Спи постоянно след боледуване

  • 1 801
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 33
Моля ви да ми помогнеге,толкова съм притеснена,че не знам към какъв лекар да се обърна……
Преди 12 дни 9 месечното ми бебе се разболя и правихме рентген и излезе начален бронхит педиатърката ми предписа вентолин 8 дни 0,2+физ разтвор,аугументин на 8 часа 10 дни и изопринозин ,от 5 дни насам той спи почти по цял ден,събужда се сутрин и след 30 мин пак заспива ,през деня едвам си държи очите отворени,през деня спи също,вечер към 18-19 пак заспива после се събужда къпем го и към 21 пак заспива ,няма все едно настроение за нищо,просто очите му се затварят по цял ден,снощи го водих в токуда пускахме изследвания и рентген за да не е направил пневмония ,но нищо единствено кислорода в кръвта беше нисък не знам защо,лекарката ми каза че защото спял и от секрети в носа….. Не знам какво да правя,мисля да не би да е от лекарствата да се е претоварил никой нищо не ми казва….

# 1
  • Мнения: 19 296
Два рентгена на бебе в рамките на дни. За начален бронхит Аб и изопринозин. В Токуда какво казаха за това лечение?
При кой лекар бяхте там? Бебенцето тествано ли е за Ковид?
 Аз съм доволна от доц. Периновска в Александровска.
А успява ли да пие достатъчно течности? Моята дъщеря навремето така спеше след друго боледуване и се обезводни, тъй като се оказа, че е хванала стомашно-чревен вирус от болницата.

# 2
  • Мнения: 33
Той преди няколко месеца беше с двойна бронхопневмония и беше със сатурация 80 и от тогава така съм се наплашила ,а тогава лекарката казваше нищо му няма и аз от там все го водя на лекар … В токуда абсолютно нищо ,попитах я може ли да е от антибиотика или вентолина и тя ми каза “не мога да коментирам” изписа ни омнибиотик панда и витамин ц… Не,не е тествано за Ковид ,пускахме всвкакви излследвания и црп,но за ковид не сме. Пие доста вода и от снощи още повече му давам

# 3
  • Мнения: 25 610
На твое място бих го завела и на друг лекар.
Също така са притеснителни толкова чести бронхити и брохопневмонии при толкова малко бебе. Потърсете причините.

# 4
  • Мнения: 33
Той има дефект на сърцето и ни казаха че от това нещо той е склонен повече да боледува

# 5
  • Мнения: 12 770
Прочетете описанията на лекарствата, дали в страничните ефекти пише сънливост. И непременно го заведете да го види педиатър, за да отстраните съмнения. Защо не и кардиолог, ей така, за всеки случай, щом има някакви проблеми там.

# 6
  • Мнения: 19 296
В Александровска има детска пулмология. Доц Периновска преглежда на кабинет там. Това намирам за координати https://dkc-alexandrovska.com/doctors/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-% … 1%81%D0%BA%D0%B0/
Не губи време и отидете на друг лекар. Също в 1дкк имат пулмолог, но нямам впечатления.

# 7
  • Мнения: 33
Да ви кажа почти съм сигурна че е ковид и сега ще ходя да му направят тест,баба му е с ковид от 10 дни,а те тогава имаха контакт и на пулмолог мисля да го закарам днес

# 8
  • Мнения: 6 931
Наистина щом е с проблеми със сърцето една консултация /преглед с кардиог мисля че ще са полезни.
Милото дано не е Ковид.

# 9
  • Мнения: 33
Ходих пуснах ПСР негативен е,но сатурацията и днес му е 91…. Не мога да разбера на какво се дължи това нещо кръвни изследвания пускахме,рентген,пср и сега е по-жив скача си на бънджито,смее се,много четох за странични ефекти от лекарствата където е пил,но не знам дали е възможно… В понеделник сме на пулмолог и на кардиолог не знам дали заради това със сърцето може сатурацията да му ниска

# 10
  • Мнения: 19 296
От сърце ти желая всичко да е наред!

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Милото детенце, дано всичко бъде наред! За сатурацията лекарите не казват ли нещо?
Какъв е проблемът със сърцето?
Стискам палци да се окаже, че просто е събирал сили след боледуването.

# 12
  • Мнения: 12 770
Ниската сатурация сама по себе си е причина за болнично лечение. Не знам на такова малко детенце какви са рисковите стойности, но наше близко дете ей така, за едната сатурация го хоспитализираха, беше още кърмаче, и това преди ковид времето.

Дано бързо се оправи!

# 13
  • Мнения: 33
Всички лекари казват че не знаят каква е причината,даже тази снощи в токуда ми вика “за какво сте дошли и какво като детето спи” и за сатурацията нищо не каза освен че била такава сигурно,защото спи или има секрет в носа 😔 вкъщи имам пулс оксиметър и му я мерих преди малко 95 беше ,сега спа от 19:40 до 21:00 и сега пак заспа не мога да разбера какво се случва ,има шум на сърцето ,отвор среден по размер и казаха че при него най вероятно няма да се затвори,но от това ще боледува повече от другите деца и ще прави бронхити и пневмонии…. И той за 9 месеца вече 4-ти път е болен като май месец беше със сатурация 80 на кислород 5 дни ,в много тежко състояние Sad
Много ви благодаря на всички!!

# 14
  • Мнения: 19 296
Как сте?

# 15
  • Мнения: 33
Не питайте….. това със спането се оправи,но сега пътуваме към педиатърката отново свири докато издишва…

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Много съжалявам! Дано всичко с бебо е наред! Пиши как сте.

# 17
  • BG
  • Мнения: 88
Дано вече сте добре. Но ако търсите добър педиатър и то точно по тези въпроси с белите дробове и чести боледувания, силно Ви препоръчвам Д-р Татяна Захариева.
https://superdoc.bg/lekar/d-r-tatyana-zaharieva-2418
Изключително внимателна и подробна.
На времето много ми помогна за моята дъщеря.

# 18
  • Мнения: 33
Благодаря ви много!

# 19
  • Мнения: 329
Силно се надявам да сте по-добре! Дръжте ни в течение!

# 20
  • Мнения: 33
По-добре е ,но от 2 дни сме с повръщане и разтройство…. Какъвто вирус има ние го хващаме веднага Sad

# 21
  • Мнения: 329
Милото детенце и милото ваше сърце, сигурно сте се скъсала от притеснение.
Когато се пооправите, заведете детето да му прочетат молитва за здраве някъде. Или вие прочетете над него. Дори и да не вярвате, няма да нявреди със сигурност!

# 22
  • Мнения: 33
Благодаря ви! Всеки ден съм притеснена,всеки ден чак вече не издържам на напрежението… Най хубавото нещо на света е да имаш дете,но когато ти се разболее детето е ужасно,всяка секунда мисля за него,за здравето му Sad
Благодаря ви за съветите!

# 23
  • София
  • Мнения: 23 165
един непоискан съвет.
моето дете се роди с проблем със сърцето, който израстна с помощта на лекарства.
но кардиолога ни предупреди още в началото вентолин да не му даваме независимо че ще му предписват без консултация с него.
та като детето има проблем може би не е лошо да съгласувате някои по-особени лекарства и с кардиолог.

# 24
  • Мнения: 19 296
А.Т6666, грижи се и за себе си, колкото и тривиално да звучи, защото бебенцето разчита на теб.
Не знам имате ли кардиолог и пулмолог, които да познават състоянието на детето и да го следят. Трябва да намериш такива, защото само педиатърката според мен не е достатъчна.

# 25
  • Мнения: 6 296
Здравейте!
Аз ви пиша от Северна Италия и в момента тук педиатричните отделения са препълнени от малки деца и бебета заради Респираторно-синцитиален вирус (RSV – Respiratory syncytial virus). Ето линк на български: https://www.medinfo.bg/spisanie/2017/2/statii/respiratorno-sincitialen-virus-2474. Позволявам си да се намеся, понеже тук много широко алармират за епидемията от този вирус сред малките. Във вашия случай изключен ли е вече като вариант?

# 26
  • Мнения: 33
Благодаря ви изключително много,мили хора! Пожелавам ви само и единствено здраве на вас и всичките ви близки,това е най-ценното нещо на земята и за жалост в повечето случей го оценяваме едва когато нещо се случи… все съм си мислела преди да имаме дете ,това ми липсва,онова искам,там искам да отида,но сега откакто имам това прекрасно дете мисля само за него,всеки ден се моля само да е здрав нищо повече не искам затова ви го пожелавам и на вас без да ви познавам от сърце!
Иначе за този вирус не съм чувала и пак ме обвзеха мисли ,ужас! Благодаря ви иначе че ме информирате,ще го проуча и ще разпитам за излседваня и всичко.

# 27
  • Мнения: 1 038
Ще се оправи бебчо. Ще стане голям мъж. Така растат децата. Скоро ще тичате след него като проходи.
Почивайте си и вие. Спи ли детенцето, полягвайте и вие.

# 28
  • Мнения: 33
Дай боже! Ами на вечер се събужда около 15-20 пъти или понякога през половин час… вечер няма здрав сън ,а сутрин става към 7:00-7:30 ,но добре че е моята баба която ми помага….

Общи условия

Активация на акаунт