W-позиция на сядане

  • 8 021
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 561
нашият ортопед я нарича "телевизионна поза" и също ме предупреждаваше да им правя забележки. отучихме ги без стрес  Peace. случва им се да седнат така, но вече сами се поправят, ако забравят вече на мен ми е рефлекс да казвам "крачетаатаа".
Той го обясни с натоварване на тазобедрените стави (особено вредно било при по пуФкави деца). не съм  специалист, но му се доверявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 048
Доскоро се борех с тази поза. Д-ра ортопед забрани така да седи и аз послушно я поправях всеки път щом я видех така да посядва.
Скоро не ми се случвало да поправям стойката, защото само търчи или предпочита да стои права - дори като се храни и дори пред телевизора.

# 17
  • Мнения: 46 526
Не виждам снимката Confused някой може ли да ми каже за коя поза става дума?

Опа, видях я  Blush

# 18
  • Мнения: 442
и аз не знам защо е вредно да се седи така, но навремето учителката ми по балет редовно правеше забележки, когато видеше че някой е седнал така и казваше, че е много вредно.

Когато малката красавица седне така само внимателно я постави да седне правилно може и на колене и дупето и да е върху краченцата.Тогава не е опасно или по някой от другите начини за сядане на земята.  bouquet

чувала съм, че това сядане също е вредно, защото предразполага към образуване на разширени вени.

# 19
  • Мнения: 295
Ортопед ми каза, че не бива децата да сядат така, най-вече заради оформянето на крачетата. Най-добрият начин е по 'турски'. Синът ми лесно го приучих. Обясних му как да го прави и аз сядах до него по същия начин. Сега сам се наглася.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз ортопед знам 4е не е хубаво. Моята дъщеря си изтрива едната обувка отстрани малко в пове4е. Ортопеда каза 4е е добре 4е е отвън не отвътре. Отвътре и по-лошия вариант, които говорел за 'X' образни кра4ета които правят проблеми със таза и такава стоика се полу4авала именно от "W" образния на4ин на сядане. Дано го обясних що-годе разбрано. Та не бива да се стои така 'W'. С кръстосани крака е по добре.

# 21
  • Мнения: 216
ние сме малки още за сядане, но аз и до ден днешен сядам така; освен натоварването на капачките и разхлабването им май др. няма - след като и до ден днешен го правя и съм здрава и права женчуга не би следвало да е толкова страшно Peace(...а и краката ми са си абсолютно прави!)

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И Луси така сяда от време на време, аз никога не съм сядала така, защото не ми е удобно! Вече ще я коригирам!

# 23
  • Мнения: 1 520
И аз знам че е вредно. Но не мога да дам обяснение. Аз го отучих като периодично го подсещах да слага крачетата под дупето. И малко по-малко той започна да седи повече правилно, отколкото така W-образно. Иначе той седеше постоянно така, защото първоначално не можеше да седи да играе клекнал. Отучването при нас стана с много, много повтаряне. Сега рядко седи така.

# 24
  • Мнения: 8 769
Тъй като покрай Кейти обходих доста ортопеди, мнението е единодушно-да не се седи така, защото позицията предполага натоварване на тазобедрените стави и тяхното изкривяване. Дори в Горна баня в ортопедията ми казаха да не минава през подобна позиция крачето при дижението си,не само да не седи така. Защото, както любезно ми обясниха, целият крак се командва от тази става, и затова нейното здраве и правилно развитие е особено важно.
Кейти имаше проблем със завъртане на стъпалата навътре, докато върви. И забраната за този седеж беше едно от първите неща, които ни съветваха ортопедите. Най-полезно е да седи детето по турски.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Най-полезно е да седи детето по турски.
Peace Тук в детските заведения само турската поза ползват. Изискват го от децата както и униформите  Laughing Може би затова не виждам смисъл, ако детето е седнало за 5 мин в къщи в грешната поза, да го тормозя да я сменя веднага  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, вие ме убихте с това седене по турски! Как успявате да накарате детето да седне така?! И да си подвие краката? Дребната предимно клечи като играе, понякога сяда и W-образно (сега научих, че било вредно)..но по турски?! Никога не бих успяла да я накарам...макар че аз винаги седя така...и затова сега имам болки в тазобедрените стави Sad. Да седне V-образно с изпънати крака, ок - така често го прави.

# 27
  • Мнения: 8 769
Е, вие ме убихте с това седене по турски! Как успявате да накарате детето да седне така?! И да си подвие краката?
Ами и аз не знам. но го правят. Синът ми например без да го карам така си седи-по търски. Даже си качва и стъпалцата над коленцата, като йога. (той е на 1г.м.).

# 28
  • Мнения: 1 520
За по турски не знаех че е най-добре. Значи сме в нормите, това е любимата му поза в последните месеци. Simple Smile

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз не виждам снимката и не мога да разбера кое е това сядане!

Общи условия

Активация на акаунт