Розово за момиченце, синьо за момченце...

  • 4 884
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... преди да го накипря в розово - то ще е все едно да му облека пола Mr. Green

що бря, скотите да не им е зле и да не би да им се подиграват  Mr. Green

Обличам всякакви цветове на децата си.

Една идея: забележете колко бизнес мъже са в розови ризи  bowuu

# 31
  • Мнения: 25 889
Една идея: забележете колко бизнес мъже са в розови ризи  bowuu

Дали са мъже обаче?  Wink Mr. Green

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как`Сийка , аз като малка съм ревала за пистолет, но не ми купиха, защото "било играчка за момчета".........знаеш ли  колко съм си мечтала да бъда момче........точно заради тези забрани........исках и войник да стана........и да бъда нинджа ................ако ми бяха позволили може би щях да израстна по- женствена...а не да мразя факта, че съм момиче........

......затова пък си ковяхме мечове сами

# 33
  • Мнения: 1 615
За мъжете в розово не знам какви са, но наистина по телевизията вече май няма водещ, който да не се е явявал в розово...
Впрочем, въпросът ми беше силно обобщаващ, а не конкретно насочен към точно тези 2 цвята. Благодаря на тези, които го разбраха!
Lilqna все едно ми е цитирала мислите Wink
Как`Сийка, темата отдавна се изчерпа, така че отклонението ти беше много освежаващо и поне моя интерес го провокира силно! Ще се радвам да го доразвиеш - в тази или друга тема!!! Благодаря!

# 34
  • Мнения: 5 370
Ако ЩЕ в тъмноЧерно да облека сина си все Ше ме питат дали е момиЧе.
ИнаЧе има едни дреШки в оранжево от Бенетон и много му ходи тоzи цвят.

# 35
  • Мнения: 25 889
Сикрет, аз пък си имах брат и си играех с неговите играчки. Както и той с моите. Синът ми също си игра с една моя кукла. Нормално е децата да проявяват интерес към играчките на другия пол. Проблем става тогава, когато се прекалява. Все пак играчките служат в сюжетно-ролевите игри, в които децата се подготвят за бъдещите си дейности. Не случайно момиченцата се поощряват да играят с кукли - те са бъдещите майки и това ще е така, докато мъжете не започнат да раждат и да кърмят деца. Момчетата пък ги насочват към по-мъжки играчки - строители и др. пак с тази цел. Вярно е, че в днешно време разликата между половете в професионално отношение изчезва (ето, вече има и жени-войници), както и семейните роли, но тук вече ще възникне въпросът дали това е разумно от гледна точка на природата и прочие философски въпроси и ... уйде конят в рЯката!  Laughing

# 36
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Не се впечатлявам от такива изкуствени разделения, но много се дразня като отида да пазарувам, защото 90 % от момчешките дрехи са сини. Аз например купих ярко оранжева блуза на сина ми с тъмносин панталон - подхожда си страхотон и много му отива. Харесвам и синьото, но розовото - не - като цвят и аз не го нося.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty Като беше бебе, че и по-големичка, редовно й купувах светло сини дрешки, защото е синеока и страшно много й отива синьото. По този случай доста я бъркаха с момченце...

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да не забравяме, че едно време дядовците са спали с нощници.......не мисля, че половата идентичност зависи от това с какви дрехи си бил обличан.......тук играят хормоните.......не мисля, че можеш от момче да направиш момиче....нарочно

# 39
  • Мнения: 9 990
Не, докато беше малка дъщеря ми я обличах главно в синьо/ светло синьо/ защото е с матова кожа и много и отива.Също така в червено и жълто много.Розово почти нямаше като дреха.Сега обаче , самата тя набляга на розовото, просто порастналите момиченца това явно харесват, де да знам, та не и спирам желанието.Чакам второ и ако е момче-едва ли ще го обличам само в синьо.Харесвам червеното страшно много, смятам да наблегна на този цвят, също охра и зелено.Ако е момиче-пак така.
Имам позната обаче, чието момиченце е толкова сладко в розовите си дрешки, че си заслужава кефа.

# 40
  • Мнения: 25 889
не мисля, че можеш от момче да направиш момиче....нарочно

А пасивните хомосексуалисти какво са?  newsm78
Не става въпрос за вида на дрехата - и гърци, и римляни не са познавали панталоните. Става въпрос за мъжки и женски дрехи, отговарящи на епохата си и внушението, което носят.
А специалистите твърдят наистина, че дете, което не се е идентифицирало напълно със собствения си пол, може много лесно да бъде подтикнато към противоположния.  Thinking

# 41
  • Мнения: 603
Не го спазвам.Мисля,че на дете всичко му отива .Това е мое мнение- не го налагам.Децата си ги обличам,така както ми харесва и не се стремя на сина ми всичко да е в синьо, а на щерката в розово.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
А специалистите твърдят наистина, че дете, което не се е идентифицирало напълно със собствения си пол, може много лесно да бъде подтикнато към противоположния

Как става тази идентификация, според специалистите?

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
А какво мислите са унисекс тенденциите на нашето време ... newsm78

# 44
  • Мнения: 8 505
Най-накрая търсачката слони да ме пусне Simple Smile Ето я темата:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=53457.0

Общи условия

Активация на акаунт