Розово за момиченце, синьо за момченце...

  • 4 885
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 877
преди да родя, имах обратната нагласа - никакви клишета като момиченце в розово.
Сега й купувам всякакви цветове, включително и бонбонено розово. Изключително я харесвам в тъмносиньо, както и в "момичешкото" синьо като това, от което е направен фонът на форума.

# 61
  • Мнения: 1 263
Да не говорим, че като трябва да купуваме подарък на момиченце - освен розово друг цвят явно не съществува за производителите на детски дрехи за момичета. Ужас! Да не говорим за кича който се шири по магазините - слава богу, че нямам момиче /поне за сега/ - нямам идея с какво ще го обличам.
Голям е ужас наистина.  Laughing Като влеза в магазин да търся дреха за дъщеря ми винаги се разиграва една и съща сцена: Продавачката любезно пита с какво да помогне и....се започва "търся за 2 годишно", "момиче или момче" , "момиче, ноооо: да не е розово , да няма апликации, да няма лъскави неща, да няма сърчица, барбита и т.н."И след тази тирада от моя страна - продавачката ме поглежда обидено и троснато казва : "Няма!".
Минавам на варианта да й шия сама Crossing Arms а и в машия квартал намерих едно магазинче с много хубави и  дрешки , между тях и маркови, които странно защо, но ако са за момиче не са задължително розови, нито са лъскави. Thinking Дали тази мания за розово не я тресе само българския вносител.

# 62
  • Мнения: 5 877
На GAP има изключително сладки нерозови дрешки без пайети  Laughing

# 63
  • Мнения: 8 505
Като влеза в магазин да търся дреха за дъщеря ми винаги се разиграва една и съща сцена: Продавачката любезно пита с какво да помогне и....се започва "търся за 2 годишно", "момиче или момче" , "момиче, ноооо: да не е розово , да няма апликации, да няма лъскави неща, да няма сърчица, барбита и т.н."И след тази тирада от моя страна - продавачката ме поглежда обидено и троснато казва : "Няма!".

 ooooh! До болка познато.Обикалям 10 магазина и се прибирам с два парцала.Но поне такива,каквито искам.

# 64
  • Мнения: 9 990
ЕЕе, къде пък ги видяхте всичките тези само розови опайетени дрехи???
Що моето момиче не е с такива, а честно-не обикалям по цял ден да търся?!
Има прекрасни червени, зелени, сини дрешки/ особено напоследък ми прави впечатление сините рокли с цветя, или бяла дрешка със синичко, много приятни!/
Явно попадате на кофти продавачки, които не знаят как да си угодят на клиентите. Thinking

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изпитвате ли необходимост от подобна "маркировка"?
Не. Имат дрехи във всякакви цветове.

# 66
  • Мнения: 8 505

Не е проблемът само в розовото.Обичам изчистени спортни дрешки,а повече пт 98-9% са с някой заек,мечок,ангелче,пеперуда....някоя мацаница върху цялата предна част,лъскави надписи,брокати...мога да изброявам до безкрай.

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е проблемът само в розовото.Обичам изчистени спортни дрешки,а повече пт 98-9% са с някой заек,мечок,ангелче,пеперуда....някоя мацаница върху цялата предна част,лъскави надписи,брокати...мога да изброявам до безкрай.
Децата се кефят на такива дрешки. Моите поне на такива налитат- шарено, лъскаво, натруфено... абе баш циганско ooooh!

# 68
  • Мнения: 9 990
Аз не мога да се съглася с това, че няма такива дрешки, защото аз самата главно такива купувам.Е, все пак намирват и се и дрешки с мечо, но за онези-лъскави шарении дето говорите-ми не, нямаме такива, та затова се чудя.Пазарувам от кварталните магазинчета.Моята за щастие не налита на пайети и лъскаво, сега е във фаза да се радва на розовото тепърва и има изчистени и розови дрехи.Има много хубави джинси за момичета-червено, синьо, бежово.Без грам цвете по тях или сърце или каквото там не ви харесва-дюс.Има и едни дънки с дискретен кант цветя от долу.Аз всъщност детска дреха с пайети не съм видяла Thinking

# 69
  • Мнения: 5 622
И оранжевото се счита явно за момичешко  Thinking по моите наблюдения

Аз пък не смятам така (много важно какво мислят останалите). От Бенетон купих на Габ оранжева грейка, поло и блузка, които бяха от момичешката колекция, но в тях не видях нищо момичешко, затова и му ги взех. Виж, цикламеното си е момичешко от всякъде  Wink

Мъжът ми също има оранжева грейка. Тя пък си е изцяло мъжка.

 Това с робуването на цветовете- кой за момче, кой за момиче е много тъпо  Stop

# 70
  • Мнения: 9 990
Важното е на кой какво му отива-на дъщеря ми цикламено никак не и стои-като цигане става, защото е мургавка.
Оранжевото е в момчешката колекция на Бързаков-днес ги гледах дрешките.

# 71
  • Мнения: 5 877
знаеш ли, като станах първи клас, майка ми ме разходи из целия град да ми купи най-хубавата чанта. За мен във всеки магазин имаше прекрасни чанти, точно каквито исках - шарени, лъскави, с картинки, абеееееееее рай. Обаче майка ми все ме теглеше, че имало и по-хубави. Накрая ми купи кафява чанта от естествена кожа. Ами честно казано, никак не бях щастлива. Да, от днешна гледна точка ще се съглася, че е била по-хубава... но от друга страна, една малка доза кич би ме зарадвала повече навремето  Laughing

# 72
  • Мнения: 9 990
И на детска дрешка няма ли цвете, мечо, жабче или сърчице?Кое му харесва детето, наистина? Thinking

# 73
  • Мнения: 1 263
И на детска дрешка няма ли цвете, мечо, жабче или сърчице?Кое му харесва детето, наистина? Thinking
Е добре де, ама как да я облека с панталонче с котенце, блузка с жабче и якенце с мече (например)? Rolling Eyes Нямам против да има нещо такова детско, но само на едната дрешка...блузката под гащеризона искам да е изчистена, а не с композиция тип:  "две девойчета, галещи котенце", най-малкото защото няма да се вижда, а и заради тях ще платя двойна цена за "красива" блузка...Но като търся бяла изчистена блузка - продавачките ми казват "ама вие търите бельо" ами не!... търся хубава бяла блузка

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 21:06 от eremita

# 74
  • Мнения: 9 990
Пак казвам, не сте попаднали явно на магазин или продавачка.Моето момиче ходи с дънки/ изчистени/ и блуза с две момиченца, галещи коте отгоре например.Няма нищо кичовско и грозно.Обикновено панталончетата са изчистени, или с по едно цвете или сърце/ за момичешките главно/Спокойно се комбинират с блузка със сърчице или цвете.Аз поне когато купувам се съобразявам с мотивите, не гледам главно цвят.

Общи условия

Активация на акаунт