От нищо нещо

  • 18 551
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
Нарязва се сухият хляб на филии дебели колкото дебел женски пръст. На всяка една се изрязва дупка колкото да влезе едно яйце, когато го счупите в дупката. Сгорещявате олио в тигана и всяка филия запържвате от едната страна.

Щом стане златиста чуквате яйцето в дупката - то веднага се стяга и запечатва да не изтече.

Обръщате филията от другата страна , леко запържвате и...готово за ядене.

Така ОТ НИЩО НЕЩО...сервирайте с кетчуп, лютеница, лимонов сок...въобще каквото имате под ръка.


ДА ВИ Е СЛАДКО!!!!!!!!!!!!!

# 31
  • Мнения: 1 269
Здравейте!Аз чета редовно,ама не смея да се обаждам на фона на вашите чудесийки!И все пак и аз да кажа една манджа,която готвя днес и е от нищо-нещо  Yum
Задуших кисело зеле - 1 средно голяма зелка с олио,червен пипер,водичка и 1дафинов лист до омекване.Сварих картофи-10 средно големи,обелих ги и ги нарязах на кубчета.
В тава сложих зелето,картофите и 1 ч.чаша ориз.Посолих,поръсих черен пипер и добавих 3 ч.чаши топла вода и малко доматен сок.
Разбърках всичко и сложих да се пече на 200гр.Като стана готово направих заливка като за мусака:1 кофичка к.мляко+5 яйца+2с.л. брашно+щипка сол.Пеках до порозовяване.Поднася се нарязано на квадрати с кисело мляко.
Да ви е сладко! newsm64  Wine Glass

# 32
  • Мнения: 1 517
Цитат на: гостенката
Нарязва се сухият хляб на филии дебели колкото дебел женски пръст. На всяка една се изрязва дупка колкото да влезе едно яйце, когато го счупите в дупката. Сгорещявате олио в тигана и всяка филия запържвате от едната страна.

Щом стане златиста чуквате яйцето в дупката - то веднага се стяга и запечатва да не изтече.

Обръщате филията от другата страна , леко запържвате и...готово за ядене.

Така ОТ НИЩО НЕЩО...сервирайте с кетчуп, лютеница, лимонов сок...въобще каквото имате под ръка.


ДА ВИ Е СЛАДКО!!!!!!!!!!!!!

О, това си го правя редовно - знам го под името "американска закуска" и някои дни хапвам само това на обед, че става бързо и лесно, пък е вкусно...  Wink

# 33
Цитат на: petty
.."американска закуска" ...
А майка преди години му викаша "Студентски сандвич" и отгоре ги поръсваше с червен пипер като станеха Grinning

Общи условия

Активация на акаунт