Мама с запушени канали на гърдите, помогнете!!!

  • 10 375
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 237
Bryonia- та не и ли е помогнала??? Тази 9 CH- аз я взимах на всеки 2 часа по 3 и още на другия ден ми текна отлично- а имах голяма бучка, зачервено и температура и не течеше, едвам бях изцедила 100г. за един час, за да дам на бебето и да видя дали и стига, но се оправих. Вече сме на 3,5 мес. и още се кърмим. И това е вариант- да се цеди и да давас шише. Имам приятелка, която още от родилното така дава и те вече са на 3,5 мес.

# 16
  • Мнения: 3 926
Сузи, много често татковците не успяват да пожънат успех, защото техниката на сукане е много сложна и това не е никак лесно.
Можеш ли точно да ми опишеш поведението на бебето при поставяне на гърда?

МОМИЧЕТА, НЯМА ЛИ НЯКОЯ ПО-ОПИТНА КЪРМАЧКА ОТ ВАРНА ДА ОТИДЕ ДА ПОГЛЕДНЕ???

# 17
  • Мнения: 8 917
Аз бях така - само цедене му е майката. Топли душове или компреси да се отворят каналите и цедене. Много ми помогна и помпата на Авент Peace

# 18
Galinche, тя я пие в ударни дози каза, че пие по 5 даже, така и казала акушерката. Вече втори ден я приема и каза, че самата кърма се е втечнила, но бучките не се махат. Тя мисли, че тези канали никога (под никога разбирайте 10-15 дни) не са се отваряли. Да се надяваме, че ще помогне хомеопатичното лекарство, все пак е 2-ри ден. Аз също се цедих 9-10 месеца, но при мен даже количеството на кърма се увеличаваше нищо, че бебо не сучеше. А при нея намалява  Cry Ей да ви кажа в днешно време лекарите хем казват кърмете (за което съм и аз за дългото кърмене даже се чувствам зле, че ще спирам) и хем ниакаква подкрепа към нея. Тя им казва, че не може да се изцеди и ги пита какво да прави. Те и казват ами спри кърмата, а после за да я спреш нали трябва да се изцедиш!? Като я е стиснала акушерката и кърмата почнала да излиза, но тя сама не успява да се изцеди ни с помпа ни на ръка.
Assinka, Незнам какво и е поведението когато ходих у тях тя спеше и не видях как се кърмят. Опитах да и покажа мои техники на цедене, аз стимулрах гърдите си с разтриване на зърното (имитирах натиска на венците на бебо) и при мен всичко беше ок, но женските гърди са различни, знам ли при нея какво може да стимулира изцеждането.  Thinking Пък и тоа цедене порочна работа е, но за децата на всичко сме готови само да са здрави.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 237
някои акушерки и доктори така стискат, че ти призлява, но това определено помага. Когато родих, на момичето в моята стая така и стиснаха едната гърда- много я заболя, но сега още и още от нея и тече по-добре. Аз освен Bryonia-a слагах горещи кърпи и стисках ли стисках- наръка,  един доктор, който пък стисна мен ми каза, че помпа няма да ми помогне за бучките- само на ръка. Слагах и една медена питка на бучката вечер. Омесен мед с брашно- да стане меко тесто и в/у една носна кърпа в сутиена- може и това да е помогнало. Дано да се оправи скоро!!!

# 20
  • Мнения: 3 926
Щом е успявала да цеди, значи каналите й все някога са били отпушени.
Явно момичето има подобен на моя проблем. Ако може да се нарече така де. Аз три месеца не можех нищичко да изцедя от гърдите си, дори няколко капки. Само че беба си сучеше и не съм имала бучки.
Има най-различни техники за цедене, но на първо време е важно да се разнесат бучките Thinking Ако може на личин да ми дадеш неин телефон... да я чуя, да ми разкаже... поне нещо да се опитаме да помогнем Grinning

# 21
Мисля, че няма да има против все пак ще я попитам и ще ти пиша на лични. Така може би ще е най добре след като и ти си имала подобен проблем. Защото аз като посредник може и да не предавам съвсем в детайли информацията. Благодаря ти за отзивчивостта!   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
Suzane, а ходила ли е на хирург? Мисля, че в такива случаи се ходи на такъв специалист. При положение, че бучките не се разнасят и няма начин да се цеди, не е ли по-добре да се отиде на специалист?! За антибиотика - той не е само за сваляне на температурата, ако беше така щяха да изписват само парацетамол. Антибиотикът е за овладяване на инфекцията. Поне аз така знам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 237
да- и аз се сетих, че сигурно антибиотика ми е помогнал, за да мине възпалението- всичко в комплекс- цеденето, хомеопатичното и антибиотика и се отпуших. Но за мой късмет водихме бебка на детски хирург точно тогава- за клизма и той ме погледна, стисна ме  еказа, че само това ще помогне- иначе щели да ме цепят !!

# 24
  • Мнения: 1 432
Много ,много моля да ме извините 4е се намесвам в темата така.В4ера то4но я прегледах ,но за жалост не мога да помогна със съвет.Най-странното е,4е сутринта се събудих с подута гърда,болезнена и за4ервена на място до подми6ницата Shocked.Пробвах,те4е си нормално,бебе си су4е без оплаквания.....Мислите ли 4е това е запу6ване на канал?!събота е ,утре е неделя,4ак в понеделник 6те отида на лекар и като ви 4ета се притесних от това вдигане на температура и взимане на антибиотици.......... ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 237
ами нормално е да се притесни човек- щом те боли и е зачервено, слагай горещи кърпи, разтривай и се поизцеди малко на ръка (помпите не помагат в случая). Щом няма температура е добре, гледай да се оправи това, а ако до понеделник си стои е добре да отидеш да те видят. Дори и да не е повод за притеснение, по-добре една напразна разходка до поликлиниката отколкото да се притесняваш.

# 26
  • Мнения: 1 440
Сега ви чета и виздам колко често срещани са тези запушвания..както докторите ми казваха половината жени страдали от тях, но сега си мисля: нали при инфекия не е добре да се слага топло? Знам че студеното помага, а как да се разбере дали е само запушване или сериозна инфекция? Защото на мен топлите компреси, цеденето, горещите душове и масажите до болка не ми помогнаха  newsm78 Антибиотика за разлика от това ме оправи...временно  Sad Веднъж инфекцията ми протичаше с Т', друг път без...направо не знам  #Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 750
Narina, аз слагах горещите компреси на подутото и зачервено място преди кърмене, за да потече по-лесно млякото. А след кърменето слагах студени (бучки лед в пликче и после увити в хавлиена кърпа). За през нощта съм слагала намачкани зелеви листа (само на болезненото място и без да покрива зърното). При мен това помогна и не се стигна до антибиотици.
Ето тук може да прочетеш повече: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

# 28
Преди не писах (защото това ми се струва твърде драстично), но в една книга, посветена на кърменето и проблемите свързани с него прочетох, че има случаи, в които каналът (каналите) са така запушени, че би трябвало да се пробият. Съветът в книгата беше да се отиде в специален медицински център за проблеми с кърменето, което уви не можем и да мечтаем тук да съществува. В тази връзка си мисля, че консултация с хирург е вариант за справяне с положението
Успех! И дано това да се размине

# 29
  • Мнения: 3 926
Аз утре ще звънна на момичето.
Въпросът с хирурга тук в България стои по много интересен начин. А именно - като отидеш на хирург първата приказка е "Спирай да кърмиш!" Няма хк-мък - кърменето е вредно и това си е Sad До сега не съм чула хирург да се е опитал да направи всичко възможно майката да продължи да кърми ако това не е било нейно желание, за което изрично е настоявала. ТА така Sad

Общи условия

Активация на акаунт