Отдавна не е имало тема за гърнето:)

  • 13 187
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Bise
Поздравления!
И при нас стана така, лесно и бързо, без произшествия.
Мария беше на 2г 3м.


мдааа, помня твоя постинг, и е точно така , с малката разлика, че не съм слагала памперс за сл.об. сън.

Цитат на: Bise
Махнах памперса, когато дъщеря ми беше на 2г3м. Просто един ден реших, че го махам и толкова. Обух й гащички и й казах, че вече няма памперс и трябва да ми каже, като й се пишка. Напишка се само първия път след това. не съм имала проблеми и с акането. Памперс продължих да слагам за следобедното и нощното спане. но скоро забелязах, че остава суха и след два месеца махнах и памперса при спането. Досега вече 6 месеца се е напишквала още два пъти, когато беше много "развихрена" в игра и един път през нощта.
По същото време се научи и племеника ми, който е 7м по-голям.
Бяхме учудени и приятно изненадани, колко лесно стана всичко. А се бях приготвила за купища мокри и мръсни дрехи.
Не сме ги принуджавали да седят на гърнето, ако не искат. Те сами си казваха, когато имат пиш или аки.




иначе "рецептата" e тази и да издържиш първите 2-3 дни, май това е.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Явно си зависи от детето  Thinking Моят не знае какво е гърне. Беше малко над година, когато започна да пишка прав в кофичка за кисело мляко и да я изсипва в тоалетната. Голям купон му беше цялата процедура. Спря да се напишква както денем, така и нощем  Shocked Да ама акането се научи на 4 и половина като беше  Confused  Като му се доходеше по голяма не щеше ни гърне, ни тоалетна със специално детско седало. Стискаше докато не му се сложи памперс. Веднъж 4 дни стиска, щеше натравяне на организма да получи!!! Вече играеше игрички на PC-то, а търсеше папмперс да ака. Веднъж баща му се изнерви и каза, ако ака в папмперс няма компютър и от раз малкия тръгна по голяма в тоалетната. Ама 4 години и половина в памперс да се ака  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 10 309
Честито Лио!
На нас една съседка днес ни подари седалка за тоалетната  Laughing  Laughing  Laughing  тактично си замълчах...

# 18
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Liorena
(new*, не ме е страх от този, който не знае, а не иска да се научи Neutral Face, научих си урока )


Поздравления за Ади, Лиорена.

# 19
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Наистина  малката госпожица си заслужава поздравленията. Аз съм от майките, които от рано си слагат детето на гърне (8 месец). Просто купих гърнето, сложих го на него и той от раз си свърши и двете работи. И така безметежно си вършихме тази процедура, докато той просто един ден отказа да седне. И се започна опзиция. Аз обаче спокойна от вашия споделен опит се отказвам да насилвам нещата. Решила съм да предлагам гърне, но ако не ще да седне да не го насилвам. Памперсите ще махна на преди лятото.

# 20
  • Мнения: 7 821
Честито! Поздрави на малката госпожица  #Milti  #Milti  #Milti !

# 21
  • Мнения: 4 358
Браво, Лио  Grinning
Значи и за нас все още има надежда  Wink

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио  #Milti  - евалла   Hands Clap ...ти успя   Hands Thumbsup ...и то преди 2.5г.   ideauu

Поздравления!

Аз съм от мързеливите  Embarassed  (като теб преди да се "осъзнаеш"   Wink  ) и все още не слагам синчето на това чудо. На пролет ще...обещавам   Hands Thumbsup !

# 23
  • Мнения: 1 533
Браво на Ади! Браво !

И аз не обичам да напъвам нещата, за каквото и да било. Моята Яна е от Коледа при майка ми на село. Майка ми много държеше да й занеса и гърнето. Аз и казах, че е рано според мен, сега Яна е на 1 година и 3м и най рано мисля лятото да я пробвам, поне ще е топло. Гърнето е музикално, такова й подариха. Майка ми държи да я пробва от време на време. Резултат - никакъв. Нерви се, мрънка, все се надига да става. Баща ми ми звъни оня ден по телефона и ми вика "Дъще, туй гърне скоро няма да пропее!" Laughing

Време си има за всичко!

