224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 25 387
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 152
asyalein, според сайта на града, в който съм, големият % болни е за възрастовата група деца от 6г. до 9г. (448,6)  и съответно от 10г. до 19г. (421,7)
Нататък числата падат до 200 и дори под 200, а, за лица над 80 г. е дори под 100 (62,8)

7-Tage‐Inzidenz nach Altersgruppe

# 76
  • Мнения: X
Здравейте на всички!😇
Нова съм и да се представя🥳.Аз също не се информирам, но пък мм мъж винаги го прави с удоволствие.(има инфо за целия свят) 😆
Ще го питам довечера, че и на мен ми стана интересно.

# 77
  • Мнения: 7 035
Аз което не мога да разбера е какви са болните в интензивните и от какво са болни. Защото преди седмици беше, че се пълнят с грипни и с всякакви респираторни които тежко се карали ... сега това изчезна. Сега някъде мернах, че интензивните са препълнени с всякакъв наплив, а корона в същност са малко, но това е достатъчно да препълни. Но това са разни откъслечени от пресата и понеже не намирам официална таблица с такова разделение не мога да кажа как е в същност.
Но факт е , че не чувам вече нищо за грипната вълна от тежък грип от средата  октомври и за вълната респираторни, особено препълващи детските клиники. Някак ... само корона чувам вече. Чудно.

# 78
  • Мнения: X
Трябва да разговаряш с работещи там. Това е най-сигурното. Преди 2 сед позната която работи там казваше, че повечето не са ваксинирани и все по-млади постъпват. Сега как е не знам.

# 79
  • Мнения: 5 411
G..D.., рецептата електронна ли ти я издават в БГ

Не, на хартия. Аз я снимам, пращам, там синът ми я разпечатва и купува от аптеката.

# 80
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Трябва да разговаряш с работещи там. Това е най-сигурното. Преди 2 сед позната която работи там казваше, че повечето не са ваксинирани и все по-млади постъпват. Сега как е не знам.
Точно така. На колежка щерката е в Ковид отделение и винаги имам прясна инфо. В интензивните е препълнено отново. И са все неваксинирани. Ако на 10 човека има ваксинирани, то това е 1човек и то с Джонсън. И са с Ковид, не с нещо друго. Говорим за интензивни Ковид отделения.

# 81
  • Мнения: 7 035
Рейна то аз това го разбирам. Друго се чудех.
А, Катерица писа . А от грип няма ли и защо да няма ми стана интересно.  Но както и да е и без това нищо не променям колкото и да се чудя.
Ще се занимая с по-практични неща. 

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 11:09 от bella-ciao

# 82
  • Germany
  • Мнения: 8 001
Бела, сега, както и миналата година, короната е доминираща + от грип не се стига толкова често до реанимация, та затова са пълни отделенията с ковид болни.
В класа на малкият имаше позитивно дете в понеделник и нищо, че са след ваканция, целият клас остават затворени в стаята 5 дни, като вчера директора разрешил да излязат през голямата пауза. Такава хаотичност в действията не съм очаквала от германци. Единият ден едно, другият друго...

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благодаря. Значи са децата.

Аз получих от училището 5 файла с hygienekonzept, и какво ли още не. Единият файл е 38стр!!!!! Добре, че бяха маркирани основните неща, то няма изчитане.

# 84
  • Мнения: X
Tази вълна казват (щяла да) е на неваксинираните, т.е. решиха да жертват децата. Sad К'во пък толкоз? Някакви си сополанковци! Не се знаело какви ще са дългосрочните последици от вируса... ето върху кого ще ги тестват.

asyalein, прави ли тест за антитела? Много ми е инресно какво ще излезе...

# 85
  • Мнения: 9 427
asyalein,

Най-новата концепция е: 3 пъти тестване май до 31 януари 2022 г., няма карантина при ковид случай, но маски 14 дена нонстоп в училище + тестове всеки ден. Другото са али-бали и хигиенни концепции за училищата. Ако имаш време и желание, чети ги. Аз нямам.

# 86
  • Мнения: 7 035
То като говорим за новини , кризи и катастрофи като гледам по източните европейски граници какво става. Страшна работа. Как ще се реши това ?
Да допълня по отношение на енергетиката тъкмо говорих с един колега и как си представят нещата - слагаме слънчеви батерии в Сахара, а тук слагаме водни резервоари и транспортираме ток насам и вода натам ... сега как ще се реализира, с какви средтсва, строежите на това как ли ще се отразят на екологията не се пита в задачата .

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 12:03 от bella-ciao

# 87
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Toчно така- децата са основните групи заразЕни, а неваксинираните имат голяма вероятност да попаднат в болница, ако го изкарат по-тежко.
Имам информация, че в интензивните в района ни, където лежат хора с корона, пациентите са неваксинирани и повечето чужденци. Мда.
Онзи ден наш неваксиниран сънародник на около 30 е бил пратен на белодробна машина в униклиника, това е последната надежда.

Аз съм за задължителни маски в училищата през цялото време. Предпочитам да има маски, но да ходят присъствено на училище.
От 2 ноември и при нас отпаднаха задължителното носене на маски, докато си на чина, но доколкото чувам от децата, почти всички продължават да си ги носят в час. Директорът от училището на големия препоръчва в имейла си всички все пак да си носят маските през цялото време.

Белла, Европа пак ще се огради, натам отиват нещата.

# 88
  • Мнения: 7 035
Бибит те напират през оградите. Виж някое видео за какво става дума, дневно стотици ги събират в средиземно и ги стоварват в Европа, вместо от където идват ... после те се втурват насевер . Няма да спрат.
А и манията на Германия да спаси света от въображаема екокатастрофа, като вместо да спре строежите предприема нови ... само подменя колите, слагат лимит на скорост и вдига таксите  ... е , не разбирам. И понеже нищо не разбирам вече от всички неща ще чакам да преминат тези мании и да видя ефекта , дано е поне мъъъничко позитивен .

# 89
  • Мнения: X
Европа ще се разрадне. Нямаме единна политика за нищо. Само Франция и Германия си се мазнят взаимно. Няма да има дълго ЕС. Путин, Лукашенко..те са си най-добре.
Деца мръзнат по горите, на никой не му пука. И аз да съм там на някой баир и аз ще използвам сила. Всичко е на гърба на тези хора, а управляващите се правят, че работят.

Общи условия

Активация на акаунт