Сладката професия...или защо да си домакиня не е срамно

  • 3 369
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"... с удоволствие се грижи за интериора в дома си, отдава се с наслада на грижи за външния си вид, посещава местата, за които "работещите момичета" почти никога не намират време", 
За да се отдам на тези удоволствия ще ми трябва 3-цифрена сума месечно. Дори и мъжа ми да можеше да си позволи да спонсорира тези ми удоволствия, как мога да съм сигурна, че в един момент няма да му писне и да ми спре кранчето. И на дърти години без трудов опит кой ще ме вземе на работа?
Известно време така си прекарвах времето- като заведа децата на ДГ, тръгвах по фитнеси и езикови курсове. Еми взех да се чувствам тъпо така... безполезна, без самочувствието да харча изработени от мен пари, неангажирана... От един месец работя и съм много по-удовлетворена Grinning

# 16
  • Мнения: 293
Обаче на мен не ми стига да съм само домакиня.

ама и аз не си го представям само това.. Имам си идеалистични представи.. как ще чета всичко, за което сега не ми остава време (и желание), ще продължа да се развивам професионално - само ще пращам мейли на клиентите Mr. Green И вече има и-банкиране, кво повече да искам...
Ама си се познавам - преди 2 години си бях останала вкъщи за около година и нещо, само се размотавах, и напълно затъпях.
Мен май ми трябва шеф да ме юрка Tired

Не си представям изцяло да съм издържана от друг, обаче (щото съм го пробвала, ужас)

# 17
  • Мнения: 6 993
що бе Еовин - 40 е добра възраст за спечелване на оскар /аз така се успокоявам/
Да, де, ако си в Холивуд от 30 годишна Laughing . Но аз предпочитам някоя европейска награда, не ми се емигрира чак в Америка за единия Холивуд.  Mr. Green Абе може да седна да напиша един сценарий, там няма да ми личи на колко съм години, пък и имаше един конкурс за млади сценаристи.Пък ако знаех и как се пише сценарий...Иначе, Уриел, права си, че човек не трябва да робува на стереотипите за възрастта, а да върши всичко във времето, в което го чувства правилно!Та, ако съм домакиня, която пише непродаваеми сценарии - нямам нищо против.

# 18
  • Мнения: 6 167
аз мисля, че жената минава през различни периоди в живота си.
и аз съм в период на тази 'сладка професия', домакиня,  и установявам,
че хич не е зле за момента. най-хубавото е, че не е чист слугинаж, а е точно
като описаното в статията. затова и пуснах този линк. да видя дали има др. такива жени.
харесва ми да правя неща, за които никога преди не съм имала време.
откривам буквално красота в повече неща и детайли.
развивам се като готвачка , интериорно създаваща атмосфера у дома и тн.
доопознавам се, до някаква степен, откривам нови неща за себе си. чета
много повече, интересувам се от не толкова.. битови неща.
работата няма да ми избяга, мисля, че в момента това,
че мога да си позволя тези месеци
е голям късмет.

# 19
  • Мнения: 9 093
Лени, искам да съм като теб Blush
Ама не съм...
Цялата картинка изглежда супер, само че аз винаги бих имала страх да остана изцяло финансово зависима от съпруга си и да си домакинствам. Ами ако един ден ме зареже или му се случи нещо, с какво ще си изкарвам хляба Rolling Eyes
Затова мисля, че трябва някакво средно положение.
Или поне такова, дето да удовлетворява жената като човек.

# 20
Много хубава статия от една умна жена!
Умната жена знае как да "котка" мъжа си - грижи се за децата им (а не ги подхвърля на разни истерични лелки по детски градини или ясли), създава уют и красота в дома, поддържа се и е наистина най-добрия приятел на човека Simple Smile
Слава Богу, скоро и аз ще имам такава  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 517
Уважавам и двата типа жени. И в никакъв случай не омаловажавам домакинството. Една жена може да бъде домакиня и без да "изтъпява". За мен идеалното положение е една омъжена жена с деца  да си седи в къщи, отдадена на семейството, като в същото време поработва нещичко (напр. пише, рисува и т.н.) - хем за самочувствие и финансова  - почти - независимост от съпруга, хем за усъвършенстване...
 Всеки сам за себе си прави избора. Жени, които са се отдали само на кариера и развитие също заслужават уважение. Най-важното е да намериш собственото си място, там, където ще се чувстваш най-добре и най-полезен на себе си и на другите. И това се отнася и за мъжете. Защото познавам много, които просто са родени за "домакини" и им е приятно.

аз мисля, че жената минава през различни периоди в живота си.

Абсолютно! И най-хубаво е, когато  съобразяваш начина си на живот според нуждите, които чувстваш в дадения период от живота си. Но рядко се получава така   bouquet

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619

аз мисля, че жената минава през различни периоди в живота си.

Абсолютно!
Peace
Възмжността за избор е хубаво нещо.

# 23
  • Мнения: 769
Имам една приятелка с две висши образования, владее два езика, обиколила е Европа и Америка и до ден днешен не работи. Не е семейна, но има сериозен приятел. Цялото и' време е посветено да си създава душевен и физически комфорт - винаги планува следващо пътува, почивка, разходка, пазаруване, винаги е в изрядно подържан вид, следи модните тенденции, чете, интересува се от различни теми, има хобита, грижи се за приятеля си макар и не в буквално 'домакинкси смисъл'. Парите никога не са и били грижа, има си нейни (от родителите й). Винаги е била щастлива от живота си.

На мен би ми харесало да имам повече време и средства за себе си - да имам време за хобитата ми и да се развивам интелектуално или просто да имам повече време за почивка, НО не бих спряла да работя. Мъжът ми и в момента изкарва достатъчно за двама ни, но никога не знаеш какво може да се случи утре. Не ми понася идеята да зависима изцяло от който и да е. Не мисля, че да си домакиня е срамно - всеки прави свои избор, но това не е моят избор.
Когато понякога ми писне от проблемите на работа, от безкрайното домакинстване и битовизми, си вземам почивен ден и го посвещавам на себе си, за презареждане на батериите.
Не се оплаквам от живота, липсва ми само едно бебче..

# 24
  • Мнения: 2 070
Не искам да съм домакиня, искам денонощието да е 48часа и ако можеше да се работи само до сряда -четвъртък

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
Каква хубава теория, тъкмо снощи я споделих със съпругът ми...

Казах му, че като стигнем момента той да печели достатъчно, че да не работя - ще спра. Ще родя още едно дете и ще се грижа за децата, за себе си, за съпругът и къщата.

И не смятам, че ще съм непълноценна...

# 26
  • Мнения: 491
Вообще не е за мен това. Харесвам си работата, това е моя лайф стайл. Харесва ми да си имам живот извън семейството, успявам да го постигна без да е за сметка на детето и мъжа. Супер тъпо ми се струва да се оправдавам, че в името на семейството трябва да се откажа от кариерата си.
А убийте ме, не си заменям работата за клечане по козметици и кафета.

# 27
  • Мнения: 1 893
Първо жените в статията не са точно домакини-те си имат кой да им чисти, готви, гледа децата и т.н. а те просто харчат парите на съпрузите си
Второ има жени, които могат по цял ден да се занимават с грим, прически, дрехи, интериор, организиране на партита, посрещане на гости, ходене по коктейли и т.н.  Shocked
Трето- има жени на които домакинстването им иде отръки и не им тежи
Аз обаче мразя да домакинствам, обичам си детенцето,но да прекарвам цялото си време с него ми идва в повече, наемам специалист за интериора,мразя официални събирания с цел демонстриране на последните модни тенденции,не изпадам в нервна криза,ако носът ми не е напудрен и най-вече бих откачила при мисълта да съм зависима от мъж  Twisted Evil  Но пък си обожавам работата и се изнервям много по-малко отколкото след цял ден домакинстване. "Примирих се" с факта,че не ставам за домакиня и съм щастлива кариеристка  Wink
Просто следвам мотото "Има си хора за всичко"  Sunglasses

# 28
  • София
  • Мнения: 630
Сега имам такава възможност, но само временно (2 години докато съм по майчинство).
Иначе като работеще жена реалността е такава  - работя страшно много (и като часове) и трудно организирам времето си за всички неща, които смятам за важни. Най-често и вечер вкъщи си нося разни неща за работа ( което естествено оказва влияние на взаимоотношенията с мъжа ми) . Налагат ми се  най-различни компилации за да успея да свърша нещо за семейството и себе си. Купувам подъръци на любимите хора в обедната почивка. За фризьор или козметик записвам възможно най-късните часове. Да не говорим за разни други неща като фитнес, масажи и т.н. - никакъв шанс. Не готвя, чистя рядко и затова все един почивен ден ще ми е зает само с това и пак къщата не е такава, каквато ми се иска (в смисъл, сещам се, че е добре  да купя нова керамична купа за плодове, защото тази е олющена и все такива дреболии) . Не чета почти нищо друго освен професионална литература.
Не ми се мисли за връщане и си мечтая да удължа това страхотно време.

# 29
  • Мнения: 3 447
Не ми се мисли за връщане и си мечтая да удължа това страхотно време.

Охохооо, след една година пак ще си говорим Grinning
Иначе описаните в статията и жени и за мен не са домакини, те са просто "неработещи жени" - което е различно. А и този начин на живот няма нищо общо с лудницата, наречена майчинство Crazy Не знам... от една страна ме блазни мисълта да ставам в 10 и да ходя на курс по грънчарство. От друга страна обаче не знам дали бих издържала. Всъщност, не мога да си го представя изобщо какво е и как бих се чувствала Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт