за секциото

  • 1 799
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
По същия начин, както и с пълна, просто си в съзнание.
Аз обаче избрах пълната.
Нито са ми правили клизма, нито са ми бръснали корема, само го намазаха с йод  Peace

За спиналната- ще те накарат да се свиеш максимално, ще ти поставят обезболяващо, след това самата спинална, ще ти сложат параван и след 5 мин. ще ти покажат бебето, следва шиене 30-40 мин. и накрая ще те настанят в стаята  Grinning

Леко раждане!  bouquet
Първо в реанимация и след това в стаята.
Няма нищо страшно. И мен до преди секциото не съм имала никаква друга операция. Със местна упойка бях. И аз се бях спекла преди това, но като мина разбрах, че притесненията са ми били излишни, но няма как всеки се притеснява, нормално е. Ще видиш, че като мине и ти ще разбереш, че не е имало място за притеснение. То , разбира се, много зависи и от доктора, аз моя си го бях избрала и съм страшно доволна. Спокойно.

# 16
  • Мнения: 191
Това с каква упойка ще родиш мисля го решава анестезиологът,а ти ако искаш нещо по-специално трябва да си го заплатиш.Аз родих със спинална и да ти кажа не е особено приятно чувството.Парализира те от гърдите на долу,нямаш никаква чувствителност,а и от нея болките в гърба после са  много мъчителни.Иначе операцията протича в 4 етапа.1во в предродилна зала те подготвят (правят ти проба за упойката,слагат ти кактетър,вливат ти някакви банки,слушат ти тоновете.)После те водят в операционната и те подготвят за операция.слагат ти упойката.Слагат ти едно платно пред очите и почват да ти мажат корема с йод.....и така докато не дойдат лекарит еи операцията не започне.После вече вадят бебето,малко е неприятно,но не е болезнено.....и след това предстои шиенето,което на мен ми се стори най-дълго.Моята операция продължи около час.Когато извадят бебето ти го показват за миг и после го водят при неонатолозите.И така.Аз имах много голяма следродилнатреска.Цялата подскачах на носилката.И така после седиш в реанимация 2 -3 дни,през това време не виждах бебето,нито другите момичета.В реанимацията на всеки 4 часа ни биеха обезболяващи,защото болките след секциото са много големи.Някъде бях чула,че това е  най-кръвната операция.И общо взето в 5 приказли така протича всичко.

# 17
  • Мнения: 4 621
Няма от какво да се притесняваш, всичко минава бързо и лесно. Цялата процедура е около 20-30 мин. Слагат ти упойката, след което поставят параван и започват работа. Докато се усетиш какво става ти показват бебчето. след това те "дооправят"  и те местят в реанимацията.
Леко раждане ти желая  bouquet

# 18
  • Мнения: 46 518
Това с каква упойка ще родиш мисля го решава анестезиологът,а ти ако искаш нещо по-специално трябва да си го заплатиш ...

Упойката я избира майката, но малко жени знаят, че имат това право, аз моята си я избрах сама и не съм заплащала нищо  Peace има случаи, като проблеми с гръбначния стълб и т.н., тогава вече анестезиологът казва, но в общия случай при здрава и права жена- не  Simple Smile

Bubs, нарочно писах стаята, защото във всяка болница е различно  Grinning

# 19
  • Мнения: 683
Аз бях с ЕПИДУРАЛНА само с  нея могат да те обезболяват качествено с морфин и кодеин и след операцията. Много съм доволна, след като извадиха бебето го видях веднага, като ме зашиха ме качиха в реанимацията, там ми сложиха още 2 дози морфин през епидуралния катетър и на следващия ден като ме свалиха в стаята ми сложиха третата доза и махнаха катетъра, който е тънък като конец и се поставя между прешлените, поставянето и махането му са абсолютно безболезнени. По време на операцията се усеща дърпане и опъване, но не и болка.

# 20
  • Мнения: 2 197
Аз бях с ЕПИДУРАЛНА само с  нея могат да те обезболяват качествено с морфин и кодеин и след операцията. Много съм доволна, след като извадиха бебето го видях веднага, като ме зашиха ме качиха в реанимацията, там ми сложиха още 2 дози морфин през епидуралния катетър и на следващия ден като ме свалиха в стаята ми сложиха третата доза и махнаха катетъра, който е тънък като конец и се поставя между прешлените, поставянето и махането му са абсолютно безболезнени. По време на операцията се усеща дърпане и опъване, но не и болка.
Аз също бях с епидурална, няма да повтарям по-горе изложените теми, искам само да кажа няколко думи за допълнителното обезболяване с морфин. Първо има много неприятен страничен ефект - след като те свалят в реанимацията се чешеш като луд. не знам дали е при всички, когато аз раждах от 12 девойки , родили със секцио само една беше с допълнителна упойка и тя се скъса да се чеше цяла нощ и не можа да спи. Акушерката каза, че в почти 90 % от случаите е така. От друга страна ако кърмата ти дойде на следващия ден не е най-добрата идея да вкараш морфин на бебето. От собствен опит мога да кажа, че не боли кой знае колко, но всеки си има различен праг на чувствителност. В моята стая имаше една майка, която пищеше неистово, когато бебето сучеше. Аз не съм забелязала да е чак толкова болезнено. Друго важно е да пиеш много вода и дните след операцията да ядеш лека храна, колкото е възможно по-малко. А и колкото и да ти е трудно на следващия ден - движи се много. Трудното е един ден, после си търчиш нагоре надолу.

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Успех ти желая  bouquet, иначе има много подобни теми, така че ако искаш да четеш си пусни търсачката!
Аз бях с пълна упойка

# 22
  • Мнения: 1 212
Здравейте ,
питането ми е към раждалите в Майчин дом секцио скоро.....
Моля споделете как върви тарифата ?
Мерси предварително   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 212
Никой ли не знае, наистина?! newsm78

# 24
  • Мнения: 7 640
питай при кой лекар

# 25
  • Мнения: 84
Аз бях при Начев и нищо не съм плащала, всичко си мина по касата, но след това се върнах с подарък, но съм чувала и за цени от сорта на 1200 лв ...

# 26
  • Мнения: 683
Аз бях с ЕПИДУРАЛНА само с  нея могат да те обезболяват качествено с морфин и кодеин и след операцията. Много съм доволна, след като извадиха бебето го видях веднага, като ме зашиха ме качиха в реанимацията, там ми сложиха още 2 дози морфин през епидуралния катетър и на следващия ден като ме свалиха в стаята ми сложиха третата доза и махнаха катетъра, който е тънък като конец и се поставя между прешлените, поставянето и махането му са абсолютно безболезнени. По време на операцията се усеща дърпане и опъване, но не и болка.
Аз също бях с епидурална, няма да повтарям по-горе изложените теми, искам само да кажа няколко думи за допълнителното обезболяване с морфин. Първо има много неприятен страничен ефект - след като те свалят в реанимацията се чешеш като луд. не знам дали е при всички, когато аз раждах от 12 девойки , родили със секцио само една беше с допълнителна упойка и тя се скъса да се чеше цяла нощ и не можа да спи. Акушерката каза, че в почти 90 % от случаите е така. От друга страна ако кърмата ти дойде на следващия ден не е най-добрата идея да вкараш морфин на бебето.

Изобщо не съм имала подобни оплаквания, никакви сърбежи и за първи път чувам подобно нещо! newsm78  А морфинът се поставя между прешлените и изобщо не попада в кръвта. Да  не говорим, че при секциото кърмата идва чак на 3-4я ден.  Grinning

# 27
  • Мнения: 84
Не се притеснявай, всичко минава много бързо, няма и да усетиш кога и оп ето го и твоето бебенце. Гадното е, че известно време не се пие вода, но се преживява, после пък като кажат докторите трябва да се пие много, по 3-4 литра. И да знаеш след операцията и реанимацията, като те качат в стаята, колкото по се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш! Успех! Всичко останало другите са го казали.

# 28
  • Мнения: 1 212
ОООPS !!
Момичета, аз нещо се пообърках.....пък за авторката на въпроса незнам. newsm78

Бях със спиналана исках да видя бебка в момента на раждането.
Не са ми правили клизма Crossing Arms
Предоперативните изследвания са задължителни.
Няма нищо страшно  bouquet

 А после четем : Yspex mila!Az rodix sas sekcio na 06.10. s epiduralna.
Нека уточним : коя упойка е епидурална и коя спинална ??? Коя от двете е пълната.
Благодаря ви

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Нито едната не е пълната. Спиналната се ползва по-често за секцио, епидуралната - за нормално раждане.  Разликата е обяснена някъде из статиите. Спиналната хваща по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт