Почивка на Ривиера Мая

  • 4 900
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Bahia Principe Tulum е с ужасен плаж. Не бих го препоръчала, плажа пред съседния Acumal е по-добър, . Има изкъствена лагуна, но и него не бих препоръчала.
Има скали по дъното и трябват water 👞.  Aз, участвайки в класовете по  водна аеробика, си счупих пръст на крака Sad
 

Ако искате шнорхелуване и риф, Grand Sirenis Riviera Maya е вашето място.
Аз не шнорхелувам, но съпругът ми - да и той твърди, че освен екскурзиите до рифа, Сиренис било най-доброто място за целта.
На мен ризорта, като цяло не ми хареса и не бих се върнала, но той е фен  и до ден-днешен е възхитен от рифа и т.н.

ПП Разказвам на дъщеря ми за дискусията, тя е била в много ризорти с нас и  ясно я виждам, как обръща очи и безмълвно "казва" 
"First World problems"
Hug

Ако искаш сподели на какво сте се спряли.

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 05:39 от Daylily

# 61
  • Мнения: 642
Здравейте, в момента проучвам различни дестинации за AI почивка и реших да пиша в тази тема, защото ми се струва най-актуална за Мексиканските курорти.

Исках да попитам дали има някой почивал на тихоокеанското крайбрежие - Riviera Nayarit, Puerto Vallarta, Mazatlan? И ако да, какви са ви впечатленията за плажовете, сигурността в хотелите и пр.? Със сигурност водата ще е по-студена, но може би няма да има водорасли както на Юкатан. Но и няма да го има тюркоазения цвят на карибско море 🤔

Благодаря предварително, хубав уикенд на всички!

# 62
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Да.
За кое време на годината става дума?
Дано не забравя, ще пиша утре, като имам малко повече време.

# 63
  • Мнения: 41
Здравейте, в момента проучвам различни дестинации за AI почивка и реших да пиша в тази тема, защото ми се струва най-актуална за Мексиканските курорти.

Исках да попитам дали има някой почивал на тихоокеанското крайбрежие - Riviera Nayarit, Puerto Vallarta, Mazatlan? И ако да, какви са ви впечатленията за плажовете, сигурността в хотелите и пр.? Със сигурност водата ще е по-студена, но може би няма да има водорасли както на Юкатан. Но и няма да го има тюркоазения цвят на карибско море 🤔

Благодаря предварително, хубав уикенд на всички!

Била съм в Puerto Vallarta, но спомените ми са много стари - от 2002. Морето в града определено не е като на Riviera Maya. Джунглата е най-красива след края на дъждовния сезон. Планирах почивката за началото на октомври и даже се опитвах да я променя за седмица-две по-късно, защото мислех, че няма да е свършил, но добре че не успях, защото Puerto Vallarta беше ударена от ураган седмица след като се прибрах. Поначало Bay of Banderas е доста голям и защитен и ураганите са рядкост, но се случват понякога.

В хотелската зона на Puerto Vallarta хотелите са големи, но в центъра има и много малки хотелчета. В Nuevo Vallarta хотелите са големи и цялата гледка е малко тип Слънчев Бряг. И плажовете мисля не бяха особено привлекателни. Откъсната е от града и трябва такси за да се ходи в центъра. Аз бях отседнала във Fiesta Americana. Тогава беше много хубав хотел и е на удобно място, но все пак не съвсем пешеходно до центъра. Мисля че предлагаха AI, но не го ползвах. Нямам спомен да е имало дразнещи водорасли, но това се променя. Трябва да потърсиш нова информация. Палмовата горичка пред него е много приятна. Продаваха грамадни скариди на шиш. Хубави спомени...

Puerto Vallarta е много космополитен град. Има най-различни чужденци и ресторанти които човек не би очаквал там. Има и хубаво море наоколо. Такова място е Las Caletas -  частен остров, на който се ходи само на дневни екскурзии. Yelapa е много красиво и екзотично местенце. Има дневни booze cruises.Wink Там може и да се отседне, но превозът е само water taxi, или поне така беше тогава. Сигурно има и други хубави плажове наоколо, ако човек обикаля с кола.. Имала съм намерение за почивка в Nayarit, но така и не отидох. Може да погледнеш и Bucerias. Там е много по-спокойно - бутикови хотелчета и вили. Нямам спомен как изглеждаше водата. В Mazatlan никога не ми се е ходело, защото има вълни, много по на север е и водата може да е студена. Спомням си и че гледката от самолета не беше привлекателна.

Като цяло, определено бих препоръчала Puerto Vallarta, особено ако човек е ходил вече на Riviera Maya. Атмосферата е по-различна. Нямам идея дали в последните години има проблеми с престъпността. Възможно е... И Acapulco беше хубаво място навремето, но там стана много опасно.

Що се отнася до мексиканските AI по принцип (била съм в доста), предполагам че и най-лошият по техните стандарти ще е по-добър от който и да е български. Дори и храната и напитките да не са особено качествени, най-малкото ще са в изобилие и никой няма да ти разваля настроението. Там хората знаят как се прави туризъм.

# 64
  • Мнения: 642
Да.
За кое време на годината става дума?
Дано не забравя, ще пиша утре, като имам малко повече време.

Благодаря! Става въпрос за втората половина на февруари месец, търсим нещо с по-нормални цени на Карибите за седмица до 10 дни и освен Мексико и Доминикана, друго няма. В Куба положението с храната и електричеството май е доста зле в момента, иначе това би ми бил първият избор.


Що се отнася до мексиканските AI по принцип (била съм в доста), предполагам че и най-лошият по техните стандарти ще е по-добър от който и да е български. Дори и храната и напитките да не са особено качествени, най-малкото ще са в изобилие и никой няма да ти разваля настроението. Там хората знаят как се прави туризъм.


Много благодаря за изчерпателния отговор! Аз освен на круизи не съм била на други AI почивки, но съпругът ми иска да сме в ризорт. Не сме били никъде на Карибите, може би като за първо ходене е по-добре да се отиде на полуостров Юкатан и да се търси място, където е по-малко вероятно да има водорасли като Holbox, Cozumel, Isla Mujeres например?

Последна редакция: сб, 12 ное 2022, 16:37 от sereiadomar

# 65
  • Мнения: 436
Някой бил ли е в The Royal Sands Cancun, за да сподели мнение?

# 66
  • Мнения: 41
Цитат
Много благодаря за изчерпателния отговор! Аз освен на круизи не съм била на други AI почивки, но съпругът ми иска да сме в ризорт. Не сме били никъде на Карибите, може би като за първо ходене е по-добре да се отиде на полуостров Юкатан и да се търси място, където е по-малко вероятно да има водорасли като Holbox, Cozumel, Isla Mujeres например?

Моля. Приятно ми беше да си спомня за Puerto Vallarta, а и Мексико като цяло ми липсва.

Относно февруари, зависи каква е целта на почивката ви. Февруари е силен/т.е. скъп сезон, защото не е дъждовен, няма урагани, и много хора от студени страни отиват там да си стоплят премръзналите кокали, обаче според мен лично не е точно за плажна почивка... Аз живеех в Аризона и така и никога не стигнах до Карибските острови поради ограниченото време и неудобните за мен полети, така че за тях не мога да кажа, но не виждам как климатът ще е много по-различен след като Куба е на около 120 мили от Канкун... И във Флорида не е за плаж през зимата. Веднъж ходих до Ривиера Мая началото на ноември. Ставаше още за плаж, включително и водата, но вечерите вече бяха хладни. Провери, почети, но на мен ми се струва, че няма начин февруари да става за къпане/плуване някъде в района, освен ако не дреме човек около отоплен басейн. Честно казано, изумявам се от температурите на водата които този сайт дава за Карибите и Мексико... Докато температурата във Флорида (пример по-долу - средна, ниска, максимална) изглежда съвсем разумно през февруари (понякога има даже сняг във Флорида), другите ми изглеждат невероятно високи. От друга страна, аз ги следях лятото за Гърция и за там бяха точни... Но аз никога не съм ходила в Мексико през зимата, а и съм топлолюбиво растение, половин живот съм живяла в Аризона, така че мнението ми по този въпрос може да не е меродавно.

