224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 23 920
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Бяха разрешили да се ходи с медицински по едно време.

# 31
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Аз си взех термин за бустер. Декември, като ще е гарга, да е рошава 😂

# 32
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз с въпрос с буустърите. Какво става ако изтекат 6 месеца от втората доза, а още нямаш буустър? На 6 месеца + 1 ден ли спира да важи сертификатът и появява ли се нещо в апа?

Последния път беше голяма диария с термините, понеже не съм привилегирована група. Най-накрая работодателят ме ваксинира, едва месеци по-късно получих имейл, че бих могла да се ваксинирам в обикновен импфцентър... Сега обаче не се говори работодателят да ваксинира отново и явно ще трябва да вляза в нормалната система, затова ме интересува какво да очаквам, ако отново не получа термин с месеци.

Помня, че за западните части на Германия получавахте термини доста бързо, покрай мен за непривилегированите групи си беше бавно и повечето предпочетоха да минат през работодателя.

# 33
  • Мнения: 7 039

В Мюнхен пак сме с ФФП2 маски. Angry
Че те изобщо отпадали ли са в Баварско. Аз поне не съм разбрала. От март не съм в Мюнхен, близо до Вайдан съм, но тук знам, че само ваксинираните можеха да ходят с медицински маски, но съм виждала единици с такива. Всички си носят ФФП2.

Когато се върнах от лятната отпуска бяха разрешени и медицински, та до този понеделник, сега пак ФФП2.

chrissy, и аз исках да попитам същото. Ние в началото на август сложихме втората ваксина.

# 34
  • Мнения: 9 356
chrissy,

Аз лично ще чакам сертификатът ми да изтече и тогава си слагам бустър. Ако въобще се наложи. Най-важно ми е пътуването за България, а то ще е лятото. Ако, недай Боже, се наложи нещо спешно, ще му мисля. При всички случаи аз декември-март, когато е пълно с болни в лекарските кабинети, за ваксина няма да се бутам.

# 35
  • Мнения: 6 697
То да беше само това главоблъсканицата. Чета днес за коалиционните споразумения
"Man ist sich zwar einig, dass die Erzeugung von Energie aus erneuerbaren Quellen massiv ausgebaut werden müsse. Die offene und umstrittene Frage ist: wie" Първо спират наличните и после започват да се чудят как да ги заместят ... а до реализацията и по време на реализацията...–
Сега остава да слагам една каминка, имам комин , ... баба ми ако можеше да го чуе това ...

# 36
  • Мнения: 9 356
bella-ciao,
То камина хубаво, ама с какво ще я пълниш - нали дърва цъ, въглища цъ...

# 37
  • Мнения: 6 697
За дърва още не бях чула. З=а въглища знам. Брикети и тях ли ще спрат.
Аз няма да сложа камина защото не обичам да ми цапа и да ми мирише, но ако спрат тока и с него котлите и помпите ??? Генератор ли да взима човек? Май батерии на покрива с акумулатор . Уф.
Не вярвам да са толкова отнесени чак и може да се спасят последните АЕЦ  в Германия.

# 38
  • Мнения: X
Ние ще се каляваме – седене на студено, къпане със студена вода. Хем е и полезно. Laughing
И по едно колело с генератор – седиш си, въртиш си, грееш се и си захранваш компютъра например. Joy
Само суровоядец не знам как ще стана...

Помня онези години в БГ, когато ни спряха завинаги парното и нашите сложиха едно чудо в кухнята. Всички спяхме там. В хола беше станало 0 (НУЛА!) градуса. Фикусът измръзна. Но пък бобът варен на огън беше много вкусен.

# 39
  • Мнения: 9 356
Ох добре, че се сети. Имаме 4 работещи колела, по едно във всяка стая - хем фитнес, хем топло. Най-накрая ще отслабна, защото няма да имам извинение, че няма къде да правя гимнастика. Искаш да ти е топло и да ядеш - въртиш педалите вкъщи.Joy

# 40
  • Мнения: X
В БГ преди да минем на газ винаги е било минус 4-5° зимата, това до преди 3-4 год

# 41
  • Мнения: 6 697
За да гори ти трябва ток за котела и за да имаш разпределение помпа ... не виждам как ще работи газов котел и помпата без ток. При нас няма централно парно, иначе това би решило някои проблеми ... или не ако трябва помпа на ток.
Колела нямаме из къщата. Пък съм и мързелива.

# 42
  • Мнения: X
Аз с въпрос с буустърите. Какво става ако изтекат 6 месеца от втората доза, а още нямаш буустър? На 6 месеца + 1 ден ли спира да важи сертификатът и появява ли се нещо в апа?


Сертификатите важат една година за целия ЕС, не за Германия само. Препоръчват трета доза след шестия месец за по-добра защита, а не за удължаване на сертификат.

# 43
  • Мнения: 9 152
Ама наистина ли мислете, че ще останем без електричество?
За сертификатите се чудя, след няколко месеца( при мен остават шест месеца) като изтече едната година, как во следва;  ще има ли някаква форма на документи за Ковид или ще бъдат подновявани същите сертификати.

# 44
  • Мнения: 9 356
Катерица,

Цял живот съм живяла в блок с парно и ток. Дори не знам, с какво се пали камина.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт