Спи постоянно след боледуване

  • 1 791
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Моля ви да ми помогнеге,толкова съм притеснена,че не знам към какъв лекар да се обърна……
Преди 12 дни 9 месечното ми бебе се разболя и правихме рентген и излезе начален бронхит педиатърката ми предписа вентолин 8 дни 0,2+физ разтвор,аугументин на 8 часа 10 дни и изопринозин ,от 5 дни насам той спи почти по цял ден,събужда се сутрин и след 30 мин пак заспива ,през деня едвам си държи очите отворени,през деня спи също,вечер към 18-19 пак заспива после се събужда къпем го и към 21 пак заспива ,няма все едно настроение за нищо,просто очите му се затварят по цял ден,снощи го водих в токуда пускахме изследвания и рентген за да не е направил пневмония ,но нищо единствено кислорода в кръвта беше нисък не знам защо,лекарката ми каза че защото спял и от секрети в носа….. Не знам какво да правя,мисля да не би да е от лекарствата да се е претоварил никой нищо не ми казва….

# 1
  • Мнения: 19 289
Два рентгена на бебе в рамките на дни. За начален бронхит Аб и изопринозин. В Токуда какво казаха за това лечение?
При кой лекар бяхте там? Бебенцето тествано ли е за Ковид?
 Аз съм доволна от доц. Периновска в Александровска.
А успява ли да пие достатъчно течности? Моята дъщеря навремето така спеше след друго боледуване и се обезводни, тъй като се оказа, че е хванала стомашно-чревен вирус от болницата.

# 2
  • Мнения: 33
Той преди няколко месеца беше с двойна бронхопневмония и беше със сатурация 80 и от тогава така съм се наплашила ,а тогава лекарката казваше нищо му няма и аз от там все го водя на лекар … В токуда абсолютно нищо ,попитах я може ли да е от антибиотика или вентолина и тя ми каза “не мога да коментирам” изписа ни омнибиотик панда и витамин ц… Не,не е тествано за Ковид ,пускахме всвкакви излследвания и црп,но за ковид не сме. Пие доста вода и от снощи още повече му давам

# 3
  • Мнения: 25 568
На твое място бих го завела и на друг лекар.
Също така са притеснителни толкова чести бронхити и брохопневмонии при толкова малко бебе. Потърсете причините.

# 4
  • Мнения: 33
Той има дефект на сърцето и ни казаха че от това нещо той е склонен повече да боледува

# 5
  • Мнения: 12 725
Прочетете описанията на лекарствата, дали в страничните ефекти пише сънливост. И непременно го заведете да го види педиатър, за да отстраните съмнения. Защо не и кардиолог, ей така, за всеки случай, щом има някакви проблеми там.

# 6
  • Мнения: 19 289
В Александровска има детска пулмология. Доц Периновска преглежда на кабинет там. Това намирам за координати https://dkc-alexandrovska.com/doctors/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-% … 1%81%D0%BA%D0%B0/
Не губи време и отидете на друг лекар. Също в 1дкк имат пулмолог, но нямам впечатления.

# 7
  • Мнения: 33
Да ви кажа почти съм сигурна че е ковид и сега ще ходя да му направят тест,баба му е с ковид от 10 дни,а те тогава имаха контакт и на пулмолог мисля да го закарам днес

# 8
  • Мнения: 6 805
Наистина щом е с проблеми със сърцето една консултация /преглед с кардиог мисля че ще са полезни.
Милото дано не е Ковид.

# 9
  • Мнения: 33
Ходих пуснах ПСР негативен е,но сатурацията и днес му е 91…. Не мога да разбера на какво се дължи това нещо кръвни изследвания пускахме,рентген,пср и сега е по-жив скача си на бънджито,смее се,много четох за странични ефекти от лекарствата където е пил,но не знам дали е възможно… В понеделник сме на пулмолог и на кардиолог не знам дали заради това със сърцето може сатурацията да му ниска

# 10
  • Мнения: 19 289
От сърце ти желая всичко да е наред!

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Милото детенце, дано всичко бъде наред! За сатурацията лекарите не казват ли нещо?
Какъв е проблемът със сърцето?
Стискам палци да се окаже, че просто е събирал сили след боледуването.

# 12
  • Мнения: 12 725
Ниската сатурация сама по себе си е причина за болнично лечение. Не знам на такова малко детенце какви са рисковите стойности, но наше близко дете ей така, за едната сатурация го хоспитализираха, беше още кърмаче, и това преди ковид времето.

Дано бързо се оправи!

# 13
  • Мнения: 33
Всички лекари казват че не знаят каква е причината,даже тази снощи в токуда ми вика “за какво сте дошли и какво като детето спи” и за сатурацията нищо не каза освен че била такава сигурно,защото спи или има секрет в носа 😔 вкъщи имам пулс оксиметър и му я мерих преди малко 95 беше ,сега спа от 19:40 до 21:00 и сега пак заспа не мога да разбера какво се случва ,има шум на сърцето ,отвор среден по размер и казаха че при него най вероятно няма да се затвори,но от това ще боледува повече от другите деца и ще прави бронхити и пневмонии…. И той за 9 месеца вече 4-ти път е болен като май месец беше със сатурация 80 на кислород 5 дни ,в много тежко състояние Sad
Много ви благодаря на всички!!

# 14
  • Мнения: 19 289
Как сте?

Общи условия

Активация на акаунт