Почивка на Ривиера Мая

  • 4 888
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!

Планираме почивка в Мексико в близките месеци и много бих искала съвети от всеки, който е бил там. Мечтана моя дестинация от години всъщност е Тулум. Въпросът е, че всяка туристическа агенция предлага ол-инклузив хотелите единствено в Канкун или Плая дел Кармен. Хотелите са с 5 звезди, но повечето ми изглеждат някак потискащи. Много бих искала да сме в някоя сладка вила или малко хотелче в Тулум, но така ще трябва да организираме всичко сами - полети, застраховки, трансфери и не знам дали ще се справим. Също така не знам дали е добра идея да не сме в ол-инклузив хотел. Ако някой е бил наскоро на Ривиера Мая в някой ол-инклузив хотел ще бъда много благодарна да ми каже впечатленията си! И ако някой е посетил това прекрасно място без да използва услугите на агенции, много ще се радвам да ми разкаже как е организирал всичко  и как е минало (откъм безопасност, бюджет, транспорт в самите градчета и т.н.) Благодаря!!! ☺

# 1
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте! Преди 3 години почивахме на Ривиера Мая, в хотел, непосредствено до Тулум, организирахме пътуването през испанска туристическа агенция изцяло онлайн. Беше перфектно и незабравимо. Не знам дали имам право да пиша имена на хотели и агенции,за повече инфо ми пишете на л.с.. Чудесно място за почивка сте избрали! Успех!❤🥰🤣

# 2
  • Мнения: 709
Последният път, когато съм ходила в Мексико беше преди 6 години, а първия път вреди 9. Тогава нямаше Airbnb и по онова време се ходеше само на ол инклузив. Хотелите, в които сме отсядали бяха невероятни. Храна, обслужване, безопасност, лукс - безупречно. Избор откъм ресторанти, всяка вечер разнообразна програма, барове и дискотеки - всичко в затворен курорт. Аз лично не бих тръгнала по улиците на градовете в търсене на храна и развлечения, особено сега, когато картелите сякаш са се разбесняли за територия повече от друг път. Още тогава се повтаряше непрекъснато да се придържаме единствено в туристическите улици. Няма смисъл да препоръчвам хотелите, защото след толкова години не знам доколко са актуални.
Обаче препоръчвам с две ръце един цял ден екскурзия до Чичен-Ица (пирамидите), и един цял ден в парка Xcaret. Това като допълнение към пирамидите в Тулум, които явно са в списъка, след като винаги Ви е било мечта. Вземете си пакетите чрез хотела и не се съгласявайте на “timeshare”, каквото и да Ви убеждават и предлагат.
Ако все пак имате някакви въпроси с удоволствие ще помогна доколкото мога. Уточнявам, че не живея в Бг и не съм ползвала български агенции. Първият път всичко сама си планирах и нямахме никакви проблеми, вторият път беше с агент. На връщане шофьорът не се появи изобщо и съответно хотелът ни извика такси и стигнахме до летището безпроблемно (макар и притеснени),а агенцията евентуално ни върна парите за таксито. Тоест, не е никак страшно и сами да си планирате и да се справите с това.
Обичам Мексико и ми липсва, избрали сте страхотна дестинация.

Последна редакция: пн, 15 ное 2021, 04:17 от Aerin

# 3
  • Мнения: 2
Благодаря Ви много за информацията! Мисля като ни е за първи път да се спрем на някой резорт, пък със сигурност ще ходим и на екскурзии и ще посетим всичко - хем лесно, хем сигурно, без притеснения. Бих искала да попитам освен паспорт, трябват ли други документи? Също какво не бива да липсва в багажа? И най-добре ще е да сменим долари или песос? Благодаря много! Simple Smile

Последният път, когато съм ходила в Мексико беше преди 6 години, а първия път вреди 9. Тогава нямаше Airbnb и по онова време се ходеше само на ол инклузив. Хотелите, в които сме отсядали бяха невероятни. Храна, обслужване, безопасност, лукс - безупречно. Избор откъм ресторанти, всяка вечер разнообразна програма, барове и дискотеки - всичко в затворен курорт. Аз лично не бих тръгнала по улиците на градовете в търсене на храна и развлечения, особено сега, когато картелите сякаш са се разбесняли за територия повече от друг път. Още тогава се повтаряше непрекъснато да се придържаме единствено в туристическите улици. Няма смисъл да препоръчвам хотелите, защото след толкова години не знам доколко са актуални.
Обаче препоръчвам с две ръце един цял ден екскурзия до Чичен-Ица (пирамидите), и един цял ден в парка Xcaret. Това като допълнение към пирамидите в Тулум, които явно са в списъка, след като винаги Ви е било мечта. Вземете си пакетите чрез хотела и не се съгласявайте на “timeshare”, каквото и да Ви убеждават и предлагат.
Ако все пак имате някакви въпроси с удоволствие ще помогна доколкото мога. Уточнявам, че не живея в Бг и не съм ползвала български агенции. Първият път всичко сама си планирах и нямахме никакви проблеми, вторият път беше с агент. На връщане шофьорът не се появи изобщо и съответно хотелът ни извика такси и стигнахме до летището безпроблемно (макар и притеснени),а агенцията евентуално ни върна парите за таксито. Тоест, не е никак страшно и сами да си планирате и да се справите с това.
Обичам Мексико и ми липсва, избрали сте страхотна дестинация.

# 4
  • Мнения: 709
Не мисля, че ви трябват други документи, освен паспорти (минимум шест месеца валидност преди срока на изтичане). В багажа единствено, ако си вземете някакви лекарства - обезболяващи, алергозан - от този тип. Ако се сетя нещо, ще пиша пак.

Не мисля, че сме обменяли в песос, всичко плащахме с долари. Но освен дребни сувенири, не сме купували нищо кой знае какво и съответно едва ли сме изгубили много от обмяната в магазинчетата. Дали да обмените левове в долари или песос най-добре ще отговори някой, който е пътувал от България. Развалете си обаче една голяма пачка с по един долар - не е задължително, но е прието да се дава бакшиш на сервитьори, бармани, камериерки. Ще имате право на няколко изискани вечери в ресторанти - там оставяхме и малко повече на сервитьорите. Персоналът в резортите работят предимно за бакшиш.

Един съвет, за който се сетих сега - не си мийте зъбите с водата от чешмата, използвайте бутилираната вода, която ще ви носят в стаята всеки ден.

# 5
  • Мнения: 2 813
И аз съм се насочила към Мексико, но нещо не мога да си харесам хотел. Има ли някъде в Тулум или другите курорти хотел, който да предлага бунгала?

# 6
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Има вили, принадлежащи към хотели.
За жалост ситуацията с водораслите около  Тулум е много зле и това неминуемо се отразява на преживяването.
Обожавам ерията и често ходихме там, докато водораслите не превзеха трайно зоната и за нас, вече не е толкова атрактивна.

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Привет, предстои ни пътуване до Мексико през март и си търся ветеран за съвети Grinning
Оказва се, че е изключително трудно през февруари да намериш в София Аутан или друг подобен спрей - има ли комари там по това време на годината? Ще отседнем в близост до Плая дел Кармен, хотелът има доооста растителност, а мен комарите ме обичат и искам да се застраховам, чудя се дали спрей ще е достатъчен или да търся от онези машинки, които се включват в контактите и пазят от комари. Grinning
Друг много специфичен въпрос: къде по ривиерата мога да видя фламинго? Grinning Знам, че има в Ксарет, но не планираме да посетим парка.
Ако някой е ходил организирано - знаете ли дали стандартно обиколките до Чичен Ица и Тулум включват и посещение на някое от техните типични сеноте?

# 8
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Ризортите пръскат за комари, но е добре да имаш спрей.
В някои ризорти има паркове с фламинго, маймуни, крокодили и т.н.
Има различни турове, можеш да избереш, каквото искаш. До Чиченица е около 2 до 3 часа с трафика. Тулум и Коба са по-близо и могат да съчетаят с някое сеноте.
Приятна почивка!

# 9
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Ризортите пръскат за комари, но е добре да имаш спрей.
В някои ризорти има паркове с фламинго, маймуни, крокодили и т.н.
Има различни турове, можеш да избереш, каквото искаш. До Чиченица е около 2 до 3 часа с трафика. Тулум и Коба са по-близо и могат да съчетаят с някое сеноте.
Приятна почивка!

Пътуваме организирано и имаме включен тур на Чичен Ица и Тулум, но, ако има възможност, бих се включила в някакво пътуване към Тулум от хотела, защото знам, че там има мнооого за гледане.
Благодаря много! Стискам палци всичко да е наред, първо пътуване толкова далеч ми е.

# 10
  • Down south
  • Мнения: 7 706
В кой ризорт ще отседнете?
Можете да купите неорганизирано посещение до сентоте от хора, продаващи екскурзии на плажа. Цените са по договаряне и са различни от тези, които бихте платили, ако купите същото посещение от представител, намиращ се около рецепцията на ризорта.

# 11
  • Мнения: 709
Ходила съм през различни сезони и не съм видяла нито един комар.

Малка справка в Гугъл показва, че фламинго може да се види в Xaman-Ha Aviary, което явно е нещо като резерват за птици и се намира в Плая Дел Кармен.

Екскурзията до Чиченица ни включваше първо спирка до сеноте, после обяд в местно ресторантче с някаква танцова програма, след това пирамидите и накрая посещение на тази катедрала: https://yucatanconcierge.com/blog/san-servacio-church-valladolid-yucatan/

Беше си цял ден тур, прибрахме се много късно в резорта. Би трябвало от сега да знаете какво ще включва вашият, още при резервирането е обяснено. Дано не е някой от онези “time share”, какъвто се опитаха да ни пробутат и на нас, и който общо взето е загуба на време.

До Тулум не сме ходили с организиран тур, защото е близо - хванахме си маршрутка, която спира отпред пред резорта и предимно се ползва от работниците от хотелите и съответно ходи и до Тулум. Върнахме се пак с нея и ни излезна почти без пари. Тази идея я откраднах от форумна група почитатели на резорта, в който бяхме отседнали втория път.

В почти всеки резорт има бюро с агенции, които предлагат екскурзии, по-скъпо, но с доста добри условия. Също ако отидете в туристическата част/улица в Плая дел Кармен, там има много агенции, които предлагат много екскурзии. Само внимавайте какво ви предлагат там, някои от пакетите са си туристически трапове.

Последна редакция: ср, 23 фев 2022, 17:47 от Aerin

# 12
  • Down south
  • Мнения: 7 706
@Rapunzzell,
Погледни в сайта на ризорта или в TripAdvisor какво предлагат комплектите в стаите, често с тоалетните принадлежности пасти, четки за зъби, самобръсначки и т.н. има включен и спрей против комари. Удобно е.
Ние сме много атрактивни и обикновено нося и мой.

По повод допълнителните екскурзии, има варианти и за частни и в група, в крайна сметка при груповите се озоваваш в компанията на хора, при разговор с които се оказва, че всеки е платил различна цена, просто зависи от договарянето.

Ако ползвате такси, попитайте авансово за цените и наемете такова след бариерата на ризорта.
Разликата в цените е значителна.

# 13
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Страхотни сте, благодаря за съветите!

# 14
  • Мнения: 39
Здравейте,

Предстои ни почивка в Мексико и се двоумим между два хотела - Catalonia Playa Maroma и Grand Palladium Kantenah Resort & Spa.
Това, което ни интересува най-много е плажът и водата. Моля някой, който е бил в някои от двата хотела да сподели впечатления.

Благодаря!

# 15
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Ако помня добре. Grand Palladium е от 4 части. Плажа е хубав, има и чадъри и палми, на места е тесен и каменист, така че трябва да си харесате място.
Kantenah мисля, че е едно ниво, заедно с Colonial.
 Непосредствено до точно тази част на плажа има широко място, на което ризорта организира фиести/сватби и шума през деня, докато приготвят всичко необходимо, е доста неприятен.

# 16
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Върнахме се от Каталония преди 2 седмици. Бяхме с група, в нея имаше хора от 4-5 хотела - РИУ, Барсело, Иберостар и др., които не помня, но определено гида отсъди, че на Каталония плажът беше най-хубав.
Хотелът е по-малък (не е малък, но не е комплекс от хотели като горните), основно туристите са от Канада и САЩ, а те обичат басейните. Затова на плажа винаги имаше място, ивицата е широка, водата е прекрасна, много, много сме доволни Simple Smile

# 17
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Здравейте,
Предстои ни почивка в Мексико и се двоумим между два хотела - Catalonia Playa Maroma и Grand Palladium Kantenah Resort & Spa.
На кой се спяхте?
Скрит текст:
Тази Каталония не ми дава мира, вече два дни.
Рових се, били сме в Catalonia, но не този, а Royal Tulum.

# 18
  • Мнения: 709
Онзи ден гледах цените за любимия ми Iberostar (Maya, Lindo, Paraiso) за Ноевмври и са изключително ниски, в сравнение с други години. Така се изкушавам, единствено ме притесняват новините за разбеснелите се картели.

# 19
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Буквай, ако цените и времето те устройват. Така или иначе, всичко е застраховано.

Аз не се тревожа за картелите или не и там. Пазят се, но значение има и извора на информация.
Ние имаме три планувани пътувания.
От споменатите, хареса ми Maya с дете и Grand, в случай, че няма деца.



# 20
  • Мнения: 277
Ако сте без деца, препоръчвам с две ръце Валентин империал, миналата година бяхме за 2 седмици и за този период нямаше нищо, което да ни разочарова. Комплексът е разделен на отделни сгради, има няколко ресторанта с различна кухня и във всичките беше много вкусно.
Единственото, за което не бяхме подготвени беше дрескода във всички ресторанти без един и за да вечеряме мъжът ми трябваше да си купи панталон и 2-3 ризи, а аз си въртях 4 рокли 😁

https://en.valentinmaya.com/m2/?partner=6828&utm_source=goog … campaign=web_link

# 21
  • Мнения: 39
Върнахме се от Каталония преди 2 седмици. Бяхме с група, в нея имаше хора от 4-5 хотела - РИУ, Барсело, Иберостар и др., които не помня, но определено гида отсъди, че на Каталония плажът беше най-хубав.
Хотелът е по-малък (не е малък, но не е комплекс от хотели като горните), основно туристите са от Канада и САЩ, а те обичат басейните. Затова на плажа винаги имаше място, ивицата е широка, водата е прекрасна, много, много сме доволни Simple Smile

А бихте ли ми казали времето как беше? Имаше ли водорасли?

# 22
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Върнахме се от Каталония преди 2 седмици. Бяхме с група, в нея имаше хора от 4-5 хотела - РИУ, Барсело, Иберостар и др., които не помня, но определено гида отсъди, че на Каталония плажът беше най-хубав.
Хотелът е по-малък (не е малък, но не е комплекс от хотели като горните), основно туристите са от Канада и САЩ, а те обичат басейните. Затова на плажа винаги имаше място, ивицата е широка, водата е прекрасна, много, много сме доволни Simple Smile

А бихте ли ми казали времето как беше? Имаше ли водорасли?

Водорасли има навсякъде вече, заради климатичните промени. Не са били много, нито са ми правили впечатление, а водораслите по черноморието и беломорието ме побъркват обикновено.
Времето беше чудесно, но то винаги е по това време на годината. Simple Smile

# 23
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Тук има информация от преди дни. Ривиера Мая е зле

# 24
  • Мнения: 8
Къде гледахте оферти за Иберостар за есенна ?? Аз търся за началото на ноември там и ощи сравнявам цените . Надявам се да намеря нещо до 2500лв на човек за този хотел конкретно- иберостар тукан
Онзи ден гледах цените за любимия ми Iberostar (Maya, Lindo, Paraiso) за Ноевмври и са изключително ниски, в сравнение с други години. Така се изкушавам, единствено ме притесняват новините за разбеснелите се картели.

# 25
  • Мнения: 709
Тогава не помня къде съм гледала, но сега проверих в официалния сайт на Иберостар Тукан и ми даде за девет нощувки цена от $2151, което е $3900 лева. Това е цена за стаята, не на човек.
Самолетните билети обаче са нечовешки тая година и това променя много нещата.

https://www.iberostar.com/en/hotels/riviera-maya/iberostar-tucan … &utm_term=TUC

# 26
  • Мнения: 41
Здравейте,

Предстои ни почивка в Мексико и се двоумим между два хотела - Catalonia Playa Maroma и Grand Palladium Kantenah Resort & Spa.
Това, което ни интересува най-много е плажът и водата. Моля някой, който е бил в някои от двата хотела да сподели впечатления.

Благодаря!

Аааах, Catalonia Playa Maroma.. Преди години го бях запазила, съблазнена от факта, че Марома се води за един от 10-те най-красиви плажове в света, а и джунглата изглеждаше прекрасно. Плажът е действително страхотен! Джунглата също, но никой не ти казва за Хичкокските птици, които те будят от тъмни доби! След няколко безсънни нощи помолих да ме преместят в Catalonia Riviera Maya. Е, не беше плая Марома, но пък можеше да се спи. Може и да не е така във всички части на курорта, но го имайте предвид.

# 27
  • Мнения: 5 271
Neli, аз и още две форумки сме отсядали в Grand Palladium Kantenah. Не е било много скоро обаче, а преди няколко години. Доколкото зная, всичките три сме много много доволни. Ние имахме осем дни плаж и десет дни организирана екскурзия по различни райони наоколо, като спахме от в много хубави хотели до среден мексикански клас.

Конкретно в този хотел много ни хареса плажът и храната, както и оромната площ, защото всеки ден имаше нещо различно за разглеждане/ правене. Кристално чисто синьо и много мек ситен пясък. Не сме влизали често във водата обаче, беше през месец май и за мен повече от десет минути студена.

Намерих няколко снимки от хотела без хора на тях.
Скрит текст:























ПП Само да добавя, че хотелите Grand Palladium Colonial Resort & Spa и Grand Palladium Kantenah Resort & Spa са в едни и същ комплекс, но разликата е, че Colonial има вана с джакузи дюзи в стаята и е малко по-шумно, защото са с театър и детски център. Ние бяхме няколко нощи в тази част и след обиколката няколко нощи в другата. На мен в Kantenah ми беше по-тихо и спокойно, а и май беше с един-два ресторанта повече.

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 16:19 от Ли Лу

# 28
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Здравейте,

Предстои ни почивка в Мексико и се двоумим между два хотела - Catalonia Playa Maroma и Grand Palladium Kantenah Resort & Spa.
Това, което ни интересува най-много е плажът и водата. Моля някой, който е бил в някои от двата хотела да сподели впечатления.

Благодаря!

Аааах, Catalonia Playa Maroma.. Преди години го бях запазила, съблазнена от факта, че Марома се води за един от 10-те най-красиви плажове в света, а и джунглата изглеждаше прекрасно. Плажът е действително страхотен! Джунглата също, но никой не ти казва за Хичкокските птици, които те будят от тъмни доби! След няколко безсънни нощи помолих да ме преместят в Catalonia Riviera Maya. Е, не беше плая Марома, но пък можеше да се спи. Може и да не е така във всички части на курорта, но го имайте предвид.

Само да кажа, че не сме имали проблем с птици през март тази година Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 813
Може ли малко инфо за този хотел? Като го споменахте си погледнах запазените в Букинг и го видях и него Grinning Интересува ме плажа хубав ли е, водата, предлагат ли се екскурзии от хотела (Чичен Итца, сеноте, джунлга и т.н.) и какви са цените, както и всякакви общи впечатления. Може и на лични Simple Smile

# 30
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Навсякъде предлагат екскурзии.
В момента плажовете южно от Канкун са в тежко положение, от гледна точка на водорасли.
Ако планирате скорошна  ваканция, погледнете за ризорти в Канкун и на север.
Ако ще прекарвате времето си по басейните, горното няма да има значение.
От юни до края на ноември е сезона на ураганите.

# 31
  • Мнения: 2 813
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

# 32
  • London
  • Мнения: 26
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile

# 33
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.
Ако идвате от Европа, 7 нощувки са недостатъчни, всъщност и от Америките са малко Sad
Чиченица е времеотнемащо, най-вече пътя/трафик, в комбинация със сеноте, ако ще влизате в тях, ми се струва натоварващо.
Приятна ваканция!
Каквото не видите ще дойдете повторно, за да го посетите.
Който е дошъл веднъж, идва отново Hug

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Започнах да гледам за Колендата ваканция и аз и се чудя 4 дни ОК ли са за хотел в самия Xcaret парк и после да взема примерно още 4 в Тулум? Не ми се сменя хотел, но нямат свободни толкова дни по това време. Малко позакъснях с резервациите.

# 35
  • Мнения: 5 271
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте?
Ние бяхме на дневна екскурзия точно така, не зная обаче как е трафикът в момента. Минали са 13 - 14 години Animal Hear No Evil Blush Но не плувахме в Сеноте, не успяхме да се вредим за малкото време.

# 36
  • Мнения: 2 813
За съжаление (за щастие) много попътувахме тази година и това е единствената останала отпуска. Благодаря за коментарите, може би ще вземем комбиниран с възможно най-ранно тръгване към Чичен Ица.

# 37
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Ако можете да изберете неделя, като ден за пътуването, би било много добре. Почти няма трафик, сеавнен с останалите дни и ще си спестите 2-3 часа.

# 38
  • Мнения: 330
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile

На място ли резервирахте този тур до Чичен Ица?
И ако да, в хотела цените на допълнителните турове различават ли се от местни тур агенции? Simple Smile

# 39
  • London
  • Мнения: 26
да, на място в хотела, нямам идея какви са били цените в местните агенции. Цената, която предложиха в хотела ни се стори разумна

Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile


На място ли резервирахте този тур до Чичен Ица?
И ако да, в хотела цените на допълнителните турове различават ли се от местни тур агенции? Simple Smile

# 40
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Здравейте!
Търсих с търсачката тема за Мексико и видях, че тази е най-новата.

Аз имам много заплетен казус, започвам първо оттук, защото винаги първо в този форум избирам да говоря с момичетата/момчетата - доста ми се помага, почти винаги оттук си събирам инфото и съветите.

Та ето го моя случай: Ние сме 4 човека. Децата са големи, направо сме си 4 възрастни. Братовчедка ми и братовчед ми, с техните семейства и деца живеят в Щатите. ИСкат да отидем на почивка в Мексико, всички, те - оттам, ние - оттук. Да сме заедно 1 седмица в Мексико. Били са там и казват, че е много хубаво. ИСкат и ние да идем, да видим. На мен ми е леко безразлично дали ще отида там, както и на ММ, но децата са много навити да почиват заедно с братовчедите си в Мексико. Както и да е, питането ми е: от къде да тръгна с това мое питане за някаква почивка в МЕКС (вероятно Кан Кун, но защо не и другаде) ? Единственото условие е, първо да мине Великден и тогава да отидем на почивка. Т.е. след 24 април някъде.
Коя агенция да питам? Вие как пътувате?
Благодаря.

# 41
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Бих препоръчала първо да координирате ризорта/нива.
Роднините в САЩ да проверят цените и евентуално да направят резервации/платят за цялата компания. От САЩ със сигурност ще намерят добри оферти.
За вас ще остане да си организирате полетите.

# 42
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Това ми пратиха, току-що

https://riuvacations.poweredbygps.com/Hotel-Search?adults=2& … e&userIntent=

Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции - плащам, возят ме, не мисля за нищо.

# 43
  • София
  • Мнения: 55
Това ми пратиха, току-що

https://riuvacations.poweredbygps.com/Hotel-Search?adults=2& … e&userIntent=

Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции - плащам, возят ме, не мисля за нищо.

Линкът отваря хотели за дестинация Аруба. Аруба и Мексико са отделни дестинации. Вие за Мексико ли питате или за Аруба?

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Цитат
Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции
Купете си полетите от агенция.

# 45
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Да, тя ми е пратила Аруба, понеже е търсила на тази агенция почивки, но не е видяла, че е Аруба. Грешка, извинявам се и аз.
Говорим сега с нея, ще помисля малко, защото много мразя да нямам никакво инфо, като се организирам за някъде. Ще ви чета тук, ще чета и на други места. Тогава ще реша.

# 46
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Това не е агенция, а сайта на хотел Riu.
Само информативно, въпросните хотели, дали са в Аруба, Мексико,  Доминиканската Република и т.н. нямат чадъри на плажа, имат само палми, които не осигуряват достатъчно сянка.

Нека роднините (всъщност и ти, ако се отварят при теб) погледнете   Funjet, Applevacation,  CheapCaribbean, etc.
Избирате датите, дестинацията и излизат всички хотели в ерията със съответните цени. Избирате какво ви устройва, като условия и цена, след това сравнявате цените в различните сайтове и после четете отзивите в Tripadvisor. Плаж, водорасли, качество на храна, обслужване и всичко останало.
Иска се доста четене, още повече, че ще бъдете няколко семейства, вероятно с различни приоритети и изискавания.
Ако се спрете на нещо конкретно, пиши. Може и на лични. Не съм агент, имам личен опит от много ваканции в Мексико.
Успех в организацията!

# 47
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Благодаря много!

# 48
  • Мнения: 434
Някой може ли да даде мнение за хотелите в комплекс Barcelo Maya?

# 49
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Някой може ли да даде мнение за хотелите в комплекс Barcelo Maya?
Да.
Били сме там повече от веднъж.
Какво те интересува и най-вече, кое ниво?

# 50
  • Мнения: 434
Разликата между Бийч, Колониал, Карибе и Тропикал - храна, плаж, стаи? Знам, че Палас ги превъзхожда, но засега ми идва скъп.

# 51
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Beach and Caribe са най-долното ниво, после са Tropical and Colonial,  Palace и после Riviera.
Били сме в Колониал и Палас.
Далече е от летището, около 70-80 км, което във време е 2-3 часа, взависимост от времето на деня и трафика. Храната в Колониал не беше нищо особено, в Палас беше по-добре, но пък там плажа е с повече скали. Стаите бяха добре и удобни.
Можете да ползвате ресторантите и бюфетите на долните нива. Бийч и Карибе със сигурност нямат обслужване на плажа, Колониал и Палас имаха.
На плажа няма чадъри, трябва да се въртите около палмите.

Погледнете и Grand Palladium, почти на същото разстояние от летището, но бих го препоръчала пред Барсело. Всъщност, в Барсело не бих се върнала, нито бих го препоръчала, освен ако цената не е изключително ниска.

# 52
  • Мнения: 709
Аз също бих избрала друго място пред Барсело.

# 53
  • Мнения: 434
Храната и плажът на Паладиум по-добре ли са от на Колониал? А водораслите? Надявам се януари да няма много.

# 54
  • Мнения: 2 813
Здравейте, канселираха ни полета на връщане от Канкун и ни сложиха с един ден по-рано... Съответно аз не пожелах и се преместихме с един ден по-късно, та в крайна сметка ни станаха 8 нощувки. Само че в нашия хотел няма места за последната и сега сме в дилема с какво да сменим. Излишно е да ви казвам какви са цените за след 10 дни и как няма почти нищо свободно. Но в крайна сметка ще съм благодарна на информация или съвети за:

1. Bahia Principe Grand Coba
2. Catalonia Riviera Maya / Yucatan Beach
3. Sandos Caracol Eco Resort - насочила съм се към този, харесва ми как са запазили естествената растителност и има сеноте вътре.

# 55
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Бих посъветвала да говорите с някой от ют мениджърите по телефона .
Ало омаш нужда от помощ мога да се обадя аз. Пиши ми на лични.

Зя една вечер става дума, нали така?
Coba е най-долното ниво на Bahia  Principe. Далече от плажа, има транспорт.
Catalonia Riviera Maya има страхотен плаж, един от най-хубавите, които сън виждала.
Sandos Caracol за мен винаги е бил странен

# 56
  • Мнения: 2 813
Благодаря за отговора. По принцип има два варианта, да канселираме изцяло и да сменим хотела или да е само една нощувка на друго място. Ще ти пиша на лични за Catalonia.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Момичета, най-накрая вчера купих самолетни билети. От 2 години дебна и все нещо се случва.
Та, ще летим с Турски авиолинии през междусрочната ваканция, в края на януари с двете деца. Престоят ще е 7 дни.
Сега започва да се чудя как да разпределя дните по хотелите. Искам да направим няколко нощувки задължително в Xcaret Hotel, но се чудя колко да са те: 2, 3 или 4? Децата са на 16 и 13. Останалите нощувки ще са в Тулум. Там също още не съм избрала хотел. Някоя от вас може ли да препоръча къде плажът е най-хубав и има риф?

Още едно питане имам. Някой наемал ли е кола? Като ще сменяме хотели мисля, че ще е по-удобно да вземем кола, вместо да организирам няколко трансфера. Така ще може да отидем сами и до Чичен Ица. Моля, ако някоя от вас има такъв опит да сподели.

# 58
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Щях да препоръчам  Xcaret Arte, но видях, че е дното от децата е под 16. И другия ще бъде интересен и забавен за тях, а и за вас. Има много  неща, които ще ги държат заети.
Бих отседнала там за всичките дни, но щом искате да смените, останете там поне 4 дни и другите три другаде.
Можете вместо смяна на хотел, да отидете на ден посещение до Isla Mujeres, това ще отнеме един ден, а и ЧиченИца  също е цял ден.
Относно наемането на кола, никога не сме го правили. Струва ми се твърде стресиращо Rolling Eyes
За посещението на ЧиченИца, бих препоръчала частна екскурзия, ще ви спести време и нерви.

Приятна ваканция и след това, разкажи впечатления.

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 05:09 от Daylily

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Daylily, много благодаря за съвета. Аз също мислех да е за всичките дни, но приятели, които НЕ СА спали там, са категорични, че нямало какво да правим толкова дни в този хотел, защото нямало хубав плаж.
Ако имаш наблюдения, моля те, пиши ОК ли е плажа и има ли риф? Ние обичаме да шнорхелуваме, затова мисля да взема за 3 нощувки хотел в Тулум. Сега се върна приятел от там. Спали са в Bahia Principle Tulum и ми каза, че точно пред хотела било риф. Почивката е ориентирана изцяло към децата ни и ми е важно да се хареса на тях.

# 60
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Bahia Principe Tulum е с ужасен плаж. Не бих го препоръчала, плажа пред съседния Acumal е по-добър, . Има изкъствена лагуна, но и него не бих препоръчала.
Има скали по дъното и трябват water 👞.  Aз, участвайки в класовете по  водна аеробика, си счупих пръст на крака Sad
 

Ако искате шнорхелуване и риф, Grand Sirenis Riviera Maya е вашето място.
Аз не шнорхелувам, но съпругът ми - да и той твърди, че освен екскурзиите до рифа, Сиренис било най-доброто място за целта.
На мен ризорта, като цяло не ми хареса и не бих се върнала, но той е фен  и до ден-днешен е възхитен от рифа и т.н.

ПП Разказвам на дъщеря ми за дискусията, тя е била в много ризорти с нас и  ясно я виждам, как обръща очи и безмълвно "казва" 
"First World problems"
Hug

Ако искаш сподели на какво сте се спряли.

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 05:39 от Daylily

# 61
  • Мнения: 642
Здравейте, в момента проучвам различни дестинации за AI почивка и реших да пиша в тази тема, защото ми се струва най-актуална за Мексиканските курорти.

Исках да попитам дали има някой почивал на тихоокеанското крайбрежие - Riviera Nayarit, Puerto Vallarta, Mazatlan? И ако да, какви са ви впечатленията за плажовете, сигурността в хотелите и пр.? Със сигурност водата ще е по-студена, но може би няма да има водорасли както на Юкатан. Но и няма да го има тюркоазения цвят на карибско море 🤔

Благодаря предварително, хубав уикенд на всички!

# 62
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Да.
За кое време на годината става дума?
Дано не забравя, ще пиша утре, като имам малко повече време.

# 63
  • Мнения: 41
Здравейте, в момента проучвам различни дестинации за AI почивка и реших да пиша в тази тема, защото ми се струва най-актуална за Мексиканските курорти.

Исках да попитам дали има някой почивал на тихоокеанското крайбрежие - Riviera Nayarit, Puerto Vallarta, Mazatlan? И ако да, какви са ви впечатленията за плажовете, сигурността в хотелите и пр.? Със сигурност водата ще е по-студена, но може би няма да има водорасли както на Юкатан. Но и няма да го има тюркоазения цвят на карибско море 🤔

Благодаря предварително, хубав уикенд на всички!

Била съм в Puerto Vallarta, но спомените ми са много стари - от 2002. Морето в града определено не е като на Riviera Maya. Джунглата е най-красива след края на дъждовния сезон. Планирах почивката за началото на октомври и даже се опитвах да я променя за седмица-две по-късно, защото мислех, че няма да е свършил, но добре че не успях, защото Puerto Vallarta беше ударена от ураган седмица след като се прибрах. Поначало Bay of Banderas е доста голям и защитен и ураганите са рядкост, но се случват понякога.

