Положителен тест, а отсъствие на бременност

  • 3 228
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте,
Последния МЦ - 12септ.
В периода от 17септ.-08окт. правихме опити за бебе. На 12окт. правих уринен тест - положителен. На 15окт. прокървях, посетих гинеколог - не потвърди бременност. Правих ЧХГ - 31,3 след 48ч. беше 62.9. Отидох в Майчин дом на преглед - виждаше нещо в левия яйчник, било неубедително. След 7 дни проследих, нещото нараснало с 3мм между матката и десния яйчник. Акушера каза ако сега направя тест и имам положителен резулатат трябва да вляза в болница. Направих положителен но отново бледа черта. Бях в овулация и правихме отново опит.
Отидох в Шейново отново не видяха нищо, отново кръвен тест - положителен 114,16 след 48ч. обаче 126.99 при прегледа нещото от 3мм се оказа киста. От 4ноем до 11ноем пия дуфастон 3пъти на ден. При силните болки втория ден смятам че кистата се спука. Но кървене продължава, оскъдно но вече 30-ти ден. Какво да правя, при първия ми месец за опит и това чудо?

# 1
  • Мнения: 6
Най-важното е да държиш главата си вдигната и да не се отказвате, това ще отмине и с още опити ще се получи това за което мечтаете. Бъди силна! Успех!

# 2
  • Мнения: 13 488
Отиди на лекар. Кървиш от 30 дни, но си се фокусирала само върху това как да забременееш. В момента имаш друг проблем на дневен ред. Успех.

# 3
  • Мнения: 4 839
Ама как така сте била с положителен тест за бременност и сте била в овулация и сте правили опити? Много е объркано всичко.
Намерете добър лекар, на мен нещо не ми звучи нормално, много бавно нарастващо ЧХГ, болки, кървене - може да е извънматочна бременност, това е животозастрашаващо състояние.

# 4
  • Мнения: 28
На 25окт. бях на преглед не виждат бременност а казаха че съм в овулация и въпреки кървенето което е оскъдно направихме опит. А първия положителен тест уринен ми е на 12окт. а първия кръвен на 15окт.

Ама как така сте била с положителен тест за бременност и сте била в овулация и сте правили опити? Много е объркано всичко.
Намерете добър лекар, на мен нещо не ми звучи нормално, много бавно нарастващо ЧХГ, болки, кървене - може да е извънматочна бременност, това е животозастрашаващо състояние.
На 25окт. бях на преглед не виждат бременност а казаха че съм в овулация и въпреки кървенето което е оскъдно направихме опит. А първия положителен тест уринен ми е на 12окт. а първия кръвен на 15окт.

# 5
  • Мнения: 4 839
Когато има бременност, овулация няма.
Или не сте разбрали правилно, или трябва да си смените лекаря.

# 6
  • Мнения: 28
Когато има бременност, овулация няма.
Или не сте разбрали правилно, или трябва да си смените лекаря.

# 7
  • Мнения: 6 736
Киста не може да даде положителен тест за бременност. Нещото, което наричат киста да не е извънматочна бременност? Имате ли болки?

# 8
  • Мнения: 28
Не нямам болки


Киста не може да даде положителен тест за бременност. Нещото, което наричат киста да не е извънматочна бременност? Имате ли болки?

# 9
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,
Последния МЦ - 12септ.
В периода от 17септ.-08окт. правихме опити за бебе. На 12окт. правих уринен тест - положителен. На 15окт. прокървях, посетих гинеколог - не потвърди бременност.
Скрит текст:
Правих ЧХГ - 31,3 след 48ч. беше 62.9. Отидох в Майчин дом на преглед - виждаше нещо в левия яйчник, било неубедително. След 7 дни проследих, нещото нараснало с 3мм между матката и десния яйчник. Акушера каза ако сега направя тест и имам положителен резулатат трябва да вляза в болница. Направих положителен но отново бледа черта. Бях в овулация и правихме отново опит.
Отидох в Шейново отново не видяха нищо, отново кръвен тест - положителен 114,16 след 48ч. обаче 126.99 при прегледа нещото от 3мм се оказа киста. От 4ноем до 11ноем пия дуфастон 3пъти на ден. При силните болки втория ден смятам че кистата се спука. Но кървене продължава, оскъдно но вече 30-ти ден. Какво да правя, при първия ми месец за опит и това чудо?
Значи правила си опити за последно окло 5-6 дена преди овулация и се чудиш защо не е станало? Кървиш от месец, а зор ти е бебе в момента?

# 10
  • Мнения: 4 839
Афродита, аз разбирам, че е бременна жената, има няколко положителни кръвни теста. Въпросът е, че не изглежда да се развиват добре нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз имам едно предположение, но не е хубаво и затова не го пиша. Дали кървенето е от това което си мисля само лекар би установил.

# 12
  • Мнения: 4 839
Ами те лекарите дотук нищо не са установили май. Има 4 положителни кръвни теста, които не нарастват достатъчно, казали  са й, че има киста, казали са й, че ще трябва да влезе в болница, обаче пък после била в овулация и правели опити, а имала кървене 30 дни.
Това е най-обърканият случай, който съм срещала тук, нищо не се връзва.

# 13
  • Мнения: 28
От 17септ до 8 октомври съм правила опити всеки ден. На 12окт. като всички нормални направих тест беше положителен. На 15окт прокървях и понеже това нещо 10 дни не спираше при прегледа казаха че съм в овулация и тъй като кървенето е толкова оскъдно направих пак опит. И от 5 ноемри от както почнах дуфастона не съм правила тестове защото аз си кървя. Оскъдно но кървя. Другия понеделник съм на преглед в Шейново.

И това е първия ми месец опит за бебе и ми се случва това объркващо нещо

Здравейте,
Последния МЦ - 12септ.
В периода от 17септ.-08окт. правихме опити за бебе. На 12окт. правих уринен тест - положителен. На 15окт. прокървях, посетих гинеколог - не потвърди бременност.
Скрит текст:
Правих ЧХГ - 31,3 след 48ч. беше 62.9. Отидох в Майчин дом на преглед - виждаше нещо в левия яйчник, било неубедително. След 7 дни проследих, нещото нараснало с 3мм между матката и десния яйчник. Акушера каза ако сега направя тест и имам положителен резулатат трябва да вляза в болница. Направих положителен но отново бледа черта. Бях в овулация и правихме отново опит.
Отидох в Шейново отново не видяха нищо, отново кръвен тест - положителен 114,16 след 48ч. обаче 126.99 при прегледа нещото от 3мм се оказа киста. От 4ноем до 11ноем пия дуфастон 3пъти на ден. При силните болки втория ден смятам че кистата се спука. Но кървене продължава, оскъдно но вече 30-ти ден. Какво да правя, при първия ми месец за опит и това чудо?
Значи правила си опити за последно окло 5-6 дена преди овулация и се чудиш защо не е станало? Кървиш от месец, а зор ти е бебе в момента?

Последна редакция: нд, 14 ное 2021, 16:30 от Maria97

# 14
  • Мнения: 4 839
Добре, де, нищо не казвате-  как така имате положителни тестове, пък имате овулация?
Тоест бременна сте, а имате овулация и правите опити?
Нали са ви казали при положителен тест, че трябва да влезете в болница? Защо не сте?
Не бих чакала до другия понеделник, бих отишла още утре на преглед при добър лекар.

Общи условия

Активация на акаунт