Ендометриум полип на матката

  • 10 620
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Здравейте прекрасни момичета. Ето ме и мен сред вас с полип(  така пише на амбулатор.лист полип 9мм) . На 39 г с едно раждане на 33 секцио и до сега никакви проблеми. Всяка година прегледи цитонамазки нормални.От няколко месеца усетих по дълъг цикъл и зацапване след него (4 5 дни)макар и оскъдно , по болезнен цикъл и тъпа болка след това. Последва преглед с вагинален ехограф и се оказа полип .доктора ми препоръча да направим още един преглед след следващия цикъл за да се потвърди пък и имало вероятност да изтече със цикъла. Много съм оплашена дайте съвет.
Здравейте прекрасни момичета. Ето ме и мен сред вас с полип(  така пише на амбулатор.лист полип 9мм) . На 39 г с едно раждане на 33 секцио и до сега никакви проблеми. Всяка година прегледи цитонамазки нормални.От няколко месеца усетих по дълъг цикъл и зацапване след него (4 5 дни)макар и оскъдно , по болезнен цикъл и тъпа болка след това. Последва преглед с вагинален ехограф и се оказа полип .доктора ми препоръча да направим още един преглед след следващия цикъл за да се потвърди пък и имало вероятност да изтече със цикъла. Много съм оплашена дайте съвет.
Не се притесняваи минах през това дори още не бях забременявала тъкмо се омъжих и полип на матката и отидох на хистероскопия с пълна упоика ми го премахнаха в Стара Загора доктор Цонева щях да си припадна  от страх но се събудих след упоиката малко ме наболяваше но не беше болка за умиране като аь съм много чуствителна и немога да търпя на болка така че не се притесняваи всичко минава не вярвам да  боли повече от секциото дано съм ти била полезна
Благодаря  ти да минава,  че много съм притеснена

# 16
  • Мнения: 54
Кюртаж и абразио е едно и също. Определено хистоскопията е много  по- добрия и щадящ вариант. С камера се оглежда матката и се отстранява полипа. Иначе да, имах последните години кръвоизливи, болки, цикъл пред 2 седмици. След премахването на първият (а и след всеки следващ) определено всичко беше наред, до появата на новия. Миналата година декември по спешност ме приеха в Шейново с кръвоизлив.4 месеца след това отново полип. много бързо се беше разпространил и тогава взехме  решението с моята докторка за хистеректомията. Нооо, ти си още млада, а и нямаш деца. Заради това не чакай много, вземи адекватни мерки. Пак казвам - няма нищо страшно в самата манипулация на хистоскопията. Ако беше от София, щях да ти препоръчам добър специалист, но уви за Плевен не знам. Успех желая и пиши какво са ти казали и какво решение си взела.
Тампоните не са причина за полипа със сигурност. По- скоро могат да ти докарат някоя инфекция (поне така си мисля )
може ли контакти за добър специалист в София за хистероскопия

# 17
  • Мнения: 61
Правила съм в Майчин дом.

# 18
  • Мнения: 24
Чувала съм за Ален Начев Майчин дом

# 19
  • Мнения: 24
Момичета имам болка ниско долу дали е от полипа 9мм е

# 20
  • Мнения: 100
Момичета имам болка ниско долу дали е от полипа 9мм е
Възможно е и аз имах болки ниско долу като  имах  полип и също имах кръвоизлив чак ми прималяваше но болката се появяваше след цикъл.

# 21
  • Мнения: 54
Къде се намира полипа ,в шийката на матката или на тялото на матката ,какво ви посъветваха докторите ,да го махате ли?
Момичета имам болка ниско долу дали е от полипа 9мм е
Възможно е и аз имах болки ниско долу като  имах  полип и също имах кръвоизлив чак ми прималяваше но болката се появяваше след цикъл.

# 22
  • Мнения: 100
Къде се намира полипа ,в шийката на матката или на тялото на матката ,какво ви посъветваха докторите ,да го махате ли?
Момичета имам болка ниско долу дали е от полипа 9мм е
Възможно е и аз имах болки ниско долу като  имах  полип и също имах кръвоизлив чак ми прималяваше но болката се появяваше след цикъл.
Да премахнах го веднага с хистерескопия пълна упойка стара загора при Цонева още на прегледа ме посъветва да го премахнем моя беше 4мм и ми правише проблем.

