Моля за вашата помощ - домашно по литература за 5 клас.

  • 24 573
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А и нямам спомен да сме изучавали скандинавска митология.
Скандинавска не сме учили изобщо... а не помня старогръцката кога се е учила и по какъв предмет, но не е било в 5 клас, де. Тия се оляха отвсякъде Tired

По мое време древногръцката- в 8 клас. Но сега програмите са много по-сложни и натоварващи.

# 16
  • Мнения: 3 861
Дамаянти, ти ме хвърли в джаза  Shocked
тая даскалица в ред ли е?
Хубаво си решила да си поговориш с нея, само да не се настрои срещу детето Confused
Но това не може така, те тези деца съвсем ще ги побъркат

Такива теми в 5-и клас  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 100
Аз съм 9ти клас и уча точно това.  Shocked   В пети клас трябва да се четат по-леки разкази.  #Crazy

# 18
  • Мнения: 11 004
Такива теми пишехме в 8-ми клас  #Crazy Тогава учехме древногръцка митология  newsm78

# 19
  • Мнения: 25 610
Всъщност не се нахвърляйте на учителката. Едва ли тя си е измислила въпросите (за толкова пари как ще седне да мисли, моля ви се!), нито тя налага точно този материал да се изучава в 5-ти клас (сравнителна религия, баси!  ooooh!)
Другаде е заровено кучето, другадееее...  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 5 828
Да уточня, понеже и ние сме по същия учебник, въпросите не са измислени от госпожата, а са написани в учебника по литература, след като са дадени:
1.Произход на света и на боговете от старогръцката митология
2.Имир, леденият великан от скандинавската митология
3.Библейски мит за сътворението

И ние трябва да отговаряме, но понеже сме болни, ще стане събота и неделя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 533
Смятам, че правите лоша услуга да пишете домашните на децата си в 5 клас. Гледам и в другата петокласна тема в друг подфорум същата тенденция. Разбирам в 1-2 клас да им се стои на главите докато свикнат с прехода от детска градина към по-сериозен режим, да им се създадат навици за учене, но да им се смила материала от родителите, да им се резюмират уроците писмено от родителите в "разбираем" вид, да им се пишат домашните - това не го разбирам. Ако всички родители оставят децата сами да се справят и всички или повечето деца не могат да се справят и го кажат в прав текст на учителите си - може и материалът да се опрости, като видят че децата не могат да се справят.

# 22
  • Мнения: 413
Ако всички родители оставят децата сами да се справят и всички или повечето деца не могат да се справят и го кажат в прав текст на учителите си - може и материалът да се опрости, като видят че децата не могат да се справят.

Едва ли  Peace

Не пиша домашни ( и мойта щерка е в 5-ти клас), но определено се налага понякога да "смилам" материал и да обяснявам. Не мога да очаквам на някой да му дойде акъла да опрости материала.
Погледнах нашия учебник - на "Просвета" е, но другия вариант. И там се иска сравняване, но въпросите са поставени далеч по-разбираемо. Все си мисля, че една учителка би трябвало да прецени докъде се простират възможностите на деца в 5-ти клас и да "смели" също малко тоя материал.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Леле, божке! Ами тези умници ще карат децата да четат "Златната клонка" във втори клас! Shocked


Приятно съм изненадана , че си чела Фрейзър!  Grinning
Интересуваш ли се антропология и митология или си черпила "приказен" материал от там?

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
А така зададени тия въпроси са за дипломна работа по културология Rolling Eyes

Не са!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
виктория е в пети клас. учи същите неща. не ме е търсила да помагам за домашно по литература. дали да не й надникна в тетрадката?
като прочете скандинавския мит преди 1-2 седмици (който аз лично не съм чела), много се забавляваше да ми казва: "голямо дърво си, мамо!"  Joy

така поставени, въпросите звучат объркващо. ако детето съумее да схване идеята на задачата (т.е. да опрости формулировката на въпросите), домашното не би трябвало да го затрудни - работа с готови текстове е.

аз лично не бих написала домашното на детето си.

# 26
  • Мнения: 306
а ти пита ли прословутата госпожа дали скоро е била на психо преглед???  newsm78 ще ни уморят децата #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Не става дума в момента кой и дали пише домашното на детето си в 5 клас.Става дума за това, че едва ли са много децата които ако им беше "хвърлено" така домашното (огррадени въпросите в учбника) , биха се справили сами без помощ от ваша страна.
Та той чете въпроса и ми казва, че не схваща смисъла.Самите митове  ги е чел, както и написаното в учебника!То аз като ги прочетох ми трябваше доста време да осъзная за какво иде реч  Tired
Както и да е - каквото написали - това е!Здраве да е!Благодаря ви пак и лека вечер  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
дамаянти, заповядай в темата за петокласниците в "нашите деца". там обсъждаме доста неща, включително и несъобразената им учебна програма.

# 29
  • Мнения: 465
Е като си представя че догодина моя син ще е в 5клас. направо ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт