Домашното насилие – тема №3

  • 67 272
  • 1 035
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Добре де, казваш, че имала няколко аборта, заради жестоки побоища. Значи тогава все пак е ходила на доктор,  защото недобро изчистване на матката след аборт може да доведе до сепсис и оттам до смърт. А и откъде знае, че не може да има деца, ако не е ходила на доктор? Тогава как лекарите не са забелязали следите от жестокия побой ми е необяснимо. Защото това е нещо, което няма как да не се забележи дори от обикновен човек, а що остава за лекар. Какво, и лекарите ли ги е страх от тоз нейния мъж, който както разбираме се занимава с мошеничество и сигурно няма и кой знае колко пари, щом прибира тези на авторката? Айде, бе.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Според мен това е измама.
И скоро момичето ще поиска пари.

# 17
  • Мнения: 8 218
И според мен е измама.Кой ще я остави да си джитка в нета и да играе игри, ако е системно малтретирана. Скоро ще поиска пари, сега те обработва. Достатъчно е, че сте дали телефони, няма с какво повече да помогнете.

# 18
  • Мнения: 2 082
Пари и предложихме веднага.Не иска!Няма как да ги вземе без документи .И не е в това проблема и.Няма как да ви убедя и не ми беше това целта.Отглеждала съм цигани и им знам номерата.Тук също имам едно наум...Да изчистена е от долу,но подробности не знам.В момента кърви след снощното ритане в корема.Крие се в някаква барака или мазе в къщата и снощи е спала там.
И тези неща ги казва,когато я питам как е.Не ми се оплаква,даже напротив.Каза,че е свикнала,когато я питам боли ли?

# 19
  • Мнения: 6 554
На мен ми прилича на измама. Зарибява те, най-вероятно за пари. Сега кукичката в схемата е да предложиш и да ти откаже, за да видиш колко е честна и добра. Ще продължи да те обработва емоционално и в един момент ще започне да иска нещо, но ще увърта, че много я е срам, ще ти ги върне, няма други близки и толкова съжалява... Каквото и да правиш, не й давай никакви твои лични данни.

# 20
  • Мнения: X
Анимус и това е. Ако тя няма телефон и няма как да им се обади, ти им се обади и обясни ситуацията, после ще й пишеш какво са ти казали. Кажи им, че нещата са на живот и смърт и е важно да отиде в защитено жилище. Пари поне за билет има ли? Ако не, трябва да заеме от някоя колежка или дори да открадне от оня муньо мъжа си или да поиска преждевременен аванс от директорката. Останалото го обясних - излиза уж на работа и повече не се връща. Добере ли се до Анимус и медицинско за побоищата ще й извадят и документи за самоличност.
ПП: след като няма интернет, ти трябва да провериш разписанието на влакове и автобуси от нейния град до където трябва да стигне. Ако от никъде не може да се снабди с пари, да тръгне на автостоп, пак ще е по-малко опасно от пребиваването с муньото.

Последна редакция: нд, 29 май 2022, 00:19 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 37
Аз съм от радомир,кажи как мога да и помогна?Във кой квартал е,ако искаш пиши и на лични

# 22
  • Мнения: 2 585
Историята ми изглежда малко недостоверна. Логично е колегите й да реагират в случай, че е системно пребивана. Предвид факта, че напуска дома си не е трудно да се свърже със съответна институция за защита от домашното насилие.
Изобщо сигурни ли сте, че отсреща изобщо стои жена не някой измамник?

# 23
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Моите 5 стотинки:

В провинцията нещата са застинали горе долу около 90те ни мутренски и мътни години. Всички се познават, има няколко "богати", "опасни" и силно влиятелни хора, които БУКВАЛНО колят и бесят. Като в дивия запад...

Директорката на ДГ е политическо назначение или нечии човек... и сигурно е много внимателна да не си изгуби работата => мълчи, защото не е нейна работа.
Колежките => рискуват да бъдат нападнати.

Майка ми 2 пъти по селските ДГ изпада в ситуация да бъде заплашвана с изнасилване и побой, защото някакъв бивш затворник решил, че му е била детето... И няма кой да я защити! Никой! Макар, че няма доказателства за посегателство над детето, което тича да я прегръща като я види.... По-лесното беше да я глобят за нещо, което не е извършила и да продължат да я унижават, защото никой не застава зад нея. Директорката си измива ръцете, а нагоре по адвинистративната стълбица са оплетени като свински черва. Няма кой да те подкрепи....

Търсеше някой да я изпраща от и до работа.

Живея в София от повече от 10 години и някак съм приспана за тези неща. Но те са факт. Жени биват продавани, тормозени, унижавани по невероятни начини днес, точно в тази секунда, и то съвсем под носа ни... Но е по-лесно да гледаме лъскави реалитита и да си мислим, че света е едно прилично място за живот. Защото иначе нямаше да се издържа... Психиката има нужда и да се съхранява.

nano постъпи както те учи интуицията... Дано успееш да ѝ помогнеш.

# 24
  • Мнения: 6 554
Това, което прави историята съмнителна, е достъпът на жената до интернет, участието й в играта и спонтанните изблици на споделяне. Мъж като описания няма да остави жена си с интернет и свободно време. Няма логика да я контролира, кара до работа, прибира пари, телефон, но да я остави сама с добър интернет и приличен компютър за он-лайн игра. Също, жертвите обикновено са много наплашени, мълчат, прикриват, а тя в детайли разказва на непознат в чат, без да знае кой е отсреща. Няма деца и близки роднини и не е направила опит да бяга? С какво я държи? При толкова тормоз щеше да е стигнала 'точка на пречупване'.

# 25
  • Мнения: X
Е, сега, колегите й тракат със зъби от страх пред тоя муньо, явно и лекарите също, а полицията е направо в малкия джоб на един кокошкар и му правят евала.

Авторке, потребителка от същия регион предложи да помогне с нещо, така че стига историята да е истинска, не виждам причина жената да не пожелае да се махне оттам. Начини има.

# 26
  • Мнения: 2 082
Благодаря ви!
Polinka666,колко ясли и детски градини има в Радомир?Ще питам в градина или ясла е..Днес не  е писала.Моля те да не разпространяваш,за да не и навредим.И ако тя се съгласи,готова ли си да поемеш някакъв риск или ангажимент.Аз в най-добрият вариант виждам нещата така-някой докато е на работа да я вземе и закара до софия.Само,че тя ще се страхува да ти се довери
Знаете ли,ако се окаже лъжа ще ми олекне..

# 27
  • Мнения: 6 554
Три са детските градини в Радомир.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Нано, търсиш си белята и ще си я намериш. Те ще се оправят. Дори само първото изречение като прочетох за семейния бизнес, нататък ми стана ясно, че е по-добре човек ва не се намесва, а трябва по най-бързия начин да излезе от ситуацията и повече да не се занимава.

# 29
  • Мнения: 2 082
Ако се окаже лъжа ще ми олекне.Не ми пука,защото съм лъгана от цигани.Гледах една година семейство с пет деца и разбрах някои неща за тях
Andariel,за какъв семеен бизнес имаш предвид?

Общи условия

Активация на акаунт