Почивка на Ривиера Мая

  • 4 901
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Навсякъде предлагат екскурзии.
В момента плажовете южно от Канкун са в тежко положение, от гледна точка на водорасли.
Ако планирате скорошна  ваканция, погледнете за ризорти в Канкун и на север.
Ако ще прекарвате времето си по басейните, горното няма да има значение.
От юни до края на ноември е сезона на ураганите.

# 31
  • Мнения: 2 859
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

# 32
  • London
  • Мнения: 26
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile

# 33
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.
Ако идвате от Европа, 7 нощувки са недостатъчни, всъщност и от Америките са малко Sad
Чиченица е времеотнемащо, най-вече пътя/трафик, в комбинация със сеноте, ако ще влизате в тях, ми се струва натоварващо.
Приятна ваканция!
Каквото не видите ще дойдете повторно, за да го посетите.
Който е дошъл веднъж, идва отново Hug

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Започнах да гледам за Колендата ваканция и аз и се чудя 4 дни ОК ли са за хотел в самия Xcaret парк и после да взема примерно още 4 в Тулум? Не ми се сменя хотел, но нямат свободни толкова дни по това време. Малко позакъснях с резервациите.

# 35
  • Мнения: 5 277
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте?
Ние бяхме на дневна екскурзия точно така, не зная обаче как е трафикът в момента. Минали са 13 - 14 години Animal Hear No Evil Blush Но не плувахме в Сеноте, не успяхме да се вредим за малкото време.

# 36
  • Мнения: 2 859
За съжаление (за щастие) много попътувахме тази година и това е единствената останала отпуска. Благодаря за коментарите, може би ще вземем комбиниран с възможно най-ранно тръгване към Чичен Ица.

# 37
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Ако можете да изберете неделя, като ден за пътуването, би било много добре. Почти няма трафик, сеавнен с останалите дни и ще си спестите 2-3 часа.

# 38
  • Мнения: 330
Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile

На място ли резервирахте този тур до Чичен Ица?
И ако да, в хотела цените на допълнителните турове различават ли се от местни тур агенции? Simple Smile

# 39
  • London
  • Мнения: 26
да, на място в хотела, нямам идея какви са били цените в местните агенции. Цената, която предложиха в хотела ни се стори разумна

Момичета, добра идея ли е да се направи в един ден Чичен Ица + сеноте? Малко ме е яд, че резервирахме само 7 нощувки, тъй като имам нужда от почивка, но все пак искам да видя и някои неща. Видях комбинирани турове онлайн, даже и Валядолид, обаче не искам да е супер пришпорено.

Ние правихме точно този тур Чичен Ица + сеноте + Валядолид. Тръгването беше много рано сутринта, за да сме от първите групи, пристигащи в Чичен Ица. По спомен, имахме 1 час обиколка с екскурзовод и после 1 час свободно време да се разхождаме. След това Сеноте - имахме достатъчно време да влезем, да поплуваме, да се изкъпем и облечем. След това ни закараха на обяд в местен ресторант. На връщане спряхме във Валядолид за около 30 мин - честно казано вече бяхме изморени и просто седнахме на пейка на един площад и не мръднахме. Изморително е, но пък си има достатъчно време на важните места Simple Smile


На място ли резервирахте този тур до Чичен Ица?
И ако да, в хотела цените на допълнителните турове различават ли се от местни тур агенции? Simple Smile

# 40
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 754
Здравейте!
Търсих с търсачката тема за Мексико и видях, че тази е най-новата.

Аз имам много заплетен казус, започвам първо оттук, защото винаги първо в този форум избирам да говоря с момичетата/момчетата - доста ми се помага, почти винаги оттук си събирам инфото и съветите.

Та ето го моя случай: Ние сме 4 човека. Децата са големи, направо сме си 4 възрастни. Братовчедка ми и братовчед ми, с техните семейства и деца живеят в Щатите. ИСкат да отидем на почивка в Мексико, всички, те - оттам, ние - оттук. Да сме заедно 1 седмица в Мексико. Били са там и казват, че е много хубаво. ИСкат и ние да идем, да видим. На мен ми е леко безразлично дали ще отида там, както и на ММ, но децата са много навити да почиват заедно с братовчедите си в Мексико. Както и да е, питането ми е: от къде да тръгна с това мое питане за някаква почивка в МЕКС (вероятно Кан Кун, но защо не и другаде) ? Единственото условие е, първо да мине Великден и тогава да отидем на почивка. Т.е. след 24 април някъде.
Коя агенция да питам? Вие как пътувате?
Благодаря.

# 41
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Бих препоръчала първо да координирате ризорта/нива.
Роднините в САЩ да проверят цените и евентуално да направят резервации/платят за цялата компания. От САЩ със сигурност ще намерят добри оферти.
За вас ще остане да си организирате полетите.

# 42
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 754
Това ми пратиха, току-що

https://riuvacations.poweredbygps.com/Hotel-Search?adults=2& … e&userIntent=

Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции - плащам, возят ме, не мисля за нищо.

# 43
  • София
  • Мнения: 55
Това ми пратиха, току-що

https://riuvacations.poweredbygps.com/Hotel-Search?adults=2& … e&userIntent=

Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции - плащам, возят ме, не мисля за нищо.

Линкът отваря хотели за дестинация Аруба. Аруба и Мексико са отделни дестинации. Вие за Мексико ли питате или за Аруба?

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Цитат
Но ние хич не сме свикнали да се оправяме с полетите. Най-обичам с агенции
Купете си полетите от агенция.

Общи условия

Активация на акаунт