February   21.4°C   17.2°C   24.4°C

https://seatemperature.info/south-beach-water-temperature.html

Isla Mujeres е малко островче и там няма изобилие на хубави плажове (крайбрежието е предимно скалисто) или AI, но водата на плажовете е чудесна. Чудесна е също в Канкун, точно срещу Isla Mujeres. Оттам започна моята любов към този район. Като за пръв път, бяхме отседнали в самия Канкун, в RIU Caribe/AI, от спокойната страна. Откъм недостатъци, мисля имаше малко борба за чадъри, но това е често срещано явление на много места. От друга страна, висяха и 3 бутилки алкохол на стената, в случай че не сме се напили достатъчно извън стаята.Wink След това се придвижих към Ривиера Мая. Акумал/Akumal е също чудно място. Имах щастието да му се порадвам само веднъж - когато още имаше прекрасно, китно, шареничко, автентично 3-звездно AI на 5-звезден плаж! Както се очакваше, това не можеше да продължи... За съжаление, на този фантастичен плаж сега има някакъв безличен и навярно 5-звезден хотел. Но вкусовете на хората са различни...

Канкун на карта прилича на цифрата 7. Спокойната и топла водичка е от късата страна, срещу Исла Мухерес. По дългата страна има вълни, или поне такива бяха мненията. Не съм я проверявала лично. Не съм ходила в Козумел/Cozumel. Сигурно и там е приятно, но имай предвид че е спирка на cruise ships, така че в града често ще става лудница. Според мен, в мексикански AI лоша почивка трудно ще имаш - може да е само хубава и по-хубава! Simple Smile Е, аз, както може да си прочела по-горе, веднъж избягах от едни кресливи птици, но повечето хора имат повече търпение от мен. Wink

И на мен много ми се искаше да видя Куба преди да се комерсиализира и винаги ми беше тъжно когато съм в Канкун, а тя е толкова близо, но толкова далеч за мен, защото нямах български документи. Но и да имах, сигурно пак не бих рискувала, понеже приключението можеше да ми докара излишни печати в паспорта, които да не мога да обясня по-късно... Не знам какво се случи накрая, но веднъж на един канадски полет от Куба му се наложи да кацне аварийно в Miami и много пътници бяха американци... Има една приказка, че можеш да доплуваш до Куба, да поседиш на плажа, да приемеш питие и хапване от някой, и да си отплуваш "законно" обратно за САЩ.Wink Прекалено много се отклоних от темата, но ти спомена Куба и пак съжалявам че никога не успях да я видя. За българи такъв проблем няма. В Куба може да е мизерно за местните жители, но това едва ли влияе на курортите. И в България едно време туристите си живееха живота по места където ние не можехме да припарим...

Каквото и да решите, пожелавам ви приятна почивка! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 642

Относно февруари, зависи каква е целта на почивката ви.

Още веднъж благодаря, много ми беше интересно да прочета всичко написано, ще видя какви хотели има и в Акумал. Знам, че февруари е високият сезон, но тогава е reading week при нас и мъжът ми няма да е на работа за около 2 седмици. Целта на почивката е релакс на топло място с хубава храна и плаж за разходки и излежаване под някоя палма. Идеята ми е да си набележа няколко ризорта и да дебна last minute deal, защото пакети се предлагат от доста компании. Именно големият избор ме затрудни и затова писах в темата, но сега имам малко по-добра представа за различните курорти 🙂

# 68
  • Мнения: 41
Цитат
Още веднъж благодаря, много ми беше интересно да прочета всичко написано, ще видя какви хотели има и в Акумал. Знам, че февруари е високият сезон, но тогава е reading week при нас и мъжът ми няма да е на работа за около 2 седмици. Целта на почивката е релакс на топло място с хубава храна и плаж за разходки и излежаване под някоя палма. Идеята ми е да си набележа няколко ризорта и да дебна last minute deal, защото пакети се предлагат от доста компании. Именно големият избор ме затрудни и затова писах в темата, но сега имам малко по-добра представа за различните курорти 🙂

Радвам се, че са ти се поизбистрили нещата. Simple Smile Всички хотели имат хиляди ревюта на Google, ако ползваш английски. Аз лично почвам от най-лошите.Wink Ако питаш мен, най-любимата ми почивка беше тук -  https://www.cabanaslaluna.com - не толкова самият Тулум, колкото това конкретно място, единственото където съм ходила два пъти, но ти се интересуваш от AI. Има и ресторант, както и много други по цялата дълга ивица, така че търсенето на храна не е проблем. Там е много спокойно, нещо което не може да се каже за големите AI където и да е.

Но дори и тук правилото "не можеш да се върнеш пак у дома" важеше... Вторият път не беше точно същото като първия... Мениджмънт се сменя... Сега може и да е съвсем друго, но беше чудесно да се почувствам точно като Робинзон в кабана Робинзон. Simple Smile Винаги ми се беше искало да отседна на такова място, дори независимо къде точно се намира. Първото ми посещение на Тулум беше на еднодневна екскурзия и не бях чак толкова очарована, може би защото и времето се случи лошо, но това местенце ме грабна от пръв поглед. За него, разбира се, пакет няма да има, но не виждам и нужда... Не пречи сами да си направите резервации за хотел, полет и трансфер. Надявам се да разкажеш къде сте ходили като се върнете.

# 69
  • Мнения: 642

Надявам се да разкажеш къде сте ходили като се върнете.

Аз точно от четене на много ревюта в Google и TripAdvisor се обърках, но да, важно е да се четат. Разбира се, може и сами да си запазим билети и хотел, даже харесах един на Holbox - Villas HM Palapas del Mar, защото както и ти спомена (минавам на “ти” 🙂) в големите AI ще е доста пълно по това време на годината. Със сигурност ще пиша, още веднъж благодаря! Flowers Hibiscus

# 70
  • Мнения: 41
Цитат

Аз точно от четене на много ревюта в Google и TripAdvisor се обърках, но да, важно е да се четат. Разбира се, може и сами да си запазим билети и хотел, даже харесах един на Holbox - Villas HM Palapas del Mar, защото както и ти спомена (минавам на “ти” 🙂) в големите AI ще е доста пълно по това време на годината. Със сигурност ще пиша, още веднъж благодаря! Flowers Hibiscus

Страхотен е! Кокетна курортна архитектура, мъничък, точно на плажа, от хамачето цоп в собствено басейнче! Simple Smile Има доста водорасли по снимките на острова обаче... Чете ли негативните ревюта за самия остров? Голяма част от тях са от последната година...

Тъй като разговорът ни беше приятен, проявих любопитство, разгледах други твои публикации, установих че си изпечен пътешественик и писател и ми стана дори неудобно за някои елементарни съвети. Всичко е много полезно и увлекателно написано. Искаше ми се да погледна и пътеписите ти в блога, но линковете не работят. Не знам дали ти е известно... Възможно е ти самата да ги виждаш. От основната страница има линк само към един - мисля за Англия беше.

Да, четенето на ревюта може да дойде в повече (многократно съм била обвинявана в прекалено обмисляне), но като почна от негативните, веднага се появяват deal-breakers и не си губя повече времето с даден хотел. Някои неща може да са субективни и въпрос на виждане, вкус, моментно състояние, но други са си неоспорими неспоменати факти! Като ти предложих Ла Луна, разгледах сайта от носталгия и наистина им прави чест че споменават някакъв шумен бар който подлудява всъщност най-голямата и най-скъпата им кабана. Това е много мило от тяхна страна, но предвид големината на площта, за мен е ясно че подлудяват всички! Чак до там няма да стигнат в искреността обаче, но най-вероятно фактът е отразен в по-новите ревюта... Те са следващите които гледам, защото нещата се променят и нещо може да е било чудесно преди няколко години, но вече да не е.

Ами успех в избирането! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 642

Ами успех в избирането! Simple Smile

Малко наспамихме темата на автора, дано не се сърди 🙂 Но за дестинация като Юкатан липсва по-обширна тема като цяло или поне аз не намирам такава. Holbox ще го мисля още, не толкова липсата на инфраструктура ме притеснява, колкото многото комари и евентуално много саргасум. Уж сезонът на цъфтеж е от април до август, но май има целогодишно ☹ В момента гледам инфо и за Ямайка, защото Негрил и Монтего Бей изглежда нямат такъв проблем, но пък там цените са по-високи. Да видим около Black Friday дали ще излезе нещо интересно.

Относно блога - скрила съм всички статии, защото част от информацията вече не е актуална и искат пренаписване и оптимизиране, а в момента нямам много време за това. Благодаря за проявения интерес обаче 🙂

# 72
  • Мнения: 41
Цитат
Малко наспамихме темата на автора, дано не се сърди 🙂 Но за дестинация като Юкатан липсва по-обширна тема като цяло или поне аз не намирам такава.

Въпреки че нямам намерение да ходя в този район, покрай тази тема ме обхвана носталгия, поразгледах настоящата ситуация и направо се ужасих.... Водорасли има навсякъде, в огромни количества! Освен това миришели. Аз бях там последно 2017 година, в Тулум, в Ла Луна. Водорасли имаше само на едно място (не около този хотел), което тогава ме изненада, но това явно е било началото на края... Тулум е станал просто неузнаваем и ужасен само за 5 години... Сега е мека на дигитални номади и "инфлуънсъри". Вече няма абсолютно никакво спокойствие и навсякъде гърми музика денонощно и особено около Ла Луна.  Говори се за огромни задръствания по улицата, където преди почти нямаше трафик. Не е истина как са успели да го унищожат за нула време... Цените са безобразни и обслужването нямало нищо общо с предишното.

Аз винаги съм харесвала мексиканците и съм смятала, че са дружелюбни по природа, но явно се оказва, че предишното им добро, та дори и леко сервилно, обслужване се е дължало по-скоро на беднотията. Сега, след като вече мястото е станало толкова модерно, нямало и помен от това. Нагло добавяли и изисквали бакшиши. Просто съм поразена... За щастие се порадвах на тази част от света по-навреме, като пък междувременно изпуснах по-добрите времена в Европа. Сега вече навсякъде стана еднакво нетърпимо. Ако не си милионер или не можеш да пътуваш сам по разбити пътища, нямаш шанс да намериш спокоен плаж никъде...

Веднъж имах резервация за Негрил, поблазнена точно от 7-те мили чуден плаж, но нещо непредвидено се случи и не можах да отида. Не знам дали за теб си заслужава да ходиш чак там за да стоиш затворена само в курорта... Със същия успех можеш да бъдеш във всяка друга държава. Ямайка е опасна, а ако хотелът не е AI, тогава пък мира няма да видиш от досадните търговци по плажа.

Е, към тази тема няма кой знае какъв интерес, а който има интерес едва ли има нещо против допълнителна информация за по-малко познати в България места.

# 73
  • Мнения: 2 859
Само FYI - повече от седмица сме в Плаякар, няма никакви водорасли в момента и плажовете са страхотни. Един ден само имаше повечко вълни и излязоха малко, но това беше Simple Smile

# 74
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Цитат
Водорасли има навсякъде, в огромни количества! Освен това миришели. Аз бях там последно 2017 година, в Тулум, в Ла Луна. Водорасли имаше само на едно място (не около този хотел), което тогава ме изненада, но това явно е било началото на края...
Много приятно е да се четат впечатленията ти.
Искам само да вмъкна, че водораслите наистина миришат на нещо, като развалени яйца, особено, ако не се почистват.
Не съм съгласна, че са навсякъде, при правилно проучване, четене на ревюта и участие в съответните форуми, могат да се намерят места, на които няма. Тази година ходихме няколко пъти и мога да кажа, че беше добре.

Цитат
Говори се за огромни задръствания по улицата, където преди почти нямаше трафик. Не е истина как са успели да го унищожат за нула време... Цените са безобразни и обслужването нямало нищо общо с предишното.
Аз винаги съм харесвала мексиканците и съм смятала, че са дружелюбни по природа, но явно се оказва, че предишното им добро, та дори и леко сервилно, обслужване се е дължало по-скоро на беднотията. Сега, след като вече мястото е станало толкова модерно, нямало и помен от това. Нагло добавяли и изисквали бакшиши. Просто съм поразена.
Да, трафика е доста по-натоварен, всравнение с това, което беше преди 10-15 години.
За обслужването не мога да се съглася, според мен, продължава да бъде много добро. Бакшишите са добре приети, но не са изисквани.

Единственото, което ме безпокои е влиянието на картелите над зоната, въпреки че правителството прави всичко възможно, за да осигури сигурност на туристите.
В повечето висок клас ризорти има въоръжена охрана плюс не толкова видима допълнителна.
Националната им гвардия също патрулира, постоянно и видимо.





ПП Добавям и лична снимка от преди месец

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 23:44 от Daylily

Общи условия

Активация на акаунт