момчета. Но те самите са достатъчно чувствителни на тема "да не е за момиче", така че няма да им мине през ума да поискат.
Всички други цветове са наред. За тоалета обикновено се грижи баща им, защото според него  аз от мъжки вкусове не разбирам. Аз пък нямам нищо против и не се натягам да разбирам. Grinning
Като по-малки сред дрехите им имаше много жълти, червени и оранжеви. Дори малко тенденциозно беше това - да ги съзираш по-лесно на детски площадки и други детски сборища. На Борис жълтото беше любим цвят в продължение на 3-4 години. Сега с учудване виждам, че е започнал да определя сивото като свой любим цвят - мъжка му работа.

# 118
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не, пълно безумие;
а този син цвят така да съм го намразила вече...

# 119
  • Мнения: 8 917
Обличам Гери във всякакви цветове, но честно казано - няблягам си на розовото - харесва ми Mr. Green

# 120
  • Мнения: 7 723
И аз обличам децата си във всички цветове на дъгата, но винаги има и по нещо розово. Но  не мога да приема децата да се обличат в черно.

# 121
  • Мнения: 525
Аз и обличам всичко, за мен няма значение дали е синьо или розово. Но мисля, че при момчетата е по-различно, т.е. не можете да им облечете розово .

# 122
  • София
  • Мнения: 5 606
Е ако имам син не бих го облекла в розово, но иначе всички цветове носим ние като момиченца

# 123
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Но мисля, че при момчетата е по-различно, т.е. не можете да им облечете розово .
Е, аз мога и го правя  Peace

# 124
  • Мнения: 8 505
Но  не мога да приема децата да се обличат в черно.

Това и аз не го приемам.Аз самата имам една-единствена тениска,която дори не нося,какво остава да облека детето си в черно Stop

Общи условия

Активация на акаунт