В хотелската зона на Puerto Vallarta хотелите са големи, но в центъра има и много малки хотелчета. В Nuevo Vallarta хотелите са големи и цялата гледка е малко тип Слънчев Бряг. И плажовете мисля не бяха особено привлекателни. Откъсната е от града и трябва такси за да се ходи в центъра. Аз бях отседнала във Fiesta Americana. Тогава беше много хубав хотел и е на удобно място, но все пак не съвсем пешеходно до центъра. Мисля че предлагаха AI, но не го ползвах. Нямам спомен да е имало дразнещи водорасли, но това се променя. Трябва да потърсиш нова информация. Палмовата горичка пред него е много приятна. Продаваха грамадни скариди на шиш. Хубави спомени...

Puerto Vallarta е много космополитен град. Има най-различни чужденци и ресторанти които човек не би очаквал там. Има и хубаво море наоколо. Такова място е Las Caletas -  частен остров, на който се ходи само на дневни екскурзии. Yelapa е много красиво и екзотично местенце. Има дневни booze cruises.Wink Там може и да се отседне, но превозът е само water taxi, или поне така беше тогава. Сигурно има и други хубави плажове наоколо, ако човек обикаля с кола.. Имала съм намерение за почивка в Nayarit, но така и не отидох. Може да погледнеш и Bucerias. Там е много по-спокойно - бутикови хотелчета и вили. Нямам спомен как изглеждаше водата. В Mazatlan никога не ми се е ходело, защото има вълни, много по на север е и водата може да е студена. Спомням си и че гледката от самолета не беше привлекателна.

Като цяло, определено бих препоръчала Puerto Vallarta, особено ако човек е ходил вече на Riviera Maya. Атмосферата е по-различна. Нямам идея дали в последните години има проблеми с престъпността. Възможно е... И Acapulco беше хубаво място навремето, но там стана много опасно.

Що се отнася до мексиканските AI по принцип (била съм в доста), предполагам че и най-лошият по техните стандарти ще е по-добър от който и да е български. Дори и храната и напитките да не са особено качествени, най-малкото ще са в изобилие и никой няма да ти разваля настроението. Там хората знаят как се прави туризъм.

# 64
  • Мнения: 642
Да.
За кое време на годината става дума?
Дано не забравя, ще пиша утре, като имам малко повече време.

Благодаря! Става въпрос за втората половина на февруари месец, търсим нещо с по-нормални цени на Карибите за седмица до 10 дни и освен Мексико и Доминикана, друго няма. В Куба положението с храната и електричеството май е доста зле в момента, иначе това би ми бил първият избор.


Що се отнася до мексиканските AI по принцип (била съм в доста), предполагам че и най-лошият по техните стандарти ще е по-добър от който и да е български. Дори и храната и напитките да не са особено качествени, най-малкото ще са в изобилие и никой няма да ти разваля настроението. Там хората знаят как се прави туризъм.


Много благодаря за изчерпателния отговор! Аз освен на круизи не съм била на други AI почивки, но съпругът ми иска да сме в ризорт. Не сме били никъде на Карибите, може би като за първо ходене е по-добре да се отиде на полуостров Юкатан и да се търси място, където е по-малко вероятно да има водорасли като Holbox, Cozumel, Isla Mujeres например?

Последна редакция: сб, 12 ное 2022, 16:37 от sereiadomar

# 65
  • Мнения: 434
Някой бил ли е в The Royal Sands Cancun, за да сподели мнение?

# 66
  • Мнения: 41
Цитат
Много благодаря за изчерпателния отговор! Аз освен на круизи не съм била на други AI почивки, но съпругът ми иска да сме в ризорт. Не сме били никъде на Карибите, може би като за първо ходене е по-добре да се отиде на полуостров Юкатан и да се търси място, където е по-малко вероятно да има водорасли като Holbox, Cozumel, Isla Mujeres например?

Моля. Приятно ми беше да си спомня за Puerto Vallarta, а и Мексико като цяло ми липсва.

Относно февруари, зависи каква е целта на почивката ви. Февруари е силен/т.е. скъп сезон, защото не е дъждовен, няма урагани, и много хора от студени страни отиват там да си стоплят премръзналите кокали, обаче според мен лично не е точно за плажна почивка... Аз живеех в Аризона и така и никога не стигнах до Карибските острови поради ограниченото време и неудобните за мен полети, така че за тях не мога да кажа, но не виждам как климатът ще е много по-различен след като Куба е на около 120 мили от Канкун... И във Флорида не е за плаж през зимата. Веднъж ходих до Ривиера Мая началото на ноември. Ставаше още за плаж, включително и водата, но вечерите вече бяха хладни. Провери, почети, но на мен ми се струва, че няма начин февруари да става за къпане/плуване някъде в района, освен ако не дреме човек около отоплен басейн. Честно казано, изумявам се от температурите на водата които този сайт дава за Карибите и Мексико... Докато температурата във Флорида (пример по-долу - средна, ниска, максимална) изглежда съвсем разумно през февруари (понякога има даже сняг във Флорида), другите ми изглеждат невероятно високи. От друга страна, аз ги следях лятото за Гърция и за там бяха точни... Но аз никога не съм ходила в Мексико през зимата, а и съм топлолюбиво растение, половин живот съм живяла в Аризона, така че мнението ми по този въпрос може да не е меродавно.

February   21.4°C   17.2°C   24.4°C

https://seatemperature.info/south-beach-water-temperature.html

Isla Mujeres е малко островче и там няма изобилие на хубави плажове (крайбрежието е предимно скалисто) или AI, но водата на плажовете е чудесна. Чудесна е също в Канкун, точно срещу Isla Mujeres. Оттам започна моята любов към този район. Като за пръв път, бяхме отседнали в самия Канкун, в RIU Caribe/AI, от спокойната страна. Откъм недостатъци, мисля имаше малко борба за чадъри, но това е често срещано явление на много места. От друга страна, висяха и 3 бутилки алкохол на стената, в случай че не сме се напили достатъчно извън стаята.Wink След това се придвижих към Ривиера Мая. Акумал/Akumal е също чудно място. Имах щастието да му се порадвам само веднъж - когато още имаше прекрасно, китно, шареничко, автентично 3-звездно AI на 5-звезден плаж! Както се очакваше, това не можеше да продължи... За съжаление, на този фантастичен плаж сега има някакъв безличен и навярно 5-звезден хотел. Но вкусовете на хората са различни...

Канкун на карта прилича на цифрата 7. Спокойната и топла водичка е от късата страна, срещу Исла Мухерес. По дългата страна има вълни, или поне такива бяха мненията. Не съм я проверявала лично. Не съм ходила в Козумел/Cozumel. Сигурно и там е приятно, но имай предвид че е спирка на cruise ships, така че в града често ще става лудница. Според мен, в мексикански AI лоша почивка трудно ще имаш - може да е само хубава и по-хубава! Simple Smile Е, аз, както може да си прочела по-горе, веднъж избягах от едни кресливи птици, но повечето хора имат повече търпение от мен. Wink

И на мен много ми се искаше да видя Куба преди да се комерсиализира и винаги ми беше тъжно когато съм в Канкун, а тя е толкова близо, но толкова далеч за мен, защото нямах български документи. Но и да имах, сигурно пак не бих рискувала, понеже приключението можеше да ми докара излишни печати в паспорта, които да не мога да обясня по-късно... Не знам какво се случи накрая, но веднъж на един канадски полет от Куба му се наложи да кацне аварийно в Miami и много пътници бяха американци... Има една приказка, че можеш да доплуваш до Куба, да поседиш на плажа, да приемеш питие и хапване от някой, и да си отплуваш "законно" обратно за САЩ.Wink Прекалено много се отклоних от темата, но ти спомена Куба и пак съжалявам че никога не успях да я видя. За българи такъв проблем няма. В Куба може да е мизерно за местните жители, но това едва ли влияе на курортите. И в България едно време туристите си живееха живота по места където ние не можехме да припарим...

Каквото и да решите, пожелавам ви приятна почивка! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 642

Относно февруари, зависи каква е целта на почивката ви.

Още веднъж благодаря, много ми беше интересно да прочета всичко написано, ще видя какви хотели има и в Акумал. Знам, че февруари е високият сезон, но тогава е reading week при нас и мъжът ми няма да е на работа за около 2 седмици. Целта на почивката е релакс на топло място с хубава храна и плаж за разходки и излежаване под някоя палма. Идеята ми е да си набележа няколко ризорта и да дебна last minute deal, защото пакети се предлагат от доста компании. Именно големият избор ме затрудни и затова писах в темата, но сега имам малко по-добра представа за различните курорти 🙂

# 68
  • Мнения: 41
Цитат
Още веднъж благодаря, много ми беше интересно да прочета всичко написано, ще видя какви хотели има и в Акумал. Знам, че февруари е високият сезон, но тогава е reading week при нас и мъжът ми няма да е на работа за около 2 седмици. Целта на почивката е релакс на топло място с хубава храна и плаж за разходки и излежаване под някоя палма. Идеята ми е да си набележа няколко ризорта и да дебна last minute deal, защото пакети се предлагат от доста компании. Именно големият избор ме затрудни и затова писах в темата, но сега имам малко по-добра представа за различните курорти 🙂

Радвам се, че са ти се поизбистрили нещата. Simple Smile Всички хотели имат хиляди ревюта на Google, ако ползваш английски. Аз лично почвам от най-лошите.Wink Ако питаш мен, най-любимата ми почивка беше тук -  https://www.cabanaslaluna.com - не толкова самият Тулум, колкото това конкретно място, единственото където съм ходила два пъти, но ти се интересуваш от AI. Има и ресторант, както и много други по цялата дълга ивица, така че търсенето на храна не е проблем. Там е много спокойно, нещо което не може да се каже за големите AI където и да е.

Но дори и тук правилото "не можеш да се върнеш пак у дома" важеше... Вторият път не беше точно същото като първия... Мениджмънт се сменя... Сега може и да е съвсем друго, но беше чудесно да се почувствам точно като Робинзон в кабана Робинзон. Simple Smile Винаги ми се беше искало да отседна на такова място, дори независимо къде точно се намира. Първото ми посещение на Тулум беше на еднодневна екскурзия и не бях чак толкова очарована, може би защото и времето се случи лошо, но това местенце ме грабна от пръв поглед. За него, разбира се, пакет няма да има, но не виждам и нужда... Не пречи сами да си направите резервации за хотел, полет и трансфер. Надявам се да разкажеш къде сте ходили като се върнете.

# 69
  • Мнения: 642

Надявам се да разкажеш къде сте ходили като се върнете.

Аз точно от четене на много ревюта в Google и TripAdvisor се обърках, но да, важно е да се четат. Разбира се, може и сами да си запазим билети и хотел, даже харесах един на Holbox - Villas HM Palapas del Mar, защото както и ти спомена (минавам на “ти” 🙂) в големите AI ще е доста пълно по това време на годината. Със сигурност ще пиша, още веднъж благодаря! Flowers Hibiscus

# 70
  • Мнения: 41
Цитат

Аз точно от четене на много ревюта в Google и TripAdvisor се обърках, но да, важно е да се четат. Разбира се, може и сами да си запазим билети и хотел, даже харесах един на Holbox - Villas HM Palapas del Mar, защото както и ти спомена (минавам на “ти” 🙂) в големите AI ще е доста пълно по това време на годината. Със сигурност ще пиша, още веднъж благодаря! Flowers Hibiscus

Страхотен е! Кокетна курортна архитектура, мъничък, точно на плажа, от хамачето цоп в собствено басейнче! Simple Smile Има доста водорасли по снимките на острова обаче... Чете ли негативните ревюта за самия остров? Голяма част от тях са от последната година...

Тъй като разговорът ни беше приятен, проявих любопитство, разгледах други твои публикации, установих че си изпечен пътешественик и писател и ми стана дори неудобно за някои елементарни съвети. Всичко е много полезно и увлекателно написано. Искаше ми се да погледна и пътеписите ти в блога, но линковете не работят. Не знам дали ти е известно... Възможно е ти самата да ги виждаш. От основната страница има линк само към един - мисля за Англия беше.

Да, четенето на ревюта може да дойде в повече (многократно съм била обвинявана в прекалено обмисляне), но като почна от негативните, веднага се появяват deal-breakers и не си губя повече времето с даден хотел. Някои неща може да са субективни и въпрос на виждане, вкус, моментно състояние, но други са си неоспорими неспоменати факти! Като ти предложих Ла Луна, разгледах сайта от носталгия и наистина им прави чест че споменават някакъв шумен бар който подлудява всъщност най-голямата и най-скъпата им кабана. Това е много мило от тяхна страна, но предвид големината на площта, за мен е ясно че подлудяват всички! Чак до там няма да стигнат в искреността обаче, но най-вероятно фактът е отразен в по-новите ревюта... Те са следващите които гледам, защото нещата се променят и нещо може да е било чудесно преди няколко години, но вече да не е.

Ами успех в избирането! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 642

Ами успех в избирането! Simple Smile

Малко наспамихме темата на автора, дано не се сърди 🙂 Но за дестинация като Юкатан липсва по-обширна тема като цяло или поне аз не намирам такава. Holbox ще го мисля още, не толкова липсата на инфраструктура ме притеснява, колкото многото комари и евентуално много саргасум. Уж сезонът на цъфтеж е от април до август, но май има целогодишно ☹ В момента гледам инфо и за Ямайка, защото Негрил и Монтего Бей изглежда нямат такъв проблем, но пък там цените са по-високи. Да видим около Black Friday дали ще излезе нещо интересно.

Относно блога - скрила съм всички статии, защото част от информацията вече не е актуална и искат пренаписване и оптимизиране, а в момента нямам много време за това. Благодаря за проявения интерес обаче 🙂

# 72
  • Мнения: 41
Цитат
Малко наспамихме темата на автора, дано не се сърди 🙂 Но за дестинация като Юкатан липсва по-обширна тема като цяло или поне аз не намирам такава.

Въпреки че нямам намерение да ходя в този район, покрай тази тема ме обхвана носталгия, поразгледах настоящата ситуация и направо се ужасих.... Водорасли има навсякъде, в огромни количества! Освен това миришели. Аз бях там последно 2017 година, в Тулум, в Ла Луна. Водорасли имаше само на едно място (не около този хотел), което тогава ме изненада, но това явно е било началото на края... Тулум е станал просто неузнаваем и ужасен само за 5 години... Сега е мека на дигитални номади и "инфлуънсъри". Вече няма абсолютно никакво спокойствие и навсякъде гърми музика денонощно и особено около Ла Луна.  Говори се за огромни задръствания по улицата, където преди почти нямаше трафик. Не е истина как са успели да го унищожат за нула време... Цените са безобразни и обслужването нямало нищо общо с предишното.

Аз винаги съм харесвала мексиканците и съм смятала, че са дружелюбни по природа, но явно се оказва, че предишното им добро, та дори и леко сервилно, обслужване се е дължало по-скоро на беднотията. Сега, след като вече мястото е станало толкова модерно, нямало и помен от това. Нагло добавяли и изисквали бакшиши. Просто съм поразена... За щастие се порадвах на тази част от света по-навреме, като пък междувременно изпуснах по-добрите времена в Европа. Сега вече навсякъде стана еднакво нетърпимо. Ако не си милионер или не можеш да пътуваш сам по разбити пътища, нямаш шанс да намериш спокоен плаж никъде...

Веднъж имах резервация за Негрил, поблазнена точно от 7-те мили чуден плаж, но нещо непредвидено се случи и не можах да отида. Не знам дали за теб си заслужава да ходиш чак там за да стоиш затворена само в курорта... Със същия успех можеш да бъдеш във всяка друга държава. Ямайка е опасна, а ако хотелът не е AI, тогава пък мира няма да видиш от досадните търговци по плажа.

Е, към тази тема няма кой знае какъв интерес, а който има интерес едва ли има нещо против допълнителна информация за по-малко познати в България места.

# 73
  • Мнения: 2 813
Само FYI - повече от седмица сме в Плаякар, няма никакви водорасли в момента и плажовете са страхотни. Един ден само имаше повечко вълни и излязоха малко, но това беше Simple Smile

# 74
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Цитат
Водорасли има навсякъде, в огромни количества! Освен това миришели. Аз бях там последно 2017 година, в Тулум, в Ла Луна. Водорасли имаше само на едно място (не около този хотел), което тогава ме изненада, но това явно е било началото на края...
Много приятно е да се четат впечатленията ти.
Искам само да вмъкна, че водораслите наистина миришат на нещо, като развалени яйца, особено, ако не се почистват.
Не съм съгласна, че са навсякъде, при правилно проучване, четене на ревюта и участие в съответните форуми, могат да се намерят места, на които няма. Тази година ходихме няколко пъти и мога да кажа, че беше добре.

Цитат
Говори се за огромни задръствания по улицата, където преди почти нямаше трафик. Не е истина как са успели да го унищожат за нула време... Цените са безобразни и обслужването нямало нищо общо с предишното.
Аз винаги съм харесвала мексиканците и съм смятала, че са дружелюбни по природа, но явно се оказва, че предишното им добро, та дори и леко сервилно, обслужване се е дължало по-скоро на беднотията. Сега, след като вече мястото е станало толкова модерно, нямало и помен от това. Нагло добавяли и изисквали бакшиши. Просто съм поразена.
Да, трафика е доста по-натоварен, всравнение с това, което беше преди 10-15 години.
За обслужването не мога да се съглася, според мен, продължава да бъде много добро. Бакшишите са добре приети, но не са изисквани.

Единственото, което ме безпокои е влиянието на картелите над зоната, въпреки че правителството прави всичко възможно, за да осигури сигурност на туристите.
В повечето висок клас ризорти има въоръжена охрана плюс не толкова видима допълнителна.
Националната им гвардия също патрулира, постоянно и видимо.





ПП Добавям и лична снимка от преди месец

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 23:44 от Daylily

# 75
  • Мнения: 642
Веднъж имах резервация за Негрил, поблазнена точно от 7-те мили чуден плаж, но нещо непредвидено се случи и не можах да отида. Не знам дали за теб си заслужава да ходиш чак там за да стоиш затворена само в курорта... Със същия успех можеш да бъдеш във всяка друга държава. Ямайка е опасна, а ако хотелът не е AI, тогава пък мира няма да видиш от досадните търговци по плажа.


Да, от тази гледна точка и Мексико, и Доминикана, са по-добре, защото може да се направят 1-2 екскурзии и да се види нещо интересно извън ризорта. Предполагам, че такива се предлагат и в Ямайка, но не е като да се видят пирамидите на маите например 🙂 Относно комерсиализацията на дадена дестинация - за съжаление това, което описваш за Тулум не е изолиран случай, а може да се види на доста места, в Европа също.

Само FYI - повече от седмица сме в Плаякар, няма никакви водорасли в момента и плажовете са страхотни. Един ден само имаше повечко вълни и излязоха малко, но това беше Simple Smile


Страхотно изглежда! Би ли могла да препоръчаш хотел? Приятна ваканция 🙂


Не съм съгласна, че са навсякъде, при правилно проучване, четене на ревюта и участие в съответните форуми, могат да се намерят места, на които няма. Тази година ходихме няколко пъти и мога да кажа, че беше добре.


Радвам се, че се включи в разговора (надявам се е ок да мина на “ти”) - чела съм твои мнения в други теми и знам, че доста си пътувала из тези места. Освен форумите за Карибите в TripAdvisor, кои други източници би препоръчала? Разбира си, ще се радвам, ако може да споделиш и за конкретните райони, които сте посетили тази година. Благодаря предварително! 🙂

# 76
  • Мнения: 41
Цитат
Единственото, което ме безпокои е влиянието на картелите над зоната, въпреки че правителството прави всичко възможно, за да осигури сигурност на туристите.
В повечето висок клас ризорти има въоръжена охрана плюс не толкова видима допълнителна.
Националната им гвардия също патрулира, постоянно и видимо.

Радвам се да видя актуална информация и от теб. Проблемът с картелите беше започнал по-отдавна. Не мога да си спомня дали и преди 2017 още не се пишеше за това, но аз не съм била свидетел на нищо обезпокояващо... Мисля тогава по-скоро имаше някакви нападения над хотели и затваряния на хотели в Тулум. Спомням си, че курортисти бяха изхвърлени от един хотел. Има някакви дълбоки мафиотски истории във връзка със собствеността на хотелите. Сега, поради сериозната смяна на вида курортисти в последните години, са навлезли повече и наркотиците. Преди години се говореше, че Ривиера Мая е спокойна точно защото е собственост на картелите и не искат да си провалят бизнеса, но може би са се заформили някакви войни между тях... Мен лично снимките ме ужасяват (охраната) и нямам желание да почивам на такова място... Ако гледката ще е такава, със същия успех може да се почива и в Сомалия... И там плажовете са чудесни. Е, поне няма да ми е мъчно че вече няма да ходя там. Жалко... много жалко че дестинация след дестинация се съсипва... Чувала съм едно мнение на местните в Rocky Point (Puerto Penasco), Аризонският плаж - когато пътищата бяха лоши, идваха добри хора; когато ги оправиха, идват лоши хора...

Тъй като бях спряла да пиша тук, забравих че не може да се пускат 2 поста един след друг. Sereiadomar, канех се да ти препоръчам много оживен и полезен навремето форум, Loco Gringo, но и той вече не съществува... Превърнал се е обаче в блог - https://www.locogringo.com/blog. Аз лично не съм ги ползвала за резервации, но много хора са доволни от тях. Ако не за резервация, може да е полезен за информация. Имах една малка хладилна чантичка с тяхното лого, подарък от тях, не помня по какъв повод. Много си я обичах.

Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 09:07 от Saguaro

# 77
  • Мнения: 5 271
Почивката ни беше през месец май в Playa Cantenah преди много години; комари нямаше, охрана - да, но не точно така като от снимките. Не си спомням да са имали маски на лицата и като че ли дрехите бяха зелени. Имаше човек на централния вход на хотела Grand Palladium и на страните на плажа, където вече нямаше шезлонги. Явява се място между два хотела всъщност, но площите са големи. И в Куба имаше охрана на плажа (Varadero) и дори пред някои ресторанти в самата столица, може би не само картелите са причина.

# 78
  • Мнения: 2 813
Охраната като от снимките минава веднъж - два пъти на ден. Не е като да си заобиколен от униформени на всеки шезлонг Simple Smile През останалото време си обикаля охраната на хотелите, не пречат на никой, не се и набиват на очи. За мен не е драма, била съм в Мароко, Египет, по същия начин си пазят туристите.

Хотел не бих препоръчала, защото идвам за първи път и нямам база за сравнение. Нашият е компромисен, защото имахме проблеми с полетите и се наложи да сменим 10 дни преди да дойдем. А хотелите са пълни и беше сложно, но избрах заради Плаякар зоната и плажа, от които съм доволна.

Трябваше да бъдем в Марома и още ме е яд, но нямаха стаи за допълнителните ни нощувки.

# 79
  • Мнения: 709
Проблемът с картелите беше започнал по-отдавна. Не мога да си спомня дали и преди 2017 още не се пишеше за това, но аз не съм била свидетел на нищо обезпокояващо... Сега, поради сериозната смяна на вида курортисти в последните години, са навлезли повече и наркотиците.

Още 2012 предупреждаваха за картелите и съветваха, ако видим, че националната гвардия се струпва някъде, значи е станало време да си ходим. Но аз също не съм ставала свидетел на нищо обезпокояващо.
Моята лична версия за последните години беше, че покрай Ковид на картелите им се е посвила клиентелата, позатворил се кръгът и са се хванали за гушите. Но аз не съм ходила в Мексико отдавна, предстои ми, и ще ми е интересно да разкажеш какво имаш предвид под друг вид курортисти.
Иначе миналата година в Доминикана ходихме да се гмуркаме и докато бяхме на сушата ни придружаваха двама “въоръжени”. В нашите очи лично бяха две кльощави момченца с пистолети на кръста, и си казвахме недай боже да дойдат сериозните и да чакаме на тая охрана...
Аз мисля, че това с охраната се прави като един вид успокоение/замазване на очите на туристите, понеже доста се изписа напоследък.

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 04:50 от Aerin

# 80
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Проблемите датират от много години, просто не се дава гласност.
Преди около 6 месеца имаше неприятен "инцидинет" на плажа пред един сравително по-долнопробен хотел в Канкун.
Членове на една "група" отсядат във въпросния хотел, противниковите сили атакуват с джетове. Не много прецизно и чисто. Имаше леко "ззасегнати" плажуващи.
Беше отразено съвсем накратко в пресата Close и широко обсъждано в групи и форуми.

Не искам да стряскам никого, за протокола, имаме вече планирани две пътувания. При подобаващо проучване, няма опасност.
Аз харесвам хотел, за нас, тази част на страната е най-близка и удобна. Чета отзивите в TripAdvisor, включвам се във форумите за ерията и след това стеснявам  до  ФБ група/и на хотела. Отнема време.

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 05:22 от Daylily

# 81
  • Мнения: 41
Цитат
ще ми е интересно да разкажеш какво имаш предвид под друг вид курортисти

Аз нямам лични впечатления от последните години, но знам че имаше доста статии относно превръщането на Тулум в Мека на Instagram звездите и всякакви "influencers". Сега разбрах, че се е превърнал и в сборище на дигитални номади и гледах няколко видеа, от които ми стана ясно колко много се е променил Тулум. Преди ходеха хора почитатели на тишината, спокойствието, самотата, както и семейства с деца, въпреки че последните не бяха най-голямата група. А съвсем в началото са ходели предимно хипита, така че марихуаната си е била винаги нещо нормално за Тулум. Сега обаче, покрай денонощните партита, явно са навлезли по-сериозните наркотици, което може би е една от причините за по-сериозните проблеми. Като гледам как живеят въпросните дигитални номади, направо се чудя кога и как "работят"... Дума да не става, хубав живот, ако си млад и си успял да си осигуриш такава работа. Simple Smile За съжаление, това вече не е място за почитателите на тишината и спокойствието... Аз лично не понасям денонощно гърмяща музика, дори и да я харесвам. Това вече е практика навсякъде обаче, ако искаш да имаш чадър, шезлонг и напитки и храна наоколо... А към "охрана" имам алергия. Още 2012 ми направиха адски неприятно впечатление магазините в Европа, с по един безполезен здрав и прав мъж дремещ пред тях, вместо да свърши някаква полезна работа. Тогава още в САЩ видимата отвратителна полицейска държава беше ограничена предимно до летищата. Е, сега вече ни задушава навсякъде..

# 82
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките и покрай тях бяха затворили хиляди туристи в стаите за няколко часа.
Като бяхме в Тулум, пък, станахме свидетели на въоръжен арест 😃
Въпреки това, да ви кажа, не съм се чувствала несигурна или застрашена, усеща се присъствието на гвардията, но не ми е направило лошо впечатление, нито е създало напрежение.
Просто отивайки на такова място приемаме рисковете, такава е държавата.

# 83
  • Мнения: 434
И аз четох за случаи на престрелки в Тулум на плажа и се чудя дали би било безопасно самостоятелно да си хванем колективо от ПДК до разкопките в Тулум, после малко плаж на близкия Плая Парайзо и евентуално такси до Вен а ла Луз и после до центъра за автобус обратно до ПДК.

# 84
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките
В конкретния случай нямаше разчистване на сметки. Имаше "спречкване* за шезлонги на басейна между местен и канадски гражданин.
От друга страна, кой за Бога, ходи въоръжен на плажа/басей Close

# 85
  • Мнения: 5 271
Малко спам се явява, но тъй като сме на темата сигурност, само споделям, че през 2014 три-четири дни преди да тръгнем за Марсилия имаше голяма престрелка с Калашников и починали насред улицата. А преди две години, както пиехме вино на открито в центъра на Виена - един от най-сигурните градове в целия свят, ненормалникът от Северна Македония застреля четири човека няколко пресечки по-надолу от нас.. Късмет, грешен тайминг, карма.

# 86
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките
В конкретния случай нямаше разчистване на сметки. Имаше "спречкване* за шезлонги на басейна между местен и канадски гражданин.
От друга страна, кой за Бога, ходи въоръжен на плажа/басей Close

Хахаха, сериозно ли? 😂
Със сигурност съм попаднала на фалшиви новини значи, но не съм и проучвала, защото не исках да се притеснявам излишно. То тогава бях достатъчно притеснена от дългия полет, беше ми за пръв път, в комбинация с подобни новини и един проблем с полет на Търкиш, с които трябваше да летим и бях на тръни като цяло. 😁

# 87
  • Down south
  • Мнения: 7 706
И аз четох за случаи на престрелки в Тулум на плажа и се чудя дали би било безопасно самостоятелно да си хванем колективо от ПДК до разкопките в Тулум, после малко плаж на близкия Плая Парайзо и евентуално такси до Вен а ла Луз и после до центъра за автобус обратно до ПДК.
Ако някой от вас говори испански няма да имате проблем с изброените.
Бих заменила автобуса, освен ако не е чартър на хотела, с друга опция.
Ние сме ползвали само таксита и то повиквани от хотела. Има и такива чакащи около хотелите, но за мен не са толкова сигурни и не са опция.

ПП Каква е целта на Колективо-то? Да усетите местната атмосфера?

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 19:21 от Daylily

# 88
  • Мнения: 434
Колективо или АДО - един от двата варианта до руините. Колективото май спирали малко по-близо до руините. Такси от ПДК до Тулум би излязло доста скъпо. Испански за съжаление не говорим, но си мисля, че ще се оправим с английски.

# 89
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Разбира се, че ще се справите, просто с испански е по-лесно, за това го споменавам.
Обмисля ли сте да посетите Коба, вместо Тулум?
Ако се спрете на Тулум, вероятно знаете, че вече не може да се слиза до плажа, то всъщност няма и смисъл с цялата водораслена история Sad

По повод водораслите, se сетих за едно служебно пътуване преди седем-осем години до Ривиера-та, което беше конференция + team building за нас и част от офиса в Канада.
Много хубав ризорт и най-спокойния плаж, който някога съм виждала Joy

Сега ще потърся снимка



Най-задушевния team building, всички бяхме дружно на басейните Sunglasses

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 21:10 от Daylily

# 90
  • Мнения: 434
Надявам се януари да няма много водорасли. Тулум е по-близо до ПДК, а времето ще ни е ограничено в този ден и гледката от руините към морето много ми харесва, затова предпочитам Тулум.

# 91
  • Мнения: 41
Цитат
Ако се спрете на Тулум, вероятно знаете, че вече не може да се слиза до плажа, то всъщност няма и смисъл с цялата водораслена история Sad

Това са направо планини водорасли! Сега погледнах и други снимки. Отвратително, дори още от 2018. Май 2017 е била наистина последната хубава година. Защо така е станало? Може би Тулум е бил наказан от природата поради настъпилата сериозна алчност и смяна на характера и туристите. А плажчето до руините беше просто разкошно... Не че сега ще е приятно, но защо няма достъп?

Защо ли ми трябваше да се обаждам в тази тема... Сякаш настоящият свят не е предостатъчен, та да си развалям и спомените...

# 92
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Цитат
Отвратително, дори още от 2018. Май 2017 е била наистина последната хубава година. Защо така е станало? Може би Тулум е бил наказан от природата поради настъпилата сериозна алчност и смяна на характера и туристите. А плажчето до руините беше просто разкошно... Не че сега ще е приятно, но защо няма достъп?
"Нашествието" на водораслите вдействителност започна някъде около 2012 или поне видимото по плажовете на ерията.
Боговете наказват света, заради замърсяването/изхвърляните отпадъци.
По-скъпите ризорти изградиха системи за "ограничение" на водораслите, плаващи устройства, които улавят или по-скоро спират водораслите, преди да приближат бреговете. Други, които нямат тази възможност се борят с ръчна тяга.
Наистина е тъжно

# 93
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Това ми пратиха, току-що

https://riuvacations.poweredbygps.com/Hotel-Search?adults=2&airl … false&userIntent=

Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции - плащам, возят ме, не мисля за нищо.

Линкът отваря хотели за дестинация Аруба. Аруба и Мексико са отделни дестинации. Вие за Мексико ли питате или за Аруба?

Знам, че темата е за Мексико, но Аруба е прекрасно местенце Simple Smile  Няма да сбъркате. Все пак е чуствително по-скъпо от Мексико.

# 94
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Цитат
Знам, че темата е за Мексико, но Аруба е прекрасно местенце Simple Smile  Няма да сбъркате. Все пак е чуствително по-скъпо от Мексико.
Аруба, Бахамите, чудесни опции.

# 95
  • ново
  • Мнения: 5 977


Снимките са на дъщеря ми от Канкун, от края на октомври.

Общи условия

Активация на акаунт