Увеличена трета сливица и кашлица

  • 2 878
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте. Преди месец се разболя дъщеря ми,на 5 годинки е. Беше с запушен нос и кашлица. Изписаха ни сироп за кашлицата и капки Виброцил. Кашлицата спря за няколко дни,но носа си остана някак запушен и все говореше носово и я усещах как преглъща секрет от носа. След около 10 дена носа се запуши още повече и пак се разкашля. Отново на лекар,гърдите чисти,гърлото не беше червено и изследванията наред. Изписаха ни инхалации с Кависепт,сироп Ердомед и коларголови капки. След 5 дни сополите не намаляваха и реших да я  заведа на УНГ. При прегледа установи,че третата сливица е уголемена. Изписа ни промивка с Куикс и антибиотични капки и още на първия ден сополите почти изчезнаха. На контролния преглед третата сливица си беше все още увеличена и лекаря каза че може да се наложи да се вади. Сега въпроса ми е има ли някй който да се е сблъсквал с такъв проблем при такова малко дете,вадена ли е трета сливица и в кой случай се налага найстина да се подлагаме на тази операция. Между другото си остана едно покашляне от време на време,което според личната е от третата сливица и било нормално. Като цяло детето е добре,храни се и спи нормално без да хърка вече,диша си през носа,но това покашляне ме притеснява и не знам вече къде да я заведа и какво да си мисля.

# 1
  • Мнения: 1 617
Защо не сте давали ериус?
Аз не чакам вече, хремите ни са тежки. По лекарско предписание цинабсин три месеца, три пъти по едно на ден и ериус поне месец. Чак сега от месец хрема е почти изчезнала. Тръгва на детска и тръгва пак хремата.

# 2
  • Мнения: 64
Защо не сте давали ериус?
Аз не чакам вече, хремите ни са тежки. По лекарско предписание цинабсин три месеца, три пъти по едно на ден и ериус поне месец. Чак сега от месец хрема е почти изчезнала. Тръгва на детска и тръгва пак хремата.
Забравих за него. Давам иначе ериус вече две седмици. От толкова рецепти забравих да го спомена. Сега е добре,няма запушване няма сополи. Продължаваме с промивка с морска вода и ериуса. Днес вече е на градина,та да видим.

# 3
  • Мнения: 585
Преди много години ми извадиха третата сливица на 8 години и според тогавашните разбирания, съм била вече търде голяма. Имам ужасни спомени за постоянно запушен нос, пресъхване на гърлото, защото дишах през устата. Сестра ми отказваше да спи в една стая с мен, защото постоянно съм хъркала. Все едно бях с перманентна хрема, без да имам някакви възпалителни процеси в гърлото. Да чукна на дърво, другите ми сливици бяха железни, все още не знам какво е да те боли гърло. Имам много ясни спомени от ваденето, извадиха ми я без упойка Simple Smile Не беше нещо стресиращо. От зъболекари имах по-неприятни преживявания. В същия ден на операцията помня, че си хапвах баница и череши. Сега предполагам има доста по-щадящи методи за премахването ѝ.

# 4
  • Мнения: 170
Здравейте, детето ми е на 3г и има постоянни проблеми-хъркане,дишане през устата, задна хрема нон стоп. При най-малката смяна на температурата сополите се увеличават стократно. Това често се получава. Яде бързо,защото диша само през устата и бърза да си поеме въздух и честно казано с радост бих приела една операция за отстраняването й. Пуснах друга тема,за да не спамя вашата.
Има случаи в които с постоянни пронивки на носа с физиологичен и с растежа сливицата закърнява.  Не знам при вас колко влошени показатели има. Ако неудобствата от нея за момента са малко може да изпакате още малко.

# 5
  • Мнения: 8 585
Здравейте, детето ми е на 3г и има постоянни проблеми-хъркане,дишане през устата, задна хрема нон стоп. При най-малката смяна на температурата сополите се увеличават стократно. Това често се получава. Яде бързо,защото диша само през устата и бърза да си поеме въздух и честно казано с радост бих приела една операция за отстраняването й. Пуснах друга тема,за да не спамя вашата.
Има случаи в които с постоянни пронивки на носа с физиологичен и с растежа сливицата закърнява.  Не знам при вас колко влошени показатели има. Ако неудобствата от нея за момента са малко може да изпакате още малко.
Това е сложен проблем.
Имате л.с.

Цитат
"...Защо не сте давали ериус?
Аз не чакам вече, хремите ни са тежки. По лекарско предписание цинабсин три месеца, три пъти по едно на ден и ериус поне месец. Чак сега от месец хрема е почти изчезнала. Тръгва на детска и тръгва пак хремата."

Не се дава така Аериус. Аериус е за кратки курсове- до 7-8 дена.
Даването му с месеци е недопустимо- Аериус-а няма профилактично действие... .

Даването на хомеопатии, освен че няма никакъв ефект- е срамно за 2021г.

Цитат
Барби, аз не съм си го само изписала ериуса. Благодаря.
За съжаление, който го е изписвал, би трябвало да го знае.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 22:41 от Birdie

# 6
  • Мнения: 1 617
Барби, аз не съм си го само изписала ериуса. Благодаря.

# 7
  • Мнения: 11
Здравейте ,

И аз да се включа. Моя син е вече на 6 годинки ,скоро ги навърши. Той също е от 3 годишен много болнав . Непрекъснато ларингити ,често се е стигало до АБ лечение, постоянно кашля ,недоизлекуван или нещо друго ,никой не казва и вече всеки лекар препраща към друг. От толкова много АБ и лекарства ,който и без друго сриват имунитета който още не е изграден ,се стигна и до трета сливица за което скоро разбрахме. Насочиха ни и към алерголог. Естествено предложиха операция . Но той няма хъркане ,диша през носа . Но е често с хрема. Има от 2 месеца постоянна кашлица ,която не се повлиява от нищо. Ериус за малко давах който всъщност не овладя нищо. Понеже не искам повече да го тровя се ориентирах към хомеопатията. И има ефект. За сега лек ,но провеждаме лечение ,разбира се след консултация с хомеопат. Също така съм доста против продължителното даване на Ериус или противоалергични медикаменти. Вредят на организма много. Всичко е химия ,но лекарите вече не се замислят и само АБ и кортикостероиди предписват. След лечение с кортикостероиди и АБ ,организма се срива ,а да не говорим как влияе на детския. Изобщо не е ходил на детска градина от 1 година ,след като последната бяхме 3 пъти в болница. Последния ни изписаха не излекуван и препратиха към София.

# 8
  • Мнения: 170
Благодаря за информацията.  Радвам се ,че сте намерили решение. Аз не искам да  опитвам с хомеопатия понеже вече слуха му е намален заради постоянната  задната хрема в носа. И също така на приятелката ми детето го лекуваха с хомеопатия 2  години и накаря я опериране и беше на косъм да загуби слуха си от прекаленото отлагане на премахването на третата сливица. Но нейния случай беше като нашия с хъркане,дишане през устата и сънни апнеи.
Може би зависи колко показателя са влошени в състоянието на детето.
При вас явно е по-леко и е супер ,че ще си спестите главоболието с операцията.

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте! Нека и аз си кажа мъката .. детето ми започна да боледува в детската градина с чести бактерии в носа. Изпила е много АБ и всички видове АБ капки. Сега е на 7г. и ни казаха,че трябва да се извади трета сливица. Точно преди операцията отново се разболя и я отложихме. Кашлица от стопаните се секрети. Да не говорим,че от последното изследване на модния секрет се видя, че не само бактерии,но и няма полезните такива. Постоянно диша през устата и е със запушен нос. Проф. Бенчев каза,че не е толкова увеличена,колкото възпалена. Дайте мнения,има ли и други дечица,вадили сливица при него с тези симптоми?

# 10
  • Мнения: 8 585
Здравейте! Нека и аз си кажа мъката .. детето ми започна да боледува в детската градина с чести бактерии в носа. Изпила е много АБ и всички видове АБ капки. Сега е на 7г. и ни казаха,че трябва да се извади трета сливица. Точно преди операцията отново се разболя и я отложихме. Кашлица от стопаните се секрети. Да не говорим,че от последното изследване на модния секрет се видя, че не само бактерии,но и няма полезните такива. Постоянно диша през устата и е със запушен нос. Проф. Бенчев каза,че не е толкова увеличена,колкото възпалена. Дайте мнения,има ли и други дечица,вадили сливица при него с тези симптоми?
Лечението в тези случаи е доста дълго, и голямо професионално предизвикателство.
Може да пишете на л.с.  - няма "уникални" подходи.
Затова не мога да пиша повече- всичко се "индивидуализира" според конкретното дете.

# 11
  • Мнения: 3
Благодаря ви! Писах лично съобщение.

Общи условия

Активация на акаунт