Почивка на Ривиера Мая

  • 4 901
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 642
Веднъж имах резервация за Негрил, поблазнена точно от 7-те мили чуден плаж, но нещо непредвидено се случи и не можах да отида. Не знам дали за теб си заслужава да ходиш чак там за да стоиш затворена само в курорта... Със същия успех можеш да бъдеш във всяка друга държава. Ямайка е опасна, а ако хотелът не е AI, тогава пък мира няма да видиш от досадните търговци по плажа.


Да, от тази гледна точка и Мексико, и Доминикана, са по-добре, защото може да се направят 1-2 екскурзии и да се види нещо интересно извън ризорта. Предполагам, че такива се предлагат и в Ямайка, но не е като да се видят пирамидите на маите например 🙂 Относно комерсиализацията на дадена дестинация - за съжаление това, което описваш за Тулум не е изолиран случай, а може да се види на доста места, в Европа също.

Само FYI - повече от седмица сме в Плаякар, няма никакви водорасли в момента и плажовете са страхотни. Един ден само имаше повечко вълни и излязоха малко, но това беше Simple Smile


Страхотно изглежда! Би ли могла да препоръчаш хотел? Приятна ваканция 🙂


Не съм съгласна, че са навсякъде, при правилно проучване, четене на ревюта и участие в съответните форуми, могат да се намерят места, на които няма. Тази година ходихме няколко пъти и мога да кажа, че беше добре.


Радвам се, че се включи в разговора (надявам се е ок да мина на “ти”) - чела съм твои мнения в други теми и знам, че доста си пътувала из тези места. Освен форумите за Карибите в TripAdvisor, кои други източници би препоръчала? Разбира си, ще се радвам, ако може да споделиш и за конкретните райони, които сте посетили тази година. Благодаря предварително! 🙂

# 76
  • Мнения: 41
Цитат
Единственото, което ме безпокои е влиянието на картелите над зоната, въпреки че правителството прави всичко възможно, за да осигури сигурност на туристите.
В повечето висок клас ризорти има въоръжена охрана плюс не толкова видима допълнителна.
Националната им гвардия също патрулира, постоянно и видимо.

Радвам се да видя актуална информация и от теб. Проблемът с картелите беше започнал по-отдавна. Не мога да си спомня дали и преди 2017 още не се пишеше за това, но аз не съм била свидетел на нищо обезпокояващо... Мисля тогава по-скоро имаше някакви нападения над хотели и затваряния на хотели в Тулум. Спомням си, че курортисти бяха изхвърлени от един хотел. Има някакви дълбоки мафиотски истории във връзка със собствеността на хотелите. Сега, поради сериозната смяна на вида курортисти в последните години, са навлезли повече и наркотиците. Преди години се говореше, че Ривиера Мая е спокойна точно защото е собственост на картелите и не искат да си провалят бизнеса, но може би са се заформили някакви войни между тях... Мен лично снимките ме ужасяват (охраната) и нямам желание да почивам на такова място... Ако гледката ще е такава, със същия успех може да се почива и в Сомалия... И там плажовете са чудесни. Е, поне няма да ми е мъчно че вече няма да ходя там. Жалко... много жалко че дестинация след дестинация се съсипва... Чувала съм едно мнение на местните в Rocky Point (Puerto Penasco), Аризонският плаж - когато пътищата бяха лоши, идваха добри хора; когато ги оправиха, идват лоши хора...

Тъй като бях спряла да пиша тук, забравих че не може да се пускат 2 поста един след друг. Sereiadomar, канех се да ти препоръчам много оживен и полезен навремето форум, Loco Gringo, но и той вече не съществува... Превърнал се е обаче в блог - https://www.locogringo.com/blog. Аз лично не съм ги ползвала за резервации, но много хора са доволни от тях. Ако не за резервация, може да е полезен за информация. Имах една малка хладилна чантичка с тяхното лого, подарък от тях, не помня по какъв повод. Много си я обичах.

Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 09:07 от Saguaro

# 77
  • Мнения: 5 277
Почивката ни беше през месец май в Playa Cantenah преди много години; комари нямаше, охрана - да, но не точно така като от снимките. Не си спомням да са имали маски на лицата и като че ли дрехите бяха зелени. Имаше човек на централния вход на хотела Grand Palladium и на страните на плажа, където вече нямаше шезлонги. Явява се място между два хотела всъщност, но площите са големи. И в Куба имаше охрана на плажа (Varadero) и дори пред някои ресторанти в самата столица, може би не само картелите са причина.

# 78
  • Мнения: 2 859
Охраната като от снимките минава веднъж - два пъти на ден. Не е като да си заобиколен от униформени на всеки шезлонг Simple Smile През останалото време си обикаля охраната на хотелите, не пречат на никой, не се и набиват на очи. За мен не е драма, била съм в Мароко, Египет, по същия начин си пазят туристите.

Хотел не бих препоръчала, защото идвам за първи път и нямам база за сравнение. Нашият е компромисен, защото имахме проблеми с полетите и се наложи да сменим 10 дни преди да дойдем. А хотелите са пълни и беше сложно, но избрах заради Плаякар зоната и плажа, от които съм доволна.

Трябваше да бъдем в Марома и още ме е яд, но нямаха стаи за допълнителните ни нощувки.

# 79
  • Мнения: 709
Проблемът с картелите беше започнал по-отдавна. Не мога да си спомня дали и преди 2017 още не се пишеше за това, но аз не съм била свидетел на нищо обезпокояващо... Сега, поради сериозната смяна на вида курортисти в последните години, са навлезли повече и наркотиците.

Още 2012 предупреждаваха за картелите и съветваха, ако видим, че националната гвардия се струпва някъде, значи е станало време да си ходим. Но аз също не съм ставала свидетел на нищо обезпокояващо.
Моята лична версия за последните години беше, че покрай Ковид на картелите им се е посвила клиентелата, позатворил се кръгът и са се хванали за гушите. Но аз не съм ходила в Мексико отдавна, предстои ми, и ще ми е интересно да разкажеш какво имаш предвид под друг вид курортисти.
Иначе миналата година в Доминикана ходихме да се гмуркаме и докато бяхме на сушата ни придружаваха двама “въоръжени”. В нашите очи лично бяха две кльощави момченца с пистолети на кръста, и си казвахме недай боже да дойдат сериозните и да чакаме на тая охрана...
Аз мисля, че това с охраната се прави като един вид успокоение/замазване на очите на туристите, понеже доста се изписа напоследък.

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 04:50 от Aerin

# 80
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Проблемите датират от много години, просто не се дава гласност.
Преди около 6 месеца имаше неприятен "инцидинет" на плажа пред един сравително по-долнопробен хотел в Канкун.
Членове на една "група" отсядат във въпросния хотел, противниковите сили атакуват с джетове. Не много прецизно и чисто. Имаше леко "ззасегнати" плажуващи.
Беше отразено съвсем накратко в пресата Close и широко обсъждано в групи и форуми.

Не искам да стряскам никого, за протокола, имаме вече планирани две пътувания. При подобаващо проучване, няма опасност.
Аз харесвам хотел, за нас, тази част на страната е най-близка и удобна. Чета отзивите в TripAdvisor, включвам се във форумите за ерията и след това стеснявам  до  ФБ група/и на хотела. Отнема време.

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 05:22 от Daylily

# 81
  • Мнения: 41
Цитат
ще ми е интересно да разкажеш какво имаш предвид под друг вид курортисти

Аз нямам лични впечатления от последните години, но знам че имаше доста статии относно превръщането на Тулум в Мека на Instagram звездите и всякакви "influencers". Сега разбрах, че се е превърнал и в сборище на дигитални номади и гледах няколко видеа, от които ми стана ясно колко много се е променил Тулум. Преди ходеха хора почитатели на тишината, спокойствието, самотата, както и семейства с деца, въпреки че последните не бяха най-голямата група. А съвсем в началото са ходели предимно хипита, така че марихуаната си е била винаги нещо нормално за Тулум. Сега обаче, покрай денонощните партита, явно са навлезли по-сериозните наркотици, което може би е една от причините за по-сериозните проблеми. Като гледам как живеят въпросните дигитални номади, направо се чудя кога и как "работят"... Дума да не става, хубав живот, ако си млад и си успял да си осигуриш такава работа. Simple Smile За съжаление, това вече не е място за почитателите на тишината и спокойствието... Аз лично не понасям денонощно гърмяща музика, дори и да я харесвам. Това вече е практика навсякъде обаче, ако искаш да имаш чадър, шезлонг и напитки и храна наоколо... А към "охрана" имам алергия. Още 2012 ми направиха адски неприятно впечатление магазините в Европа, с по един безполезен здрав и прав мъж дремещ пред тях, вместо да свърши някаква полезна работа. Тогава още в САЩ видимата отвратителна полицейска държава беше ограничена предимно до летищата. Е, сега вече ни задушава навсякъде..

# 82
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките и покрай тях бяха затворили хиляди туристи в стаите за няколко часа.
Като бяхме в Тулум, пък, станахме свидетели на въоръжен арест 😃
Въпреки това, да ви кажа, не съм се чувствала несигурна или застрашена, усеща се присъствието на гвардията, но не ми е направило лошо впечатление, нито е създало напрежение.
Просто отивайки на такова място приемаме рисковете, такава е държавата.

# 83
  • Мнения: 436
И аз четох за случаи на престрелки в Тулум на плажа и се чудя дали би било безопасно самостоятелно да си хванем колективо от ПДК до разкопките в Тулум, после малко плаж на близкия Плая Парайзо и евентуално такси до Вен а ла Луз и после до центъра за автобус обратно до ПДК.

# 84
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките
В конкретния случай нямаше разчистване на сметки. Имаше "спречкване* за шезлонги на басейна между местен и канадски гражданин.
От друга страна, кой за Бога, ходи въоръжен на плажа/басей Close

# 85
  • Мнения: 5 277
Малко спам се явява, но тъй като сме на темата сигурност, само споделям, че през 2014 три-четири дни преди да тръгнем за Марсилия имаше голяма престрелка с Калашников и починали насред улицата. А преди две години, както пиехме вино на открито в центъра на Виена - един от най-сигурните градове в целия свят, ненормалникът от Северна Македония застреля четири човека няколко пресечки по-надолу от нас.. Късмет, грешен тайминг, карма.

# 86
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Седмица преди да отидем през март имаше престрелка на басейна на един от големите ризорти в близост до Канкун. Така и не разбрах кой е, не съм се интересувала, но стана ясно, че картели са си разчиствали сметките
В конкретния случай нямаше разчистване на сметки. Имаше "спречкване* за шезлонги на басейна между местен и канадски гражданин.
От друга страна, кой за Бога, ходи въоръжен на плажа/басей Close

Хахаха, сериозно ли? 😂
Със сигурност съм попаднала на фалшиви новини значи, но не съм и проучвала, защото не исках да се притеснявам излишно. То тогава бях достатъчно притеснена от дългия полет, беше ми за пръв път, в комбинация с подобни новини и един проблем с полет на Търкиш, с които трябваше да летим и бях на тръни като цяло. 😁

# 87
  • Down south
  • Мнения: 7 723
И аз четох за случаи на престрелки в Тулум на плажа и се чудя дали би било безопасно самостоятелно да си хванем колективо от ПДК до разкопките в Тулум, после малко плаж на близкия Плая Парайзо и евентуално такси до Вен а ла Луз и после до центъра за автобус обратно до ПДК.
Ако някой от вас говори испански няма да имате проблем с изброените.
Бих заменила автобуса, освен ако не е чартър на хотела, с друга опция.
Ние сме ползвали само таксита и то повиквани от хотела. Има и такива чакащи около хотелите, но за мен не са толкова сигурни и не са опция.

ПП Каква е целта на Колективо-то? Да усетите местната атмосфера?

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 19:21 от Daylily

# 88
  • Мнения: 436
Колективо или АДО - един от двата варианта до руините. Колективото май спирали малко по-близо до руините. Такси от ПДК до Тулум би излязло доста скъпо. Испански за съжаление не говорим, но си мисля, че ще се оправим с английски.

# 89
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Разбира се, че ще се справите, просто с испански е по-лесно, за това го споменавам.
Обмисля ли сте да посетите Коба, вместо Тулум?
Ако се спрете на Тулум, вероятно знаете, че вече не може да се слиза до плажа, то всъщност няма и смисъл с цялата водораслена история Sad

По повод водораслите, se сетих за едно служебно пътуване преди седем-осем години до Ривиера-та, което беше конференция + team building за нас и част от офиса в Канада.
Много хубав ризорт и най-спокойния плаж, който някога съм виждала Joy

Сега ще потърся снимка



Най-задушевния team building, всички бяхме дружно на басейните Sunglasses

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 21:10 от Daylily

Общи условия

Активация на акаунт