Разумът или сърцето ?

  • 5 130
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте! Вече съм в безизходица и искам просто мнение от вас тук. На 25 години съм, когато бях на 16 се запознах с НЕГО - "М". Връзката ни продължи 7 години. В първите 2 години всичко беше страхотно и в останалите 5 борба между двама ни. Не съм Дева Мария,така е! Но държах на този човек и изпитах най- силните чувства и правех и невъзможните неща, понякога се чудех как е възможно да го обичам толкова. Проблемът идва от това( на първо място) , че той си е женкар, не знам дали е наследствено ( понеже баща му е такъв ) или той просто си е такъв . Изневеряваше ми както си трябва - и тук ще дойде момента, в който всички ще кажат " ама ти защо прощаваш ? и защо търпиш ? ". Ми така съм преценила, така съм искала. Обичах го с всяко кътче в душата си ( и все още го ) Борех се със себе си, защото е адски трудно да обичаш, когато се случват тези неща. Отделно е голям характер, каквото каже това е, няма второ мнение. И така през годините се разделяхме, събирахме, докато накрая не ми кипна, защото тръгна с един миндил, който беше в нашата компания! И това е разказ много на кратко. Вече уж всичко свърши, мина ми лек по лек болката по него. Намерих друг човек, беше вълнуващо, страстно  и приличаше на ново начало, НО НЕ! Разделихме се. Моят " М" си намери също приятелка и аз си намерих ново гадже ( с което съм и днес ). " М " се разделя с неговата приятелка слеед 1 годишна връзка ( през всичкото това време, ние поддържаме контакт ) и започва да ме търси стабилно. " Обичам те", " Не съм осъзнавал какво имам ", "Искам да се оженим, да имаме деца "... и така от тук започва моята главоблъсканица между сърцето и разума. Аз, че съм наивна - навина съм, но знам, че той няма да се промени и да живеем в хармония. Знам, че ще е трудно. ЗАБРАВИХ ДА КАЖА - ОСвен във връзката ни, той е страхотен човек, приятел.. харесван от всички. Умен е, красив, всичко с което се захване просто му върви отръки.
Искам да съм с него, искам да се боря за него, заради него. Никой не може да е като него. Искам децата ми да са от него, да мина под олтара с него и да изживея целия си живот с него. ОБАЧЕ ме е страх от неговите постъпки, ще мога ли да се справя с всичко това. Баща ми казва намери си добро момченце да си те гледа, сегашния ми приятел е такъв ( естесвено има доста неща и при него, които не бих могла да ги изтърпя, ако имаме по - сериозни отношения.) Първо в турчин, окей няма значение, ако човекът е добър. Има изблици на ярост и пиенето му е МНОГО, МНОГО лошо. Но не ми изневерява и не ме предава. Чува ме,когато говоря и когато искам нещо, съобразява се, а " М" по- скоро не. НО НЕ Е НЕГО, просто не е. Само с " М " съм се чувствала сякаш наистина живея, без значение какво се случва, там съм оставила сърце и душа, обожавам родителите му, обожавам него. КАКВО ДА ПРАВЯ ? Да избера живот в който ще живея спокойно, но някак без любов, тръпка и страст ( дори да намеря друг, нали знаете.. усещаш сии, че това е любовта ти.) или да избера риска и да се хвърля отново там където ме води сърцето ? От ряздялата ни минават години вече, но " не се гаси, туй що не гасне " ... Има хора, които са избрали първия вариант и цял живот милуват по голямата си любов. Има и хора, които са избрали втория и после са съжалявали. Всичко може да се случи, мисълта ми е ... да рискувам ли и да послушам сърцето, защото знам, че иначе цял живот ще съжалявам, ако не го направя. Но ще успея ли да се справя с такъв човек... Има ли хора, които са попадали в подобна ситуация ?
"
"

# 1
  • Мнения: 2 749
Разкарай и двамата, поживей малко сама, да видиш колко е хубаво. И си премисли самооценката, там нещо не е наред, за да се хващаш с подобни типове.

# 2
  • Мнения: 5 230
По-възрастна съм от теб с около десетилетие, затова си позволявам да дам съвет. За сериозно обвързване е препоръчително да се слуша най-вече разума. А и само след няколко години ти ще пораснеш и ще започнеш много повече да търсиш и цениш спокойствието. От опит го знам. Бурните страсти могат да избият в неприятна посока или най-малкото да се умориш от тях. Още повече, че вече имаш лош опит с този човек. Той няма да се промени, не и към по-добро.
Не казвам да се омъжиш за някого, когото не обичаш, защото и така не се живее. Обаче избирай внимателно. Нужен ти е надежден човек, който има уважение и добро отношение към теб.

# 3
  • Мнения: 4 009
ама ти защо прощаваш ? и защо търпиш ? ". Ми така съм преценила, така съм искала.

Тук всеки здравомислещ вече е спрял да чете и да си хаби времето да ти дава какъвто и да било съвет.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
С моя житейски опит бих ти отговорила :
Винаги слушай сърцето, защото каквото и да правиш, за да се чувстваш щастлива и удовлетворена, накрая всичко ще те доведе до същия резултат.
НО..... едно голямо НО
Този човек не е читав, само ти го виждаш такъв. И сегашния ти приятел не  е.
Ако слушаме разума - трябва да се разделиш и отдалечиш и от двамата.....НО отново голямо НО...
Ако мъжът с "М" ( това с ирония) продължи да настоява, ти ще се поддадеш и ще бъдеш радостна и щастлива , че той те иска.....НО....
отново голямо НО .....само за кратко. Резултатът - ще си счупиш главата, ако слушаш сърцето.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
С акъла, който имам на 40+ и предвид твоята възраст, бих отговорила да зарежеш и двамата и да си търсиш нормален човек. Нито женкар, нито пиещ, нито яростен, а просто нормален. Идеализираш старото гадже, а той те врътка, както си иска. Той осъзнава това и тепърва ще се възползва, а ти си лапнишаран и ще се водиш по акъла му.

# 6
  • Мнения: X
Въпроса е защо харесваш само лоши момчета, единия женкар, другия пияница, а не кого да избереш.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Щом си човек, който " така си преценЯ, така прави", няма какво да се хабим тук да ти даваме съвети. То е ясно, вече си избрала с кого искаш да минеш под олтара.
"Не се гаси туй, що не гасне" е впечатляващ завършек.

# 8
  • Мнения: 5 230
Въпроса е защо харесваш само лоши момчета, единия женкар, другия пияница, а не кого да избереш.
Има хора, които са убедени, че не заслужават нещо по-добро. Надявам се след време тя да се осъзнае, да започне повече да цени себе си и да повярва, че има право на нормални отношения със свестен мъж.

# 9
  • Мнения: 2 039
Щом така ПРЕЦЕНЯШ,ние какво да кажем.Според мен и двамата не стават за сериозна връзка,единият женкар,другия пие и с лош нрав.
Млада си още,поживей сама и си промени критерия за мъжете.

# 10
  • Мнения: 3 122
Абсурд е да живееш спокойно с някой, който има изблици на ярост и лошо пиянство. Каква ти  е логиката за това?

# 11
  • Мнения: 3 190
Агресивен пияндур или женкар миндилолюбител? Хммммм... Ми щом това заслужаваш, ти си знаеш най-добре.

Аз разум не виждам!

# 12
  • Мнения: 3 726
ама ти защо прощаваш ? и защо търпиш ? ". Ми така съм преценила, така съм искала.

Тук всеки здравомислещ вече е спрял да чете и да си хаби времето да ти дава какъвто и да било съвет.
Пиши ме от другата страна.😃
 Здравомислещите си имат други проблеми. Choose your hard, както се казва. Помисли, кое е най-лошото, което може да стане, ако избереш сърцето? Ако избереш разума е ясно кое е най-лошото възможно, претегли си ги, но от песимистичната страна.
 Аз гласувам за сърцето, от сън спомени няма.

# 13
  • Мнения: 3 190
Ако имаше сърце, нямаше да пита, щеше да знае.
 Ако имаше разум също нямаше да пита.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не знам за какъв разум става въпрос, когато под разумен избор се визира агресивен пияндурник 🤷‍♀️

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 19:50 от VickyTaylor

# 15
  • София
  • Мнения: 35 098
Омъжи  се, роди му две деца и между курвите кат вкара шамарите - ела да те оправим.

# 16
  • Мнения: 6 764
Първо, търпиш някакъв "невероятен" М, който чука, която му падне, ама ти много го обичаш. И тъкмо си се оттървала, се хващаш с пияница, който е агресивен. Абе, момиче, ти грам себе си не обичаш ли??? Цени се малко, какво бъдеще ще имаш с женкар или с пияница? С дете на ръце (или още бременна с корема) и твоя клати някоя или пък другия хубостник да пие и да бие и теб и детето.
Направо се ядосвам да чета за млади момичета така да си пропиляват времето и да не се ценят.

# 17
  • Мнения: 634
Ти няма да приемеш какъвто и да е съвет, вече си решила. Искаш да ти дадем някоя рецепта как да стане само твой, такава няма. Не можеш да промениш някой против волята му. Единственото, което можеш да направиш е да търпиш и да продължаваш да му прощаваш прегрешенията. Изборите ти си имат последствия, няма и вълкът да е сит, и агнето да е цяло - щом си го харесала такъв, приеми го.

# 18
  • Мнения: 4 009
МИ НЕ КОМЕНТИРАЙ И НЕДЕЙ ДА СИ ХАБИШ ВРЕМЕТО! НЕ  МЕ СЪДЕТЕ КАТО ТИПИЧНИ БЪЛГАРСКИ ГАНЬОВЦИ,  ИСКАМ САМО СЪВЕТ. ЩОМ СЪМ СТИГНАЛА ДО ТУК ДА ТЪРСЯ СЪВЕТ,  ЗНАЧИ МИ Е НАИСТИНА ТРУДНО. ТО БИВА,  ТО МОЖЕ АМА ТВА ГО НЯМА НИКЪДЕ ДРУГАДЕ

А ти защо търсиш съвет от българските ганьовци, след като си преценила и решила вече? Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 738
Послушай баща си!

# 20
  • Мнения: 15 960
Единият ходи с миндили, другият изпада в ярост и с лошо пиянство. Съветвам те да ги оставиш и двамата.
Но ако толкова искаш, изживей си с първия там, каквото е недоизживяно, щом е такава любов, после сама ще решиш.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 468
А аз, ако трябваше на твое място да избирам, първо бих зарязала сегашното гадже. Лошото пиянство си е първа стъпка към домашно насилие, а от това ме е страх повече от изневери. Отделно, че турския етнос са с малко по стари разбирания и за тях жената е нещо като вещ, която не трябва много да си отваря устата. Ти си познаваш момчето по-добре, но имай едно на ум.
Аз не съм ревнив човек и сигурно мога да не обърна внимание на еднократни свалки, обаче твоят е влюбчив, което е най-лошата порода кръшкачи. Представи си, минеш под олтара с него, забременееш и докато ти си неразположена бременна, той се влюби в поредната и те изостави бременна или с малко дете през втората година от майчинството, когато ще бъдеш доста финансово зависима от него.
Заслужаваш много повече от тези двама мъже, но докато не ги зарежеш и двамата, правилния няма как да се появи.
Естествено, че никой тук няма да прецени вместо теб, но могат да ти дадат много различни мнения, за да погледнеш на нещата и от другата страна. Каквато всъщност е целта на подобни форумни теми - да се види и различното мнение.

# 22
  • Мнения: 6 134
Чувал съм, че голямата любов много бързо изфирясва с бебе на ръце, докато възлюбения си го развява свободно където му падне. Не че и новия е стока, ама явно все такива си ги подбираш.

# 23
  • Мнения: 1 633
О, Г-ца Димитрова, щом искаш съвет, послушай най-добрия - зарежи и двамата!
На 25 години си и имаш още много време до "олтар и деца".
И се опитай да не пишеш с главни букви - това е "крещене" и не е много ОК да се повишава тон на непознати.

# 24
  • Мнения: 3 123
И двамата не стават. Най добре ще си сама, като те чета какви избираш.

# 25
  • Мнения: X
Добре де, ако съдя по написаното, изглежда да си интелигентна жена най-малкото. Какви са тия мъже покрай теб? Хубаво ти е казал баща ти! Толкова ли се свършиха нормалните, разбрани мъже? Разкарвай ги и двамата, каква любов, била си на 16 като си го срещнала, той както изглежда никога не е бил само твой, та просто това те дърпа към него. Гарантирам ти, че ако този същия индивид започне да ходи след теб и по твоята свирка моментално вече всичко това няма да е любов. Имаш привличане, не любов, каква любов към човек, който непрестанно те предава?! Осъзнай се, ако не искаш и бъдещите ти деца от единия или другия да страдат.. много….

