W-позиция на сядане

  • 8 036
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 238
Момичета децата ви седят ли по този начин?
Тук в Дания казват, че това било много опасно и че трябва постоянно да поправям Оли когато седи така. А тя милата само по този начин седи на земята.
Вие какво ще кажете?

Ето и снимка


Поздрави

Ако не можете да видите снимката, отидете на албумчето ни и вижте първата снимка:
http://www.sitecenter.dk/oliviahald

# 1
  • Мнения: 8 505
Да,и тук ортопедите предупрвждават,че е вредно.Дъщеря ми рядко сяда по този начин,не и е навик.

# 2
  • Мнения: 1 238
А някой може ли да ми обясни защо е толкова опасно и по какъв начин мога да я отуча?

П.С Аз все още по някога си сядам по този начин  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 8 505
Доколкото знам предразполага към Х-образно изкривяване на краката,стъпалата също се деформират.

# 4
  • Мнения: 952
Виктор винага така сяда на земята, и наистина не виждам как ще го оттуча, освен да не го оставям да сяда. И аз съм чувала че нее хубаво ама...А и не съм виждала другите деца да сядат по по-различен начин. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7 640
за първи път чувам, че е вредно. Някой линк защо?

# 6
  • Мнения: 1 238
Доколкото знам предразполага към Х-образно изкривяване на краката,стъпалата също се деформират.

Сега съвсем се стреснах.   Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Незнам как ще я отуча, тя от бебе сис еди така. Казвам и да си оправи краката и тя за минутка сменя позицията, но после пак по старо му. Вика, че я боляли краката ако не седи така  Mr. Green Mr. Green Sad Sad Sad Sad
Аз от малка така си седя и никой не ми е обърнал внимание, но за щастие нито краката ми са криви нито имам проблеми със стъпалата. Явно съм изкарала късмет.
Ако някой намери лин к с литератъра, споделете.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Да, и Сиси седи по този начин. Удобно и било. Аз не мога. Rolling Eyes
Не съм чула досега аргумент против позата. Сиси има прави крака/ наследствено отвсякъде bowuu/ и не вярвам тепърва да и се изкривят... дори в момента седи на стол по този начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
и аз съм чувала че така не трябва да се седи
наша педиатърка специлано каза да следя да не седи така.Но знам че в Америка децата основно по този начин седят пред телевизора....
ще следя темата да видя ако се появи обоснована информация по въпроса:)

# 9
  • Мнения: 7 432
Аз от малка така си седя и никой не ми е обърнал внимание, но за щастие нито краката ми са криви нито имам проблеми със стъпалата. Явно съм изкарала късмет.
Ами явно не си седяла от много малка след като си спомняш.Моите деца са вероятно колкото теб и не е било нужно да ходя до Дания  Mr. Green за да ми е обяснена вредата от този начин на сядане.Работя в ДГ и още когато съм учила ни предупреждаваха да не оставяме децата да сядат така.Това не значи,че трябва да изпадаш в паника и страхове - излишно е.Когато малката красавица седне така само внимателно я постави да седне правилно може и на колене и дупето и да е върху краченцата.Тогава не е опасно или по някой от другите начини за сядане на земята.  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 818
Сигурно зависи и колко време седи в тази поза все пак.
Аз като малка предимно в тази поза съм седяла. Не са ми криви краката.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И Йоан седеше така с едното краче под дупето....то леко се беше кривнало, но мисля че се е изправило вече............

# 12
  • Мнения: 3 161
Да, на мен също ми казаха да го избягвам. Когато сядаше така, просто изтеглях свитата част напред, така че да седне в V поза. И й обяснявах и тя да го прави. Свикна постепенно и после не се е налагало много да я поправям.

# 13
  • Мнения: 1 238
Цитат
Ами явно не си седяла от много малка след като си спомняш.


Знам го от родителите си.
Цитат
Моите деца са вероятно колкото теб и не е било нужно да ходя до Дания за да ми е обяснена вредата от този начин на сядане
Аз незнаех за вредата. Слу4айно нау4их откакто Оли запо4на да седи така. Ако нямах дете мисля 4е никога няма6е да зная, тъй като не съм се интересувала.
Ина4е съм на 29 години  Wink




# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
tornerosse, лично мое мнение, не се впрягай много в това! За деца с луксации тази поза е нежелателна, но с деца без проблеми не мисля, че трябва да ги тормозим как седят. Имам познати, на които детето имаше луксациии, от малко го тормозят да не седи така. Вече е на 7 години и горкото ми се струва стресирано все да мисли как сяда и като седне неправилно да получи забележка. Но в този случай напълно оправдавам такова поведение. За дете без проблеми е излишно усложнение и стрес  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 6 574
нашият ортопед я нарича "телевизионна поза" и също ме предупреждаваше да им правя забележки. отучихме ги без стрес  Peace. случва им се да седнат така, но вече сами се поправят, ако забравят вече на мен ми е рефлекс да казвам "крачетаатаа".
Той го обясни с натоварване на тазобедрените стави (особено вредно било при по пуФкави деца). не съм  специалист, но му се доверявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 077
Доскоро се борех с тази поза. Д-ра ортопед забрани така да седи и аз послушно я поправях всеки път щом я видех така да посядва.
Скоро не ми се случвало да поправям стойката, защото само търчи или предпочита да стои права - дори като се храни и дори пред телевизора.

# 17
  • Мнения: 46 572
Не виждам снимката Confused някой може ли да ми каже за коя поза става дума?

Опа, видях я  Blush

# 18
  • Мнения: 442
и аз не знам защо е вредно да се седи така, но навремето учителката ми по балет редовно правеше забележки, когато видеше че някой е седнал така и казваше, че е много вредно.

Когато малката красавица седне така само внимателно я постави да седне правилно може и на колене и дупето и да е върху краченцата.Тогава не е опасно или по някой от другите начини за сядане на земята.  bouquet

чувала съм, че това сядане също е вредно, защото предразполага към образуване на разширени вени.

# 19
  • Мнения: 295
Ортопед ми каза, че не бива децата да сядат така, най-вече заради оформянето на крачетата. Най-добрият начин е по 'турски'. Синът ми лесно го приучих. Обясних му как да го прави и аз сядах до него по същия начин. Сега сам се наглася.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз ортопед знам 4е не е хубаво. Моята дъщеря си изтрива едната обувка отстрани малко в пове4е. Ортопеда каза 4е е добре 4е е отвън не отвътре. Отвътре и по-лошия вариант, които говорел за 'X' образни кра4ета които правят проблеми със таза и такава стоика се полу4авала именно от "W" образния на4ин на сядане. Дано го обясних що-годе разбрано. Та не бива да се стои така 'W'. С кръстосани крака е по добре.

# 21
  • Мнения: 216
ние сме малки още за сядане, но аз и до ден днешен сядам така; освен натоварването на капачките и разхлабването им май др. няма - след като и до ден днешен го правя и съм здрава и права женчуга не би следвало да е толкова страшно Peace(...а и краката ми са си абсолютно прави!)

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И Луси така сяда от време на време, аз никога не съм сядала така, защото не ми е удобно! Вече ще я коригирам!

# 23
  • Мнения: 1 520
И аз знам че е вредно. Но не мога да дам обяснение. Аз го отучих като периодично го подсещах да слага крачетата под дупето. И малко по-малко той започна да седи повече правилно, отколкото така W-образно. Иначе той седеше постоянно така, защото първоначално не можеше да седи да играе клекнал. Отучването при нас стана с много, много повтаряне. Сега рядко седи така.

# 24
  • Мнения: 8 769
Тъй като покрай Кейти обходих доста ортопеди, мнението е единодушно-да не се седи така, защото позицията предполага натоварване на тазобедрените стави и тяхното изкривяване. Дори в Горна баня в ортопедията ми казаха да не минава през подобна позиция крачето при дижението си,не само да не седи така. Защото, както любезно ми обясниха, целият крак се командва от тази става, и затова нейното здраве и правилно развитие е особено важно.
Кейти имаше проблем със завъртане на стъпалата навътре, докато върви. И забраната за този седеж беше едно от първите неща, които ни съветваха ортопедите. Най-полезно е да седи детето по турски.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Най-полезно е да седи детето по турски.
Peace Тук в детските заведения само турската поза ползват. Изискват го от децата както и униформите  Laughing Може би затова не виждам смисъл, ако детето е седнало за 5 мин в къщи в грешната поза, да го тормозя да я сменя веднага  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, вие ме убихте с това седене по турски! Как успявате да накарате детето да седне така?! И да си подвие краката? Дребната предимно клечи като играе, понякога сяда и W-образно (сега научих, че било вредно)..но по турски?! Никога не бих успяла да я накарам...макар че аз винаги седя така...и затова сега имам болки в тазобедрените стави Sad. Да седне V-образно с изпънати крака, ок - така често го прави.

# 27
  • Мнения: 8 769
Е, вие ме убихте с това седене по турски! Как успявате да накарате детето да седне така?! И да си подвие краката?
Ами и аз не знам. но го правят. Синът ми например без да го карам така си седи-по търски. Даже си качва и стъпалцата над коленцата, като йога. (той е на 1г.м.).

# 28
  • Мнения: 1 520
За по турски не знаех че е най-добре. Значи сме в нормите, това е любимата му поза в последните месеци. Simple Smile

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 999
Аз не виждам снимката и не мога да разбера кое е това сядане!

# 30
  • Мнения: 240
Аз от малка така си седя, че до сега. Не мога нормално да седна, не ми е удобно. Нямам никакви проблеми с краката.  Wink

# 31
  • Мнения: 6 461
Моите деца не съм ги забелязала до сега така да стоят.Не знаех че може в последствие да възникне проблем.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Супер вредна поза. Всичко се изкривявало, не само тазобедрената става... Самите ходила също се деформират. Стават дюстабан.
Ако не вярвате - обадете се на д-р Драганов. Всеки го знае, ама трябва да отделите поне час за лекцията.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!
Добре че е форума  Hug, за да се образоваме по толкова много важни теми в отглеждането на децата ни
Аз така обичам да си стоя от съвсем малка.Това ми е любима поза и досега (а по време на бременността я обожавах), наистина съм била щастливка защото нямам никакви последици... дълги години се занимвах с балет, латиноамерикански танци, лека атлетика и имам прави и добре развити крака.
Но когато един ден Мими започне да сяда ще съблюдавам стриктно да не заема такава поза.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син от самото начало все така сяда/ше
говорих с личния му лекар, който ми каза, че детето знае най-добре как да сяда; ще дойде време, ще почне да сяда с краката напред изпънати, напр.
Така и стана - забелязвам, че от 2 месеца вече не сяда така.
Всичко си стана съвсем плавно.
Не мисля, че е чак толкова страшно.


# 35
  • Мнения: 8 917
Засега не съм засичала Гери да стои по този начин, а лично на мен ми е страшно неудобно.

# 36
  • Мнения: 14 654
синът ми си седи така, аз седя все още така , когато сядам на пода, не мисля, че е опасно

# 37
  • Мнения: 5 877
винаги съм сядала така, всички ми се умиляваха как седя като жабче. Наскоро разбрах, че е вредно, и не давам на детето. А и аз гледам да избягвам, но навик трудно се променя.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 210
Отне ми около месец да отуча Иво- САМО така седеше. Това, което ме стресна беше, че на една година като отидохме при Драганов и го прегледа, без да пита каза доста категорично-"От утре това седене да бъде ЗАБРАНЕНО", т.е. вече имаше индикация за натоварване. Подробното обяснение (освен за натоварването на тазобедрените стави) беше, че дори да не се стигне до луксация, при тази поза се натоварват и коленете и тазобедрените стави до степен , в която дори да не се изкрият крачетата, при всички случаи се повлиява походката и детето ще изглежда кривокрако (без да е в действителност). Имаше ефект, защото след 3 месеца бяхме коригирали проблема, сега го няма съвсем..Постигнах го трудно с много говорене, кротко "Оправи крачетата" придружено с изправянето им напред от моя страна. Но и сега сяда понякога така, като му кажа "Крачетата", сам ги оправя...Бъди настоятелна, но нежна Wink

# 39
  • Мнения: 5 877
Аз нямам криви крака въпреки усиленото седене в този режим,
но ме плаши друго - казаха ми, че води до силни болки в ставите на старини. Оттогава избягвам.

# 40
  • Мнения: 1 400
На този тип стоене на пода съм чувала старите хора да казват, че щяло да е късметлийче детето - един вид - седнало си на оназ си работа  Grinning.
И едната и другата седяха така като по-малки ( в кратките моменти когато се заседяваха  Rolling Eyes) . Проблеми не сме имали, краката им към момента са прави , тренират худ. гимнастика ...

# 41
Дъщеря ми я седеше така - започнаха да я болят коленете. Съответно ортопеда каза, че в никакъв случай не бива да седи така, още повече тя има хипер лакситет на ставите. Борих се с нея да я убедя да не седи така а по турски 1 месец, без особен резултат. Тръгна на градина и на 3тия ден ми се похвали как госпожата я е научила на нов начин на седете - "по турски"   Laughing
Та явно госпожата има по-голям респект от мен, но важното е че свърши работа.

# 42
  • Мнения: 1 114
ей така никога не ми е било удобно да седя. опитвала съм - адски ми е неудобно. детето също никога не сяда така.
само по турски  открай време и добре, че не е вредно Peace

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мдаааа, правилно е да се седи "по турски", моя син така седи, обаче спи неправилно - по корем със свити крачета, което води до доста проблеми после, опитаваме се с баща му да корегираме нещата, но е много трудно  Sad

# 44
  • Мнения: 984
и моето дете седи в същата поза не съм питала дали е вредно, но на гости при Слави беше една състезателка по плуване, която обучаваше деца с увреждания и показа някои упражнения, едно от тях беше сядането по този начин и аз реших че не е вредно, опасно е сядането върху краката защото стъпалото се извърта на вътре, а това е проблем, а при този начин на сядане се извърта на вън
ето вижте нашата поза http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=18642&AlbumId=73136

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 19:06 от kiki77

Общи условия

Активация на акаунт