каква грижа да използвам?

  • 399
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, на 24 години съм, до момента съм се стремила да използвам натурална козметика, но напоследък кожата ми се възпали.  Сутрин и вечер измивам лицето си с крем  кераве и веднъж седмично си правя маска със зелена глина. Поради това че кожата ми е чувствителна и реагира акнетично, ме е страх да експериментирам. Преди това развих огромен стрес и преживях депресия и от там кожата ми образува акне, не знам обаче дали заради стресовия период или от друго. Но след стреса дори развих и непоносимост към някои храни с наличие на глутен и след като ги спрях, кожата ми се посвести. За зимния период използвах подхранващият  крем на доктор конопка, но получавам зачервяване на кожата от него, а вечер слагам оважнител на ordinary Ha+  .  Понеже кожата ми в този период се изсушава много, макар че съм чувала че за моят въстраст вечер е добре да оставя кожата си да диша, аз  й слагам овлажнител, понеже не мога да я понасям суха и опъната през зимния период.   Отворена съм  за вашите мнения, ако може да ме посъветвате от личен опит, сбъскали са се с подобен проблем.  Моля ви, без хейтърски коментари.  Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 585
Аз лично съм изключително доволна от козметиката на Biologique Recherche. На пръв поглед изглеждат скъпи и като първоначална инвестиция си е доста, но реално са необходими малко на брой, но правилно подбрани продукти за да изгледа добре кожата.



Ако имате интерес към марката има тема във форума, можете да се запознаете по-подробно и на сайта на BR.

# 2
  • Мнения: 4 347
Препоръчвам нещо банално, но ефикасно - лъжица кисело мляко за измиване сутрин и вечер - на леко влажна кожа нанасяш млякото, масажираш и изплакваш с хладка или топла вода. Моята кожа е суха и обикновено след миене с вода, я чувствам обтегната като с тиксо. От както практикувам измиването с мляко, този проблем нямам. Млякото освежава кожата и в никакъв случай не вади пъпки. Даже след месеци смея да твърдя, че тя се поизчисти.  Пробвах и така да махна водоустойчива спирала, и грим обикновен  - е не с една, а с две лъжички мляко и повече време за търкане, но той се махна - по сухата кърпичка с която минах за да изсуша лицето си, не остана нищо.
Маска с белтък, сода за хляб и малко вода пък помага на пъпките да завехнат. - разбитите и смесени съставки се нанасят на суха кожа и след 15 мин.се измива. Содата щипе, но това не трябва да те притеснява.
Пробвай също така вечер да слагаш шипково масло на кожата си- има прекрасен ефект. Само не трябва да излизаш навън, под слънчева светлина с него - в комбинация с лъчите прави петна. Но през нощта - подхранва и освежава кожата, включително и в околоочната зона.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт