Еднакви имена в семейството

  • 5 889
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, преди 2 месеца родих и кръстих детето си Данаил. Днес се роди детето на снаха ми и брат ми и познайте как се казва.... Дана. Кръстиха я така, защото бабата от страната на снаха ми настоявала да е на нея и само това измислили с "Д". Писна ми да ме питат дали сме се наговорили и на кого сме ги кръстили (реално в нашето семейство човек с такова име няма). Нищо няма да им кажа, да ни е живо и здраво момиченцето, но ми е много криво, че децата ни са с еднакви имена. От три години се опитвам да забременея и нали се сещате колко време съм мислила какво да бъде името на детето ми и колко уникално ще бъде.

# 1
  • Мнения: 24 276
Детето се е родило днес и на теб вече ти писна да те питат на кого е кръстено?! Три години се бори за дете и вместо да му се радваш в 03 ч през нощта писа тема?!
Ти сигурна ли си, че искаш името да е уникално или ревнуваш, че вече има още едно бебе в родата ви?!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 986
Здравейте, преди 2 месеца родих и кръстих детето си Данаил. Днес се роди детето на снаха ми и брат ми и познайте как се казва.... Дана. Кръстиха я така, защото бабата от страната на снаха ми настоявала да е на нея и само това измислили с "Д". Писна ми да ме питат дали сме се наговорили и на кого сме ги кръстили (реално в нашето семейство човек с такова име няма). Нищо няма да им кажа, да ни е живо и здраво момиченцето, но ми е много криво, че децата ни са с еднакви имена. От три години се опитвам да забременея и нали се сещате колко време съм мислила какво да бъде името на детето ми и колко уникално ще бъде.
Усмихнете се на хубавия повод, зарадвайте се и загърбете дребнавостта. Нито Данаил е уникално име, нито е чак такъв проблем, че децата ще имат сходни имена.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 006
Не робувайте на хорските приказки. Какво Ви интересува, кой какво мисли, какво Ви пита. Гледайте си детенцето, че толкова бързо растат и докато се обърнете вече са големи.
Не е важно името да е уникално, а човекът който го носи. Предстой Ви точно това да направите от детето си достоен и добър Човек. Като майка на две момчета, мога да кажа, че това не е лесна задача. Желая Ви щастие с бебчо и не мислете за другите.

# 4
  • Мнения: 3 031
Ако това ще те успокои, ще ти кажа, че преди години познавах две първи братовчедки с две абсолютно еднакви имена.
Аз и моя първи братовчед също се предполага, че сме кръстени на баба ми по бащина линия. Имената ни започват с една и съща буква. Предвид факта, че аз съм момиче съм взела цялото име дословно, а той само първата буква.
Драма никога не е имало.
Името на дъщеря ми се различава от това на племеницата ми по само по първите две букви. Нито съм имала за цел да копирам, нито някой ме пита нещо, нито е драма за някой този факт.
Във вашия случай мисля, че си създаваш драма там, където изобщо не съществува.
Името на сина ти не е уникално.
Може и да не са имали за цел да те копират.  Всичко е в твоята глава.
Радвай се на детето си и не се тормози с откровени глупости.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 07:46 от Helinor17

# 5
  • Мнения: 3 727
То пък Данаил е щото много уникално име 🤣 Пък за Дана да не говорим..
Абе хора, Вие друга работа нямате ли си?
То днес се родило, а вече ти писнало! Бреййй!
Вместо да се зарадваш за детето, тръгнала да търси драма там, където я няма.
Аз не съм кръстена на никого, но пък брат ми и братовчедка ми са кръстени на един и същи дядо, а разликата им е точно 3 месеца. И представяш ли си 30 години вече драма няма.

# 6
  • Мнения: 3 597
Проблема е в твоето възприятие . Няма нищо лошо децата да са със сходни имена . Аз пък даже бих се радвала .Дори мога да коментирам от другата гледна точка . Когато първия ми син се роди , се колебаех между 2 имена . Братовчедка ми знаеше , че страшно много харесвам името Кристиян , но в последствие избрах името на бяща ми . Тя роди след мен и си кръсти детето така . Скоро аз родих втория си син и , когато коментирахме името , тя едва ли не се обиди , че и аз смятам да се казва така . През тези години се дразнеше също , че комшиите и те си кръстили така детето  . Ама това не е патент , всеки е свободен да си избере име и не е длъжен да се съобразява с никой . Това са масови разпространени имена , не е Лоренцо да е ясно , че непременно е взето от вас 😁

# 7
  • Мнения: 34
Знам, че супер егоистично изглежда отстрани, никога не бих си позволила да им кажа нещо лошо за името, което са избрали, защото коя съм аз да им казвам как да си кръстят детето. Просто си го преживявам. Знам и че името не е уникално, но се надявах да е единствения Дани за семейството.

# 8
  • Мнения: 4 986
Твоето дете е уникално само за теб,не и за другите.Вие с брат ти сте отделни семейства и имената нямат нищо общо.Защо си мислиш,че детето ти или името му са уникални?

# 9
  • Мнения: 34
Прави сте, момичета, благодаря ви. Писах тук, за да видя друга гледна точка. Не е драма, важното е децата да са здравички и да ги възпитаме добре. Пък детето още колко Дани и Данаиловци ще срещне в живота си, ако се тръшкам за всеки няма да му видя края 😊

# 10
  • Мнения: 7 245
Да ти имам измисления проблем. Гледай си детето и не се бъркай в други семейства. Така искали, така го нарекли.

# 11
  • Мнения: 13 532
Прави сте, момичета, благодаря ви. Писах тук, за да видя друга гледна точка. Не е драма, важното е децата да са здравички и да ги възпитаме добре. Пък детето още колко Дани и Данаиловци ще срещне в живота си, ако се тръшкам за всеки няма да му видя края 😊
Просветнало ти е. Да са живи и много здраве бебоците, няма друго по - важно.

# 12
  • Мнения: 18 477
Ясно е, че те гризе, иначе нямаше да има тема. Но опитай да не си разваляш отношенията с толкова близки роднини заради такава дребнавост. Явно децата са на близка възраст, ще растат заедно - не виждам по-уникално от това и двамата да са Дани по площадките и в градината. Даже ми се струва много готино.

# 13
  • Мнения: 12 725
И в нашия род има първи братовчеди с подобни имена: Виктория и Виктор. Не са кръстени на никого, точно затова ми се струва, че втората майка е видяла от първата и е харесала името. Ами, никой не се дразни. Те дечицата са уникални, не имената.
Предполагам, че в твоя случай са просто хормони и ето, вече ти размина. Simple Smile Да са ви  живи и здрави Дани и Дана.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 865
Познавам момчета, които носят имената на бащите си. А познавам майка и дъщеря, също с еднакви имена. Така са решили, майката Мария и дъщеря и Мария. Не виждам нищо лошо.

Общи условия

Активация на акаунт