# 26
  • Мнения: 5 230
Дадох съвет на авторката, отговаряйки по принцип на въпроса за разума и сърцето. Ако пита конкретно за избор между споменатите двама мъже, тогава нито един. Да се ориентира към някой, който наистина си заслужава.

# 27
  • Мнения: 2 625
Хвани единия-удари другия..И моят съвет е да бягаш и от ДВАМАТА.
Лошото пиянство предшества скандали и шамари.
А един друг лаф гласи-ПИЕНЕТО И КУ*ВИТЕ ДО ГРОБ!
Така,че извади си извода сама.
Пиша с главни букви да се чете по-лесно..не повишавам тон..🧐

# 28
  • Мнения: 25 610
Добре де, ако съдя по написаното, изглежда да си интелигентна жена най-малкото.

Майтапиш се, нали?

# 29
  • Мнения: 18 298
"М" изглежда по-безобиден от настоящия ти, най-много да ти изневери, а агресивен и пиян може да те пребие. Expressionless

# 30
  • Мнения: 7 409
Темата по - подхожда да се казва " Между любовта и глупостта." Разум не видях, хеле пък толкова години. Правила си доста компромиси и щом нищо не се променя....беж със 200.
От мъж женкар и пияница, хубаво няма да видиш.

Ма то, няма място за дилема ,бе.

# 31
  • Мнения: 1 033
Няма защо да питаш, за съвет. Докато човек сам не си счупи главата не слуша НИКОГО. Иначе баща ти, ти е дал съвета, единственният мъж, който ще те обича винаги.

# 32
  • Мнения: X
Искам да съм с него, искам да се боря за него, заради него.
"
"

Знаеш ли по-какво се различава истинската любов от "драма Куин"? За нея няма нужда да се бориш, не и с човека когото обичаш. С другите може, но с него просто няма за какво. Върни се при този като искаш, и за мен женкар е по-добре от избухлив турчин пияница, но не прави деца. Защото ще им съсипеш живота. Изживей си страстта и като ти мине сърбежа, си намери човек, който наистина ще те обича и уважава. По разсъжденията ти още вятър те вее на бял кон, в което няма нищо лошо, носи се по вятъра, но остави сериозните решения за други времена. И не подписвай брак, ходенето е много скъпо хоби и рискуваш да се окажеш овъртолена в заеми, които ти ще трябва да плащаш.

# 33
  • Мнения: 18
Добре де, ако съдя по написаното, изглежда да си интелигентна жена най-малкото.

Майтапиш се, нали?

Защо? Нискоинтелигентна ти изглеждам ли? Защото сега навлизам в живота и се опитвам да взема правилното решение? Знаех си,  че тук ще има нападки и все пак реших да чуя мнения на различни хора,  обидите и тези иронизиращи въпроси - " Майтапиш се,  нали? " Може да  ги използвате вкъщи. Със здраве😘

# 34
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Има изблици на ярост и пиенето му е МНОГО, МНОГО лошо. Но не ми изневерява и не ме предава.
Изневерите са временни и намаляват с времето, но пиянството е за цял живот и става все по-зле ¯\_(ツ)_/¯ От друга страна гледам че основното ти изискване е мъж, който да ти вдига адреналина, ами съберете се пак с онзи първия, в един момент ще свършат мераклийките в обкръжението му и няма да има с кого да изневерява. Пък и като го обичаш толкова много остави го да си има неговите забежки, щом го правят щастлив, пък за тебе каквото остане. Явно той е голям мъж, има по малко за всички желаещи 😁А и да ти изневерява е по-малка болка от това да те бие този дето имал изблици на ярост и много, много лошо пиянство.

# 35
  • Мнения: 7 409
Ефибуш,  кажи че се майтапиш. Ша се гръмна, честно.
Авторке  за теб нормален мъж няма ли? Поне една идея по - нормален и поносим., щото аз твоя да съм го закопала в градината отдавна.
Камо ли да обичам такъв.

# 36
  • Мнения: 4 505
Една жена трябва да се уважава. Изборите й трябва да се вземат на база уважението към себе си. Това е една от причините да съм против да се правят деца без взаимни любов и уважение между двамата родители. Това е основата върху която ще се гради личността. Но никой не си избира родителите. Нищо против твоите, авторке, не ги познавам. Принципно говоря. Млада си, живота ще те ошлайфа. Не се гневи на бг мамите. Всяка говори изхождайки от опита си. С гняв и агресия нищо добро няма да постигнеш. А и ще те изяде отвътре.
Аз не бих била с никой от тези двамата. Мъж, който пие, ще започне да бие, особено ако алкохола изкарва агресията от него. Детството ми мина така, ами не е най-приятното изживяване на света. Носи много травми, които трудно се лекуват. Влияе на живота и решенията. Мъж, който ми изневерява не ме уважава и няма място в живота ми.
Поучи се от опита на по-големите и на препатилите.

# 37
  • Мнения: 21 450
Аз гласувам за М.
Някак ми се вижда по -безобидно да ходи с миндили, отколкото яростен пияница.

А най добре, авторке, да се опиташ да излезеш от тази среда, в която е обичайно от девети клас да въртите любов с разни боклуци.
.

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Имаш ниски критерии при избор на мъж.
Вдигни летвата.
Покажи достойнство и себеуважение.

# 39
  • Мнения: 25 610
Защо? Нискоинтелигентна ти изглеждам ли? Защото сега навлизам в живота и се опитвам да взема правилното решение? Знаех си,  че тук ще има нападки и все пак реших да чуя мнения на различни хора,  обидите и тези иронизиращи въпроси - " Майтапиш се,  нали? " Може да  ги използвате вкъщи. Със здраве😘

Не съм те виждала и не мога да коментирам как изглеждаш. Но чета какво и как пишеш, също и тона ти, с който комуникираш с непознати хора, които се опитват да ти помогнат.

А по въпроса за интелигентността – интелигентният човек не настъпва два пъти една и съща мотика. А ти не само я настъпваш много пъти, но и се чудиш дали да не настъпиш още една, за разнообразие.
Ами... Изводите си ги направи сама.
А това, че едната я наричаш сърце, а другата – разум, не променя факта, че и от двете много ще те боли. Но пък щом болката ти харесва... Твоя си работа.

# 40
  • Мнения: 156
Позволявам си да отговоря на авторката, защото ми направи впечатление, че на 25 "сега прохожда в живота". Авторке, аз съм на 24- по-малка съм с една година, но вече поне от няколко години съм наясно какво търся от живота. Имам сериозна връзка с човек, с когото за 2 години сме се карали 3/4 пъти, имаме си доверие, имаме ЕДНАКВИ приоритети в живота, ценим едни и същи неща. Той е по-малък от мен Simple Smile)), тоест и при мъжете възрастта не е фактор за изграждане на адекватен характер. Ако момчето е свястно, няма значение на колко години е, от кога се познавате и прочие. Стабилните връзки не се основават на "пламенна любов", а на доверие, взаимно уважение и разбирателство, не че любов няма. Но ти май бъркаш любов и страст/желание. Ти нямаш такава нито с единия, нито с втория. Това, което "М" сега се опитва да направи, е да те привика обратно, защото знае, че ти ще се вържеш отново. На теб ти се иска той да се е променил, да е осъзнал стойността ти и прочие. Но това няма как да се случи, при положение че ти не си я осъзнала, щом още се занимаваш с такива типове. Иска ти се да живееш в приказка, в която принцът след всичките "премеждия"/ с другите жени/ накрая е осъзнал, че ти си единствената.Съжалявам, но в това може и да вярваш на 16/и аз вярвах тогава/, но на 25 -цяло десетилетие след това на първо място трябва да имаш  лично достойнство и да не позволяваш на разни типове да те третират като вещ/резервен вариант. Моите размисли по темата, ако искаш не ги приемай Simple Smile

# 41
  • Мнения: 17
Ясна случка, доста жени са я изживели и само да кажа слушай разума,защото сърцето е до време..... мани ги и двамата,живота е кратък времето минава бързо. И двамата са грешка. Ако искаш счупи си хубаво главата ама незабравимо, после станала си на 30... нищо няма да е същото

# 42
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Ще бъда кратка без да коментирам нивото ти. С курвар се живее, с насилник и пияница- не!

# 43
  • Мнения: 6 134
Не знам до колко такива потресаващи избори в личния живот са показател за интелигентност, щото съм виждал подобно положение при изключително интелигентни момичета. А и ако беше показател това, програмистите щяха да са най оправните в отношенията с жените. Обаче всички знаем това дали е така. По скоро проблема е в липсата на воля и трезва оценка на ситуацията плюс самозаблуди, че всичко е така, както им се иска. Демек той ще се промени като му родя едно две деца и подобни.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 098
Емоционална интелигентност се нарича и липсва, да.

# 45
  • Мнения: X
Добре де, ако съдя по написаното, изглежда да си интелигентна жена най-малкото.

Майтапиш се, нали?
защо да се майтапя? Пише грамотно що годе най-малкото?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 783
G-ca Dimitrova, те съвети добри са ти дали - не ти трябва никой от споменатите мъже. Ще си попилееш живота с кой да е от тях. Ако добре помня, имаш примера с майка си и нейния кофти приятел, тъй че пиещия и биещ въобще трябва да е вън от картинката. Другият, дето опрашва всичко що мърда, никога няма да те види като жената с главна буква, тъй че и той не ти трябва.
25 е време да си изяснила какво искаш за себе си, след гаджетата. Успех, макар че не съм оптимист, заради хъса, с който скачаш на потребителите, които не са на твоята вълна.

Последна редакция: сб, 13 ное 2021, 20:29 от plqsak

# 47
  • Мнения: 25 610
защо да се майтапя? Пише грамотно що годе най-малкото?

Ясно, бъзикаш се. Simple Smile
Недей, грамотността няма значение в случая. Друг е проблемът.

# 48
  • Мнения: 2 570
На авторката нищо няма да й помогне. Ще стигне до своите истини, ще чупи глава много пъти, пак няма да се поучи, но поне ще натрупа житейски опит.

# 49
  • Мнения: 6 134
....и ремаркета.

# 50
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Това от жена ли е??"Браво" за арогантността!

# 51
  • Мнения: 7 409
Е, опитът си е опит, макар и болезнен.

# 52
  • Мнения: 6 134
Не е от жена. Истината обаче е болезнена понякога.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Мъже със зависимости-алкохол,наркотици,хазарт,мъже склонни към насилие,към изневери не стават нито за сериозна връзка ,нито за семейство.

# 54
  • Мнения: 3 726
Не е от жена. Истината обаче е болезнена понякога.
Болезнената част ми убягва. Кое е болезнено, да имаш "ремарке"? Или да изгубиш някой безценен, защото не умее/не желае да влачи ремарке?

# 55
  • Мнения: 270
Г-це Димитрова, аз Ви съветвам да приемете предложението на бившия - съберете се и си направете деца. Да вярно, че е изневерявал и каквото кажел това искал да става (тоест не те е еб*#ал за нищо), но все пак важното е, че ти го обичаш и че в твоите очи той е перфектен - всичко му идвало отръки, красив и всичко останало.
Но! Решиш ли да се върнеш при него наистина, гледай да е по-скоро, че току виж си взела да излизаш навън и да се срещаш с други млади хора и осъзнаеш, че бившия ти съвсем не е толкова перфектен.

