За и против тестването в училище.

  • 14 443
  • 383
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 453
За

При нас се оказва, че мнозинството е за, така че, когато стане възможно, децата ни ще се върнат в училище.
Родители ще помагаме, поне в началото, впоследствие съм сигурна, че децата (3 клас) ще се справят и сами.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 934
При нас още никой не ни е питал. В Школо няма, питах мъжа ми дали във фб-групата на класа има нещо - нищо.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 453
milenaka, кой клас е детето? Ако е над четвърти, може би е рано.
Сега ни пратиха декларция, която трябва да се представи попълнена най-късно в понеделник на обяд. Май наистина ще опитат да ги пуснат другата седмица.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Някой знае ли какво ще стане, ако гласувам За в анкетата, но не искам да го пусна присъствено, докато не намалеят заразените и го оставя дистанционно? Да не ме карат да подавам заявление за ОЕСР?

# 79
  • София
  • Мнения: 18 771
Да, индивидуално до директор Мес, ще качват каквото има и само да учи детето, веднъж седмично консултация онлайн.

# 80
  • Мнения: 9 010

... Аз съм за право на избор, който иска да учи онлайн, който иска присъствено, с всички последствия от избора на родителите. Училищата могат да организират и двата вида учебен процес...


Как го виждаш това да се случи на практика? Правото на избор е малко опасно. Как ще се организира един клас, половината да е присъствено, половината да е онлайн. Кой ще плаща двойния труд?
ще се комбинира със съседния клас, и ще стаане цял клас присъствено и цял клас онлайн. Няма двоен труд, ще се разпределят ресурите.

# 81
  • София
  • Мнения: 28 934
milenaka, кой клас е детето? Ако е над четвърти, може би е рано.
Сега ни пратиха декларция, която трябва да се представи попълнена най-късно в понеделник на обяд. Май наистина ще опитат да ги пуснат другата седмица.
Четвърти е. Дано не ни "забравят" Expressionless

# 82
  • Мнения: 25 839
ще се комбинира със съседния клас, и ще стаане цял клас присъствено и цял клас онлайн. Няма двоен труд, ще се разпределят ресурите.

Ти не живееше ли в чужбина?
Вместо да нареждаш как да учат чуждите деца, по-добре сподели полезна информация и дай добър пример с училищата при вас.
Иначе изобщо не разбирам патоса ти, при положение че нито ти, нито децата ти сте потърпевши.
Ето, Тарталета разказа как е при тях, направи го и ти.

# 83
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 121
За съм, въпреки че моето дете няма да го тестват-той е с две дози Пфайзер,в 6-ти клас.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 047
От приятелка в Германия знам, че там тестват редовно децата и учителите ги тестват.

# 85
  • Мнения: 4 221

... Аз съм за право на избор, който иска да учи онлайн, който иска присъствено, с всички последствия от избора на родителите. Училищата могат да организират и двата вида учебен процес...


Как го виждаш това да се случи на практика? Правото на избор е малко опасно. Как ще се организира един клас, половината да е присъствено, половината да е онлайн. Кой ще плаща двойния труд?
ще се комбинира със съседния клас, и ще стаане цял клас присъствено и цял клас онлайн. Няма двоен труд, ще се разпределят ресурите.
Дано да имат желание да го направят. Миналата година бяхме на ДО по наше желание. Бяхме първите, подали молба в цялото училище. Организираха го, с лаптоп в класната стая, към класа на нашето дете. когато се прибавиха и други от същия випуск, ги включиха отново към нашия клас. По едно време бяха 5-6 деца. Вървеше добре при повечето учители. Имаше няколко от тях, които не долюбваха успоредното преподаване и честичко не включваха дистанционните ученици. Определени хора. При други нямаше пропуск- 100% включваха и дистанционните. Та не мога да приема, че едните са имали проблеми с връзката, а другите -не. Ставаше и бяхме доволни.
В някои случаи контролни и тестове се правеха онлайн, успоредно с контролните в класа, в други случаи ги викаха в училище в определен ден и час да си направят присъствено изпитването. И с двете бяхме ОК.
Това ми е опита и е изцяло позитивен. Доказано е, че може. При добро желание всичко може, всъщност. При липса на такова се докарва вода от 9 кладенеца защо не може.

# 86
  • Мнения: 9 010
ще се комбинира със съседния клас, и ще стаане цял клас присъствено и цял клас онлайн. Няма двоен труд, ще се разпределят ресурите.

Ти не живееше ли в чужбина?
Вместо да нареждаш как да учат чуждите деца, по-добре сподели полезна информация и дай добър пример с училищата при вас.
Иначе изобщо не разбирам патоса ти, при положение че нито ти, нито децата ти сте потърпевши.
Ето, Тарталета разказа как е при тях, направи го и ти.
при нас е според 'бройките' - сега 2ра от 5 степени(5та е най-лошата), обучението е присъствено, родителите подписват едни документи всяка седмица, че детето няма признаци на К.19, деца под 6 г не носят маски (не респиратор), дори в автобуса съм виждала, по-големичите носят маски на закрито, ако в някой клас има дете с (+) тест, карантинират класа. Но пък от др страна учителите не са длъжни да са ваксинирани, работодателят няма право да ги пита по здравни въпроси. Ако учител е (+), тогава не се налага карантина на децата (е, няма идеално измислени мерки).  Работят и разните спортни, музикални  школи (самостоятелни уч. заведения). Тестовете са платени, повечето са от тези инвазивните, с дълги клечки, но такива са закупили в повечко, трябва да се изразходват. Simple Smile В момента се използват за пътувания в чужбина най-често, или за   по лична преценка.
При следващата степен ще се носят респиратори на закрито и маски на открито. Но и при последната степен  училищата са присъствено, само специалните училища - дистанционно, за скапване на дребния бизнес. Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 28 934
Най-накрая и при нас се появиха декларациите - попълних и изпратих.

# 88
  • Мнения: 4 420
Те се появиха, ама в нашия клас за сега няма 50%+1. Днес обясних на детето какво е демокрация и как сега е зависима от останалите. Тъкмо беше решила, че тръгва на училище.
Учителите в нашето училище не са ваксинирани. Още не се знае кой кога и как ще прави тестовете, ако се събере нужната бройка.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 453
Не знам дали сте чели писмото от МОН, в него пише, че учители и непедагогически състав без ЗС също ще бъдат тествани два пъти седмично.
Тестовете на децата ще се правят с помощта на учител и доброволци със ЗС.

Последна редакция: сб, 06 ное 2021, 12:10 от грейпфрут

Общи условия

Активация на акаунт