Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Почивка на Ривиера Мая

• 337
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!

Планираме почивка в Мексико в близките месеци и много бих искала съвети от всеки, който е бил там. Мечтана моя дестинация от години всъщност е Тулум. Въпросът е, че всяка туристическа агенция предлага ол-инклузив хотелите единствено в Канкун или Плая дел Кармен. Хотелите са с 5 звезди, но повечето ми изглеждат някак потискащи. Много бих искала да сме в някоя сладка вила или малко хотелче в Тулум, но така ще трябва да организираме всичко сами - полети, застраховки, трансфери и не знам дали ще се справим. Също така не знам дали е добра идея да не сме в ол-инклузив хотел. Ако някой е бил наскоро на Ривиера Мая в някой ол-инклузив хотел ще бъда много благодарна да ми каже впечатленията си! И ако някой е посетил това прекрасно място без да използва услугите на агенции, много ще се радвам да ми разкаже как е организирал всичко  и как е минало (откъм безопасност, бюджет, транспорт в самите градчета и т.н.) Благодаря!!! ☺

# 1
  • София
Здравейте! Преди 3 години почивахме на Ривиера Мая, в хотел, непосредствено до Тулум, организирахме пътуването през испанска туристическа агенция изцяло онлайн. Беше перфектно и незабравимо. Не знам дали имам право да пиша имена на хотели и агенции,за повече инфо ми пишете на л.с.. Чудесно място за почивка сте избрали! Успех!❤🥰🤣

# 2
Последният път, когато съм ходила в Мексико беше преди 6 години, а първия път вреди 9. Тогава нямаше Airbnb и по онова време се ходеше само на ол инклузив. Хотелите, в които сме отсядали бяха невероятни. Храна, обслужване, безопасност, лукс - безупречно. Избор откъм ресторанти, всяка вечер разнообразна програма, барове и дискотеки - всичко в затворен курорт. Аз лично не бих тръгнала по улиците на градовете в търсене на храна и развлечения, особено сега, когато картелите сякаш са се разбесняли за територия повече от друг път. Още тогава се повтаряше непрекъснато да се придържаме единствено в туристическите улици. Няма смисъл да препоръчвам хотелите, защото след толкова години не знам доколко са актуални.
Обаче препоръчвам с две ръце един цял ден екскурзия до Чичен-Ица (пирамидите), и един цял ден в парка Xcaret. Това като допълнение към пирамидите в Тулум, които явно са в списъка, след като винаги Ви е било мечта. Вземете си пакетите чрез хотела и не се съгласявайте на “timeshare”, каквото и да Ви убеждават и предлагат.
Ако все пак имате някакви въпроси с удоволствие ще помогна доколкото мога. Уточнявам, че не живея в Бг и не съм ползвала български агенции. Първият път всичко сама си планирах и нямахме никакви проблеми, вторият път беше с агент. На връщане шофьорът не се появи изобщо и съответно хотелът ни извика такси и стигнахме до летището безпроблемно (макар и притеснени),а агенцията евентуално ни върна парите за таксито. Тоест, не е никак страшно и сами да си планирате и да се справите с това.
Обичам Мексико и ми липсва, избрали сте страхотна дестинация.

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 04:17 от Aerin

# 3
Благодаря Ви много за информацията! Мисля като ни е за първи път да се спрем на някой резорт, пък със сигурност ще ходим и на екскурзии и ще посетим всичко - хем лесно, хем сигурно, без притеснения. Бих искала да попитам освен паспорт, трябват ли други документи? Също какво не бива да липсва в багажа? И най-добре ще е да сменим долари или песос? Благодаря много! Simple Smile

Последният път, когато съм ходила в Мексико беше преди 6 години, а първия път вреди 9. Тогава нямаше Airbnb и по онова време се ходеше само на ол инклузив. Хотелите, в които сме отсядали бяха невероятни. Храна, обслужване, безопасност, лукс - безупречно. Избор откъм ресторанти, всяка вечер разнообразна програма, барове и дискотеки - всичко в затворен курорт. Аз лично не бих тръгнала по улиците на градовете в търсене на храна и развлечения, особено сега, когато картелите сякаш са се разбесняли за територия повече от друг път. Още тогава се повтаряше непрекъснато да се придържаме единствено в туристическите улици. Няма смисъл да препоръчвам хотелите, защото след толкова години не знам доколко са актуални.
Обаче препоръчвам с две ръце един цял ден екскурзия до Чичен-Ица (пирамидите), и един цял ден в парка Xcaret. Това като допълнение към пирамидите в Тулум, които явно са в списъка, след като винаги Ви е било мечта. Вземете си пакетите чрез хотела и не се съгласявайте на “timeshare”, каквото и да Ви убеждават и предлагат.
Ако все пак имате някакви въпроси с удоволствие ще помогна доколкото мога. Уточнявам, че не живея в Бг и не съм ползвала български агенции. Първият път всичко сама си планирах и нямахме никакви проблеми, вторият път беше с агент. На връщане шофьорът не се появи изобщо и съответно хотелът ни извика такси и стигнахме до летището безпроблемно (макар и притеснени),а агенцията евентуално ни върна парите за таксито. Тоест, не е никак страшно и сами да си планирате и да се справите с това.
Обичам Мексико и ми липсва, избрали сте страхотна дестинация.

# 4
Не мисля, че ви трябват други документи, освен паспорти (минимум шест месеца валидност преди срока на изтичане). В багажа единствено, ако си вземете някакви лекарства - обезболяващи, алергозан - от този тип. Ако се сетя нещо, ще пиша пак.

Не мисля, че сме обменяли в песос, всичко плащахме с долари. Но освен дребни сувенири, не сме купували нищо кой знае какво и съответно едва ли сме изгубили много от обмяната в магазинчетата. Дали да обмените левове в долари или песос най-добре ще отговори някой, който е пътувал от България. Развалете си обаче една голяма пачка с по един долар - не е задължително, но е прието да се дава бакшиш на сервитьори, бармани, камериерки. Ще имате право на няколко изискани вечери в ресторанти - там оставяхме и малко повече на сервитьорите. Персоналът в резортите работят предимно за бакшиш.

Един съвет, за който се сетих сега - не си мийте зъбите с водата от чешмата, използвайте бутилираната вода, която ще ви носят в стаята всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт