Паническо разстройство - 52

  • 39 505
  • 765
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Да, няма оправия с тази тревожност. Всеки ден се боря. А може би не трябва, трябва да се приемем накива, каквито сме.
Тамън се позакрепя малко и хайде пак паники, световъртеж, по-големи паники, хипохондрия .... абе, не е за приказка.

# 706
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Тая тревожност в стомаха ще ме довърши. Пия всичко, но няма оправяне. Все едно някой ме е ударил в стомаха, някой може ли да даде съвет.
И мен там ме удря най-много. Или ми избухва топка в стомаха, или се събуждам с тревожност в него понякога, или ми е свит на топка и не мога да ям, боли ме, гади ми се... Киселини, неразположение, дискомфорт...
Отскоро почнах да пия пак Алора, разредена с вода и намирам, че ми успокоява стомаха.Също и ако дъвча медицинска дъвка по 20-30мин.Помага мигновено. Четох и за сусамов тахан, сутрин на гладно, но не съм пробвала. Макар че отзивите са, че помага много.
Иначе за Ковид-съгласна съм, че удря НС. Ние бяхме карантинирани в началото на месеца, детето беше с + ПСР тест. Всички развихме симптоми някакави, аз имах повишена тревожност.Отделно ме атакува в стомаха, че наред с тревожността, месец и половина ми отнема да се оправя.Пия също и пробиотик.
Тоя ковид е гаден, на вълни е. Тамън си мислиш, че вече нищо ти няма и хоп, някаква "екстра" изскочи. Я, конюнктивит, я стомах, я НК.
Аз вече си мисля, че тая НК, която получих 3 месеца след преболедуван Ковид е именно, защото атакува НС.

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 19:36 от Шоколад

# 707
  • Мнения: X
Здравейте, след като близо 1.5 години се боря с тревожност (правила съм и 1 силна ПА), психиатър ми предписа лекарства по следната схема: 3 седмици по 1/2 т. Клонарекс и след това спиране (изрично я попитах дали изведнъж да го спра и тя потвърди) и Серопрам 4 дни х 1/4, 10 дни х 1/2 и след това по 1 таблетка. 2 седмици се чувствах страхотно, но на третата започнаха отново да се появяват разни симптоми, които се засилваха през седмицата, като вътрешно напрежение в тялото, треперене, изключителна напрегнатост и нервност и т.н. Все едно не пия никакви лекарства (Клонарексът не го пия само от 1 ден). Възможно ли е да има такъв регрес? Аз очаквах да се чувствам все по-добре, а нещата имам чувство, че се връщат в изходна позиция. Знам, че на АД му е нужно време да подейства и че при започването му може да има подобни симптоми, но ми е странно защо се получи така, при условие, че вдигахме плавно дозата, а и отначало бях добре.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 09:14 от Анонимен

# 708
  • Мнения: 5 743
Клонарекс колко милиграма е? 2 или 0,5?

# 709
  • Мнения: X
Клонарекс колко милиграма е? 2 или 0,5?

От 0.5. Чудя се дали е възможно при тази ниска доза и кратък период на приемане да има синдром на отнемане. И възможно ли е за 3 седмици АД да не дава съвсем пък никакъв ефект, даже да се влошават нещата спрямо предните 2 седмици? Това треперене и мравучкане ме побъркват Angry

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 10:09 от Анонимен

# 710
  • Мнения: 1 871
Здравейте, все още нямам поставена диагноза, но мисля, че съм за тази тема. Изпитвам тревожност (без причина) от много време насам, но от около 2 години вече има и физически проявления:
Много често имам задух т.е не точно, но усещане че не ми достига въздух, налага се да вдишвам по-дълбоко, получава се едно дълго издишване и пак изпитвам задух. Меря си сатурацията в такива моменти и е 96-99, което ме навява на мисълта, че е от тревожност. Понякога със седмици не се случва, друг път (както сега) продъжава по няколко дни. В такива моменти се чувствам адски изтощена, усещам слабост, дланите и краката ми са постоянно потни.
Имам и Хашимото, в следствие на което съм с ускорен пулс много често от години.
Преди 3 месеца започнах да усещам буца в гърлото и все едно нещо ми е заседнало в хранопровода. Отидох на гастроентеролог, направих изследване за Хеликобактер пилори, което се оказа положително. В момента се лекувам с два антибиотика, но от тях тревожността, сърцебиенето и задуха само се влошават.
От няколко дни на моменти имам затруднено преглъщене, и чувство, че се задушавам. Усещането за чуждо тяло в гърлото е почти постоянно. Дишам учестено и е просто ужасно. Също така постоянно се будя нощем, а когато все пак спя, сънувам кошмари. Подозирам, че киселините влошават положението, но усещам, че има и психосоматичен момент.
Та, на психиатър ли трябва да отида? Трябва ли да изключа преди това други заболявания (ще се консултирам с енодкринолог, но все пак)?

# 711
  • Мнения: 1 431
Мисля, че всички симптоми, които имате, са присъщи за Хашимото - буцата в гърлото, учестения пулс, задухът. Изследвали ли сте скоро хормоните си ?

# 712
  • Мнения: 1 871
Мисля, че всички симптоми, които имате, са присъщи за Хашимото - буцата в гърлото, учестения пулс, задухът. Изследвали ли сте скоро хормоните си ?

Преди 3 месеца последно ги изследвах, ТСХ беше 2,5, Т3 и Т4 не помня точно, но от доста време Т4 ми е на горната граница, а ТСХ не е много ниско и ендокринологът ми няма обяснение за този факт. Ще ги изследвам другата седмица отново.
В горния пост съм пропуснала да напиша, че имам и лека форма на инсулинова резистеност, не пия нищо за нея.

# 713
  • Мнения: 1 431
Тук мисля, че има много полезна тема както за Хашимото, така и за Инсулинова резистентност. ТСХ ви е ок, ако целите забременяване мисля, че трябва обаче да е около 1 - 1,5. ФТ4 принципно май трябва да е на горна граница и така е добре до колкото знам. Според мен си пуснете пак изследвания и ако са ок, тогава мислете за тревожност. Те симптомите съвпадат, но ако причината е физиологична, а вие започнете с антидепресанти, проблемът само се замаскирва. За да сте наясно, си пуснете целия пакет - TSH, FT3, FT4, TAT, MAT.

# 714
  • Мнения: 955
Някой може ли да ми помогне в спирането на бета блокера ? Вие как го спряхте по каква схема? Аз го пия от 1 декември заради ускорен пулс от ковид и стрес , но вече пулса ми се нормализира. На 27 съм и нямам други здравословни проблеми.  Не виждам смисъл да продължавам да го пия
Миналият път като намекнах на кардиолога за спиране и той ми каза , че бета блокера може да се пие цял живот,  не пречел .. та за това сега не ми се ходи пак при него .
Пия само по 1/4 всяка сутрин .

# 715
  • Мнения: 1 431
И аз пия бета блокер. Спира се постепенно, но кардиолаг казва точно как.

# 716
  • Мнения: 2 769
Някой може ли да ми помогне в спирането на бета блокера ? Вие как го спряхте по каква схема? Аз го пия от 1 декември заради ускорен пулс от ковид и стрес , но вече пулса ми се нормализира. На 27 съм и нямам други здравословни проблеми.  Не виждам смисъл да продължавам да го пия
Миналият път като намекнах на кардиолога за спиране и той ми каза , че бета блокера може да се пие цял живот,  не пречел .. та за това сега не ми се ходи пак при него .
Пия само по 1/4 всяка сутрин .
10 цикъла през ден, после 5 цикъла през 2 дни и това е. Друг е въпроса, че наистина не бива да се спира, ако не каже лекар.

# 717
  • Мнения: 203
Здравейте, вдигнаха ми ад от 1 хапче на 2 да очаквам ли пак заслване напсимптомитеркакто при началото ?

# 718
  • Мнения: 2 769
Здравейте, вдигнаха ми ад от 1 хапче на 2 да очаквам ли пак заслване напсимптомитеркакто при началото ?
Почти не, за няколко дни може да има лек дискомфорт.

# 719
  • Мнения: 92
Здравейте. Започнах Дуксет от 30 мг. преди 3 седмици. Първо делих капсулата на половина за 6 дни и после по цяло. Още в началото всичко беше страхотно. Не знам дали от флуанксола ,но тревожността изчезна почти на 3-ия ден. Чувствах се перфектно. Нямах никакви симптоми на тревожност,страхове,паники. Усещах прилив на енергия и бях си завърнала старото аз. Е,явно е било затишие пред буря. От 4 дни съм много зле. Случи се докато чаках на една опашка. Сякаш някой ми сложи перде пред очите. Стана ми някакво нереално,тунелно виждане,треперене на краката и на път за вкъщи два пъти като ,че ли аха да припадна. От тогава до ден днешен постоянна дереализация. Като на моменти ми е много силна. Сякаш за секунди се гледам отгоре и отстрани. Виждам тялото си. През останалото време замъглено съзнание,сънено състояние. При някакъв дискомфорт знам,че трябва да се преместя,да направя някакво движение,но ми отнема време на самото действие. Сякаш мозъка ми казва “НЕ”. Пример-бях в банята и водата ми е много топла,знам,че трябва да завъртя кранчето на студената вода,но не го правя,не мога да се реша. И това чувство,че мозъка ми е забулен в мъгла е ужасно. Иначе спрях да си меря кръвното постоянно. Само ако се чувствам добре го проверявам. Тия дни в това състояние дори не ми идва на ума. Говорих с лекаря си вика ми пии си лекарствата. А тази дереализация ли не знам какво е мисля,че стана хронична. За последната година ми се случва през няколко месеца и ме държи по 1-2 месеца. Не знам вече какво да правя. Изнервя ме това. Не искам да живея по този начин

Общи условия

Активация на акаунт