Влизане в Abv.bg от чужбина?

  • 6 995
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 211
И аз съм на АБВ поща ,как се  разбира ,че някой се е опитвал да влиза в пощата.Иначе имам много спам и лъжливи сплашвания ,разни съобщения ,че ако не ъпгрейдвам пощата ще ми я закрият.Всички тези са злонамерени,Но  аз си имам друга  поща за важните неща.Тази е за онлайн покупки.

# 31
  • Мнения: 5 820
И аз съм на АБВ поща ,как се  разбира ,че някой се е опитвал да влиза в пощата.Иначе имам много спам и лъжливи сплашвания ,разни съобщения ,че ако не ъпгрейдвам пощата ще ми я закрият.Всички тези са злонамерени,Но  аз си имам друга  поща за важните неща.Тази е за онлайн покупки.

    Същите неща ги получавам и аз в abv пощата. Писна ми да трия. Не може човек да съхрани важната си информация и в пощата си. Смятах, че поне тя е сигурна

# 32
  • Мнения: 949
И аз съм на АБВ поща ,как се  разбира ,че някой се е опитвал да влиза в пощата.

Когато влезеш в пощата, в горния десен ъгъл има "i" икона. Натисни, за да се отвори меню, и натисни на "История" (първото в менюто). Там ще видиш влизанията, но само за последния месец. По-стара информация не се пази.

# 33
  • Мнения: 211
Благодаря, Gabonka.

# 34
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
И аз скоро получих имейл, че имало подозрителни влизания. Проверих в историята - нищо различно, така и не разбрах какво и кога е засечено. Писах на съпорта - стандартния отговор: да сменя паролата и да си добавя телефонния номер за по-голяма сигурност. Временно ми ограничават изходящите писма. Но иначе получавам всичко обичайно.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 148
АБВ ми е първата поща, но потвърждавам че е ужасна. Аз по същия начин имам опити за влизане от Тайланд, Аржентина, Колумбия и т.н. и пише "Грешна парола". Надявам се това да значи, че не са влязли. Преди няколко дни само от Тайланд имам 4 неуспешни опита за влизане, в рамките на 5 минути. Не се отказват лесно. Отделно всеки ден получвам купища спам. Писала съм няколко пъти на АБВ преди, но никога не получих отговор. Вече не я ползвам, но пък имам разни стари любовни писма и други сантиментални имейли. Сърце не ми дава да я закрия.
Сетих се да ви попитам. Преди време исках да изтрия от папка Чернови едно писмо с разна медицинска информация/документация за мен, но не успях. Сега, като заговорихме за сигурността на абв, опитах пак да го изтрия, но не става. Опитах по всякакъв начин, повярвайте ми. Дори изтрих съдържанието на имейла и натиснах "Запази в чернови". Затворих писмото и когато го отворих пак, нищо не се беше променило. Старото съдържание пак си е там. Нямам никакъв проблем да изтрия други писма в същата папка. Много странно. Случвало ли ви се е и знаете ли дали може да се направи нещо? Не съм маркирала писмото по никакъв специален начин, та да е заключено или нещо подобно.
Същата работа и при мен. Преди няколко дни /2-3 може би /. Имах няколко опита един след друг от САЩ. И едно от Македония. Аз изтрих всичко от до. Всеки ден трия и новите неща.

# 36
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
И аз имах мейл от АБВ за подозрителни влизания и смених паролата. Вчера, като четох тук, реших да разгледам по- по-подробно...ужас. Опити от целия свят, че и от Мадагаскар. Имах обаче 2-3 успешни " чрез мобилна апликация"  Направо се стреснах.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 148
И аз имах мейл от АБВ за подозрителни влизания и смених паролата. Вчера, като четох тук, реших да разгледам по- по-подробно...ужас. Опити от целия свят, че и от Мадагаскар. Имах обаче 2-3 успешни " чрез мобилна апликация"  Направо се стреснах.
Същата работа и при мен буквално. От мобилна апликация имаше опити. От компютър. От какви ли не държави имаше. При мен даже от Пакистан имаше. Аз също се стреснах тогава защото пазих доста информация в абв. Аз изтрих всичко от до.Каквото имам като имейл махам и се надявам да се спрат.

# 38
  • Мнения: 3 184
Gabonka, нещо се е бъгнало това в чернови... А пробва ли да го изпратиш? До твоя собствен имейл. Тогава би трябвало да изчезне от чернови и да се появи във входящи, а оттам да го изтриеш.

# 39
  • Мнения: 949
Пробвала съм, но не се и изпраща. Явно се е бъгнало. То не е нищо важно така или иначе. Но е много неприятно с всички тези опити да се влезе в пощата ми. Не мога да разбера кому е нужно. И няма ли АБВ специалисти, които да следят тези неща? Явно се случва масово.

# 40
  • Мнения: 3 184
Ох, съжалявам.
Не им пука на Абв, прибират парите за реклами и нищо не инвестират. Кой специалист ще работи в такава фирма.

# 41
  • Мнения: 6 876
Къде го получавате този имейл, че са ви влизали в пощата? Аз сега си погледнах моята и някой от US IP адрес явно се опитва да ми налучка паролата през десетина минути.

# 42
  • Мнения: 2 564
И аз имам 2 абв пощи, не ги ползвам, в чужбина съм, никой не е влизал, гледайки "история". Само моето айпи. Може би наистина са българи, които се пробват по всякакви начини и устройства. Какво биха правили, като влязат в пощата?!

# 43
  • Мнения: 949
Между другото, аз покрай тази тема, реших да проверя и другите си пощи. Имам хотмейл и джимейл. В хотмейла също видях, че има неуспшни опити да ми се влиза в акаунта. Само джимейла изглежда няма опити. Явно не е само абв. С една дума, не съхранявайте нищо ценно в пощите си.

# 44
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Има ли смисъл да се добавя телефонен номер в профила? Както препоръчват от ABV, уж за по-голяма сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт