С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 34 147
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 4 725
Честно казано, не мога съвсем да се ориентирам кои от многото храни са висококачествени и препоръчителни. От сравнително скоро гледаме котка. Знам само, че Уискас не е за предпочитане. Взимах от лидълската храна първоначално. Сега преминахме на тази на ДМ от серията Джуниър - добра ли е?

# 346
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Миоки защо постоянно коментираш сумите. Не разбирам защо някой хора вземат дом. любимец след като не са готови да дадат всичко за здравето му. Моя като беше болен няколко месеца си давах почти цялата заплата за лечение, но съм щастлива че се оправи, вече 5 год си го храним по специална схема и всичко е ОК. Колкото и да е скъпо трябва да разбереш какъв е проблема
Недейте така.
Всеки прави най-доброто,което може за котето си.
Миоки го е водила на вет и иска да помогне.
Котките у дома се разболяват,когато остареят,както и възрастните хора се разболяват.

Моят Харко беше много болен,езикът му беше черен направо,на дупки,небцето в язви...
Имаше диария...
Не го ли бях взела и завела на вет...

Остана с чувствително стомахче,постоянно купувам Роял Канин гастроинтестинал.Яде я,помага му.
Вземам и пробиотика на Purina и давам и човешки Ентерол.
Днес поръчах Ownat от Petmall,яде я,обича я,понася я...
Взех и 8 кг Brit sensitive с грижа за уринарния тракт,не знам ще я яде ли,има при кого да отиде,ако не я яде.

И това са ми възможностите.
Голяма част от чувалите Ownat отива при котките на баба и котките около блока.
По-добре е от нищо.

# 347
  • Мнения: 264
И аз не бях така запозната,но тук в темата научих доста неща.Ние имаме две мъжки котетата.за тях разбрах че е важно да се гледат показателите за пепел калций и фосфор да бъдат по ниски.за да се предпазят от проблеми с пикочните пътища.ние след няколко смени на храни сме на n&d kitten
По скъпа е но ако се купува на промоция излиза много добре.както и поне един път на ден хапват малко пастет или пауч.


Честно казано, не мога съвсем да се ориентирам кои от многото храни са висококачествени и препоръчителни. От сравнително скоро гледаме котка. Знам само, че Уискас не е за предпочитане. Взимах от лидълската храна първоначално. Сега преминахме на тази на ДМ от серията Джуниър - добра ли е?

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Храната Brit sensitive urinary care пристигна.
Суровата пепел е около 6 процента,което е уж добре.
Другите показатели много не ги разбирам,дано е добра.
И остава само да я яде...

Много голям проблем имаме с мократа храна,яде само Whiskas kitten Duck,другите паучове ги мирише,облизва соса/желето...
Ще мина да видя само такива паучове продават ли,нищо не иска да яде друго напоследък от паучовете.
А в тях суровата пепел е около 2%,което е много добре за мъжки котарак.

# 349
  • София
  • Мнения: 12 238
Аз имам друг проблем, Страх, който е кастриран почва да става дебел.
Храната обаче, която им давам я ядат и двамата, имам както висококалорична киттън храна, така и за кастрирани котки. Шепичка почти не яде суха храна, тя си набляга на мократа и е супер слабичка и финна мадама, но Страх почва да се освинва сериозно, скоро ще се търкаля. Не съм го мерила, но определено много е качил, то се вижда. Все още като ходи не изглежда толкова дебел, но като легне си личи. Мога да напипам все още гръбнака му, но няма нищо общо с преди.
Не знам какво да направя, как процедирате хората, които имате две котки с различни потребности?
Замислям се да почна да и сипвам на Шепа отделно и да я чакам да си я изяде или просто да има за нея само мокра храна, Страх също я яде, но не толкова, а суха изобщо да не слагам известно време, за да му огранича поне малко приема на калории.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,и аз се тревожа Харко да не напълнее,и без това му тежи дупето.
Засега си е доста игрив,но няма годинка още.
Страх на колко е и какво яде?
Има на Роял Канин храна за котки,склонни към напълняване.
Аз взех такава,но май не е много хубава и купих този Брит.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 4 725
Ох,и аз се тревожа Харко да не напълнее,и без това му тежи дупето.
Засега си е доста игрив,но няма годинка още.
Страх на колко е и какво яде?
Има на Роял Канин храна за котки,склонни към напълняване.
Аз взех такава,но май не е много хубава и купих този Брит.

Нашето коте /на 7-8 месеца/ е много лакомо, изяжда всичко, дори да има тройна порция. От около седмица е разгонено и намали значително храната, но като премине този период, сигурно пак ще си върне към обичайния си начин за много ядене. Комбинирам мокра и суха храна, определено предпочита мократа, но се притеснявам да не се разболее с тази лакомия, постоянно търси храна и изяжда абсолютно всичко на мига.

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 22:03 от marzeliva

# 352
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Явно е до коте.
Харко от бебе се научи,че храна винаги има.
И мокра,и суха.
Така ми каза вет.
И котето си яде по няколко хапки през малки интервали през целия ден.Това бил май най-добрият вариант,но явно не всяка маца е съгласна.

Дано сега след кастрацията не увеличи количеството,че ако започна да го ограничавам,не мисля,че ще е доволен.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 4 725
Явно е до коте.
Харко от бебе се научи,че храна винаги има.
И мокра,и суха.
Така ми каза вет.
И котето си яде по няколко хапки през малки интервали през целия ден.Това бил май най-добрият вариант,но явно не всяка маца е съгласна.

Дано сега след кастрацията не увеличи количеството,че ако започна да го ограничавам,не мисля,че ще е доволен.

И аз искам да свикне с мисълта, че има винаги храна, но  омита всичко, без да остави абсолютно нищо, а слагам голямо количество. Добавям - пак веднага омита и маука умолявайки за още храна. В резултат стана дебелко, даже коремчето му висна.

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А лекарите какво казват?
Знам,че има животни,които омитат всичко,но пък да не е някакъв здравословен проблем?
Техните стомахчета били колкото кибритена кутийка,така ми каза нашият вет.

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 4 725
А лекарите какво казват?
Знам,че има животни,които омитат всичко,но пък да не е някакъв здравословен проблем?
Техните стомахчета били колкото кибритена кутийка,така ми каза нашият вет.

Обяснават го с начина му на живот преди да поемем грижа за него, когато вероятно трудно си е намирало храна.
То се появи в двора на селската ни къща и оттогава го гледаме и храним. Но не можем да ходим често там и преди около две-три седмици го донесохме у нас.

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 15:41 от marzeliva

# 356
  • Мнения: 958
И аз не бях така запозната,но тук в темата научих доста неща.Ние имаме две мъжки котетата.за тях разбрах че е важно да се гледат показателите за пепел калций и фосфор да бъдат по ниски.за да се предпазят от проблеми с пикочните пътища.ние след няколко смени на храни сме на n&d kitten
По скъпа е но ако се купува на промоция излиза много добре.както и поне един път на ден хапват малко пастет или пауч.
Посочените тук аналитични елементи са с доста високи стойности на пепел, калций и фосфор.

# 357
  • Мнения: 4 001
Апетита на Арчи започва да се увеличава значително след кастрацията. Слагам храна 3 пъти дневно,всяко едно от храненията го е изял на 2 пъти. Минава час може би и започва да ме преследва ,той така си иска храна като ме гони,налита да ме хапе ,драска ,мята ми се на краката общо взето терор докато не сложа ядене 🙃  тази за кастрирани уж пише, че контролира теглото,но леко почва да увисва шкембенце дано се задържи така, че породата му е склонна към дебелеене и ако мине на диета сигурно мен ще изяде какъвто е дзвер.

# 358
  • Мнения: 1 208
Coco’milk, ти ме беше ли с британец? И на нашия му виси шкембенцето, ама и на други съм виждала така. Според мен им е от породата.

# 359
  • Мнения: 18 542
Не е от породата, от затлъстяване е. Откакто отслабна, моя няма висящ корем. Преди, аха до земята да стигне.
Май ще се окаже цистит проблемът при нас.

Общи условия

Активация на акаунт