Политиката в България

  • 555 390
  • 17 835
  •   1
Отговори
# 2 580
  • Мнения: 13 285
Нинова отрече всичко.

Ще рече човек, че е комунист на разпит.

Тя е Grinning

# 2 581
  • Мнения: 4 792
Това имах предвид, де. 😆

# 2 582
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Пу-пу, дано е вярно, че няма да е тя.

# 2 583
  • София
  • Мнения: 2 799
Като не я искате Корнелия за председател на НС, ще я направят вицепремиер 😕
Извива ръце яко госпожата.

# 2 584
  • Мнения: 2 465
Бойко е прочут с промяната на решенията си по няколко пъти на ден, но новите го бият отвсякъде. Цял ден Денков и Кацаров си играят на тука има, тука нема. Побъркаха децата на България, семействата им, учителите им. Денков сутринта каза "искам децата да тръгнат на училище от вторник". (И аз искам.) Кацаров отговаря: "Децата тръгват в понеделник! Опс, ама тестовете не стигат." Само за днес се завъртяха ен пъти. До понеделник луди ще станем! Да са ни честити и тези, еле пък, ако Денков остане министър в редовното правителство.

В цивилизованите страни досега щяха да са си хвърлили оставките и двамата!

# 2 585
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Кои са "новите"?
Денков и Кацаров са служебни министри. И съвсем не са нови, ако тях визираш.
Доколкото разбрах утре щяло да има проекто кабинет.

# 2 586
  • Мнения: 2 465
Кои са "новите"?
Денков и Кацаров са служебни министри. И съвсем не са нови, ако тях визираш.
Доколкото разбрах утре щяло да има проекто кабинет.

Визирам предимно Денков - той е третият в триото Петков-Василев-Денков. Гласят го за редовен министър на образованието.

# 2 587
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Аз съм далеч от образованието, от системата имам предвид, защото детето ми е голямо, но имам впечатление, че Денков е харесван като министър.
Може и да греша.

# 2 588
  • Мнения: 2 465
Аз съм далеч от образованието, от системата имам предвид, защото детето ми е голямо, но имам впечатление, че Денков е харесван като министър.
Може и да греша.

Не знам откъде са ти впечатленията за това харесване, но родителите му искат оставката. Няма качества за министър.

# 2 589
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз много харесвах Денков, впечатли ме, че остана като министър, а можеше да тръгне с двамата почтени.
Но се разочаровах.
Работата на държавниците е да предвиждат проблемите, да планират. А не все да са изненадани.
На 15 септ трябваше да се започне с тестване на децата. А не когато заболяемостта стана над 1000 те се сетиха за зелени сертификати. Пратиха децата по домовете, дискотеките останаха отворени.

Скрит текст:
Имам информация, че тестове има, но обществената поръчка е така изготвена, че да се изчака този, който трябва да ги внесе...  
Много неадекватно управление на здравната криза и организацията в образованието. Многооо.

# 2 590
  • Мнения: 3 652
Школото полудя днес, то не бяха декларации, то не бяха съгласия.  През пет минути дрънчи.
Кацаров и Денков си играят на въпреки и се чудят как да си направят мръсно. От цялата работа страдат децата.
В момента никой не знае кога и дали изобщо ще тръгнат на училище, кой има задължението да купува тестове, МОН или МЗ.

# 2 591
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Merri_An, къде това и при вас? Защото при нас в Пловдив няма. От близо два месеца детето ми си седи вкъщи. Вчера гледах, че родители от СМГ плащали тестове, за да могат децата им да ходят на училище. Родителите ли трябва да плащат? Ами който не може да си го позволи?
Едва намериха тестове за ученици от 1-4 клас. Другите - кучета ги яли. Вече трета година.
Сега пак ще почнете, ама и при Бойко така беше. Тези са в пъти по-зле от при Бойко.
Те можеха да са подготвени, а не изненадани. И с ваксинация и с тестване. Не създадоха условия, организация-наградиха си се за справяне с кризата и направиха едно голямо НИЩО. Tired Face

# 2 592
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Северозапад, при най-изпадналия електорат.
За момента има.
Но вероятно защото тук спечели ПП.
Заради това ще да е.

Друг е въпросът, че доста паралелки учат онлайн, не заради тестовете.
А заради родителите.
Но това е друга тема.

И ако и ти ще говориш с ние, вие и те, и ще приписваш някакви неказани неща за Бойко, Гойко и Стойко, които евентуално може би едва ли не ще кажеМ, то наистина няма как да стане дискусия.
Не сравнявам никой с нищо, коментирам настоящата ситуация, и то само на и за мястото, на което живея.

# 2 593
  • Мнения: 18 562
В момента четох за училище в Търново - почват в понеделник  присъствено.
Ами някъде не събират 50% съгласие за тестове ,не щат и  не щат да си дават ДНК родителите.Киро ще го продава в Али нещо си.
Че няма тестове за всички, но те са новост,  и ваксини нямаше като се почна пандемията.
И тези министри са  посочени за два месеца, по наша вина им се налага дългосрочни неща да правят.
Няма да са извънземни и следващите.
И стига с Бойко, ако сам не си проси, неговите провали са на друго място, ненакрадиха се, дори да не е доказуемо.Защото не намериха на пътя проблем, след 14 години ползване,  а нашата улица заварих с асфалт преди 47, не знам на колко е била, вече е за ремонт, има дупки, но не е пипана  и държи,  а асфалт паша което прави се ремонтира одма.
Другаде е  неговото важното.
Тук е  про ваксиниране, другаде - сакън, тровят ни ...И те луди станаха.
Едно време ни учеха, че някъде си(в гадната Америка) стоките, обувките точно били за едно танцуване и се късат, то и при нас дойде.И не само за обувки.Еднократен живот стана.
Заради нас, заради негласувалите, се влачат месеци без правителство ,това е  мислено за два месеца.С ограничени правомощия.
И пак по-добре се  справя от предишното в много насоки.

# 2 594
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Merri_An, честно не разбирам какво искаш да кажеш и в какво се мъчиш да ни убедиш.

Учениците са най-засегнати. Липсваше всякаква организация, имаха план, който не самите те не спазиха. Онлайн обучението е най-евтиният начин да се повлияе на пандемията. Но много пагубен за децата ни.
Именно заради това беше задължително да има УПРАВЛЕНИЕ на кризата. То не се постига с угаждане на всеки мрънкач по социалните мрежи. А със здрава ръка и последователни и аргументирани действия.
Задължително тестване на ученици. Малките с тествое -плюнки, по-големите с тестове - близалки. От 15 септември.

Въпросът е защо спаха през лятото? И защо липсваше абсолютно всякаква подготовка?

Общи условия

Активация на акаунт