Не мога да преценя дали ще постъпя правилно за раждането!

  • 2 333
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не зная дали е рано...струва ми се рано,но не зная как стоят нещата при секцио.Стана ми интересно,затова попитах.

# 16
  • Мнения: 7 640
плановите секции се правят след 37г.с., най-често в 38ма. Някой беше писал за операция като жената се разражда- това е абсолютна глупост.

Щом са налице рискове от отлепване на ретината, осве, че трябва да родиш секцио, трябва и лазер да ти направят на ретините.

# 17
  • Мнения: 483
плановите секции се правят след 37г.с., най-често в 38ма. Някой беше писал за операция като жената се разражда- това е абсолютна глупост.

Щом са налице рискове от отлепване на ретината, осве, че трябва да родиш секцио, трябва и лазер да ти направят на ретините.
Да, зная....но ще е по-нататък сега около раждането и приготовленията за бебето не стигнахме до там пък и ми препоръчаха да го направя след като родя, не по време на бременността. Танев ми поиска по 800 лева на око за по 2 процедури, кой знае кога ще го направя ...

# 18
  • Мнения: 278
Здравей, кити, аз съм много подобен на твоя случай. Родих секцио преди 20 дена, въпреки нагласата ми за нормално раждане и още съжалявам. И при мен казаха, че имам изтънена ретина с вероятен риск от отлепяне и диоптер 4,5. Също ходих при проф. Танев ( при още 2-ма офталмолози, които казаха, че мога нормално, че рискът не е толкова голям)  и след безкрайно чакане не само правих болезнения преглед (за 3-ти път), но си направих и лазер за заздравяване на ретината. Проф. ми каза, че след лазерът мога спокойно да си родя нормално, но написа, че съм за секцио, в случай, че предпочитам. Моята гинеколожка се хвана за това и изобщо не даваше да се издума за нормално раждане, направо каза, тръшна се - Аз не се наемам! А аз бях като теб в последните дни вече и хич не ми се сменяше лекаря (което се оказа голяма грешка и не те съветвам да я правиш). С нея вече имахме някакви по-близки отношения, цялата ми документация беше там и някак си от глупост не я смених. Тя през цялото време ми разправяше, че бебето е над 3 кг, че си е големичко и ми го извади 9 дена преди термин. Бебето се роди 2950, изписаха ни 2750 и с тази малка шушка се прибрах в къщи след ужасните болки на секциото. Боля ме ужасно не само в реанимацята, в която никакви обезболяващи не ми помогнаха, а на следващия ден беше някакъв кошмар раздвижването. Течаха ми сълзи от очите, докато майка ми ме вдигаше. Знам, че някои са мн. доволни от секциото, но явно прага на болка при всеки е различен. За мен беше кошмар и хич не ми се спори с разни, които го пропагандират. Вярно, че нормалното раждане е също болезнено, но човек може да се възползва от епидурална упойка. Аз имах всички предпоставки за леко нормално раждане - неголямо бебе, нормален таз, нормално разположено. Даже като извадиха бебето и го видяха, какво е мънинко, в операционната някой попита: ама тя защо ражда секцио?? И док. смотолеви, ами тя не по гинекологични причини.

През цялото време бях убедена, че трябва да родя нормално с епидурална и ужасно съжалявам, че не потърсих друг док. Бебето беше немощно и не можа да засуче, сега цедя като ненормална и стерилизирам, за да й давам от шише. Сигурна съм, че ако беше останала още 10 дена в мен, щеше да си наддаде нормално и да има сила да суче, а не само да ми заспива на гърдата и да не може да захапе правилно.

Моят съвет - послушай сърцето си!

# 19
  • Мнения: 7 640

Да, зная....но ще е по-нататък сега около раждането и приготовленията за бебето не стигнахме до там пък и ми препоръчаха да го направя след като родя, не по време на бременността. Танев ми поиска по 800 лева на око за по 2 процедури, кой знае кога ще го направя ...

 Shocked Танев значи и лазери прави ooooh!
Ами те са по пътека по принцип, с талон излизат около30лв мисля.

# 20
  • Мнения: 278
Как по 800 на око??? На мен ми взе по 200 на око. Да не би да сте говорили за корекция на зрението, но то пък е в евро някаква сума, май 600...

# 21
  • Мнения: 7 640
скромното ми мнение е да отидеш в друга клиника за лазера.

# 22
  • Мнения: 483

Да, зная....но ще е по-нататък сега около раждането и приготовленията за бебето не стигнахме до там пък и ми препоръчаха да го направя след като родя, не по време на бременността. Танев ми поиска по 800 лева на око за по 2 процедури, кой знае кога ще го направя ...

 Shocked Танев значи и лазери прави ooooh!
Ами те са по пътека по принцип, с талон излизат около30лв мисля.
било е така, но вече не се поема от касата за съжаление.  Confused

# 23
  • Мнения: 278
Тъкмо пишех възмущението си, как ме е обрал, но щом вече не се поема от касата ясно.

# 24
Раждала съм 2 пъти.Преди да родя втората си рожба бях за нормалното раждане.Държах да родя и вторият път нормално,но се закучиха нещата и в крайна сметка родих секцио.Ако някога имам трето/което е малко вероятно/със сигурност ще раждам секцио.

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мисля, че не трябва да рискуваш с естествено раждане. Успех!

# 26
  • Мнения: 7 640
Тъкмо пишех възмущението си, как ме е обрал, но щом вече не се поема от касата ясно.

за това не съм особено сигурна, ще проверя.

# 27
  • Мнения: 483
Тъкмо пишех възмущението си, как ме е обрал, но щом вече не се поема от касата ясно.
така ми казаха в неговата клиника обаче....не съм проучила въпроса защото не е назрял момента - като нищо може да се окаже, че не е съвсем така както са ми казали

# 28
  • Мнения: 8 917
Заложи на секцио и се успокой, защото всичко ще е наред Hug

# 29
  • Мнения: 2 019
Ако бях на твое място и имаше дори най-малък риск от отлепяне на ретината без колебания щях дори да настоявам за секцио.
Все пак за бебето е по-добре да има една здрава зряща майка, па макар и родила секцио пред незряща родила нормално.
И като човек родил нормално с тежко раждане и трудно възстановяване мога с ръка на сърцето да кажа, че понякога секциото е по-добрият вариант.
:peace:a i bebo ne e tolkowa malyk Hug

Общи условия

Активация на акаунт