Разочаровах момичето, с което искам да бъда

  • 3 864
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 023
Какво има да ти се обяснява, Елунария? Не те иска човека, не го влече към теб.
Може да те мисли за добър човек, да не си му секси. Може да не му харесва как се целуваш. Може да е развил чувства към съседката. Може да не му се занимава с връзки. И хиляди още неща.
За мен е психарско да се очакват обяснения при неналичие на сериозен и дълбок ангажимент между двама души, при видимо съвсем кратка и епизодична интимност.

# 46
  • София
  • Мнения: 35 332
Не е честно. Е,и?
Нечестен е живота, свиквай.

# 47
  • Мнения: X
Е, тука е друго поведението.
Девойчето не бърза, но авторът се е юрнал да изпълни петилетка за 3 години - професионална амбиция, сериозна връзка, малко се бил поизнервил.
Ако беше обратното, щяхте да изядете жената, че е лепка. Ами и жените понякога не искаме връзка и си го казваме, което не значи, че трябва веднага да шкартираме любовника, но то образът на такава жена явно е като да гледаш Смърт , яхнал Бинки - такова нещо няма как да съществува, значи не съществува, точка.

Имате право, че явно аз доста избързвам с нещата.
Това, че иска въздух и не иска да се обвързва веднага  се казва когато му е времето(в самото начало), а не когато вече огънят е запален и гори.  Както аз казах някои неща в началото, които няма смисъл да ги споделям.

# 48
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Кратките епизодични интимности не са знак за емоционална зрялост и не отиват на човек, който знае какво иска. На мен не ми се е случвало да се разцелувам с някой на втора среща, без да знам какво искам и какво правя. Дори като съм била на 23, а и по-рано.
И ако в крайна сметка някога го направя, а после разбера, че всъщност искам нещо друго, най-малкото ще се извиня на човека, ако той вече има надежда за развитие на отношенията.

# 49
  • Мнения: 3 023
Това, че някой не споделя принципите ти, не го прави задължително лош и неморален. Обикновено такива очаквания абонират за разочарования, но се надявам да не е такъв твоя случай.

# 50
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Моят случай? Тук не говорим за мой случай, а за ситуацията на автора. Мои случаи съм имала най-различни през живота си, сигурна съм, че и още ще има, но тук изобщо не говорим за тях.

# 51
  • Мнения: 2 749
От кога целувката стана задължение за връзка? Че то може и секс да правиш с някого и пак да не го искаш за връзка.

# 52
  • София
  • Мнения: 35 332
Е, хайде сега. Момичето е взело ясно решение след ексцесиите, не се е скрила, говорила е открито.
Можеше да го блокира и толкоз.

# 53
  • Мнения: 21 771
Е, тука е друго поведението.
Девойчето не бърза, но авторът се е юрнал да изпълни петилетка за 3 години - професионална амбиция, сериозна връзка, малко се бил поизнервил.
Ако беше обратното, щяхте да изядете жената, че е лепка. Ами и жените понякога не искаме връзка и си го казваме, което не значи, че трябва веднага да шкартираме любовника, но то образът на такава жена явно е като да гледаш Смърт , яхнал Бинки - такова нещо няма как да съществува, значи не съществува, точка.

Имате право, че явно аз доста избързвам с нещата.
Това, че иска въздух и не иска да се обвързва веднага  се казва когато му е времето(в самото начало), а не когато вече огънят е запален и гори.  Както аз казах някои неща в началото, които няма смисъл да ги споделям.

Чувствата на хората не са нещо, дето да е написано на камък, нито пък може да търсиш сметка на жена, че ти е дала надежди, пък после се е отказала, или се колебае. Почнеш ли да търсиш обяснения, получаваш голяма черна точка, това е.

# 54
  • Мнения: 3 023
Какво е морално, какво са длъжни хората, какво е хубаво, какво е зряло, за какво се дължи извинение....някакви категории, които са си натоварени с твои очаквания, а светът не е длъжен да споделя.
Пробвали са, не им се е получило, млади хора. Нещата от живота.

# 55
  • Мнения: 920
Тя едната страна достатъчно ясно е обяснила и разяснила намеренията и нагласата си за тази "връзка", но явно другата страна е решила че НЕ означава ДА.
Да притискаш за обяснения след като вече са ти дадени, означава на първо място липса на интелект. Останалите липси май вече си ги знаеш.

# 56
  • INFJ
  • Мнения: 9 733
Ама вие си го представяте в контекста на "търсене на обяснение", на конфликта, на тормоза и обвиняването. Има хиляда и един начина да поискаш да разбереш причините, че се е случило така и без да има грам нотка на обвинение или осъждане в питащия.
Има хора, за които е по-лесно, и по-добър вариант да чуят истината и да я приемат така, отколкото да дадат свобода на въображението си и да се чудят какъв е бил проблема. Всеки има несигурности и обикновено отива точно в тях, когато няма обратна връзка. Ако някой е ок с това да остави човек да се чуди, файн. За мен не е ок.

# 57
  • Мнения: 6 310
Е то обяснението идва след ескалацията и автора мисли, че самата ескалация е причината. От там и темата, и всичко останало.

# 58
  • Мнения: 3 023
Истината е, че не го иска. Останалото са детайли.

# 59
  • Мнения: X

... след като забелязах, че тя има ключове за неговото жилище...


Това как го забеляза? На ключовете има ключодържател с надпис "За квартирата на бившия"? Или му ходихте на гости и тя си отключи направо...?         Stuck Out Tongue Closed Eyes
Поисках и аз един комплект🤭😊

Общи условия

Активация на акаунт