За бебета и деца от 0+месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 98

  • 20 609
  • 766
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 138
Не знам дали ще помогне, но ако диша трудно детето, при ларингит съветват - пускаш водата в банята, за да стане влажен въздуха, което улеснява дишането. Или се слага мокро пране в стаята... вие нямате ларингит сигурно (лекарката щеше да каже). Не знам дали върши работа при възпалено гърло.

# 301
  • Мнения: 914
Мами, от кога започнахте да ползвате възглавница за бебето? Препоръчате някоя, искам да взема мъничка, той главно спи по корем, но напоследък все търси да се намести на нашите или върху одеалото ми.

# 302
  • Мнения: 202
Има ли хора с този стол https://www.baby.bg/product/cosatto-all-in-all-rotate-fairy-garden-0-36-kg/

Мнения, доволни ли сте?

# 303
  • Мнения: 4 144
Мами, от кога започнахте да ползвате възглавница за бебето? Препоръчате някоя, искам да взема мъничка, той главно спи по корем, но напоследък все търси да се намести на нашите или върху одеалото ми.
И дъщеря ми прВи така, но е малка още за възглавница. Знам, че до 3 годишна възраст е вредно.

# 304
  • Мнения: 546
Мами, от кога започнахте да ползвате възглавница за бебето? Препоръчате някоя, искам да взема мъничка, той главно спи по корем, но напоследък все търси да се намести на нашите или върху одеалото ми.

И моето по абсолютно същия начин. Спи основно по корем, но напоследък все се намества върху някоя възглавница (от нашите). На 8 месеца е обаче…
Забелязах, че си търка лицето в тях и се опитва да се гушка Grinning

# 305
  • Мнения: 6 791
Има мнение за това столче в темата на  Деца на борда.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1313115.90

# 306
  • Германия
  • Мнения: 865
Да ви кажа, какво стана. По принцип, когато е болна постоянно пускам овлажнителя. Какво направих предната вечер: пуснах го на макс, затворих вратата и спахме така. Вчера, точно преди да тръгнем при педиатърката, започна да и тече носа. Толкова е бил задръстен, мноого тъмни, зелено-жълти, почти като гной. Докторката каза, че е добре и ще се изчисти. Обаче хора, аз до сега такова нещо не съм виждала. Непрекъснато тече, дърпам с машинката, пръскам разтвор. И така, снощи спахме цяла нощ, не е хъркала много, не е вдигала температура. Ако бяхме в България, щяха да ни приемат в болница. Дори инхалации не ми казаха да и правя. Много сериозно обмислям варианта да се прибера с малката. Поне зимата да изкараме там.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
Зелени сополи не са ли индикатор за бактерия? Поне така съм чувала при възрастен, че е?
Пожелавам ви бързо оздравяване и адекватно отношение от лекарите, където и да сте!

# 308
  • Мнения: 1 109
Здравейте!
Имаме доста голям проблем с намирането на педиатър в жк Дружба. Всички, за които намерих добри отзиви, не приемат нови деца. Звънях на почти 10 вече и съм доста разочарована.
Има ли някой тук, който знае за педиатри, които приемат със сигурност в района?

Също се досетих за СофияМед че има семейни лекари. Горе долу ни е близко... Там някой ходи ли и доволен ли е?

# 309
  • Германия
  • Мнения: 865
Зелени сополи не са ли индикатор за бактерия? Поне така съм чувала при възрастен, че е?
Пожелавам ви бързо оздравяване и адекватно отношение от лекарите, където и да сте!
Незнам, признавам си! Взеха проба от гърлото, беше чиста. Правиха и тест за корона вирус, негативен е. Днес вече не са зелени, явно от доста време са в носната кухина. На мен ми прилича на недоизлекуван вирус, защото преди месец беше болна. Давах само Панадол или Нурофен. И от тогава го влачи запушения нос.
Благодаря.

# 310
  • София
  • Мнения: 4 742
Преписан Еспумизан за колики по 5 капки към всяко хранене..... Аз обаче чета листовката и дадох вместо 5..... 25 капки..... Чета з а странични ефекти и дали е опасно.... Пише че не е.... Вашият съвет и мнение!

# 311
  • Мнения: 770
Преписан Еспумизан за колики по 5 капки към всяко хранене..... Аз обаче чета листовката и дадох вместо 5..... 25 капки..... Чета з а странични ефекти и дали е опасно.... Пише че не е.... Вашият съвет и мнение!
Еспумизан също беше изписан и за моето бебе. Според мен си му давай колкото му е изписано във млякото.

# 312
  • Мнения: 546
Преписан Еспумизан за колики по 5 капки към всяко хранене..... Аз обаче чета листовката и дадох вместо 5..... 25 капки..... Чета з а странични ефекти и дали е опасно.... Пише че не е.... Вашият съвет и мнение!

Единствения страничен ефект от Еспумизана е, че е много вероятно да получи запек детето. Внимавайте с дозирането, иначе не е опасен медикамент, безвреден е.

Meliiii , ако не е тайна, къде живеете в момента? Втрещих се от отношението на лекарите и ми стана любопитно, затова питам..

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 09:21 от Vivka9

# 313
  • Мнения: 2 221
Сополите не са шега работа. Разбира се, че не при всеки става така, обаче при мовто дете неизлекуваните сополи доведоха до отит. цРп му беше 91…. И веднага назначиха два венозни антибиотика. Беше кошмар.

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 13 590
От както сме се прибрали от родилното детето спи на възглавница. В количката също му поставях.

Общи условия

Активация на акаунт