За пробиването на ушите

  • 24 252
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 881
Мога да се обзаложа, че половината от горещите защитнички на правото на избор с дрешките, които обличат на момиченцата си, отдавна са ги превърнали в барбита, но забележете: те ще могат да избират от кой модел да бъдат: Барби с обици или Барби без обици.

Доста време се чудих как ли можем да обличаме като Барби момиченцата си.....Наистина те моля да конкретизираш, най - малко, защото пропорциите на нашите деца съвсем не са като на Барби. А ако визираш дрехите й, също не съм виждала чак толкова "секси" облечено и разголено дете, но ти може би си, щом казваш #Crazy

Ако става въпрос просто за розови дрешки, то оставям на теб да прецениш дали е еднакво важно решението на родителя с какво да облича детето си и да му пробие ушите Sick

А, и друг въпрос имам, защо след като държите да ги пробивате, после казвате: "ама те почти не се забелязват", в крайна сметка нали затова ги пробивате, за да се виждат, наистина си противоречите!!!

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 14:25 от Небесна

# 91
  • Мнения: 6 461
Аз например дупки на ушите имам ,НО не нося обици -махнах си ги много отдавана Mr. Green.
Най добре когато реши детето че иска -----тогава Peace

# 92
Пробих ушита на малката ми дъщеря когато беше но 6 месеца.Сега е на 11 и още не ги е пипала.На голямата и ги пробих на 11 месеца.Сега е на 7 години,минала е и през детската градина и не е имало проблеми.Все още е с обици и здрави уши.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 164
Исках да пробием ушите на дъщеря ми преди първия й рожден ден. По същото време обаче взехме решение, че ще ходи на ясла. Прецених, че е по-разумно да е без обеци в яслата, за да не я дръпне някое детенце.
Ще й пробием ушите като поотрасне или когато тя поиска.

# 94
  • Мнения: 7 723
Моя избор беше да сложа обици на малката ми дъщеричка когато беше на 2 месеца и не съжалявам за това. При едно 3- 4 годишно дете това това е едно стяскащо преживяване    smile3518 smile3518

защо за бебе на 2 месеца е по-малко стряскащо? защото не може да говори ли?
всъщност мен би ме притеснило някое друго дете да  не задърпа обичките от любопитство
 НЕ,  защото не може да говори.  Rolling Eyesпроблеми с другите деца не съм имала- обичките са толкова дискретни, че не правят впетчатление. Е , ако бяха треперушки.... newsm78 newsm78 newsm78

# 95
  • Мнения: 1 263
половината от горещите защитнички на правото на избор с дрешките, които обличат на момиченцата си, отдавна са ги превърнали в барбита, но забележете: те ще могат да избират от кой модел да бъдат: Барби с обици или Барби без обици.
Ха-хаааа Mr. Green Никакъв избор не предоставям на дъщеря си! Ни-ка-къв! Naughty Нито обеци ще има, нито ще я облека някога в розово, нито ще й купя "барби"дрешки. А ако разбера, че слуша чалга - и бой ще яде!  Колкото и да се тръшка - не! Mr. Green
Наистина и аз не виждам връзката - едно е да лиша дъщеря си от свободата да си избира дрешките, друго е да й дупна ушетата, щото така ми било харесвало... Ами не бих пробила ушите на малко дете Crossing Arms - от морална гледна точка го намирам за проява на диващина, от естетическа - за кич.

# 96
  • Мнения: 1 615
С което пак се връщаме на темата за вкусовете и разбиранията на майките...
1. разбирания: "...дали е еднакво важно решението на родителя с какво да облича детето си и да му пробие ушите..."
2. вкус: "...от морална гледна точка го намирам за проява на диващина, от естетическа - за кич..." - ОК, а за мен розовите дрешки до безкрай са си чисто малоумие.
Чиста работа! Wink

# 97
  • Мнения: 1 263
а за мен розовите дрешки до безкрай са си чисто малоумие.
Чиста работа! Wink
Grinning между другото - и за мен  Wink И колкото и да ми е трудно да й намирам дрешки сред това "бонбонено море" в детските магазини - упорито няма да й купя розово! И дрешки с пайети и лъскави апликации също....
Така е - всичко опира до вкуса и разбиранията на родителите, но това е неизбежно май...

# 98
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Няма нужда да спорим,кога е най-добре да се пробиват ушите.Всеки ще има различно мнение.Аз лично пробих на дъщеря си ушите,когато беше на 10мес.Не плака,държа се нормално.До ден днешен не си е пипнала ушите въобще.Не,че дъщеря ми е станала по-красива от това,че има обеци,тя си е по-принцип красива(нали е моето момиче Grinning)Просто така реших и така направих.Ако един ден ме укорява заради това,че съм и пробила ,ушите,нека го направи.Готова съм да го понеса. Grinning

# 99
  • Мнения: 6 039
..................А, и друг въпрос имам, защо след като държите да ги пробивате, после казвате: "ама те почти не се забелязват", в крайна сметка нали затова ги пробивате, за да се виждат, наистина си противоречите!!!

хаиде да спазим добрия тон и да не ни анализираш толкова буквално
ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

едва ли някой има предвид, че ще пробие учите на дето си а да му сложи такива обици?????
децата са малки и нежни и точно такива обици им отиват. А на 30г няма да тръгна с обиците на дъщеря ми - в случая -  тюркоазени калинки

# 100
  • Мнения: 6 039
нали не смятате, че пробиваме ушите на децата си за да ги боли, за да страдат  newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

или бихте искали да ни обвините в Средновековно невежество?  Mr. Green
спорът е бесмислен, Stop Stop Stop нито аз ще ви убедя в едното, нито вие мен в обратното.



# 101
  • Мнения: 1 881
[ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

Аз мисля, че спазвам добрия тон, и ако не държеше да знаем какви са обичките,нямаше да го напишеш, и то с главни букви...

Та моето дете ще си остане без тюркоазени обеци, дано ми прости някой ден Praynig

п.п. не искам да се карам с никой тук, всеки сам си решава.......ВСИЧКИ ДЕЦА СА КРАСИВИ.....  smile3525

Маленна, наистина ли вярваш, че не боли. точно преди месец чаках в един фризьорски салон и доведоха две близначета , на по 6-7 месеца, момченца, пробиха им и двете ушички...Така плака първото, че и аз ревнах и излязох от там, а и дори самото пробиване да не боли, заради изтръпването, после мислиш ли че няма да боли. Казаха няколко дни да промивали с не знам какво си раничката.....Дечицата бяха с майката и бабата, и майката се хилеше през цялото време и повтаряше:"тъпри бабо за хубост" , направо потръпнах......................... 

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 16:28 от Небесна

# 102
  • Мнения: 1 263
ако това е заради моето определение "диващина" - недей! не става дума, че е ги боли и затова е дивашко - първо - пробиването  на уши не боли (или аз не си спомням)...става дума , че самото накърняване на целостта на тялото и то поради съображения със съмнителна от естетическа гледна точка аргументация за мен е дивашко...прилича ми на онзи обичай в онова племе с обръчите на врата...

# 103
  • Мнения: 6 039
[ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

Аз мисля, че спазвам добрия тон, и ако не държеше да знаем какви са обичките,нямаше да го напишеш, и то с главни букви...

Та моето дете ще си остане без тюркоазени обеци, дано ми прости някой ден Praynig

п.п. не искам да се карам с никой тук, всеки сам си решава.......ВСИЧКИ ДЕЦА СА КРАСИВИ.....  smile3525

просто ставаш смешна вече,
не съм тръгнала да се хваля. просто си в грешка. Naughty Naughty Naughty
Така като гледам, това което цитираш не  съм го написала с главни букви.

Главните букви образно съм използвала за да ти докажа противното, но ти явно доста праволинейно четеш.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 Malenna нещо май се впрегна newsm78 Радвай се на детето си със или без обици. Бъди благодарна, че всичко е минало ок и без възпаления. Аз заради това съм против и понеже не мога да си предскажа как ще се отрази пробиването на моето дете, затова предпочитам да не рискувам.

Общи условия

Активация на акаунт