Почистване на грапав гранитогрес след фугиране. :(

  • 5 039
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, късно разбрахме каква огромна грешка сме допуснали в избора си на грапав гранитогрес имитиращ дърво за пода в банята. След фугирането по плочките се вижда бял прах, който буквално няма махане. При намокряне всичко изчезва и след всяко миене си мислим, че имаме реален резултат, докато плочките не изсъхнат.

Пробвахме почти всичко от оцет до прословутия препарат на кануф. Без особен успех. Приемаме всякакви предложения дори препоръка за фирма която може да се справи с този проблем. 


НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ГРАПАВ ГРАНИТОГРЕС!!!

# 1
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Трябвало е да го изчистите веднага след фугиране внимателно с влажна кърпа.

# 2
  • Мнения: 5
Трябвало е да го изчистите веднага след фугиране внимателно с влажна кърпа.

Доколкото знам майстора е направил въпросната процедура. С останалите два типа плочки в банята всичко е перфектно, но те не са грапави...

# 3
  • Мнения: 46 510
Препарат за почистване на строителни материали. Има ги във всеки строителен хипермаркет.

# 4
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Майсторът едва ли е чистил плочките Ви и да е забърсал нещо, не е било достатъчно. Аз имам точно същия опит, търкала съм с какво ли не, включително препарат за почистване от строителен хипермаркет - няма и няма изчистване. Накрая успях, но самата фуга беше безвъзвратно унищожена от препаратите и се наложи префугиране, което извърших сама. Плочките почистих веднага и проблем нямаше - съвсем друго е да изчистиш на прясно фугиран гранитогрес.

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 14:49 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 5
  • Мнения: 12 755
Освен от фугирането, грапавите плочки се цапат безобразно от всичко и много трудно се чистят. Майка ми си беше сложила и много съжали. Напълно подкрепям, че е почти невъзможно да се поддържат такива плочки, освен ако човек не иска да се занимава само с тях.

# 6
  • Мнения: 5
Някой пробвал ли е с водоструйка или  риска е голям да съсипя повече от колкото да изчистя.

# 7
  • Мнения: 46 510
Без препарат ще е много трудно дори с водоструйка. Тези, които препоръчах са си специализирани, точно за чистене след ремонт. Много лесно пада всичко.

# 8
  • Мнения: 5
Без препарат ще е много трудно дори с водоструйка. Тези, които препоръчах са си специализирани, точно за чистене след ремонт. Много лесно пада всичко.

Точно с такъв препарат опитахме както вече писах, но ефект беше почти нулев. https://praktiker.bg/bg/Pochistvashti-materiali/PREPARAT-ZA-POCh … 1L-KNAUF/p/441852

Можете ли да ми препоръчате конкретен препарат от който се доволни?

Последна редакция: ср, 10 ное 2021, 17:46 от Fulcrum

# 9
# 10
  • Мнения: X
А фугинът стандартен ли е или е на епоксидна основа?

# 11
  • Мнения: 5
А фугинът стандартен ли е или е на епоксидна основа?

Стандартен Ceresit C40

# 12
  • Мнения: X
Мокриш парцали и с тях овиваш хромираните повърхности в банята. Защото ще се окислят от изпаренията.
Вземаш кислол, разреждаш го 1/1 с вода. Поливаш фугина, но не да се стича, а да стане на локвички. Разтъркваш с пластмасова четка с твърд косъм. Като спре да кипи плакниш обилно с вода.
Гледай да пазиш фугите и не търкаш върху тях.
Пробвай една две плочки и виж резултата.
За ръкавици, пазене на очите и да не се застояваш много няма нужда да казвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 091
Същите са плочките на верандата и към централния вход. С пароструйка ги мия и светват.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
Аз не бих препоръчала кислол - това е много агресивен препарат. С оцет съм почиствала фигураща смес, която не се почиства с друго. Както са ви казали по-горе може би е добре и с парочистачка да пробвате.

Общи условия

Активация на акаунт