# 24
  • Мнения: 1 210
Да похваля и аз Петър (2г и 2м). Лятото преди на направи 2 г опитах - видях че той не е готов и се отказах.
От Коледа се учим на гърне/тоалетна. Вече няма пропуск през деня и следобедния сън, но и аз за спокойствие слагам през нощта.
Обучението мина без травми за двете страни - (просто се случи).
А за сравнение - деца на неговата възраст (от градинката пред блока, се учат от лятото и все още имат пропуски и от големите).

Ами това е за гърнето - Comes naturally. Laughing

# 25
Браво на голямото момиче!!! #Onfire  #Onfire  #Onfire

Цитат на: Liorena

Но номерът е : махане окончантелно на памперса, а не, навън с памперс, вкъщи без, при след.об. сън "с" после, решаваш, че детето от днес ще е без и край, иначе става объркване за самото дете, и резултатът според мен ще е по-бавен, не знам, аз решиш от раз и край, странно, но детето стиска и само в гърнето пишка и ака, като точно за 3 дни разбра какво се прави.

чак ми е невероятно....


Абсолютно това е начина. При някой може и да има фал в гащите, то всяко дете си е индивидуално.  Сега ще сложим п., после ще го махнем, то детето му е трудно да го разбере, а само майката си мисли, че прави нещо, но е нищо.
И кое е най-хубавото, че ако пробваш 2м. след махането на пампа да сложиш пак. Вервайте, но ще се видите в чудо и ще чуете репликата:Аз не съм бебе!

Успех на всички в махането на памперса, но...НЕ и преди дечко да е готов.

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: люци
Браво на голямото момиче!!! #Onfire  #Onfire  #Onfire

Цитат на: Liorena

Но номерът е : махане окончантелно на памперса, а не, навън с памперс, вкъщи без, при след.об. сън "с" после, решаваш, че детето от днес ще е без и край, иначе става объркване за самото дете, и резултатът според мен ще е по-бавен, не знам, аз решиш от раз и край, странно, но детето стиска и само в гърнето пишка и ака, като точно за 3 дни разбра какво се прави.

чак ми е невероятно....


Абсолютно това е начина.



точно, ако майката иска резултат за няколко дни - махане оконочателно, никакъв памперс, и нещата се случват.
аз бях решила още няколко месеца никакво гърне (още отдавна), но "благодарение" на една мама тук си показах ината и реших да пробвам, но само с тактиката махане окончателно.....

Само има едно нещо, за което не знам какво да правя:

от 2 нощи насам, се буди 2 пъти нощно време с думите "Мамо, пишка ми се" (хленчейки), а аз спя сладко, сладко, и в просъница и казвам, че си има Памперс сега през нощта и може да си пишка в него спокойно без да се притеснява (тя много се притеснява да си намокри или нацапа "новите" както казва гащи).....ама, не знам, да ставам ли да се изпишква през нощта......което ми се вижда доста тъпо да си развалявам съня, нали затова и слагам памперс нощно време да си пишка в него, сутринта нададе вой, че и се пишка да махам памперса, донесе си гърнето и т.н., ама през нощта честно казано не ми се става........

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Май ще се наложи да прекъсваш сладкия си сън Simple Smile Нали сама казваш, че детето не трябва да се обърква като ту му се слага памперс, ту не...Явно още не може да задържа и да стиска цяла нощ, а и не бива. Аз самата ставам по 2-3 пъти да пишкам.
А иначе браво, не знам обаче на кого? На мама Лиорена или на детенцето? Обаче, все пак си е строго индивидуално, това, че твойто детенце е "схванало" бързо идеята с гърнето, не означава, че и при другите ще се получи със същия успех.

# 28
Цитат на: Liorena


Само има едно нещо, за което не знам какво да правя:

..


Най-добре(според мен) ще бъде да си я слагаш на гърне/тоалетна, защото детето вече усеща предимството да си без памперс. Щом те буди-ОК, и този момент ще отмине и ще спи спокойно цяла нощ.
Това наистина  е знак. Малко е неприятно ставането нощем- знам, но нали ние сме хората, които трябва да ги поощряваме.
Спокойни нощи и само сухи гащета ви желая.

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: люци
Спокойни нощи и само сухи гащета ви желая.


мерси, мерси....
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт