Винаги ли е толкова трудно в началото или аз не ставам за шофьор?

  • 18 423
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
О, не се отчайвай! Щом аз мога, всеки може.  Peace Аз хем автоматик карам, и едва се научих. Ама тук няма избор. В Америка може и мъжът ти да те учи и хората така правят, ние го пробвахме този вариант, но при мене не стана - забих първата кола в едно дръвче. ooooh! Нищо фатално, де, но достатъчно, за да преценя, че без инструктор не мога.
Смених един инструктор и случих на втори, който беше перфекционист, но поне ме амбицира да се старая и да се махна от него. Беше руснак, и като разбра, че съм българка, каза "значи на тебе поне мога да ти крещя на воля. ooooh!"
Шофирам активно всеки ден.
Трябваше ми една година ежеседмично шофиране, за да се престраша да карам без мъжа ми до мене.
Две години, за да се престраша да карам сама (но все още без дете на задната седалка).
Три години, за да изляза на магистрала или да карам през централна улица на град.
След 5 години шофиране тепърва започвам да возя себе си и децата на място, което не знам предварително къде е, т.е. само по писмени указания. Дотогава - първо през уикенда или вечер разучаваме маршрута с мъжа ми.
Е, чак такова съвършенство да карам кола с ръчни скорости, или да карам в България, още не съм достигнала.
Успех!

# 16
  • Мнения: 7 837
Блажка, ти ме разби  Grinning
Вярно че не е хубаво мъжа ти да е инструктор, аз едва го издържах 2 седмици и се явих на изпит  Laughing
А на 10-ия ден след изпита,  вече карах сама с детето...

# 17
  • Мнения: 3 491
Блажка, ти ме разби  Grinning
Вярно че не е хубаво мъжа ти да е инструктор, аз едва го издържах 2 седмици и се явих на изпит  Laughing
А на 10-ия ден след изпита,  вече карах сама с детето...
Яааааа, тогава по-настрани от тази тема, що щеш тука, искаш само да ни комплексираш ли. Naughty Grinning Само дано не ме обвини някой в дискриминация, че аман от политически коректности. ooooh!
Пък ако щеш да знаеш, шефката ми е американка, тук родена, тук расла, 30-40 годишна, свежа и динамична. Но на магистрала не кара, страааах. Mr. Green
А ти мене си взела на мушка.  Naughty

# 18
  • Мнения: 3 861
лелеее Блажке, ти ме уби направо Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 7 837
Oх, то това нищо не означава. Да не споделям големия си срам, как при наличието само на 2 педала, обърках газ и спирачка и имах лека среща с едни стълби  Blush Laughing

Важното е да не се подхожда със страх и паника. Дерзайте момичета, после наистина идва удоволствието. И разтоварването, разбира се... При толкова много говеда зад волана, може ли да не попсуваш облекчаващо  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 370
Блаже, супер си HugДобре ме разсмя Joy

Креми, я се успокой, всички сме минали по този път. Успех Peace

Кейси и аз съм от тези, който рядко оцелват правилния педал. Веднъж щах да влезна челно презвходната врата на офиса на мъжът ми. Добре че имаше стъпало, за да ме спре. На пълна газ и се ядосах, защо колата не спира #Crazy

# 21
  • Мнения: 3 491
Oх, то това нищо не означава. Да не споделям големия си срам, как при наличието само на 2 педала, обърках газ и спирачка и имах лека среща с едни стълби  Blush Laughing

Важното е да не се подхожда със страх и паника. Дерзайте момичета, после наистина идва удоволствието. И разтоварването, разбира се... При толкова много говеда зад волана, може ли да не попсуваш облекчаващо  Laughing
Ей това да объркам педалите все ме беше страх, че ще го направя. Sick Да не казвам голяма дума, но май си поизбих тоя комплекс. Да чукна, единственият ми засега по-сериозен гаф е, че карах една нощ с изгорели фарове, и въобще не се бях усетила, докато не ме спря полицията. Но ми се размина без глоба и точка, само със загрижения съвет да си пусна аварийните светлини, поне другите да ме виждат.

# 22
  • Мнения: 3 216
Ох,момичета като ви слушам се обандеждих. Аз не сьм от тези дето лесно се отказват,ама днес много се ошашавих.На всичкото отгоре като сьобщих,че ще карам курсовете свекьра пак извади черния си хумор и заяви ,че ще карам само ремарке Crossing Arms И сега сьм се амбицирала,че трябва да стана по-добьр шофьор от него.

# 23
  • Мнения: 11 607
Споко! няма място за притеснения! Всички първи пъти са трудни - вкл. и  кормуването! След време със смях ще се сещаш за първото си кормуване - така както аз го правя сега! Целувала съм се с пясък от паника, правила съм маневри без да подам мигач и какво ли не още!

На кормуването инструкторите учат дотолкова колкото да се вземе изпита! Всичко останало е въпрос на практика!!!! Успех и не се притеснявай!

# 24
  • Мнения: 1 457
Не се притеснявай изобщо . Наистина всички сме така в началото. Аз постоянно бях с шофьори около себе си и винаги съм се возила и въпреки това като седнах зад волана се схванах цялата. Взех си изпита с голям късмет Embarassed и след това 6 години не бях сядала зад волана изобщо. После имах кола и изведънж се почуствах супер увурена. Казах си че това трябва да е най- леснот онещо на света щов толкова хора го практикуват и сега карам доста добре.
Най- важното е да не се панираш и да си уверена в себе си. Винаги можеш да направиш грешка, но тя е поправима в повечето случаи.
Пожелавам ти успех и съм сигурна че ще се справиш  Peace

# 25
  • Мнения: 236
Не се притеснявай, въпрос на техника е.
Тия навици се автоматизират още по време на курса.
Ако толкова се притесняваш вземи няколко допълнителни часа.

Боже, докъде стигнах, и аз акъл за кормуване да давам  Mr. Green
Мъжът ми като се вози с мен още ме брои за обучаема  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 1 481
Важното е да си спокойна, много концентрирана и да не се поддаваш на никаква паника. И наистина да си амбицирана да станеш добър шофьор. Ще свикнеш бързо, споко  Peace
Аз нямах проблеми, още от началото се почувствах много комфортно зад волана, но това донякъде зависи и от инструктора. Повечето се изразяват доста хапливо и това може да те изкара от равновесие  Confused
Желая ти успех, и скоро да се похвалиш с книжка  Simple Smile

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От 11 години имам книжка и изобщо не станах шофьор. Не се притеснявай има хора родени за шофьори и такива като мен, скарани с кормуването изобщо, но ми е добре да се возя.

# 28
  • Мнения: 4 390
Ще свикнеш, не бой се! Mr. Green
Аз скоро карах курсове /в България/, защото не мога вечно да карам с канадските документи и откачих с тези педали и скорости. Crazy
При мен беше особено трудно, защото от 99 г. досега не съм слизала от кола, но автоматик...
Иначе това ми бяха първи сблъсъци с инструктор. В Канада, мъжът ми ме учеше и след като се почувствах готова се явих на изпит /със собствената ми кола/.

# 29
  • Мнения: 2 109
шофирането, също както ходенето,е едно лесно и приятно нещо.... а сега попитай бебето колко му е лесно да ходи, пълзи , става...  виж колкопъти повтарят и падат исетормозятдушките.

аз преди курса карах с един приятел на камбаните 2 години. тръгни,спри, съединител,спирачка, първа, втора,спри. в началото само сменях скорости на изгасена кола,а когато я запалих, подскочих цялата. на 20 час с инструктор се разревах и казах,че го зарязвам(а аз никога не се отказвам).

сега обаче не слизам от колата изобщо.

намеринякой познат н апокойствие да ти обясни малко по малко(препоръчително да не е собствения ти съпруг, не ги умеят тия работи те). и като си вземеш книжката започвай веднага дакараш. нощем без трафик, и после и денем. стискаме  палци,а ти стискай смело волана.

и да знаеш, и най-готиния инструктор е &$%^&(&#@$  и се имат за велики, особено с жени                                    .

Общи условия

Активация на акаунт