Вадене на мъдрец

  • 603
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
Вадили ли са ви два мъдреца едновременно и може ли изобщо. Ако може колко време е възстановяването?

# 1
  • Мнения: 2 352
Имам извадени 2 мъдреца по различно време, но бяха от 2-те страни.
Вадиха ми ги нормално и първите 2-3 дни яденето беше трудно. Не трябва да се дъвче на тази страна и да се избягва до колкото е възможно попадането на храна. Около 7-10 дни беше дискомфорта.
На моя мъж вадиха оперативно, имаше и шевове. При него отне почти месец възстановяването.
Поради тези причини не мисля, че е удачно ваденето на 2 мъдреца от двете страни.

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 426
Здравейте,
Вадили ли са ви два мъдреца едновременно и може ли изобщо. Ако може колко време е възстановяването?
Възможно е, но е по преценка на хирурга. В Бг са ми казвали, че е възможно ваденето на 2 мъдреца едновременно само ако са от едната страна- тоест горен и долен.
В САЩ вадят и 4те наведнъж под доста по сериозна упойка.
Бих Ви посъветвала да вадите един по един. Възстановяването е различно при различните хора, зависи колко е голям зъбът, има ли нужда от костна присадка, шевове и т.н

# 3
  • Мнения: 594
Извадиха ми 2 наведнъж от 1-ната страна. Моят хирург ми би упойка, извади ги и ме заши точно за 15 минути. Не съм предполагала ,че може изобщо да е възможно. Дори не съм се надувало. Верно изкарах си 1 месец на картофено пюре, но си ме е страх от рани и прочие. Вече няколко години по-късно да чукна на дърво не съм имала проблеми. Като една операция не може да вдигате тежко, не може да се натоварвате физически основно първата седмица. Всичко отшумява за месец.

# 4
  • Мнения: 12 626
Не са ми вадили два едновременно, за мен вадене на един мъдрец си беше драматично преживяване. Аз бих предпочела един по един да ми ги вадят, ако се наложи.

# 5
  • Мнения: 5
Ужасно много благодаря на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт