Розово за момиченце, синьо за момченце...

  • 4 896
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 263
Е то и моето така ходи, но говоря за това, че ако влеза в нов магазин,  просто "ей така" да проверя и "тук какво има" и задъжително се разиграва описаната вече сцена. Затова съм се ограничила до 2-3 магазинчета, където знам, че ще намеря качествени и красиви дрешки, а и продавачките се държат адекватно. Wink

# 76
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз моята кипра я обличам в момичешко синьо Mr. GreenА се е случвало, дори когато е в розова рокля да ме питат "Момченце е, нали?". Е как да не отговориш "Дааа"

# 77
  • Мнения: 1 370
Ако имах момиченце, нямам нищо против, да й обличам сини дрешки, но някак си не ми върви, да си облека хулигана в розаво

# 78
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Изпитвате ли необходимост от подобна "маркировка"?
До някъде.
Например, ако девойката е в синьо, предпочитам да е рокля или поличка с блузка. Нещо, което няма как да бъде взето за момчешко  Laughing
Иначе синът е голям и каквото да му сложа, си прилича на момче  bowuu
Червеното и оранжевото отдавна са в мъжкия гардероб. В момента по-голямо отрицание срещат розовото, циклеманото и лилавото. Преди време пусках подобна тема за тези цветове и момчетата, доста от пишещите се изказаха резервирано, същото няблюдавам и тук. Обаче модата е велика движеща сила и след някоя и друга година съм почти сигурна, че ако се пусне подобна тема, резултатът ще е доста по-различен  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 2 164
Май стана модерно да се мрази розовото  Laughing

# 80
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
ОБЛИЧАМ НА ДЪЩЕРЯ МИ ВСИЧКО КОЕТО МИ ХАРЕСВА,НЕ СЕ ЗАМИСЛЯМ ДАЛИ Е ЗА МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ!

# 81
  • Мнения: 3 835
знаеш ли, като станах първи клас, майка ми ме разходи из целия град да ми купи най-хубавата чанта. За мен във всеки магазин имаше прекрасни чанти, точно каквито исках - шарени, лъскави, с картинки, абеееееееее рай. Обаче майка ми все ме теглеше, че имало и по-хубави. Накрая ми купи кафява чанта от естествена кожа. Ами честно казано, никак не бях щастлива. Да, от днешна гледна точка ще се съглася, че е била по-хубава... но от друга страна, една малка доза кич би ме зарадвала повече навремето  Laughing

Това какво ни харесва на нас, е едно на ръка, ама като станат момиченцата на 4-5, розовото става "най-прекрасният цвят във вселената"- цитат. Е, какво да правим сега. Нашият проблем с розовото е направо много сериозен, нямам никаква представа как да се отърва от този цвят. Не съм в състояние да намеря дрешка, която хем мен да ме удовлетворява като качество, хем на детето, да му харесва, хем още много други изисквания имам. Обожавам небесно синьото, светло бежовото, екрюто, зеленото и т.н., но няма такива дрехи за дъщеря ми. Всички дрехи, който отговарят на изискаванията ми, да са на ластик, да са от еди каква си материя и т.н. са розови. Това е положението. А когато все пак успея да и купя нещо в друг цвят, ми коства известни усилия да я убедя, че е красиво и да го носи с удоволствие. Направо съм се предала вече, това е, розово, розово и розово до припадък.

# 82
  • Мнения: 4 629
Синът ми носи всички цветове без розово. Само, защото не съм намерила хубава детска розова ризка  Peace.

Моделите на дрехите са достатъчно показателни за пола - не виждам нужда от ограничаване на цветовете

# 83
  • Мнения: 25 894
Мъжът ми също има оранжева грейка. Тя пък си е изцяло мъжка.

 Това с робуването на цветовете- кой за момче, кой за момиче е много тъпо  Stop

Бубе, предполагам, че мъжът ти има ясно изразени полови белези и няма нужда да ги доказва чрез цвета на дрехите!  Wink Laughing

Сега сериозно - направи ми впечатление в темата, как много майки споделят трудностите си да наложат вкусовете си на децата.  От една страна е правилно, нали ние възрастните трябва да възпитаваме вкуса им, но от друга... такова налагане...  newsm78 За съвсем малките дечица е ясно - нямат избор, но когато са вече по-големи и имат претенции относно цвета на дрехите си? Ето, някой сподели, че детето искало да се облича само в розово. Е, какъв е проблемът, освен, че на майката й е писнало от този цвят? Още повече, че поне изборът на дрешки в тази гама е пребогат. Ами да се наноси на розово детето, пък като тръгне на училище, ще открие сигурно и другите цветове. Още повече, че във всяка възраст си имат "униформи" и "моди" и въпрос на чест е да не се открояваш от останалите. Спомням си преди години - всички тийнейджърки бяха облечени изцяло в черно, с дебело подчертани с черен молив устни... Брррр, като тръгнех по улиците, имах чувството, че се движа във филм на ужасите. Ама гледам, отмина и тази мода, откриха децата, че има цветове на този свят.  Wink Laughing
Според мене критерият би трябвало да бъде дали даден цвят отива на конкретното дете и дали то се харесва така.  Peace

# 84
  • Мнения: 2 677
Вчера накиприх моя хубавец в розова жилетка и розова шапка.  Mr. Green Много си беше готин!
Цветът на дрешката няма никакво значение за мен, важното е да е хубава.  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 2 164
Сега сериозно - направи ми впечатление в темата, как много майки споделят трудностите си да наложат вкусовете си на децата.  От една страна е правилно, нали ние възрастните трябва да възпитаваме вкуса им, но от друга... такова налагане...  newsm78
Абсолютно  Peace Действително докато са мънички по някакъв начин им налагаме как да са облечени, с какво да си играят, с какво да се хранят... Хубаво е като поотраснат да им се даде право на избор. Да ги насочваме, а не да им се налагаме. Голяма работа, ако техният избор не съвпада с нашия! Важното е на детето да му е дадена възможност да избира.

# 86
  • Мнения: 2 567
На Диана обличам всякакви цветове.
Единствено не бих облякла розово на момче, иначе абсолютно всичко според мен става.

# 87
  • Мнения: 8 505
Май стана модерно да се мрази розовото  Laughing

Но в повечето случаи само на думи...дрешките на момиченцата по градинките говорят друго... Whistling

# 88
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз много го харесвам, нося......но откакто тръгна тая модна Барби вълна, направо ми се повръща....честно казано направо считам за липса на вкус като видя момиченце изцяло в розово

# 89
  • Мнения: 2 700
Когато аз обличах дъщеря ми не само не съм се съобразявала с разделението, а даже предпочитах да я обличам в синьо, защото има големи сини очи и този цвят й отива много.

Не знам дали е модерно да се мрази розовото , но ми се повръща като тръгна по магазините с конкретно търсене. Истинско чудо е да намериш детски панталон различен от дънки и детски блузи различни от розови.

Како Сийке, права си, че при учениците е "въпрос на чест" да си като масата. Точно това ме дразни днес в дъщеря ми. Не мога да й наложа моя вкус и се съобразявам с желанията й, но ми е мъчно, че всичко, което различно се подценява и се носи само в дните, в които не е на училище.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 10:46 от solaris

Общи условия

Активация на акаунт