# 56
  • Мнения: 12 770
За сега добро момченце, което да те гледа, не си намерила.
Сегашния го зарежи и не давай  да припари  до теб.
И се събери с изневеряващия. Не пие, не бие - какво повече. Искаш него - ами вземете се, щом и той те  иска.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Здравейте! Вече съм в безизходица и искам просто мнение от вас тук. На 25 години съм, когато бях на 16 се запознах с НЕГО - "М". Връзката ни продължи 7 години. В първите 2 години всичко беше страхотно и в останалите 5 борба между двама ни. Не съм Дева Мария,така е! Но държах на този човек и изпитах най- силните чувства и правех и невъзможните неща, понякога се чудех как е възможно да го обичам толкова. Проблемът идва от това( на първо място) , че той си е женкар, не знам дали е наследствено ( понеже баща му е такъв ) или той просто си е такъв . Изневеряваше ми както си трябва - и тук ще дойде момента, в който всички ще кажат " ама ти защо прощаваш ? и защо търпиш ? ". Ми така съм преценила, така съм искала. Обичах го с всяко кътче в душата си ( и все още го ) Борех се със себе си, защото е адски трудно да обичаш, когато се случват тези неща. Отделно е голям характер, каквото каже това е, няма второ мнение. И така през годините се разделяхме, събирахме, докато накрая не ми кипна, защото тръгна с един миндил, който беше в нашата компания! И това е разказ много на кратко. Вече уж всичко свърши, мина ми лек по лек болката по него. Намерих друг човек, беше вълнуващо, страстно  и приличаше на ново начало, НО НЕ! Разделихме се. Моят " М" си намери също приятелка и аз си намерих ново гадже ( с което съм и днес ). " М " се разделя с неговата приятелка слеед 1 годишна връзка ( през всичкото това време, ние поддържаме контакт ) и започва да ме търси стабилно. " Обичам те", " Не съм осъзнавал какво имам ", "Искам да се оженим, да имаме деца "... и така от тук започва моята главоблъсканица между сърцето и разума. Аз, че съм наивна - навина съм, но знам, че той няма да се промени и да живеем в хармония. Знам, че ще е трудно. ЗАБРАВИХ ДА КАЖА - ОСвен във връзката ни, той е страхотен човек, приятел.. харесван от всички. Умен е, красив, всичко с което се захване просто му върви отръки.
Искам да съм с него, искам да се боря за него, заради него. Никой не може да е като него. Искам децата ми да са от него, да мина под олтара с него и да изживея целия си живот с него. ОБАЧЕ ме е страх от неговите постъпки, ще мога ли да се справя с всичко това. Баща ми казва намери си добро момченце да си те гледа, сегашния ми приятел е такъв ( естесвено има доста неща и при него, които не бих могла да ги изтърпя, ако имаме по - сериозни отношения.) Първо в турчин, окей няма значение, ако човекът е добър. Има изблици на ярост и пиенето му е МНОГО, МНОГО лошо. Но не ми изневерява и не ме предава. Чува ме,когато говоря и когато искам нещо, съобразява се, а " М" по- скоро не. НО НЕ Е НЕГО, просто не е. Само с " М " съм се чувствала сякаш наистина живея, без значение какво се случва, там съм оставила сърце и душа, обожавам родителите му, обожавам него. КАКВО ДА ПРАВЯ ? Да избера живот в който ще живея спокойно, но някак без любов, тръпка и страст ( дори да намеря друг, нали знаете.. усещаш сии, че това е любовта ти.) или да избера риска и да се хвърля отново там където ме води сърцето ? От ряздялата ни минават години вече, но " не се гаси, туй що не гасне " ... Има хора, които са избрали първия вариант и цял живот милуват по голямата си любов. Има и хора, които са избрали втория и после са съжалявали. Всичко може да се случи, мисълта ми е ... да рискувам ли и да послушам сърцето, защото знам, че иначе цял живот ще съжалявам, ако не го направя. Но ще успея ли да се справя с такъв човек... Има ли хора, които са попадали в подобна ситуация ?
"
"

Ти си изключително наивна и голям карък. Друго няма какво да кажа.

# 58
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Избери К.

# 59
  • Мнения: 282
Авторке, позволих си да прегледам предишните ти мнения и смятам, че нещата са свързани. Ако продължаваш да избираш токсични мъже, един ден твоите деца ще страдат съвсем като теб и братчето ти в ситуацията с майка ти и нейните токсични избори. Те ще се опитват да те спасяват, а ти няма да искаш да бъдеш спасена, защото ще си заслепена от емоционалната си зависимост към някакъв боклук. Не знам как не го виждаш, твоето инатливо влечение към "М" е като това на майка ти към "К".

Трагично е и ситуацията ти е тежка, въобще не е до разум или сърце, този или онзи. Разбирам, че силно те тегли, но част от причината е семейният ти модел, въобще не е от огромна любов, а от огромна съзависимост. Мисля, че е добре да помислиш за психотерапия, защото е видно, че майка ти не е била способна да те научи на самосъхранение и самоуважение, а е критично важно да ги развиеш, за да не продължиш модела и да внесеш нови страдащи в него (деца).

Ако си продължиш, както ти е познато, цял живот ще се возиш на влакчето на емоции с големи амплитуди - ще имаш по някой щастлив момент, когато боклукът е в добро настроение и се е сетил, че много те обича и множество моменти на дъното. Според избора на боклук, може и животът ти да е застрашен в такива.

Ако избереш да потърсиш помощ, ще е дълго, неприятно и трудно да се измъкнеш от тази зависимост, защото, да, буквално си зависима към определен тип мъже. "М" е твоят метамфетамин. Но ще е инвестиция в живота ти и в този на потенциалните ти деца. Заслужаваш щастие и спокойствие, а и страстта съвсем не е техен антипод. Но трябва да си пренаредиш жичките, защото сега си вързана да се погубваш по нещастие + безпокойство + силна страст.

С добро го казвам, наистина положението ти е сериозно. Дано успееш да го видиш. Успех.

# 60
  • Мнения: 17
Аплодирам написаното от Вас 💛👍

Авторке, позволих си да прегледам предишните ти мнения и смятам, че нещата са свързани. Ако продължаваш да избираш токсични мъже, един ден твоите деца ще страдат съвсем като теб и братчето ти в ситуацията с майка ти и нейните токсични избори. Те ще се опитват да те спасяват, а ти няма да искаш да бъдеш спасена, защото ще си заслепена от емоционалната си зависимост към някакъв боклук. Не знам как не го виждаш, твоето инатливо влечение към "М" е като това на майка ти към "К".

Трагично е и ситуацията ти е тежка, въобще не е до разум или сърце, този или онзи. Разбирам, че силно те тегли, но част от причината е семейният ти модел, въобще не е от огромна любов, а от огромна съзависимост. Мисля, че е добре да помислиш за психотерапия, защото е видно, че майка ти не е била способна да те научи на самосъхранение и самоуважение, а е критично важно да ги развиеш, за да не продължиш модела и да внесеш нови страдащи в него (деца).

Ако си продължиш, както ти е познато, цял живот ще се возиш на влакчето на емоции с големи амплитуди - ще имаш по някой щастлив момент, когато боклукът е в добро настроение и се е сетил, че много те обича и множество моменти на дъното. Според избора на боклук, може и животът ти да е застрашен в такива.

Ако избереш да потърсиш помощ, ще е дълго, неприятно и трудно да се измъкнеш от тази зависимост, защото, да, буквално си зависима към определен тип мъже. "М" е твоят метамфетамин. Но ще е инвестиция в живота ти и в този на потенциалните ти деца. Заслужаваш щастие и спокойствие, а и страстта съвсем не е техен антипод. Но трябва да си пренаредиш жичките, защото сега си вързана да се погубваш по нещастие + безпокойство + силна страст.

С добро го казвам, наистина положението ти е сериозно. Дано успееш да го видиш. Успех.

# 61
  • Мнения: 3 323
Просто спри да търсиш боклуци. И аз като тебе все по такива залитах докато не прехвъллих 30 и просто си исках тишината и спокойствието след работа, а не поредният скандал с алкохолика "любовта на живота ми". Сама трябва да си кажеш, че заслужаваш нещо по-добро и автоматично ще спреш да привличаш боклуци - но за целта трябва да си вдигнеш високо летвата.

# 62
  • Мнения: 2 570
Всичко това са много хубави съвети, но, като си израснал в определена среда, с оформен манталитет и (липса на) критерии, е много трудно да видиш и да търсиш друго, по-добро.
Късмет й желая на авторката. Но не вярвам твърде в добрия й избор.

# 63
  • Мнения: 4 505
Ако авторката се осъзнае, че са и ниски критериите, самооценката и й влияе семейния модел, с много упорита работа и постоянството, с времето може да започне да търси по-добър партньор за себе си.
Казвам го като човек с ужасяващ семеен модел и залитал много по такива като нейните възлюбени. Ами започнах да работя върху себе си и смея да твърдя, че имам голям напредък.
Но тя авторката изчезна. Не знам дали чете нашите изказвания.

# 64
  • Мнения: 282
Смятам, че всеки има шанс да подобри ситуацията си, докато е жив и заради това си струва да опитва. Дори и да не успее изцяло да изправи кривините, може да е много по-добре, отколкото ако въобще не поеме по този път.

Скрит текст:
Не е супер драматично, но моят компас за мъже също е леко счупен. Израснах, без да усещам безусловна любов, тя винаги трябваше да се заслужи и беше за кратко. Върлуваха краен песимизъм, висока и безпощадна критика, имаше и алкохолизъм (без криминални крайности), а аз бях свръхчувствително дете. В резултат на това една част от мен заякна (да разчитам на себе си и да се справям сама), но друга беше посмачкана. Отдавна вече не виня родителите си, защото разполагам с цялата информация, която ми беше нужна да осъзная, че те са направили най-доброто спрямо техните кривини. Отдавна отговорността е моя. Но все още привличането ми към мъже, готови да ми дадат безусловната си любов, е нестабилно - понякога го имам, понякога го губя.

След 30 спокойствието също ми стана първи приоритет. Знам върху коя тема имам още работа и не се забърквам сляпо в ситуации, които биха ме върнали крачки назад. Или в такива, в които виждам, че е въпрос на време да саботирам и нараня някого. Спрямо други хора съм назад. Спрямо откъде идвам, нещата са в пъти по-добри. Живот.

# 65
  • Мнения: X
Ох, за съжаление подобни погрешни избори могат да ти провалят целия живот. Жалко, че малко жени го осъзнават навреме. И не разбирам каква е идеята да бързаш да се омъжваш точно за някого от двамата? Има нормални и свестни мъже, не са само тези.

Мога да ти дам пример как би се развил животът ти с тези индивиди. Избираш "любовта", омъжваш се, раждаш дете. И някъде междувременно твоят хубостник се връща към себе си и започва отвреме навреме да си кръшка. Ти ставаш скучната майка, която е надебеляла и по цял ден сменя памперси. И той започва да си търси поводи да отсъства от дома, да си гали мъжкото его с жени, докато ти стоиш у дома с бебе и проклинаш съдбата си. В зависимост колко можеш да търпиш, или му раждаш второ за да "стабилизирате" отношенията си, или не стигаш до там и се изнасяш с детето. Накрая оставаш да отглеждаш сама детето/децата, докато той си ходи по женички и не плаща издръжка.

Вторият вариант, избираш "разума" (което в твоя случай далеч не е разум), създаваш семейство, раждаш деца. Човекът, обаче, започва все по-често да пие, става агресивен, започва и да ти посяга. Започва да се прибира късно пиян, детето расте в агресия и алкохолизъм. Накрая напускаш, гледаш си детето сама, той не плаща издръжка.

Тези филми сме ги гледали много. Има ли сериозни червени лампи в началото, семейство с такъв човек не се създава. Когато дойде истинския живот и ангажименти, тогава всички тези малки червени лампички стават голям червен светофар и повечето жени в тази ситуация си мислят "как можах да пренебрегна сигналите и да стигна дотук".

# 66
  • Мнения: 18
Ако авторката се осъзнае, че са и ниски критериите, самооценката и й влияе семейния модел, с много упорита работа и постоянството, с времето може да започне да търси по-добър партньор за себе си.
Казвам го като човек с ужасяващ семеен модел и залитал много по такива като нейните възлюбени. Ами започнах да работя върху себе си и смея да твърдя, че имам голям напредък.
Но тя авторката изчезна. Не знам дали чете нашите изказвания.

Да. Чета всичко! Повечето хора ме нападат или реагират подигравателно и реших,  че няма да отговарям. Знам,  че в корена на всичко стои семейството ми. И ми се иска да беше толкова лесно,  колкото звучи.. Вдигам летвата,  намирам свествен мъж на ъгъла и всичко е страхотно. Но съм изгубена не само в любовните си отношения,  целия ми живот тръгна така,  когато останах на 14 години сама. Всеки човек е различен,  аз не знам как да поправя себе си, така както биха го направили други хора. Все си мисля, че времето минава и ако до сега не съм срещнала нормален човек,  това няма и да се случи. И каква е гаранцията,  че " добрият" няма да се окаже по-лош от всички. Толкова въпроси и " филми" се въртят в главата ми с всеки изминал ден и това ме натоварва адски много.

# 67
  • Мнения: 5 230
Никой не твърди, че е бързо и лесно да се промениш. Напротив, това е дълъг, изморителен и болезнен процес. Няма гаранция, че изобщо ще успееш, но поне опитай, дължиш го на себе си.

