ne mojem da svalim pampersa

  • 1 680
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 531
Цитат
:crazyeyes:Ne mojem da svalim pampersa.A sme na dve i polovina.Neznam kak da se spravja s problema.Molja pomognete!!!
Не можем да свалим памперса.А сме на две и половина.Не знам как да се справя с проблема.Моля помогнете!!!


---------
Моля, пишете на Кирилица!


моят син ги махна на 3 г и 2 месеца съвсем изведнъж. свалихме ги и започна да пишка и ака в голямото гърне. от тогава е така и не е имало случай да се напишка нощем. по твоя преценка, детето ти усеща ли кога му се пишка или ака? моят син го бяхме изловили, че много добре знае кога му се ходи до тоалетна, но ни правеше и на инат. така, че наблюдавай го и ако наистина видиш, че се усеща, направо го остави с гащи. все пак зимата не е най-подходящия сезон, но ти ще си прецениш.

# 16
  • Мнения: 819
И аз мисля,че тоя сезон е неподходящ за такива промени.

# 17
  • Мнения: 819
Ще ме извините,че използвам темата,ама да се похваля-днес моето Ани се изпишка за пръв път в гърнето.Май е повече случайност,ама аз съм много,ама много горда!!!! newsm44     smile3501

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво...така се започва .....случайното след време става нарочно   bouquet

# 19
  • Мнения: 819
Вече ме е срам да се хваля,ама днес вече за 2-ри път пишка в гърнето(сигурно щото бях решила,че тоя сезон не е подходящ за подобни начинания).Стискайте ми палци,моля ВИ!!!

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Стискам палци........не забравяй да я хвалиш всеки път.........  bouquet

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Сезонът не е неподходящ, всяко време е подходящо. В началото слагай по една тензухена пелена под гащичките - по-малко ще ти опикава Wink Дискомфорта през зимата е по-голям и може да е от полза. Просто трябва да се примириш, че няколко дни, седмица или две, ще върши тази работа в гащите и на пода. Детето е достатъчно голямо, за да разбере какво се иска от него и да го направи.
В никакъв случай не му викай и не му се карай, ако направи беля. Можеш да го укориш внимателно, да го погледнеш строго, но нищо повече от това. Всеки успех в гърнето, независимо дали е съобщен или просто улучен се поощрява шумно и радостно. Можеш да му предложиш и малки награди.
Сменяй го винаги веднага след като е направил белята, не го оставяй дълго мокър.
Гледала съм дете без памперси, просто тогава ги нямаше толкова, на 2г изпускането беше голяма рядкост.
На сина ми махнах памперса в къщи още на година и 5м, за две седмици свикна на гърнето и след месец ми съобщаваше без да го питам.

# 22
  • Мнения: 819
Благодаря!!!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
На...вижда се колко Дариа е още с памперс. Не смятах да бързам да й го махам, но мисля, че вчера допуснах фатална грешка. До сега все я питах кога ще започне да носи гащи й да пишка в тоалетната и тя все отказваше. Обаче вчера й купих памперс-гащи, казах й какво е й тя сега други не иска.

Вика им "гашките" и май си мисли, че това са гащи, въпреки пространствените ми обяснения, че не са. Дано не реши, че си е "свършила работата" с това.  Sick

# 24
  • Мнения: 819
Тази сутрин стана и се изпишка пак в гърнето,сега голямо предизвикателство е АКОТО...

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тази сутрин стана и се изпишка пак в гърнето,сега голямо предизвикателство е АКОТО...

Вие почти сте го махнали........с акането е по- лесно  Peace

# 26
  • Мнения: 819
ИЗАКАХМЕ СЕ!!!!!!!Боже,направо съм на седмото небе!Днес с мен няма да се говори от гордост!!!!!!
Secretgarden,Много съм ти благодарна за лекцията по изпишкване...май доста бързо се учим...а и с такива добри учители!
newsm51        newsm51        newsm51

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво, браво   bouquet

# 28
благодаря на всички заразбирането и съветите.мисля, че започваме да се учим.дано този път успеем.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаше една тема......Liorena беше дала много добри съвети...........

Общи условия

Активация на акаунт