224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 23 919
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 7 938
Съболезнования,  Пепеляшка!

Последна редакция: пн, 08 ное 2021, 13:47 от Moni

# 16
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Аз се радвам, че числата при нас са поносими(110 на 100 000) и ще е възможно да се проведе Ст. Мартин, който децата и аз харесваме като празник. Щели сме да бъдем разделени по класове на училищния двор, да видим как ще е организирано...
Предстоят ни толкова важни термини с инфоабенди и дни на отворените врати, тъй като и малкият Бибитко е в 4 клас и ще сменя училище. Ще е гадно пак всичко да пропадне заради короната...

И ние обмисляме пътуване за Коледа до България, въпреки обстановката. Известна сигурност ни дава двойната подсигуреност от ваксина и скорошно преболедуване, иначе не знам дали щяхме да се навием.

# 17
  • Мнения: 9 152
Не съм ходила до България от лятото на 2019. Disappointed
Сега, есенната ваканция исках да отида спешно, заради майка ми. (Писах в темата какво се случи с нея).
Много ми е мъчно. Не знам дали да ходя/рискувам по Коледа, ясно е, че ще съм сама и няма да помъкна всички с мен.

# 18
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Катеричке, не знам какво да напиша... Все пак след прибиране в България се заразихме и стояхме в карантина... Rolling Eyes

Майката на ММ не е добре здравословно- без да има спешно здравословно състояние - и това е една от причините да пътуваме пак до България. Времето си минава и родителите ни по-млади не стават.

# 19
  • Мнения: 1 318
Пепеляшка, съболезнования и от мен. Нека Господ успокои душата на майка ти и помогне на вас, близките, да понесете загубата й.

И ние искахме да си ходим миналата седмица в БГ, понеже беше есенната ваканция, но се разболяхме и си останахме тук. Аз вече 9 дни съм болна и сега съм на антибиотик. И 50-тата годишнина на мъжът ми я изкарахме у нас, макар и с поръчана от ресторант храна. А миналата зима имахме сребърна сватба точно в локдауна. И понеже не можеше да отидем никъде я прекарахме с термос глювайн на пейка в гората. А аз винаги си бях мечтала за повторна сватба на някое екзотично място на този ден. Но както казват животът е това, което се случва въпреки плановете ни.

# 20
  • Мнения: 6 695
мама-ени много е готино това с греяното вино в гората. И ние сега сме много по-често на разходки в гората и все си мисля какво печелим като изпускаме нещо планирано. Много интересни неща излизат Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 261
Аз от 2019 до сега съм си ходила в България някъде към 10 пъти и е било безпроблемно. Стрес си беше единият път, защото ми беше важно. Не сме се разболявали нито там, нито по пътя, нито след като се прибрахме.

# 22
  • Мнения: X
И ние не сме имали проблеми с пътуването от и до България и въобще не се притеснявам, но на мен там ми се ходи само през лятото. Все повече искам да си ходя обаче за да виждам майка си, но просто отпуската не ми стига.
Дъщеря ми си купи билет за края на ноември за Варна и отмениха полета. Отива на почивка в Малта. Опасно, не опасно, не я спирам, защото две години е като затворник.

Запазих термини за бустер дози за края на януари. Видях, че една жена запазваше и питах защо толкова рано го правят. Казаха, че графикът бил почти пълен, така че и аз от сега запазих.

# 23
  • Мнения: 7 261
Майка ми е възрастна, иска ми се да я виждам възможно по- често. През тези години дъщеря ми се омъжи, имам внуче, правихме сватба, кръщене и още няколко семейни събирания. Животът си продължава. Не ме е страх да живея възможно най- активно.

# 24
  • Мнения: X
Не съм ходила до България от лятото на 2019. Disappointed
Сега, есенната ваканция исках да отида спешно, заради майка ми. (Писах в темата какво се случи с нея).
Много ми е мъчно. Не знам дали да ходя/рискувам по Коледа, ясно е, че ще съм сама и няма да помъкна всички с мен.
Майка ти ще се зарадва да те види. А и си ваксинирана. Направила си максималното каквото трябва.

# 25
  • Мнения: 7 034
Дай боже да напълним темата с хубави новини и преживявания.
Коледата ми е любим празник, още повече се размечтах като минах днес из централните улици и видях украсите. На 19-ти, живот и здраве летим за вкъщи, внукът ни има рожден ден преди Нова година.
В Мюнхен пак сме с ФФП2 маски. Angry

# 26
  • Мнения: 9 356
Катерица,
Единствено огромното нежелание на мъжа ми и страх от разболяване ме спира да си отидем за Коледа тази година. Да не си мислете, че го е страх от короната толкова? Не. Страх го е от грип и настинка и дали ще можем да се приберем обратно със самолета. Една година отидохме в България за Коледа и той се тръшна болен там. Оттогава не иска да чуе да пътуване през зимата. А и на двамата ни дават отпуски за дните между Коледа и Нова година всяка година.

# 27
  • Мнения: X
Не го обичам този сезон... много къс ми идва денят. Едвам сколасах да отида да тичам и да набоцкам 30 луковици по светло. Желанието на детето – червени лалета, е изпълнено! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 465
Пепеляшка,приеми искрените ми съболезнования! Broken Heart
Иначе темата отново е със страхотно заглавие,дано я изпълним и със страхотни и положителни емоции и истории... Gift Heart
Днес е първи учебен ден след есенната ваканция при нас,тествали са децата и с бърз тест и с ПСР!

# 29
  • Германия
  • Мнения: 1 026

В Мюнхен пак сме с ФФП2 маски. Angry
Че те изобщо отпадали ли са в Баварско. Аз поне не съм разбрала. От март не съм в Мюнхен, близо до Вайдан съм, но тук знам, че само ваксинираните можеха да ходят с медицински маски, но съм виждала единици с такива. Всички си носят ФФП2.

Общи условия

Активация на акаунт