# 68
  • Мнения: 3 323
Не трябва да се поправяш. Никой не говори за това, а просто да си кажеш че заслужаваш нещо по-добро. Така няма да правиш компромиси с разни идиоти и ще си тръгваш когато се държат кофти с теб. Не си само ти - писах ти, че и аз цял живот на такива глупаци попадах докато не ти казах, че няма да се задоволявам с огризките.

# 69
  • Мнения: 4 505
Не е лесно, напротив, изключително трудно е. Вдигането на самооценката е дълъг и трънлив процес. И ако някой ти каже, че ще стане за седмица, месец, два, не му вярвай. Ти казваш, че хората те нападат, но всеки говори от собствената си камбанария. Едни са израснали в прекрасни семейства, получавали са безусловна любов.  На други семейния модел не е бил добър, но са работили върху себе си. Трети са забравили, че и на тях някога се е случило нещо подобно и т.н. Хора всякакви. Различни сме. Някои са по-остри в изказванията си, други по-умерени. Опитай се да се абстрахираш от емоциите, представи си, че говорят за друг човек и виж нещата отстрани, струват ли ти се правилни.
Бих препоръчала да започнеш работа с психолог. Той ще ти помогне да елиминираш до някаква степен семейния модел. Ще те води, ще те напътства, ще дава упражнения.

# 70
  • Мнения: 1 633
И ми се иска да беше толкова лесно,  колкото звучи..

Ами то не звучи лесно. Но пък лесното е да се плъзнеш по сценария на _Anna-Maria_.
Ще се самосъжаляваш след време, но ще продължиш да се самооправдаваш, че другото е много сложно, а ти винаги си била в тази ситуация и т.н. и т.н....

Ти поиска "страничен" съвет и за това беше права - отстрани гледната точка е различна. Но пък винаги можеш да си измислиш оправдание сама за себе си да не направиш нищо различно от това, което правиш в момента.

И защо смяташ, че ако не срещнеш Г-н Свестния зад ъгъла в следващите 24 часа, то живота ти ще отмине безвъзвратно?
На 25 години си! Тепърва те очаква Живота! А и в 21 век вече не е задължително да станеш майка до 25 годишна възраст. И на 40г можеш да родиш, ако решиш.
Но пък можеш да се "закопаеш" още утре с грешно решение "кой от двамата неподходящи за мене е по-малкото зло?“

# 71
  • Мнения: 13
Имах много сходна ситуация преди много години. Обичам мъжа си наистина, но със сигурност не е голямата ми любов. Така де аз последвах разума си и водя добър семеен живот. До преди 3 години често си задавах въпроса "Ами какво ако не бях избрала него?", но днес нямам съмнения, че съм направила правилния избор. Та така при теб обаче и двамата не са цвете за мирисане, но бих казала последвай сърцето.

# 72
  • Мнения: 282
Скрит текст:
Но съм изгубена не само в любовните си отношения,  целия ми живот тръгна така,  когато останах на 14 години сама. Всеки човек е различен,  аз не знам как да поправя себе си, така както биха го направили други хора.
Няма една работеща формула за всички, трябва да намериш твоята. На първо време ми хрумват следните стъпки (но не се чувствай ангажирана с тях):

- Ако на битово ниво все още живееш вътре в гадната ситуация, помисли за начини да се отделиш. Защо мисля, че е важно - за да ти даде първоначалното спокойствие да се фокусираш върху себе си вместо върху чуждите драми, които ти отвличат вниманието. Също, за да спре да бъде твоето "нормално", хората свикваме и с хубаво, и с лошо. Особено с лошото, понякога помага да поживеем в друга среда, за да видим, че то не е аксиома, че има и друг живот. Оттам и да поискаме по-добър живот за себе си.

- Ако разполагаш с финансов ресурс, потърси в мрежата специалисти и виж дали би искала да работиш с някого. Не бих давала препоръки, защото с кого ти е комфортно да работиш е нещо много индивидуално. Помисли дали има значение дали е мъж или жена. Прегледай специалисти, потърси техни достъпни ресурси - сайт, статии, участия някъде, отзиви. Дай си време да сортираш новата информация и, когато решиш, че някой ти допада - свържи се с него.
Скрит текст:
Само пример - за себе си след периода на личното ми проучване, установих, че искам да работя с юнгиански психотерапевт и си избрах от регистрираните към Българско общество по аналитична психология.
Във форума има тема за консултации с Людмил Стефанов, би могла накратко да опишеш какво те мъчи и да помолиш да те ориентира накъде да се насочиш. Или, ако нямаш големи финансови възможности, да попиташ къде да потърсиш по-достъпна помощ на първо време.

- Започни да четеш/гледаш ресурси по темите, които представляват страдание за теб. Струва ми се, че на първо време е добре да се запознаеш с това какво е съзависимост. Но, ако има и други тенденции в любовните ти взаимоотношения, потърси информация и за тях. На мен ми беше полезна книгата "Райският проект. В търсене на Магическия Друг." на Джеймс Холис - смятам, че е написана на сравнително достъпен език. Преписвам резюмето ѝ в скрит текст:
Скрит текст:
Книгата представлява есе върху психодинамиката на връзките. Целта ѝ е евристична, да провокира мисълта и отговора, и да послужи като един вид коректив на широкоразпространените фантазии за връзките, с които е пренаситена нашата култура. Тя не е замислена като практически наръчник за това да как да поправим една връзка. По-скоро е опит да предизвика по-дълбок размисъл върху природата на връзката, да се отправи предизвикателство към по-голямата лична отговорност във връзките и да вдъхнови желанието за лично израстване, като противодейства на илюзията за спасение чрез другите.

- Помисли кои дейности ти носят радост и не зависят от друг. Филм, разходка, спорт, четене, писане, рисуване, свирене, ... Опитай да си доставяш повече радост.

Последно - на твое място не бих споделяла повече подробности от живота си тук. Във форума не сме специалисти, а външна гледна точка/критика от обикновени хора може да се приеме добре, само когато човек е стабилен. В противен случай има шанс да набереш допълнителна горчилка, от която не мисля, че имаш нужда.

Успех, момиче. В идеална възраст си да започнеш да се грижиш с любов за себе си. Всяка възраст е идеална за това.

Последна редакция: чт, 18 ное 2021, 16:25 от JoyfulCompany

# 73
  • Мнения: 18
Скрит текст:
Но съм изгубена не само в любовните си отношения,  целия ми живот тръгна така,  когато останах на 14 години сама. Всеки човек е различен,  аз не знам как да поправя себе си, така както биха го направили други хора.
Няма една работеща формула за всички, трябва да намериш твоята. На първо време ми хрумват следните стъпки (но не се чувствай ангажирана с тях):

- Ако на битово ниво все още живееш вътре в гадната ситуация, помисли за начини да се отделиш. Защо мисля, че е важно - за да ти даде първоначалното спокойствие да се фокусираш върху себе си вместо върху чуждите драми, които ти отвличат вниманието. Също, за да спре да бъде твоето "нормално", хората свикваме и с хубаво, и с лошо. Особено с лошото, понякога помага да поживеем в друга среда, за да видим, че то не е аксиома, че има и друг живот. Оттам и да поискаме по-добър живот за себе си.

- Ако разполагаш с финансов ресурс, потърси в мрежата специалисти и виж дали би искала да работиш с някого. Не бих давала препоръки, защото с кого ти е комфортно да работиш е нещо много индивидуално. Помисли дали има значение дали е мъж или жена. Прегледай специалисти, потърси техни достъпни ресурси - сайт, статии, участия някъде, отзиви. Дай си време да сортираш новата информация и, когато решиш, че някой ти допада - свържи се с него.
Скрит текст:
Само пример - за себе си след периода на личното ми проучване, установих, че искам да работя с юнгиански психотерапевт и си избрах от регистрираните към Българско общество по аналитична психология.
Във форума има тема за консултации с Людмил Стефанов, би могла накратко да опишеш какво те мъчи и да помолиш да те ориентира накъде да се насочиш. Или, ако нямаш големи финансови възможности, да попиташ къде да потърсиш по-достъпна помощ на първо време.

- Започни да четеш/гледаш ресурси по темите, които представляват страдание за теб. Струва ми се, че на първо време е добре да се запознаеш с това какво е съзависимост. Но, ако има и други тенденции в любовните ти взаимоотношения, потърси информация и за тях. На мен ми беше полезна книгата "Райският проект. В търсене на Магическия Друг." на Джеймс Холис - смятам, че е написана на сравнително достъпен език. Преписвам резюмето ѝ в скрит текст:
Скрит текст:
Книгата представлява есе върху психодинамиката на връзките. Целта ѝ е евристична, да провокира мисълта и отговора, и да послужи като един вид коректив на широкоразпространените фантазии за връзките, с които е пренаситена нашата култура. Тя не е замислена като практически наръчник за това да как да поправим една връзка. По-скоро е опит да предизвика по-дълбок размисъл върху природата на връзката, да се отправи предизвикателство към по-голямата лична отговорност във връзките и да вдъхнови желанието за лично израстване, като противодейства на илюзията за спасение чрез другите.
- Помисли кои дейности ти носят радост и не зависят от друг. Филм, разходка, спорт, четене, писане, рисуване, свирене, ... Опитай да си доставяш повече радост.

Последно - на твое място не бих споделяла повече подробности от живота си тук. Във форума не сме специалисти, а външна гледна точка/критика от обикновени хора може да приеме добре, само когато човек е стабилен. В противен случай има шанс да набереш допълнителна горчилка, от която не мисля, че имаш нужда.

Успех, момиче. В идеална възраст си да започнеш да се грижиш с любов за себе си. Всяка възраст е идеална за това.

 Благодаря за страхотните съвети и коментари! ❤

# 74
  • Мнения: 21 450
Ако авторката се осъзнае, че са и ниски критериите, самооценката и й влияе семейния модел, с много упорита работа и постоянството, с времето може да започне да търси по-добър партньор за себе си.
Казвам го като човек с ужасяващ семеен модел и залитал много по такива като нейните възлюбени. Ами започнах да работя върху себе си и смея да твърдя, че имам голям напредък.
Но тя авторката изчезна. Не знам дали чете нашите изказвания.

Да. Чета всичко! Повечето хора ме нападат или реагират подигравателно и реших,  че няма да отговарям. Знам,  че в корена на всичко стои семейството ми. И ми се иска да беше толкова лесно,  колкото звучи.. Вдигам летвата,  намирам свествен мъж на ъгъла и всичко е страхотно. Но съм изгубена не само в любовните си отношения,  целия ми живот тръгна така,  когато останах на 14 години сама. Всеки човек е различен,  аз не знам как да поправя себе си, така както биха го направили други хора. Все си мисля, че времето минава и ако до сега не съм срещнала нормален човек,  това няма и да се случи. И каква е гаранцията,  че " добрият" няма да се окаже по-лош от всички. Толкова въпроси и " филми" се въртят в главата ми с всеки изминал ден и това ме натоварва адски много.

Сигурна съм, че дори шеговитите  коментари не са написани с лошо чувство. Така че не се огорчавай.  Ти си млада и животът е пред теб, лошите ти избори могат да останат назад и да имаш хубав живот. Не е задължително всичко в животът ти на този етап да е свързано с мъж, особено щом средата ти не предлага нищо по-добро от хубостници като тези двамата.
Имаш ли добро образование, работа, собствен(самостоятелен) дом? Тези неща ще ти дадат сигурност и самочувствие, за да не си зависима от никой мъж. Постави си цели в тази насока и ще му дойде времето и за качествен партньор.
Дали са ти и много хубави съвети за профеионална помощ,.

Успех и по-спокойно, няма да останеш самотна, не бързай да се хвърляш във връзки, които е видно, че не ти носят нищо добро.

# 75
  • Мнения: 1 106
И аз съм сигурна, че никой няма никакво намерение да те огорчи с коментарите си! Всички споделяме мнение и опит.
Аз имам подобна история като твоята. С лош семеен модел. Бях с мъж женкар, 3 години, търпях го, и мислех, че е "любовта". После се хванах с пиянде, което ценеше семейството и верността и ми се видя по-стабилен. Обещаващ да спре да пие, да се окаже от компаниите и да градим стабилно. Нооо никой от нищо не се отказва!
Сега съм над 35г. с прекрасен мъж до себе си и дете, което не го харесва, защото защитава пияндето, понеже му е баща.
Изводът - всеки някой ден ще си сърба попарата, защото не е направил(или не е могъл) правилния избор. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт