С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 34 560
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 265
Здравейте
Аз до споделя ,наскоро взехме от тази напитка за котки на анимонда.Много я харесват.Добавям я към пастета ,тя е като бульон и много я харесват

# 181
  • София
  • Мнения: 23 166
Moonsunstar, от къде купувате тази напитка?

# 182
  • Мнения: 4 040
Харесва ли се храната на Hill's че съм решила да пускам поръчка и да пробвам тази марка. Ще взема и консерви на Анимонда.

# 183
  • Мнения: 4 628
Аз сега поръчах Hills и Applaws, да видим дали ще му е добре с някоя от тях на глезльото. До сега пробвах Sanabelle и Feringa, по препоръка, но много пръцкаше от тях. А и напоследък нещо им се цупи. Иначе от тях козината му е много лъскава.

# 184
  • София
  • Мнения: 23 166
Moonsunstar, от къде купувате тази напитка?

Хаха... Видях сайта от снимката. Simple Smile

# 185
  • Мнения: 4 040
Пуснах поръчка, да видим какво ще хареса. По 1бр и малки разфасовки, че пак ако им се мръщи..

# 186
  • София
  • Мнения: 12 304
Аз сега поръчах Hills и Applaws, да видим дали ще му е добре с някоя от тях на глезльото. До сега пробвах Sanabelle и Feringa, по препоръка, но много пръцкаше от тях. А и напоследък нещо им се цупи. Иначе от тях козината му е много лъскава.
Моите и двете котки харесват доста на Applaws, на Хилс май не съм поръчвала. Но те са общо взето всеядни и хапват всичко. Напоследък след като от коледният календар констатирах, че обичат риба им давам като деликатес отвреме на време чисти консерви в бульон само с риба тон и понякога аншоа или със сьомга. Майтапя се, че аз ям хляб с лютеница, а те сьомга. Но не ги храня реално само с тях, а са през няколко дни, на двете като десерт. Рибата тон изгледжа точно като наша консерва, едвам се сдържах да не опитам и аз Simple Smile

# 187
  • Мнения: 11 615
Купих от Лидл пауч, за да пробвам дали писанка ще го хареса. В купичка й сложих само 1/2 пауч. Помириса и отмина. Така 1 ден, а късно снощи хапна малко от този пауч. Не мога да я разбера.
Каква марка пауч? Че в Лидл продават най-вече Coshida, а това моят котарак не го яде никога. И с мои приятели с котки като съм говорил... казват, че и техните не близват Кошида. Наскоро имаше някаква промоция 48 пауча за 20 лв или нещо от сорта и като писах на няколко души, всеки казва "о, Coshida - не".
Да силиконовата тоалетна много поскъпна от 7,5 лв. на 10,00 лв в близкия магазин Simple Smile Взимам от Т-маркет там е 7,50, но там беше 6,00 лв. преди Simple Smile
Да, много поскъпнаха и доколкото знам все по-скъпи ще стават, защото май са спрели производството, защото силиконът уж вреди на околната среда и разбрах, че е забранен в ЕС. Та все по-рядко ще има силиконови тоалетни  и ако има, все по-скъпи ще стават.
Години наред взимах от Aqua Zoo Lux в Дианабад, по 6.50 лв (3.8 литра) или българска за 6.30 лв (3.6 литра), през ноември вече станаха по 7.50 лв, а от декември са по 10 лв. Голямо увеличение. В зоомагазина в Кр.поляна същите са по 11 лв... Възползвах се от една промоция във Фантастико в края на декември... 3.6 л. за 7.99 лв вместо 9.99 и взех 10 броя. Изгледаха ме странно на касата, но не ме вълнува.

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 11:06 от diziler

# 188
  • София
  • Мнения: 13 295
Купих от Лидл пауч, за да пробвам дали писанка ще го хареса. В купичка й сложих само 1/2 пауч. Помириса и отмина. Така 1 ден, а късно снощи хапна малко от този пауч. Не мога да я разбера.
Каква марка пауч? Че в Лидл продават най-вече Coshida, а това моят котарак не го яде никога. И с мои приятели с котки като съм говорил... казват, че и техните не близват Кошида. Наскоро имаше някаква промоция 48 пауча за 20 лв или нещо от сорта и като писах на няколко души, всеки казва "о, Coshida - не".
От близо година в Лидл продават 2 вида храна - синя и бежова. Синята е с ниско качество, а другата е без зърно и е с приличен състав, особено за цената си. Ето тук в последното мнение от страницата е показана сухата храна с вкус на риба - https://www.bg-mamma.com/?topic=1244852.614. Има и с пиле. Паучовете са в същата цветова гама. Иначе пак е Кошида. Wink

# 189
  • Мнения: 11 615
Понеже съм на 1 ет. и хpаня и няколко улични, които обичат да ми чакат под прозореца, на тях им взимам от лидълските евтини консерви или от тези в Билла - 800 грама Clever със заешко, но това за уличните. Моето не близва подобни неща.
Моят котак е на 4.5 г. и яде... от сухата храна Alleva (със заешко, патешко и еленско) и няколко вида от Royal Canin (Роял Джанън, както му казват в рекламите по турските телевизии, хаха).
А от мократа храна му давам паучове Whiskas, Felix и днес взех десетина пауча Sheba (в Билла има някаква промоция). И като е двойно по-скъпа Шеба от Уискас и Феликс по-качествена ли е, според вас? Тези, които са запознати нека кажат, повече месо ли има? Ако може, кажете паучове или консерви, които са с повече протеини и месо.Тия Hills  ми идват леко скъпо, по над 2 лв на един нищо и никакъв 85 гр. пауч. .. Знам ли?
Иначе паучове на Friskies, Kitekat, Coshida, Clever-Billa НЕ близва. Не му давам изобщо, веднъж като не иска... просто го оставям на уличните котки.
Иначе моят не е по пастетите, облизва им желето и после зарязва.
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 23:35 от diziler

# 190
  • Мнения: 10 818
На уличните давам мокра храна защото трудно намират чиста вода и могат да се дехидратират затова на улични не се дава суха храна Simple Smile
Давам на уличните едни грамадни консерви котешка храна 800 гр изсипвам я в тарелка - различни марки винаги се харесва и излапва докрай Simple Smile
И когато три различни муцуни се наврат в тази тарелка и си споделят слюнката, да не се чудиш после къде са изчезнали.
На улични котки не се дава мокра храна, освен ако не е от типа квадратна кутийка и има за всяка муцуна по една.

# 191
  • Мнения: 11 615
Само да кажа, че до 17 януари EMAG имат намаление 15% за храна на котки.  Тези на Royal Canin, които са в по-големи количества, знаете, че излизат по-евтино. И най-изгодни са опаковките по 10 и 15 кг.  Цената от над 20 лв на кг буквално пада до 12 лв/кг. И като се добавят тези 15% намаление спадат докъм 10 лв/кг, а това си е изгодно.
Аз поръчах преди малко, за 102 лв/10 кг. Само да се надявам, да не е прашасал чувал с изтекъл срок на годност, че после иди се разправяй Grinning
Скрит текст:

# 192
  • Мнения: 965
...
На улични котки не се дава мокра храна, освен ако не е от типа квадратна кутийка и има за всяка муцуна по една.
Защо? Размяна на вируси и бактерии ли?

# 193
  • Мнения: 11 615
Една котка да е болна, предава го на другите. Аз слагам на капачета от кутии (за салати и т.н.), поне на метър едно от друго, за да няма бой или изчакване.. една да яде, друга да гледа. Но в повечето случаи като сложа храна и до 5 минути идва някоя и изяжда. Не се струпват. Но се навъртат няколко. Моят котак като не изяде нещо, го оставям отвън.  Той има навика като му сложа пауч, да изяжда до средата, на останалото се цупи и си чака ново и прясно. Сяда до паницата и чака Grinning Типично поведение за котка, която никога не е била гладна. Докато тия външните ще се избият за евтините консерви от Лидл за 89 ст/400 гр.

# 194
  • Мнения: 965
... Моят котак като не изяде нещо, го оставям отвън.  Той има навика като му сложа пауч, да изяжда до средата, на останалото се цупи и си чака ново и прясно. Сяда до паницата и чака Grinning Типично поведение за котка, която никога не е била гладна. Докато тия външните ще се избият за евтините консерви от Лидл за 89 ст/400 гр.
Sob Милите, невинни, бездомни, невидими и ненужни душици!
Ето за това откакто имам глезани вкъщи, още повече забелязвам и се грижа за тези навън. Animal Heart Eyes CatAnimal Heart Eyes CatAnimal Heart Eyes Cat

Общи условия

Активация на акаунт