# 23
  • Мнения: 54
Какви проблеми имахте ? А цитонамазката коя група ви беше?
Къде се намира полипа ,в шийката на матката или на тялото на матката ,какво ви посъветваха докторите ,да го махате ли?
Момичета имам болка ниско долу дали е от полипа 9мм е
Възможно е и аз имах болки ниско долу като  имах  полип и също имах кръвоизлив чак ми прималяваше но болката се появяваше след цикъл.
Да премахнах го веднага с хистерескопия пълна упойка стара загора при Цонева още на прегледа ме посъветва да го премахнем моя беше 4мм и ми правише проблем.

# 24
  • Мнения: 5 820
Ммм това означава, че тази болка ниско долу в корема и понякога получавам контракции -  болка в средна степен в интимните части, е заради полипът. Явно наистина имам такъв. С гинеколога ми се разбрахме да ходя на гинекологични прегледи и да ме преглежда с вагинален ехограф. И когато наистина той е сигурен, че имам полип, ще се пристъпи към Хистероскопия. Но от декември месец не съм ходила. Не съм ходила, защото са ми неприятни тези прегледи и ми е студено през зимата без чорапогащник. С чорапогащник да отида на гинеколог, трудна работа е събличането му и обличането му. Много зиморничав човек съм и ми е доста студено. Знам, че ще ме упрекнете, но сте прави.  Неприятни са тези болки. Понякога дори ме врязва изведнъж и ще падна на земята. Вие имали ли сте такива болки?

# 25
  • Мнения: 24
Здрасти  моя полип е в самата маточната кухина с размер 9мм 3мм  Усетих промяна в цикъла мин година. тече 5 дни нормален цикъл и после още 5 дни зацапва .Цитонамазка пап2 .Усетих и  по болезнен пред менструален синдрома 3 4 дни преди цикъл болка. Освен това усещам и тъпа болка след цикъла абе 1 седмица  съм човек. Предложи да го следим 1 2 цикъла и да го махаме с хистеро .
Момичета когато полипа е със симптоми това означава ли че е  Раков?????

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 14:43 от mali _nikol

# 26
  • Мнения: 100
Ммм това означава, че тази болка ниско долу в корема и понякога получавам контракции -  болка в средна степен в интимните части, е заради полипът. Явно наистина имам такъв. С гинеколога ми се разбрахме да ходя на гинекологични прегледи и да ме преглежда с вагинален ехограф. И когато наистина той е сигурен, че имам полип, ще се пристъпи към Хистероскопия. Но от декември месец не съм ходила. Не съм ходила, защото са ми неприятни тези прегледи и ми е студено през зимата без чорапогащник. С чорапогащник да отида на гинеколог, трудна работа е събличането му и обличането му. Много зиморничав човек съм и ми е доста студено. Знам, че ще ме упрекнете, но сте прави.  Неприятни са тези болки. Понякога дори ме врязва изведнъж и ще падна на земята. Вие имали ли сте такива болки?
Какво означава доктора дали е сигурен дали имаш или нямаш отиди на друг доктор на преглед аз оше като отидох на 4д и ми каза веднага полип 4мм беше моя препоръча ми хистероскопия още на следващия месец отидох и да се приключи аз така немога да търпя постоянно да го мисля

# 27
  • Мнения: 24
Махнах те го и забравихте. При мен лекарят каза да следим 1 2 цикъла.това незнание и чакане ме подлудява.... едни мисли лоши

# 28
  • Мнения: 5 820
Той има съмнения за полип. Не е сигурен. Затова трябва да ходя на прегледи. И при друг гинеколог ходих, а пък той не видя никакъв полип. И аз не знам вече. Но имам симптомите: 3-4 дни зацапване, болки ниско долу в корема.

# 29
  • Мнения: 100
Махнах те го и забравихте. При мен лекарят каза да следим 1 2 цикъла.това незнание и чакане ме подлудява.... едни мисли лоши
И аз бих се подлудила ако ми каже да чакам 2 цикъла при мен беше кръвоизлив цикъла ми и само дето не припадах на работа неможех да си позволя да чакам.

Общи условия

Активация на акаунт